Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opis bezpieczników


Gość jarki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś ma może taki łopatologiczny schemat z opisem skrzynki bezpieczników? Za co który odpowiada. Próbowałem dojść na jakimś schemacie elektrycznym z instrukcji ale nie bardzo

mi się udało. Poźniej zapodam dla ułatwienia zdjęcie skrzynki z bezpiecznikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnica zapodaje zdjęcie ze skrzynki z bezpiecznikami w kabinie i opisem na klapce je przykrywajacej. Niektóre są dla mnie zrozumiałe ale do wielu mam wątpliwości lub wogole nie wiem od czego to więc prosze o pomoc.

 

bezpieczniki.jpg

W więc w kolejności od góry:

1. TAIL LAMP (LH)- tylne lewe światło postojowe

2. TAIL LAMP (RH)- tylne prawe światło postojowe

3. AIR BAG- poduszka powietrzna

4. ENG CONTROL- tzw. check engine?

5. FR FOG LAMP- przednie światła przeciwmgielne

6. TAIL LAMP- tylne światła?

7. AIR CON- klimatyzacja

8. ROOM LAMP- oświetlenie kabiny (górne)

9. ELEKTRONICS (B)- elektronika działająca na akumulatorze (ładowania aku)

10. STOP LAMP- światła STOP

11. HAZARD LAMP- światła awaryjne

12. BLOWER MOTOR- silnik dmuchawy

13. ST. SIGNAL- ?

14. AUDIO- radio

15. WIPER WASHER- wycieraczki (lub ogrzewanie tylnej szyby i lusterek?)

16. R/C MIRROR- sterowanie elektrycznych lusterek

17. CIG LIGHT- podświetlenie popielniczki

18. REAR DEFOG- ogrzewanie tylnej szyby

19. ELEKTRONICS (IG)- elektronika zapłonu

20. TURN SIGNAL- kierunkowskazy

21. METER- ?

 

A teraz bezpieczniki pod maską:

 

bezpieczniki_m1.jpg

 

1. RR FOG LAMP- tylne światła przeciwmgielne?

2. DRIVING LAMP- światła drogowe?

3. AUTO CHOKE FUEL PUMP- pompa paliwa/rezerwa?

4. RR FOG LAMP- znowu jakieś przeciwgielne

5. INHIBIT- coś z hamulcami? ABS?

6. AIR CON- klimatyzacja

7. RR WIPER- tylna wycieraczka?

 

bezpieczniki_m2.jpg

 

1. DIESEL- puste bo silnik benzyna

2. H/LAMP WIPER- wycieraczki reflektorów?

3. GLOW- podgrzewanie świec żarowych?

4. ENGINE CONT- check engine?

5. IGN SW- ?

6. POWER WINDOW- elektryczne szyby (może szyberdach też)?

7. ABS MTR- czujnik ABS?

8. RAD FAN- wentylator czego?

9. H/LAMP RH- prawa lampa...?

10. H/LAMP LH- lewa lampa...?

11. HORN- klakson

12. ABS SOL- ...ABS?

13. PTC HEATER- ogrzewanie

 

Uff, wiecej bezpieczników nie znalazłem i chyba więcej nie ma ;)

Tyle potrafię rozszyfrować, chociarz nie jestem pewny wszystkiego (stąd te znaki zapytania). Powiedzcie mi tylko po co jest włożony bezpiecznik od klimatyzacji skoro takowej nie posiadam a co z pustymi miejscami na zdjęciu. No i ktory odpowiada za szyberdach

Wczoraj wyjąłem wszystkie w kabinie i sprawdzilem - żaden nie jest przepalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TAIL LAMP (LH)- tylne lewe światło postojowe

2. TAIL LAMP (RH)- tylne prawe światło postojowe

4. ENG CONTROL- tzw. check engine? - stawiam na bezpiecznik kompa od silnika

5. FR FOG LAMP- przednie swiatla przeciwmgielne

9. ELEKTRONICS (B)- elektronika dzialajaca na samym akumulatorze np radio

11. HAZARD LAMP- awaryjne

12. BLOWER MOTOR- silnik dmuchawy ogrzewania

13. ST. SIGNAL- chyba bezpiecznik sygnalu uruchamiajacego rozrusznik

17. CIG LIGHT- podswietlenie popielniczki

18. REAR DEFOG- ogrzewanie tylnej szyby

19. ELEKTRONICS (IG)- elektronika dzialajaca po wlaczeniu zaplonu

20. TURN SIGNAL- kierunkowskazy

21. METER- bezpiecznik licznika - licznik cos pokazuje jak wlaczony jest zaplon

 

tak ja bym to tlumaczyl

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. FR FOG LAMP- przednie swiatla przeciwmgielne

I znowu, po co tam bezpiecznik jak ich nie ma? Może zeby zamknąc obwód

17. CIG LIGHT- podswietlenie popielniczki

No tu to juz chyba przesadzili. osobny bezpiecznik od takiej pierdołki

21. METER- bezpiecznik licznika - licznik cos pokazuje jak wlaczony jest zaplon

licznik mam analogowy wiec jedynie moze byc od zegara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiazka elektryczna jest uniwersalna jak i zapewne zaslepki czy pokrywki bezpiecznikow. dla przykladu. nie mam tylnej wycieraczki choc mam trzy drzwiowa wersje ale wiazke mam. mam na pokrywce bezpiecznikow w komorze silnika opis iz pod nia jest bezpiecznik od abs'u - oczywiscie nie mam abs'u.

 

szyberdach moze otwierac sie wtedy kiedy otwieraja sie szyby elektryczne tak jak dmuchawa dziala wtedy gdy wlaczony jest zaplon.

 

moze z osobnym bezpiecznikiem od popielniczki przesadzili...tak mi sie wydaje ze to od popielniczki. wyobraz sobie taka sytuacje: ktos wrzuca do popielniczki niedopalka zarowka robi cos tam i auto nie jedzie bo spalil sie bezpiecznik. jakis bezpiecznik.

 

meter to albo podswietlenie licznika albo bezpiecznik od dzialania licznika. oki ja tez mam analogowe wskazniki i zegarek kwarcowy ale zwaz ze dzialaja one tylko wtedy gdy wlaczony jest zaplon. jesli zatankujesz do pustego baku wskazowka nie podniesie sie zanim nie przekrecisz kluczyka. wskazniki sa analogowe ale do pracy potrzebuja napiecia.

 

pod maska masz bande przekaznikow i pare bezpiecznikow po bokach komory silnika.

 

prosty sposob na sprawdzenie ktory bezpiecznik jest od czego - wyciagnij i zobacz co przestanie dzialac...

 

a Bombel - klakson to horn, nie pamietam gdzie jest od niego bezpiecznik ale jak wyciagniesz w n14 ze srodkowej puszki w komorze silnika przekaznik od niego to mozna sie seksic na siedzeniu kierowcy dowoli napierajac na kierownice i nie denerwujac zwierzyny i ludzi :wink:

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kolo bezpieczników w kabinie są przekaźniki. u mnie brakuje pierwszego od góry.

Od czego on jest i czy powinien tam być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pablo, przeczytaj jeszcze raz dokładnie, bezpiecznik zapalniczki to nie to samo co bezpiecznik podświetlenia popielniczki. Obwód grzania zapalniczki a obwód podświetlenia to dwie różne rzeczy. Sprawdź ile przewodów dochodzi do zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie gdzie jest przekaznik ogrzewania tylnej szyby w sunnym, wprimerze jest 1 od gory (a jest ich 4) przekaznik obok bezpiecznikow w kabinie, w sunnym w tym miejscu jest przekaznik szyberdachu ktorego akurat u mnie nie ma - sprawa jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bezpieczniki z kabiny. Pod maską na razie nie robiłem

teraz pokapowałem brakuje jednej puszki z bezpiecznikami, jedna jest po lewej stronie jak się patrzy z przodu, dwa są koło akumulatora, brakuje ci tego co jest po prawej stronie od akumulatora, jeżeli masz na wtrysku to ta puszka jest pod wlotem powietrza do obudowy filtra

dsci0072tx.th.jpg

 

sorki za te na dole zdjęcia to są zaraz po wypadku

dsci0100hk.th.jpg

dsci0119oz.th.jpg

A sorki nie zauważyłem, brakuje opisu puszki z przekaźnikami koło akumulatora

 

[ Dodano: Czw 25 Sty, 2007 02:11 ]

a jeszcze ktoś wie od czego są te przekaźniki koło bezpieczników

dsci00345rn.th.jpg

Patrząc od dołu

1 - przekaźnik układu zapłonowego,

2 - przekaźnik odbiorników dodatkowych,

3 - przekaźnik dmuchawy,

4 - przekaźnik dachu rozsuwanego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość ignacykrasicki

Witam!

Mam Sunny'93 i maly problem z ogrzewaniem tlyniej szyby. na poczatku dzialalo idealnie, potem czasami sie wlaczalo, czasami nie (ogrzewanie oraz lampka na przycisku). potem coraz czesciej nie, az przestalo wogole odpowiadac. wyciagnalem przelacznik i okazalo sie dochodzi do niego napiecie i sam przelacznik tez wylgada na sprawny (badanie miernikiem:) . wiec zlozylem do kupy i troche dzialalo (kilka dni), potem znow to samo. Wydaje mi sie, ze to moze przekaznik, a nie moge znalezc od tego przekaznika. Ciekawym sa powyzsze posty wkazujace, ze moze takowego nie byc.

Prosze o porade co to moze byc? (albo gdzie szukac przekaznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacykrasicki hehehee nie ma przekaznika w sunnym :) ja mialem to samo przelacznik niby przewodzi ale jak idzie duzy prad robi sie spadek napiecia na wypalonych stykach i na szybie byly milivolty (mialem 3 wlaczniki wszytskie uszkodzone)

pozatym sprawdzilem caly obwod ogrzewania szyba nie ma przekaznika w ksiazkach tez nie ma w pozlozenu przekaznikow a schemat pokazuje ze jest tak i nawet ukl czasowy jest hehee co ciekawsze w primerach przekaznik ten jest znajduje sie p10 i p11 tez chyba obok bezpiecnzikow w kabinie to ten od gory a W10 jest gdzies za konsola

pozatym nie po to do wlacznika dochodza grube przewody jakies 2,5mm2 albe lepiej wez sobie do kostki do tych grubych stykow wsadz np pasuje bezpiecznik i od razu szybka bedzie grzac

ja na chwile obecna mam taki sztumski wlacznik czerwony ktory wpasowal sie w wolna zaslepke na jakis inny wlacznik, docelowo puszcze to przez przekaznik jak tylko wlacznik podtrzyma prad cewki a docelowo musze rozebrac przed tym zabiegiem wlacznik i znajde czas oczywisce

poczatkowe objawy mialem takie same ze szrotow wyjalem raz jeden wlacznik i tez byl walniety a plynie tam na szybke z uszkodzynymi 5 liniami grzenymi na szybie ok 4A wiec przy sprawnej calej szybie jakies 6A bedzie pobor pradu a te cmoki puscili przez wlacznik bezporednio... ehh.. tu minus dla japonskich inzynierow :))

sam ukl idzie od bezpiecznika do wlacznika i od wlacnzika do szyby

gdyby jednak okazalo sie ze to nie to to sprawdz w zasadzie w 1 kolejnosci mase tylenj szyby stan polaczenia czy nei skorodowane bo tam moze robic sie spadek napiecia i jeszcze masz kondensator w ukladzie zwarty do masy jest za plastikiem tynego slupka

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość wupasek

panei wmorderatorze, a czy nie mozna po prostu napisac w temacie o bezpiecznikach (czyli w tym), ktory bezpiecznik jest od podswietlenia i regulacji swiatel?

 

przeczytalem juz pare tematow pokrewnych i nadal nie dowiedzialem sie niczego (poza tym ze u innych wystepowalo to po montazu radia np) :| :zly2:

 

i do czego jest GLOW? wyglada mi wlasnie na podswietlenie, ale na zdjeciu powyzej ktos nie mial tego bezpiecznika wiec troche mnie to dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...