Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem wczoraj zimówki Scorpion Ice & Snow na stalowych felgach 16'.

 

Pierwsze wrażenia - bardziej trzepie na dziurach , no i troochę samochód poszedł w dół .

 

Opiszę wrażenia z jazdy po śniegu :D mam nadzieję , w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No mnie sie nie udało tamtych wyjąć. Natłok pracy nie pozwolił na podtrzymanie kontaktu z goście. Jakbyś wiedział czy juz sprzedał czy jeszcze nie to sie polecam.

Co do GY , na których auto wyjeżdża z salonu to na śniegu porażka. Miałem okazję się przejachac po ubitym śniegu z lekkim błotem.... no nędza. nawet jak zapiąłem 4x4 to na 4ym biegu zrywał przyczepność. No dno. Musze pokukac mocniej za zimówkami bo strach będzie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu - udało mi się zmierzyć felgę. Podaję wymiary:

otwór centralny 66 mm

rozstaw otworów 114,3 mm

odległość między otworami 55mm

 

Oznaczenia na feldze 16" są następujące:

7Jx16 H2 ET30

 

 

 

A do gościa który miał zimówki do pchnięcia podjadę w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który ma serwis oponiarski powiedział że sprzedał ostatnio komuś do navary zimówki 17" z firmy Toyo. Wiem że to taka śmieszna nazwa ;-) ale ogólnie te opony są całkiem dobre (przynajmniej w osobówkach, duże rozmiary), ale nie wiem jak te zimowe do Navarki.

Ale ja pojeżdżę na tych co mam, na razie bieżnik ostry, to jakoś wytrzymam, linkę i łopatę na pakę i wio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem zawsze na całorocznych . Nie było żle.

Teraz mnie coś podkusiło. Na razie nie wiem po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Panowie no przecież pisałem, że tragedia na tych seryjnych oponkach. Polecam na lato GY Wrangler AT-R a na zimę Cooper Discoverer M+S.

Do Navarki są od ręki dostępne opony trzech producentów a ja czekam i szukam czwartego. Dunlop... Grandtrek to się chyba nazywa . miodna gumka. Ja poszukuję opony z agresywnym bieżnikiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem już na naszych seryjnych oponach po śniegu. Wdrapałem się po na górę pomimo 10 cm warstwy śniegu.

 

Zjazd był gorszy niż wjazd , ale bez tragedii. Wprawdzie 20km/h , ale było naprawdę stromo , a poza tym pierwszy raz na śniegu tym samochodem.

 

Trzeba gdzieś poćwiczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na ten śnieg, czekam i doczekać się nie mogę. Aż sobie już po błocie pojechałem pojeździć :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na lodzie sie jedzie dosc do momentu jak sie nie przyzwyczaisz do predkosci i nie zaczniesz szarzowac...lekki skret i luz lecisz boczkiem...potem gleboki snieg na poboczu i juz ciagnie w pole...szczesciem jakos wyszedlem...

hehe ale chyba jako jedyny navara po sniegu i lodzie jedzilem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No jazda ze zblokowanym napędem czyli bez międzyosiowego układu różnicowego wymaga trochę umiejętności zwłaszcza przy większych prędkościach. W sumie jeśłi śnieg na drodze jest ubity to jestem w stanie plaskaczem poganiać w okolicach 140Km/h ale 4x4 to już ciężej. Tu lepiej sprawdzi się przy większych prędkościach (gdyby dało radę się rozpędzić ) L200 albo któreś Audi quattro lub Subaru. No aale one marnie robią w głębszym śniegu i błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to założyłem swoje 16" ze scorpionami ice&snoww.

 

REWELACJA

 

Dzisiaj jechałem po lodzie i śniegu. Po naciśnięciu pedału hamulca (nie do dechy) auto staje dęba , bez zadziałania ABS-u.

 

 

POLECAM

 

Na 16" auto jest niższe ,ale może to być też zaletą zimą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki, fotki, fotki pls... felgi i opony

 

[ Dodano: Pon 18 Gru, 2006 10:04 ]

Ty już masz śnieg a ja jeszcze nie... a chyba do ciebie mam 50km w linii prostej :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął skupaniec sypać około 4 rano, ja wylatywałem na Śląsk przed 6-tą . 10 km miałem takiej ślizgawki . Nareszcie można było po twardej drodze ciąć 4x4. A na pace miałem z 450 kg drewna bukowego.

 

Paru gości pytało mnie na CB czy to balast czy do palenia :D A :diabel: to jedno i dugie

 

Zrobię zdjęcia felg wieczorem i wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne się zawieszenie robi jak się mu wrzuci te 0,5tony, prawda? Ja dziś pojadę szukać jakichś dopasowanych betoników na tył - skoro zima już blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na trasie z ładuniem pół tony pali tyle samo co pusty. Dzisiaj chyba było więcej bo siadło trochę zawieszenie i świeciłem po wierzchołkach drzew.

 

Ale za to szedł jak po szynach.

 

[ Dodano: Pon 18 Gru, 2006 10:24 ]

Zastaniawiałem się czy nie zrobić jakiejś formy i nie odlać dwóch sztabek z ołowiu. Zobaczę ile ołów kosztuje w złomnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, i nie przepuszczą cię przez bramki detekcyjne na granicy ;-)

 

ale potwierdzam - w sobotę wiozłem ponad 500kg i różnicy w spalaniu żadnej nie zauważyłem.

Co ciekawe, jakaś firma która robi płaskie zabudowy na pakę twierdzi, że po założeniu takiej spalanie spada o 1,5 litra! Ciekawe, czyżby pusta paka powodowała takie zawirowania i opór powietrza? to założenie nadbudowy tez powinno mieć wpływ na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdże bez zabudowy i spalanie jest na takim samym poziomie. Zabudowa waży chyba ze 100 kg ale dodatkowa masa nie wpływa odczuwalnie na poziom spalania.

 

Ci co mówią że z zabudową pali o 1,5 l mniej to chyba tylko chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Wylej na podłogę cienką warstwę ...ze dwa worki samopoziomującej :D

 

A co do kółek to..... Kurde no podobno u mnei 16" nie pasują

Gadałem z mechaniorem w serwisie nawet to chyba był "mołsz" Rudej :D Michał

I powiedział, że nie ma lewara. Jak zakładali 16" to zacisk się nie mieścił.

Cholera no nie wiem co robić a chciałbym dzisiaj opony zamówić . I jak tu żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone felgi stalowe kupione w ASO -sprawdźcie z najtańszej wersji Pathfindera - pasują bez żadnych problemów. Zaciski mieszczą się z dużym luzem , a mam przeciez też Navarę LE.

 

Trzeba zrobić przymiarkę, albo znaleźć fachowca w ASO :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Nosz kurde właśnei knuję czy ktoś ma w 100licy taki fele. ASO ma ale od ręki nie dadzą a będę tam dopiero w piątek.... chyba przeboleję i zamówię 17" opony i trudno. No bo co ja mogę. Nie mam czasu żeby knuć całymi dniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Zagadałem i ma gośc dać wykrętną odpowiedź . Ale z tego co się zorientowałem to... ładny ch... pani Basiu.

Opon nie ma.... W tym rozmiarze. trza zamówić i będą niewiadomo kiedy... Nosz qrva. Jednak u nas w ... Azji to jest ciężko. Chyba do Berlina po opony pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...