Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OT:

hmm.. 120 km/h po mieście, powiem tak...mam nadzieje że nie zobaczysz nigdy pieszego na drodze, a właściwie tylko jego zarysu...bo będzie za późno. Ja miałem takie zdarzenie 90 km/h na jedynce z Łodzi - pijak - możesz wierzyć: jedno przekleństwo, 1/4 obrotu kierownicą...po zdarzeniu..finał ja go minąłem, auto za mną nie. Zatrzymałem się, poszedłem wystawic trójkąt, przeszedłem koło gościa na drodze...dramat. Warto więc się zastanowić, bo wszystko jest o.k. do pierwszego razu ale później już nie bardzo, chyba wszyscy chcą aby bliscy wrócili do domu. A na nadmierną prędkość i tonę rozpędzonej stali nie ma rady :!:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no cóz mój notesik 1,4 spalił około 9,9 l na miescie głównie choc jazda duzo to na 1,2,3 i krótko wiec chyba nierozgrzany silnik no i małe górki tez ma chyba to wpływ tzn mam nadzieje :) wlałem pod sam korek drugi raz i zobaczymy ile na drugiej 100 spali...

PS co do stuków w układzie kierowniczym to fakt mam 31 tys stuka ale nie zawsze:) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik dużo, prawie 10 l. Mi udało się maksymalnie narazie prawie 8,5 l, a też żongluje 1, 2, czasami 3 :D Niedawno trzasnąłem rekord - 11 km do domu w 55 minut :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to zdziwił mnie note :zdziw: Myślałem, ze wypije więcej, bo było dość zimno, a tu wyszło 7,4 l (miasto 90% jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tylko miasto i 6.8 do 7.1 niżej się nie dało-wyżej można.Raz go próbowałem(dopiero 2700km młodzian) do150kmh i pokazało mi się 9l.jak dla mnie jest ok! Przedtem popylałem matizem i potrafił wziąć to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam 6.7 - 7 litrów. Przy spokojnej jeździe. Czyli jest dobrze :) Tankuje go raz na 2 tygodnie zawsze w piątki (tak wychodzi ;) ) po 160zł hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój niestety pali jak narazie 8,9 l/100 km tylko miasto mam nadzieję że trochę spadnie.

Na liczniku dopiero 1500 km.

Pozdrawiam :

Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Notka mam trochę ponad 3 tygodnie. Po pierwszym tankowaniu wyszła mi średnia 7,4l/100 km - 100% miasto (benzyna z Orlena)

Teraz jestem w połowie baku i średnia pokazuje 7.1l/100 km - 100% miasto (bezyna ze Statoil). NIe przekroczłem jeszcze tysiąca kilometrów, wiec przewiduje że przy cieplejszym klimacie i po dotarciu zejde do jakieś 6.7 - 6.8l/100 km. Jestem bardzo zadowolony

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Note (1,4) ma 4000 Km i 2 miesiace, srednio wychodzi mi ponizej 7 l, ale nózke mam jak panienka - leciutką i duzo hamuje silnikiem, dla mnie rewelacja Matizem wychodziło mi 0,5 litra mnieje a pojemność mniejsza i bez klimy

zuzycie według tankowania na stacji Janus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pali , mam nadzieję na razie, 7,5-8 przy jeździe w korkach i na krótkich trasach, a jak trochę dalej to i 7,1 się pojawiło. Na razie mam trochę ponad 5000 km przejechanych i jestem nadal z mojego Wiewiórka zadowolona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój notek pali w mieście (100 %) w tym często w korkach 7,6 l, ale jak wreszcie dostanę się na trasę Toruńską i jest lużno to sobie trochę porozrabiam :). Myślę, że to jest OK. Oczywiście obiecuje sobie, że spróbuję jeździć trochę ekonomiczniej, ale jak na razie nie wychodzi mi ta ekonomiczna jazda :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja dotyczy samych benzynowych NOTESÓW no to ja sie pochwale ze moj NOTESIK po miesicie w zimę pali 4,8l/100 w trasie jak go oszczędzam tzn. 90km/h 3,6-4 a jak powyżej 120km/h to około 4,5l/100 zauważyłem że NOTES jest kapryśny na ropę jak zatankuje gdzieś indziej niż na schellu to się już zdarzały historie że komputer pokazywał 55L/100 i to przy 50km/h ale to są sporadyczne przypadki ale się zdarzają POZDRAWIAM :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak to już jest z nowymi dieselkami, że nie znoszą kiepskiej ropy :D Żona tankuje tylko BP Ultimate Diesiel i jest ok.

A żeby nie być obok tematu: Katowice - Krynica - Katowice 5,8 l (jeszcze na zimówkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam,że jak tankuję na shelu to 1.4 benzyna pali po mieście 6.5-6.8,jak tankuję na Auchan lub innej Orlenu to idzie na7.0-7.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po pierwszej trasie. W pewnym momencie byłem nawet w szoku bo po pierwszych 100 km komputer pokazywał spalanie na poziomie 4,9 l (spokojna jazda w granicach 85-110 km/h). Potem jednak trochę pobuszowałem po Poznaniu i średnia z 430 km wyszła 5.4l/100 km (przy tankowaniu na Statoil). Niestety w okolicach w których spędzałem urlop nie udało mi się znaleźć Statoil i musiałem zatankować jakieś orlenowskie badziewie. Kolejne ok. 700 km wyszło mi ze średnią 5,9 l/100km. Autko jest super, pali super o ile tankuje się na porządnych stacjach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość waldek_pap

Mój NOTE pali po mieście ( Warszawa) 7,6.

Cały czas ma tendencję spadkową.

Im cieplej tym mniej pali.

Ostatnio odbyłem podróż Wawa - Łódź.

Średnie spalanie na całej trasie 5,8.

Czasami grzałem 140/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1.4 bez kompa [tylko tankowanie do pełna - 3-krotne odbicie pistoletu]

1. miasto [zima] - 7.5l do 8.2l

2. miasto [lato] - 6.5l do 7.3l

3. trasa [lato-zima] - 5.0l do 5.6l

Jeżeli chodzi o spalanie to jestem zadowolony - szczególnie w trasie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój Notek:

1. miasto [lato] - czasami z klimą czasami bez ok 7.3 l, z klimą cały czas ok 7.6 do 8 l

2. trasa [lato] - z klimą cały czas ok. 5.6 l

Nie myślałam, że spali tak mało w trasie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio biję rekordy w spokojnej i oszczędnej jeździe :)

W tej chwili mam połowę baku (po tankowaniu do pełna) i komp pokazuje średnie zużycie na poziomie 6,1/100 km (100% po mieście) :D

Fakt faktem że są wakacje i ruch w mieście wydaje się być płynniejszy, ale i tak uważam swój wyczyn za wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jestem trochę zaskoczony bo na niedotartym silniku ( 6 dniowa swieżynka 500km) średnie spalanie miasto/ trasa wychodzi 6,6l. Jak dla mnie super bo mam 2 auto z podobnym silnikiem fabia kombi 1,4 i średnio wychodzi 7,3l. Wcześniej jako 2 w domu był yaris (fajny przyznam ale niestety silnik 1.0 ). I to toczydełko paliło średnio na tej samej trasie 6,7l. Więc NOTEs wypada całkiem całkiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ponad 10000 km przejechane i spalanie spada. w wakacyjnej Warszawie nawet do 6,3 przy klimie. Na trasie to i nawet 5,5. jesten nadal wielce zadowolona z mojego Wiewiorka.

Czeka nas za miesiąc przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...