Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Filtr paliwa Nissan Almera 1,5 2002r.


seylor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale w końcu te małe żółte łapki wiedziały co robią albo zapomnieli....

 

ja to bym bardziej obstawiał cięcia budżetowe:) tak samo jak brak podświetlenia przycisków od podnoszenia szyb, regulacji wysokości reflektorów i wiele, wiele innych rzeczy.

 

ten filtr który wziąłem w rękę po wytypowaniu (bosch) wyglądał jak tradycyjny filtr paliwa. nie duża puszka z wyjściami do podłączenia przewodów paliwowych.

Jak by się uparł to możnaby gdzieś takowy sobie założyć

 

pewnie że można tylko dziwi mnie że fabrycznie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość kilerow2222

Kto wie gdzie się znajduje filtr paliwa w Almerze N16 i co ile km się go wymienia???

 

 

Witam. Posiadam Nissana Almerę 1,5 dci z 2003 roku. Własnie wczoraj wymieniałem filtr paliwa w swoim aucie. Kosztował 70 zł. znajduje się on w górnym prawym rogu prawie na podszybiu. Wychodzą z niego 4 rurki (jedna od boku i 3 od góry. i na każdym wylocie cią kolorowe kropki aby nie pomylic się przy zapinaniu przewodów paliwowych). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że temat jest stary i może już nikomu wydawać by się mogło niepotrzebny.

Ale na własnym przykładzie widać jednak, że się przyda doprecyzowanie.

 

Co do filtru paliwa w modelach po faceliftingu - jest to dość prosto wyjaśnione na stronie "wieszjak":

oto fragment wpisu:

 

Nissan Almera po faceliftingu (od 2003 roku produkcji) posiada filtr paliwa zintegrowany z pompą i brak jest przewodu powrotnego paliwa. Należy pamiętać, aby filtr podczas wymiany pompy bezwzględnie wymienić lub o ile istnieje możliwość wyczyścić go .

 

a tu link do strony, gdzie poza wyżej cytowanym wpisem jest opis wymiany pompy paliwa:

http://naprawa-auta....mpy-paliwa.html

 

 

I jeszcze jedno:

link do aukcji allegro z filtrem węglowym do NISSAN ALMERA N16 1.8 16V QG18

http://moto.allegro....2fb8b71e1e483bb

Edytowane przez maccio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

QG15DE filtra paliwa nie ma. Różni mówią, że jest tylko sitko w baku. W podobnych ustrojstwach filtr paliwa jest w baku przy pompie i można się do niego dostać wyjmując siedzisko tylnej kanapy i przekręcając trzy plastiki, mocujące blaszaną pokrywkę wielkości talerza na środku auta. Na You tube jest tutorial, tylko w wyszukiwarce należy wpisać sentra n16 i używać angielskich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...