Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 100 NX'a ...tu ocena, komentarz, opinie


Gość Mrozu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zerkalem dzisiaj jeszcze na to autko i ma malutkie pecherzyki na tylnym nadkolu i delikatne na krawedzi tylnej klapy. nie wiem na ile bedzie to powazny problem w przyszlosci. dokladnie zbadam jeszcze kielichy i progi, silniczek czy nie bierze oleju, sprawdze oponki i wtedy sie zobaczy

zjezdzilem wszystkie komisy we wroclawiu, przegladnalem allegro i nie ma zadnego konkretnego autka, jedynie ten nissan wpadl mi w oko :)

 

dzieki za porady

jak macie jeszcze jakies propozycje to smialo

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola to standard dla tego rocznika, ale dziwi mnie tylna klapa, bo ona nie powinna korodować. Nie wiem jak sprawdzisz czy silnik bierze olej czy nie :?: NXów jest troche do wyboru i jak mam być szczery to polecał bym Ci model po face liftigu, bo jest pozbawiony wad wersji z przed niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety we wroclawiu nx-ow brak a po auta poza miasto jezdzic nie zamierzam bo jakos nie widze sensu przy aucie za te pieniazki

jesli autko ma juz powazne problemy z olejem to bedzie konkretnie kopcilo, czego tutaj nie zauwazylem.

pozyjemy zobaczymy :)

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Nadkola to standard dla tego rocznika, ale dziwi mnie tylna klapa, bo ona nie powinna korodować. Nie wiem jak sprawdzisz czy silnik bierze olej czy nie :?: NXów jest troche do wyboru i jak mam być szczery to polecał bym Ci model po face liftigu, bo jest pozbawiony wad wersji z przed niego.
ej nie mow tak odstraszasz klientow na moje auto ;) Mrozu nie chcesz znow posiadac NXa :?: ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli autko ma juz powazne problemy z olejem to bedzie konkretnie kopcilo, czego tutaj nie zauwazylem

Silnik może kopcić olejem nie koniecznie dlatego,że ma padnięte pierścienie na tłokach. Również może mieć walnięte już uszczelniacze zaworowe i wtedy też będzie brał olej i kopcił a naprawa jest dość tania. Same uszczelniacze to groszowe sprawy.

ej nie mow tak odstraszasz klientow na moje auto Mrozu nie chcesz znow posiadac NXa

A co już chcesz sprzedać :?: Ostatnio myślałem nad powrotem do seteczki, bo od stycznia będe próbował sprzedać cytryne, ale na 99% zdecyduje się na jakąś małą terenóweczke 4x4 tak by można nią było wystartować sobie w jakimś prostym rajdziku dla terenówek, ale czas pokaże jak będzie, bo jak na razie to szykuje swoje 2 koła na nowy sezon. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtasupra

Witam, kilka dni temu sprowadzilem sobie 100 z niemiec. :) Jak narazie spisuje sie calkiem nieźle, ale w momencie wcisniecia pedalu gazu w podloge czasami jest 0,5 sek brak mocy( cos jak turbo dziura) To normalne?? Jest to wersja 90PS. I jeszcze jedno pytanie. Jak wyjme tylnie siedzenie to idzie tam kabelek :) i są dwie kostki. jedna jest biala, druga niebieska. Do czego jest ta niebieska?? U mnie jest ona nie podłączona i wszystko dziala, u mojego znajomego w 100 (102ps) odlączylismy to i samochod zdycha...

wesolych :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jest gaźnikowe 1.6, u mnie jest tak samo i już gdzieś kiedyś czytałem, że to norma.

 

U mnie po czyszczeniu gaźnika orz wymianie filtrów,świec efekt "turbo dziury" jest ale tylko w niektórych pasmach obrotów - i to w małym stopniu. Chodzi mi o nagłe dodanie gazu na 1 i 2 biegu. Na wyższych czuć załączenie drugiego gardziela, ale bez opóźnienia dłuższego niż 0,2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jest gaźnikowe 1.6, u mnie jest tak samo i już gdzieś kiedyś czytałem, że to norma.

 

U mnie po czyszczeniu gaźnika orz wymianie filtrów,świec efekt "turbo dziury" jest ale tylko w niektórych pasmach obrotów - i to w małym stopniu.

 

no i to jest wlasnie 16-tka smile.gif i pewnie przy niskich obrotach jest ta mala "dziurka"? ale jak sie taki silniczek wkreci na obroty to nie robi wielkiej roznicy ta chwilka zastanowienia silnika wink.gif

 

pzdr

rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze w ori to nie jest groszowa sprawa !

Ostatnio Tomaszek kupował uszczelniacze zaworowe do swojej primy o ile pamiętam pio 3.5 za sztuke, więc to nie jest raczej duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same uszczelniacze kosztują grosze i najczęściej one w 1.6 odpowiadają za branie oleju

Gorzej z wymianą bo bez zdjęcia głowy graniczy z cudem choć jest to możliwe :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto nie bylo zagazowane powinno być oki. Ja sprowadzilem z gazem i sie konkretnie przejechalem na tym.Mialo byc oszczednie,a musialem wymieniać glowice i gażnik. Glowiaca pękła miedzy cylindrami. Przeszczepiłem silnik i jest bajka. Samochod nawet z gaźnikiem daje duzo radosci i satysfakcji z jazdy,ale osobiście czuje niedosyt. Jeśli lubisz przydusić szukał bym odrazu 2.0. Ja sie właśnie zastanawiam czy kolejny raz przeszczepić silnik (zal mi mojej kasty, bo blachara jest po remoncie kielichy na d*pie sa mocniejsze niz fabryka dała) czy moze poszukać setki GTI. Nie widze dla siebie innej furmany niz 100nx, bo targa naprawde wymiata, silnik jest dość dynamiczny i stylistyka niepowtarzalna. Przy tym prowadzi sie genialnie o czym mogłeś sie przekonać. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość majchrzok

witam. ja mam swojego 100nx od 98 r. od tamtego czasu mialem robione:

sprzeglo

zimerling

tarcze klocki filtry

jakies wahacze drazki itp. ogolnie na remont zaweszenia po 145tys km wydalem ok 1000zł

lozysko w kole

2 razy alternator

to chyba wszystko na auto ktorym jezdze 9 lat.

teraz bede robic rozrzat, i blachge bo cala mi sie posypala. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...