Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 100 NX'a ...tu ocena, komentarz, opinie


Gość Mrozu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem takie dane co do pojemnosci 100nx'a:

 

silnik + filtr oleju : 3.2 litra (3.4 dla GTI)

skrzynia : 2.9 litra (3.5 do 3.7 dla GTI)

automatyczna skrzynia: 7 litrow (! jak wymienialem w swoim 100nx to weszlo okolo 4)

plyn chlodniczy: 5.5 (w automatach 5.9; w modelach GTI 6.9 litra)

zbiornik paliwa: 50 litrow

 

 

 

 

zrodlo: "Haynes The BooK - Automotive technical data book - Nissan 100nx"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jareczek85

Czesc :) mam 100NX od tygodnia,sprowadziłem go z Niemiec i nie mam o nim zielonego pojęcia :/ Podobnież na pierwszy żut powinno sie zmienić olej i filtry,ale ja mialem przy silniku zaczepioną taką jakby serwisową karteczke z napisanym przebiegiem 187000tyś i zaznaczonym olejem jaki trzeba uzywać,mechanik powiedzial mi ze przy tym przebiegu co jest napisany był wymieniany ostatnio olej,a nastepna wymiana jest przewidziana na 213000tyś. Nie wiem co robic,czy wymieniac ten olej czy nie??? poradzicie cos!! a i jeszcze cos...po lewej stronie od kierowcy jest taki podłuzny ok 3cm przycisk L-P a nad nim pokretło,do czego to moze słuzyc bo sam nie moge dojsc,i jeszcze jedna banalna sprawa......jak sie włacza tylnią wycieraczke :) bo albo nie wiem jak albo jest popsuta bo tylni spryskiwacz mi działa. piszcie jak cos wiecie!!!!

z góry wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

to dlugie z l-p i pokretlem to pewnie lusterka...

co do oleju i filtrow to ja mimo wszystko bym wyminil... zawsze sie tak powinno robic po zakupie autka...

a tynia wycieraczka hmm napewno na wlaczniku od wyceraczek masz zaznaczone jak ja wlczyc i jak wlaczyc... spryskiwacz... jak robisz tak jak na rysunki i nie dziala to pewnie cos sie spierdzielilo:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jareczek85

Hejka :) lusterka i wycieraczka działa dozłem co i jak :D ale mam taki maly problemik,podczas pełnego skretu kierownica przy małej prędkości,np. na 1 jezdząc w kółko z prawych kół(z tamtych okolic) wychodzi taki piszczący dziwięk i słychac takie jakby delikatne tarcie :/ zarowno przy skrecie w prawo jaki i lewo,mechanik powiedzial mi ze podejzewa "pompke od wspomagania" albo "pasek"....co o tym sadzicie??? narazie nic sie przy tym nie grzebe,bo salbo stoje z kasa,chcialem sie dowiedziec czy mieliscie kiedys cos takiego i najzwazniejsze CZY Z TYM MOŻNA SPOKOJNIE JEZDZIC?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by pompa była już głośna to nie musiał byś jechać żeby było ją słychać. Wystarczyło by tylko kręcić kiera. Przy pełnym skręcie piski słychać jest w wielu autach i nie jest to wina raczej paska lecz przecieków wewnętrzych w maglownicy. Jeśli nie ma na niej luzu to możesz tak śmiało jeździć. Sprawdź tylko poziom oleju w układzie wspomagania żeby nie zatrzeć pompy. Lekki dźwięk przycierania może również pochodzić od przycierających opon o np. sanki, ale jest to spotykane w autach o dużo szerszych oponach niż seria i ze złym ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość andy_czarny

pytam tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu a w googlach nic nie znalazlem...

ma ktos dokladne dane techniczne nissana 100 nx waga szerokosc dlugosc moc moment obrotowy itp- jednym slowem wszystko.....

???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wszystkiego co potrzebujesz, ale część danych jest.

Moc 1.6 90KM, 1.6 SR 102KM, 2.0 143KM

Waga: 1152kg, 62% masy przypada na oś przednią, rozstaw osi 243,1cm.

Reszty bym musiał poszukać, bo gdzieś mam, ale pewnie któryś z kolegów forumowiczów zaraz Ci to poda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MadziaQDI
pytam tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu a w googlach nic nie znalazlem...

ma ktos dokladne dane techniczne nissana 100 nx waga szerokosc dlugosc moc moment obrotowy itp- jednym slowem wszystko.....

???

pozdrawiam

 

Hey ja mam te dane w swoim tlumaczeniu, bo jak sprowadzilam autko to musialam trumaczenie zrobic i tam mam wszystkie takie dane ale nie jestem pewna czy wlasnie o te Ci chodzi... ale nawszelki wypadek napisze moze komus sie kiedys przyda:

Producent:Nissan

Typ i wykończenie: B 13

Rodzaj napędu: OTTO/GKAT 51

Dopuszczalna prędkość: 185 km

Pojemność silnika: 1597

Ilość miejsc siedzących: 4

Długość: 4135mm

Szerokość: 1680mm

Wysokość: 1310

Ciężar:1020kg

Dopuszczalny ciężar całkowity: 1495kg

Obciążenie osi: przód 875kg, tył 740kg

Koła lub łancuchy: 1

Ilość osi: 02

Z tego osi napedzane: 1

Ogumienie przod: 175/65 R14 82H

Ogumienie tył: 175/65 R14 82H

Hamulec pojedyńczy: - 25

Ciężar przy przyczepie z hamulcami: 1200kg

Cieżar przy przyczepie bez hamulców: 510kg

Szum podczas postoju dB (A): 82P

Szum podczas jazdy dB (A): 72

 

Pozdrawiam :)

 

[ Dodano: Pon 14 Maj, 2007 02:17 ]

Nie moglam znalesc na forum nigdzie informacji dotycznacej srub lub nakretek do felg aluminiowych czy ktos sie moze orientuje jakie powinny byc te nakretki? czy moze jakis rozmiar(nakretek) zalezy od tego jaka jest dana felga aluminiowa? Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość andy_czarny

Teraz kolejne pytanie:

jakie wyposazenie ma 100nx gti? czy wyposazynie bylo seryjne i tylko seryjne? czy mozna znalesc biedniejsza lub bogatsza wersje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość rasta_bwoy

Witam , mam pytanie , zastanawiam sie nad kupnem NISSANA 100NX , wiem ze moze te pytanie sie czesto powtarzaja..... ale sproboje

Słyszałem że 100NX to NISSAN sunny ale w innej "budzie" , czy to prawda?

Ile może spalić NX 1.6 na gazniku , a ile 1.6 na wtrysku??

Opłaca sie kupic NX'a za 1000E w niemczech....... czy ta cena nie jest za niska?? chodzi mi o NXy z początku produkcji....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny ja za 1000e to przywioze sobie igle GTI z Niemiec wiec odnosnie 1.6 to mimo ze Cie bardzo lubie to powiem Ci ze chrzanisz...

 

BTW - moj gaznik palil 8-9,5l na miescie a noge mam ciezka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro ja wiem, że można sobie za 1000Euro GTi'ka ściągnąć ale nie będzie on w najlepszym stanie czy to mechanicznym czy blacharskim. Najczęściej właśnie blachy są przegnite.

 

Niedawno (ok. miesiąca temu) byłem w Reichu i oglądałem kilka setek w cenie poniżej 1000Euro i powiem Ci szczerze, że były makrabryczne.

 

Jade w niedziele po 100NX-a... zobaczymy czy umiesz szukac i kupowac auta na zachodzie...

 

BTW - moj rok temu kosztowal 3100PLN do rejestracji - a sam wiesz w jakim byl stanie. Wiec ile musial kosztowac w Niemczech?

 

QUOTE (johny_fellow)QUOTE (Quattro)moj gaznik palil 8-9,5l na miescie a noge mam ciezka...

No ładnie. Mój przy jeździe "na emeryta" łyka 10 smile.giftongue.gif

 

Jakie masz swiece? katalogowe? i w jakim stanie?, a druga sprawa... moze zmien termostat?

 

i tak w ogole to mowisz o benzynie czy gazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zarabiam na sprowadzaniu aut na zamowienie wiec tez umiem :)

 

Kup moze wreszcie swiece Denso?

 

Ja tez mialem standardowy i zaczal nawalac - Nissan palil mi 9-12l na 100km :D

 

Ja tez nie lubie gazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade w niedziele po 100NX-a... zobaczymy czy umiesz szukac i kupowac auta na zachodzie...

 

To może dasz znać co kupiłeś i razem zobaczymy co za NISMO ściągnąłeś. Ja sie zastanawiam nad zmianą z p10 na 100nx ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Quattro sie we wtorek wrocil Golfem do Niemiec po kupiona za podobne pieniadze Mazde 323F z tego samego rocznika (tylko w stanie prawie doskonalym)...

 

Quattro nienawidzi juz Golfow III absolutnie - za to lubi Mazde - 1.6 88KM, a spuszcza ona wpierdziel kazdemu seryjnemu (i lekko przerobionym - Johnny - ona by Cie wessala bez popitki) GA**D* w dowolnym nissanie, pali o 2 nieba mniej i jest nieproblematyczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do tego egzemplarza to chyba z opisu wynika, że jest już sprzedany

 

 

jak czytałem to jeszcze był na sprzedaż smile.gif

 

Trudno...bede szukał dalej smile.gif

Po kierownicy i pedałach widać, że tak jak mój ma licznik skręcony o conajmniej 70-100 tys km.

Jak to bo nie rozumiem? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...