Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Filtr paliwa Nissan Almera 1,5 2002r.


seylor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

odgrzebię kotleta. Byłem ostatnio w serwisie nissana zakupić parę gratów i przy okazji chciałem kupić filtr paliwa. Po sprawdzeniu w kompie panowie stwierdzili że przy tym slniku qg15de takowy nie istnieje. Troszkę mi się nie chciało wierzyć a jako że posiadam program fastwin, po powrocie do domu sprawdziłem schematy i faktycznie takowego nie odnalazłem. I teraz pytanie, jak może funkcjonować silnik bez filtra paliwa? Jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Przecież to tak samo jak by nie było filtra powietrza czy oleju. Oczywiste jest że w paliwie jak i samym zbiornku znajdują się różne zanieczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak może funkcjonować silnik bez filtra paliwa?

W wielu autach po 2000r. nie ma tego filtra, tzn jest tylko taka siateczka w baku ktorej sie nie wymienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie rozumiem jak to działa, a jeżeli działa bez niego to po co w innych samochodach się takowy montuje, siateczka nie spełnia roli filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie rozumiem jak to działa, a jeżeli działa bez niego to po co w innych samochodach się takowy montuje, siateczka nie spełnia roli filtra.

 

Spełnia.Wystarczy,że nie przepuści wody i syfu na tyle dużego,że mógłby zatkać wtryski.Resztę silnik jakoś przepali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia.Wystarczy,że nie przepuści wody i syfu na tyle dużego,że mógłby zatkać wtryski.Resztę silnik jakoś przepali.

Nie przepuści wody????? czegoś nie kapuje :)

A paliwko przepuści? :)

Coś słyszałem o odwodnieniu filtra - ale nie wiem w czym rzecz - czy i jak to się robi.

 

Wiem, że nie ma. A skoro nie ma to nie ma się co martwić.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spełnia.Wystarczy,że nie przepuści wody

 

hehe, to mnie rozbawiłeś teraz:D

 

Coś słyszałem o odwodnieniu filtra - ale nie wiem w czym rzecz - czy i jak to się robi.

 

to tylko w dieselach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie stare jak świat.Siatka jest na tyle drobna ,że przepuszcza benzynę która jest rzadsza od wody oraz zatrzymuje inne zanieczyszczenia.

 

http://www.infosamochody.pl/print,id_m-50

 

Zamysł konstruktorów takiego rozwiązania opierał się na tankowaniu czystego paliwa,lecz na rynek polski samochód powinien być wyposażony w dodatkowy filtr.Dawno temu można było kupić ocynkowane lejki z takim sitkiem zatrzymującym wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, gdyby tak było jak piszesz to filtr taki przestał by spełniać swoją rolę po kilkudziesięciu tysiącach km gdyż najzwyczajniej w świecie by się zalepił i przestał przepuszczać cokolwiek albo w bardzo ograniczonym stopniu. Między innymi dlatego wymienia się "tradycyjne" filtry paliwa. I benzyna w żadnym wypadku nie jest rzadsza od wody, jest wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I benzyna w żadnym wypadku nie jest rzadsza od wody, jest wręcz przeciwnie.

 

tez mnie rozbawiles :one:

 

co jest cieższe 1L benzyny czy 1L wody ??

 

roznica jest wyczuwalna :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówimy o ciężarze tylko o gęstości. Lekcje z fizyki się kłaniają. Nie wiem czy benzyna jest lżejsza od wody czy cięższa, ale ma napewno większą gęstość gdyż po wlaniu do wody będzie się unosiła na jej powierzchni, podobnie jak ropa czy olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe dobre :one:

 

wiesz jaki jest wzor na gestosc ??

 

to wedlug Ciebie cegla tez sie unosi na wodzie ?? bo ma wieksza gestosc niz woda nie :D

 

nie mam pytan wiecej :one:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację co do wzoru. masło maślane. masa przez objętość.

 

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 23:29 ]

chcesz powiedziec że benzyna podobnie jak ropa, olej itd. nie unosi się na wodzie i nie jest bardziej gęste od wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w innej czasoprzestrzeni zyjemy :one:

stary co ty palisz...podziel sie :one:

 

substancje o wiekszej gestosci ida na dno...te o mniejszej gestosci utrzymuja sie na powierzchni cieczy o wiekszej gestosci

 

kumasz ??

:D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację:) (choć zawsze mi się zdawało że olej jest bardziej gęsty od wody) w każdym bądź razie odbiegliśmy od tematu. Uważam że ta siateczka nie spełnia swojej roli a napewno nie w takim stopniu w jakim spełniał by ją normalny filtr paliwa. Owszem może zatrzymać większe zanieczyszczenia ale z resztą już sobie nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodą sobie radzi ponieważ dochodzi do połączenia kropli i opadnięcia na dno zbiornika.Tak samo jest z większymi zanieczyszczeniami.Ja nie twierdze ,że taki system filtrowania jest super.Napewno papierowe filtry są lepsze i nie podlega to dyskusji,jednak w Almerze n16 benzyna nie zastosowano a siatkowy wstępnego filtrowania jest i jako tako się spisuje.Dodatkowo jest to informacja ażeby tankować na sprawdzonych stacjach posiadających w miarę czyste paliwo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam raz jeszcze co poniektóre części moich wypowiedzi i aż mi wstyd:D Nie rozumiem jednak dalej jednej rzeczy, dlaczego nie zastosowano zwykłego filtra paliwa albo dlaczego w innych samochodach takowe są stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko bylo pozno...mogles byc zmeczony :D

ale usmialem sie wczoraj na dobranoc :one:

 

co do filtrow to mysle ze konstruktorzy nie przewidzieli po prostu ze w Polsce leja cos podobnego do benz/ropy a nie dokladnie to co ma byc :027:

ciecie kosztow panie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek_N16

w swojej n16 (przed fl) nie podejmowałem próby wymiany filtra paliwa, ale gdy sprawdzałem w Bosch'owskim programie ESI tronic filtr ten wystęouje do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po fl napewno nie ma, ani fizycznie go nie odnalazłem ani nie znalazłem na schematach w fastwin, no i serwis potwierdza że go nie ma. i wcale mnie to nie cieszy że go nie ma, bo to żadna oszczędność, nissan poprostu poleciał po kosztach jak ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie że w ofercie intercarsu jest takowy filtr (J1331042). Filtr w N16 jest w baku przy pompie (wtopiony w pompę). Próbowałem dokonać jego wymiany ale skończyło się to tylko na połamaniu jego obudowy. W środku jest filtr węglowy (coś w stylu węgla aktywnego-przynajmniej tak wyglądało). Niestety musiałem go ominąć bo połamałem obudowę, a po sklejeniu nie trzymał ciśnienia. Zakupiony filtr i IC był kształtem podobny do oryginalnego ale niestety nie ma możliwości jego wymiany (pompa jest wtopiona w niego) też wydaje mi się to dziwne że nie ma innego przy silniku. miałem primerę z tym samym silnikiem i tam był jeden przy silniku i drugi w pompie tak jak tu. nie wiem czy nie założyć pod maską takiego jak w primerze, ale w końcu te małe żółte łapki wiedziały co robią albo zapomnieli....

 

 

http://sklep.intercars.com.pl/khpics%5CTCD...%5CJ1331042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek_N16

ten filtr który wziąłem w rękę po wytypowaniu (bosch) wyglądał jak tradycyjny filtr paliwa. nie duża puszka z wyjściami do podłączenia przewodów paliwowych.

Jak by się uparł to możnaby gdzieś takowy sobie założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...