Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to porobiłem parę zdjęć opon plus felg

 

Musiałem specjalnie dla Was umyć kółka bo były całe upieprzone w błocie i było tylko błotooooo.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b1498d464864170.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e108d1574c74c918.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/872f5a4457c552b2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, uroku to te fele nie mają - wyglądają trochę jak takie stalówki które miałem w Kingu.

Ale przynajmniej masz autko umyte ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, jakaś firma która robi płaskie zabudowy na pakę twierdzi, że po założeniu takiej spalanie spada o 1,5 litra!
to jest bzdura przed zabudowa jak i teraz 11.4 l/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tzw. doopa :(:

 

Te moje są na 100% z Pathfindera - spróbuj je przymierzyć w ASO. Może mają specjalną konstrukcję. Wiem , że jak kupowałem samochód to się trochę namęczyli w ASO żeby przypasować felgi.

 

Pasowały tylko z Pathfindera - standardowe nie wchodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ASO pytałem i usłyszałem: 16 felgi wchodzą do wszystkich Navar.

 

Nie wchodzą tylko do Pathfinderów, które mają ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

dżizaskurwajapierdolę........ przecież to się pochlastać można noooooo

W piątek jestem umówiony w serwisie. Będę im nad głową stał i lał. Będa zakłądac jakąś felgę 16" bo inaczej nie wyjadę. Już mam dla nich taka litanię że się chyba zapłaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d40 z ktorego sie wszyscy z 4x4 smieja

Oni ze wszystkiego sie smieją :D co nie jest Patrolem lub Defem ;) więc nie ma co brać do siebie - choć Ciebie akurat jestem w stanie zrozumieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, posiadacze trabantów też śmieją się z innych, więc o czym tu dumać :P

 

A wracając do topicu: zakup zimówek w tym roku to raczej chybiona inwestycja. Przynajmniej up to date - dzisiaj +5stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się na tym formum pierwszy raz wiec na początku witam wszystkich.

Jeżdze terenówkami już od jakiegoś czasu i sprawdzilem pare opon zimowych.

I to co mogę powiedzieć to według mnie numer jeden to: Dunlop Grandtrek SJ 6,

zupelna rewelacja. W zeszłum roku na takiej oponce Jeepem Grand Cheroki na 4H jeżdziłem po lesie w metrowym sniegu, nawet pod góre. Opona jest z bardzo fajnej miękkiej gumy, o głebokim profilu, działa rewelacyjnie w głebokim sniegu i terenie, nie jest głośna, jeżdzi się również dobrze po mokrym i śliskim asfalcie, zeszłej zmimy pojechałem do włoch na narty opona sprawowało się zarówno bardzo dobrze podczas przelotu (około 3000km) jak i po zaśnieżonych drogach górskich.

W tym roku stałem się szcześliwym posiadaczem NAVARY, którą również zamieżam pojechać za pare dni na narty do włoch i zdecydowanie postawiłem na tą samą opone,

absolutnie nie biorę pod uwagę używania standartowej uniwersalnej opony.

Jedyny minus opony to niestety w tym bieżniku nie występuje w 17", jest podobna Dunlop Grandtrek SJ 5, ale to już nie to, postawiłem więc na 16" tu opona w rozmiarze 265/65/16 kosztuje około 650zł. NIestety wiąże się to z zakupem felg, tu tez nie podzielam zdania z wypowiedzi zpoczątku dyskusji na temat stalowych felg. Jak tak można oszpecić w sume fajny samochód, z tego co sie zorientowałem felgi stalowe kosztują około 400zl. Udało mi się znaleść bardzo ładne felgi aluminiowe za przystępną cene około 600zł. firmy MAC.

Podsumowując auto wygląda nadal ładnie, ma opony zimowe działające poprawnie zarówno na asfalcie jak i w terenie. POLECAM !!!

Co do zakupu drugiego kompletu felg, to słyszałem, że po nowyym roku mają zostać wycofane tradycyjne ciężarki do wyważania kół, a nowe mają być znacznie droższe i przez to zmiana opon na feldze będzie duzo więej kosztować.

 

Jak ktoś by chciał skożystać z mojego pomysłu podaje telefon do warsztatu, który pomógł mi znaleść felgi i opony do NAVARY - tel: (22) 814 54 96 (mozna powołać się na Bartka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Ehem. Grandterki sa bardzo fajne tylko w tej chwili praktycznie sa niedostępne. Można je kupicna 17" ale cena to 1100zł. Ja mam sprawdzone Cooper Discovrer. Felgi zamówiłęm sobie Alcar'a za 380 zł sztuka i Coopery po 620 sztuka i jestem bardzo zadowolony. A tekstów w stylu " ale brzydkie" nie rozumiem. Przecieżnei będę zakładał alusów na zimę do babrania się w soli. Poza tym jak przy 17" założę łańcuchy to felga może się uszkodzić a przy stalówkach 16" mam to w ... gdzieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście estetyka dla każdego jest inna, ja uważam że na zimówkach jeżdze przynajmniej 5 miesięcy i dla mnie naprzyklad tekst "to tylko na zime" jest rozwalający.

Auto ładie wygląda na alu, stalówki są OK, w ciężki teren do lasu...

 

Co do dostępności opon i ceny to polecam www.opony.com, dostępność w 3 dni cena 850zl.

 

 

Ja też wybrałem 16", bo jest taniej i bardziej dostępnie.

A jak mam zaplacic za alu 150zl więcej to wole alu.

Oczywiscie jak masz sprawdzone koła z których jestes zadowolony to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Grandtreka w rozmiarze 255/65/17 nie ma w sklepie. Jest 265/65/17 a to trochę większa guma.

Co do alusów na zimę to np Luzory AEZ to nie sa najlepiej zabezpieczone przez solą felgi. Wiem jak mogą wyglądać po dwóch sezonach. A felgi aluminiowe ciężko jest poddac renowacji. Zwłaszcza jeśłi mają kawałki polerowane lub szlifowane. Praktycznie są nie do odnowienia. Stalówki jak skorodują to można wypiaskować i są jak nowe. Albo po prostu się nie przejmować. Koła mają robić dobrze i to jest podstawa. Jak się zimą obtłuką łańcuchami to będzie przykro jełśi będą to alusy. A stalówki to twarde sztuki. Jak na osobę, która coś tam upala w terenie to masz dość "bulwarowe" podejście :D

 

Aha.. Coopery sa 200 zeta na sztuce tańsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zimówki przećwiczone - w zimowym terenie , tzn. snieg , zmarznięta zima - REWELACJA natomiast na tych kółkach trzeba uważać żeby się w międzyczasie nie ociepliło.

 

Na śniegu i na lodzie jak na kolcach !!!

 

Jazda w lekko zmarzniętym błocie- to niestety trzeba sobie jakoś radzić bo na opony nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś mogę potwierdzić - seryjne wranglery to lepiej się chyba sprawdzają w Hiszpanii niż na polskim śniegu :(

 

Dziś żona pojechała rano na 2WD, a jeszcze nie zdążyłem jej przeszkolić jak używać 4x4. No a okazało się że jest biało na drogach i.. dała sobie radę :D Ja jechałem godzinę później i nie wyobrażam sobie bez 4x4. Czyżby panie miały jakiś dodatkowy zmysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem fajne oponki na oryginalne felgi do Navary LE 255/65/17". Wpisując SilentArmor można o nich poczytać ale w Europie jeszcze ich nie ma. Podobno jest cholernie wytrzymała (wzmocnienia kevlarowe). Jest to A/T więc praktycznie uniwersalna a w Kanadzie dostała najwyższe noty ze wszystkich A/T testowanych całorocznie. Zamówiłem dwa kpl i w marcu wychodzi mój kontener w którym mam jeszcze sporo miejsca. Jak są chętni to zapraszam cena z transportem w granicach 750 zł /sztuka.Poniżej jest link do fotek bieżnika

http://ralf.wrzuta.pl/obraz/zZAkbZ6Q9t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...