Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alusy w Micrze


Pawcior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...wczorajszy nabytek

alfabox0266 ja mam sentyment do takich K10 :) A felgi bardzo mi się podobają :P ...Całkiem inaczej autko się prezentuje z takimi kółkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'08Aniaa

wiem co i jak

Żonka mimiera

 

Aniaa, ,nie wiedziałem że Michała żonka też jest w klubie.Bardzo mi miło Ciebie poznać.Do zobaczenia w Borsku :):)

Wiem ,że masz sentyment do K10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniaa, ,nie wiedziałem że Michała żonka też jest w klubie.Bardzo mi miło Ciebie poznać.Do zobaczenia w Borsku :) :) Wiem ,że masz sentyment do K10 ;)

 

No a ja Cię znam, bo masz mikrunie :) Z braku czasu jestem mniej aktywna na forum, ale mimier lux nadrabia ;) Do zobaczonka na zlocie ;) Do maja troszkę czasu, więc szykuj autko...Będę napewno oglądać :D

 

Ps.sorki za OT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimier, a co powiesz na takie coś u mnie??wczorajszy nabytek

nie no koparka mi opadła :galy: takie jak moje... taki wzór felg super pasuje do K10 i fajnie, że się na takie zdecydowałeś :one: No i nareszcie jest kolejna fota twojego microlota, bo jednak jedna to za mało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axela szczecin

hehhe rzeczywiscie moje to OZ polaris dopiero teraz sprawdzilam ze w sklepach stoja 15' za okolo 400-450zl za sztuke ( ja mam 14)

ale jestem dumna bo wyczailam je na allegro za 750zl w stanie prawie idealnym maja 2 sezony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Kolegów,

 

Proszę poradźcie mi jakie mam szukać aluski do swojej Micry K11 po lifcie (98 rok). Najlepiej wolałbym 14", ale chodzi mi o dokładny typ felg z rozmiarem opon letnich.

Jestem w tym zielony, a na allegro pojawiają się różne rozmiary i piszą że do micry K11.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacznę od tego że mam nadzieję że nie otrzymam takiej odpowiedzi jak kolega powyżej :P

 

Wiosenka już za pasem, trochę kasy się odłożyło i nagle zapragnąłem kupić felgi :)

Mój microlot to K11 '96 a więc przed liftem. Chciałbym 14'' Problem w tym, że nie wiem jak będzie z kapciami. Jeśli standard jest 135x70x13 jak dobrze pamiętam, to jaka będzie guma na nie aby nie stracić kopa (tego co zostało po 12 latach z tych 54 koni xD )? No i ważna kwestia. Jeśli przy obecnej wielkości koła mam duży prześwit między oponą a błotnikiem to jak to będzie w ogóle wyglądać? Obniżać auta nie będę... Trzeba dać większe? Poza tym mam pytanie dość ogólne. W małych autkach fajnie wyglądają felgi które osadzone są głęboko, z wystającym rantem. Nie wiem jak to opisać. Na allegro znalazłem coś podobnego:

http://moto.allegro.pl/item342312571_centr...pojedyncza.html

lub

http://moto.allegro.pl/item343989798_alufe...x100_1szt_.html

Pytanie moje jak takie felgi się nazywają. Jakiś typ, marka, model, cokolwiek. Bo nie mogę nic znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buddha, Nikon, przeczytajcie sobie dokladnie ten temat ... a odpowiedz sama sie nasunie ... jakie felgi wybrac... i jakie rozmiary pasuja ...

 

ja wam zaproponuje 15 bo fajnie na nich micra wyglada i co ...znowu bedzie bezsensowna dyskusja na temat komfortu, spalania, ceny zakupu ... i znowu nic sie nie dowiecie ... decyzji jaka felgę kupić nikt za was nie podejmie ...

 

Nikon, co do Twojego ostatniego pytania to to sa zwykle felgi z... rantem ...

 

aha jezeli teraz masz duzy przeswit i zalozysz 14 to ten przeswit...bedzie nadal

na wieksza felge zakladasz nizszy profil opony zeby ogolna wysokosc koła była taka sama - po to aby licznik nie przekłamywał - dla przykładu kolo z opona 155/70/13 ma mniej wiecej ta sama srednice co 195/45/15

 

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie sie jakiś dobry kolega i mi podpowie jakie mam szukać felgi alu 14" na lato wraz z rozmiarem opony??

a jak mozna Ci cos podpowiedziec skoro nawet nie okresliles jakie felgi ci sie podobaja? ... Przejrzyj ten temat i dowiesz sie jakie felgi pasuja do micry... potem wejdz na alleggro albo jakis sklep internetowy i wybiez cos co Ci sie podoba ... nikt za Ciebie decyzji nie podejmie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czuje że sie nie dogadamy.

Jak otwieram na allegro odnośnik do felg alu 14" jest ich multum jeżeli chodzi o 4x100. Nie wiem o co chodzi z tym 6J, 5,5J itd.

Po prostu proszę o podanie dokładnych danych felg jakie mam szukać. Nie che później kombinować z jakimiś pierścieniami centrującymi albo wyrzucić je bo nie będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierscien centrujacy nie pamietam jaki jest. 6j to szerokosc felgi. najlepiej odpalasz alledrogo, szukasz oryginalow i czytasz u sprzedawcow. ET felgi (osadzenie), pierscien centrujacy, szerokosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem to w micrach k11 sa felgi seryjne 13" 4x100, otwor centrujacy 59mm, a ET 45

 

no to juz masz podstawowe dane felg stalowych ... szukasz teraz alu ktore beda sie roznic jedynie ET i rozmiarem oraz szerokością ... reszta jest taka sama

im mniejsze ET tym felga idzie na zewnatrz

co do szerokosci felgi to np 6J albo 6,5J jest w sam raz [zalezy jeszcz ejakie szerokie opony chcesz]

a rozmiar to podales 14" .... i wsio ... wybierz na allegro pare felg ktore Ci sie podobają

i wrzuc tu adresy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w punkcie wyjścia.

Raczej jak kiedyś pytałem na giełdzie o alu 14" do micry to nikt mi nie tłumaczył że jakie pan chce tylko mi zaproponowali i tyle.

Tylko o to Was prosiłem a widzę że z mojej prośby robi się sam sobie wybierz. Jakby tak rzeczywiście było jak mówicie to w ogóle bym nie zadawał na forum tego pytania.

Nic to. Zostaje mi po prostu pojechać na giełdę i tam uzyskać konkretne informacje.

 

Dodam jeszcze, że od Was jako specy od tego tematu oczekiwałem że powiecie takie i takie są najbardziej odpowiednie ale z małego zapytania zrobiły się 2 strony dyskusji.

Pozdrawiam Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie sie nie zrobily 2 strony. masz podstawowe info ktore coyot wkleil ci z poprzedniej strony czego oczekujesz? jak sa felgi na miejscu to latwiej jest przylozyc i sprawdzic.

 

ja mam fele 14" 4x100 pierscien jak w oryginale, ET nie znam, szerokosc 6J, opona 165/65/14

 

 

a podal bys felgi to bysmy ci powiedzieli czy oznaczenia dobre sa. ale skoro wolisz jechac na gielde niz wkleic 2/3 linki to twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie dyskusje ... to przepraszam ja mam za Ciebie wybrac felgi??

prosze bardzo

www.chromowane.pl - maja super szprychowki 14" - link nawet nie drogo... do tego oponki ladnie by wygladaly jakies 195/40/14 ... powinno być super

btw. przy tym odsadzeniu moze felga troche wystawac ale to wystarczy lekko wyklepac nadkola ;)

[aha i nie pisze tego zlosliwie ale jak pytasz sie mnie co ja bym polecal to to jest moja propozycja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena powiem Tobie jest naprawde OK! gdyby nie to ze micrus stoi pod blokiem zamiast IMOLI kupilbym wlasnie szprychowki ... tylko jest jeden problem ... nie widzialem do tych felg zabezpieczen antykradzieżowych .... :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz coyot, to jest to co hamuje inwestycje w tym kraju pełnym kombinatorów.

Trochę by było żal :/ jakby ktoś je upolował.

Nawet ja o swoje się czasem boję,że będę do roboty rano śmigał na bębnach a z takimi to bym nie spał po nocach. :zdziw:

 

Znaczy nie chodzi o te co na fotce,ale o alusy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...