Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi w teren


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam strony oferujące różnego rodzaju opony i felgi na off road, ale nigdzie nie mogę otrzymać jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie:

Jakie felgi mogę użyć do swojego auta zamiennie z Aluminiowymi 17-tkami? Mam wersję SE i z tego co się zorientowałem różni się ona czymsik chyba w układzie hamulcowym, co nie pozwala założyć jakichkolwiek stalowych 16-tek( tu prosze o potwierdzenie lub zdementowanie). Problem w tym, że dostępne u nas popularne opony na off road zakładane są zwykle na 16-tki.

Prośba więc do osób, które już to sprawdziły o informację jakich felg mogę użyć i jaki rozmiar opon maksymalnie mogę do niego wcisnąć. Jedna informacja jaka do mnie doszła, to ta, że mają to być felgi bez przetłoczeń (o co chodzi?) Oczywiście rozumiem, że zmiana zewnętrznego rozmiaru wpłynie na parametry, ale z tym się liczę. Chce tych opon używać tylko w badyle i na błocko, a nie do jazdy po twardym.

Z góry dziękuję

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Do Navary 16" wchodzą. Jako, że jesteśmy umówienie wstępnie to możemy się w takim rqzie spotkać w miejscu gdzie leżą moje zimówki i spróbowac je założyć do twojej fury. I po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego Patha mogą nie wejść felgi 16. Pathfinder wystepuje na 16 ale jest to wersja bez ESP. Wersja z ESP ma inne zaciski i niestety chyba będziesz musiał szukac opon MT na felgi 17 , a to już niestety dużo szukania i więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić klasyczne HT Bridgestone , dają radę w błocie , lepiej niż Wranglery:

http://www.opony.com.pl/opony/opony_produc...roku=&link=

 

albo MT Dunlop

 

http://www.opony.com.pl/opony/opony_produc...roku=&link=

 

Na dunlopy w dodatku trzeba czekać :<

 

Tak jak pisałem opon 17 jest małooooooooooooooo a MT w szczegolnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT Bridgestone

 

Przy byle piachu się protektor zapycha nie mówiąc o błocku. Na lajtowo to ok ale wczoraj jeździłem po piaszczystych nasypach na HT i podjazdy musiały być 4LO +dif Lock :028:

 

Jak tylko do błocka proponuję poszukać np. skorpionów ale na czarnym to tak sobie :(

optimum jeżdzić na AT lub HT a na koszu wozić MT na stalowych :one: tylko komu się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boris.blank

W żadnym sporcie nie ma komromisów. Opona uniwersalna to opona do niczego.

Jak masz jakas dobrą duszę co ściąga graty z US to proszę http://www.4wheelonline.com/Products.aspx?...ProductId=12468

 

ewentualnie jak zmienisz felgi na 18'' to kup KUMHO KL-71 - ma swietne recenzje w US i wsród moich kumpli.

 

Niestety prawdziwych opon AT/MT poniżej 35'' nie znajdziesz a do twojego samochodu wejdą ale po sporym lifcie i zmianie przełożeń. Pathfinder to zabawka więc przestań traktowac go poważnie i kup normalny samochód terenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32'' powinny wejść tylko niestety te francowate felgi 17. Gdyby wchodziły 16 to zero problemu.

 

18 felgi jak wkleisz to zostaną Ci same oponki niskoprofilowe , a nie o to chodzi. Chyba że lift i cięcie błotników :D

 

Uwazam , że taniej będzie wstawić zaciski z Navary , fele 16 i dwa komplety MT i zero problemu. Trzeba będzie olać ESP :<

 

Przecież chłop się wybiera na koniec świata, przez różne landy, walnie mu tam opona i to nie jedna , a u pastuchów 17 ani 18 nie kupisz. Jedynie 15 i z bidą 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzemik - z tymi pastuchami mozesz mieć racje w razie awarii oponki może nam się zejść. Trzeba to przemyśleć! Co do oponek, to narazie chcemy sobie zapodac 2-gi kpl do jazdy w badyle - MT-ki jakieś, a potem na wyjazd, to już jakieś AT+ 2 zapasy i jazda. Niestety nie wchodzą 32':(. Największe to 265/70/R17 chyba (wiarygode źródło). Artictruck już oglądałem i się śliniłem, ale to już wymiana w zasadzie wszystkiego i chyba cała akcja traci sęs. Gdybyśmy chcieli kupić potwora, to byśmy go od początku inaczej planowali. Co do traktowania go jako poważną terenówkę to pragnę zauważyć swoją pokorę na ten temat w innych postach. Nie traktuję tego auta w taki sposób. SUV z właściwościami terenowymi. A gdybym go tak traktował, to był bym na innym forum.

pozdr.

PS.: znalazlem opony - te chyba będą niezłe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość khenchela
mały, ale czy jest? Podajcie jakies przykłady. Gdzie szukać - może jakieś firmy w polsce?

Dajcie jakiś punkt zaczepienia.

 

zapytaj tutaj www.eskapada4x4.pl - mi pomogili dordziali. :one: koledze do Navary dobrali flegi 16 - byc moze te Dotze beda pasować do Patfindera - moze to sprawa odsadzenia ( ET)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem takie cudo. Może ktoś podpowie co wybrać

 

W tygodniu śmigam po czarnym ale weekend patyki i błotko.

Znalazłem ciekawą ofertę:

 

http://www.opony-auto.pl/...oducts_id=22558

 

lub

 

http://www.opony-auto.pl/...oducts_id=22559

 

może ktoś podpowie

 

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 11:55 ]

Sorki linki źle skopiowałem

 

http://www.opony-auto.pl/product_info.php?...oducts_id=22559

 

lub to

 

http://www.opony-auto.pl/product_info.php?...oducts_id=22558

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opon AT o bardziej agresywnym bieżniku. Z MT na czarnym będziesz niezadowolony - hałas, dłuższa droga hamowania, większe spalanie, szybko zużywa się bieżnik.

 

Na porządnych AT wjedziesz prawie wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Ci opony BFGoodrich ALL TERRAIN T/A KO 265/70 R 17

112Q. Wjedziesz wszędzie , a na asfalcie są bardzo dobre, zima też dobrze trzymają :one:

 

4f3a2212c1beba11.jpg

 

Poniżej masz linka do sklepu:

 

http://4x4.motoricus.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM. Na te opony wlasnie polowałem od jakiegoś czasu, ale nie ma ich nigdzie na kola 17''. Nawet jeden ze sklepów już przyjął zamówienie, ale po pewnym czasie zadzwonili i powiedzieli, że nie ma i nie wiadomo kiedy bedą bo nawet w fabryce nie ma takiej informacji. Są w stanach i australii, ale w europie - nie! 15 i 16 - bez wiekszego klopotu :(. Przedstawiciel BFG w Polsce też nie wie, wiec się musiałem z nich wyleczyć. Finalnie po tym jak się wkleiłem na swoich oryginalnych oponkach na torfowisku na mazurach i 3 godzinach walki - zamówiłem General GRABBER AT2 - wyglądają nieźle, a i w Wyprawach 4x4 polecił mi je jeden z autorytetów 4x4 wszystkim znany. Już zamówione i jadą z niemiec.

do obejrzenia tu---> LINKA

-------nie obowiązkowe---------------------

Swoją drogą lekcja na torfowisku była bardzo cenną :P Wklejka po samo podwozie i to bez ostrzeżenia. Jechał jechał wyglądało, że już pojdzie, bo wody jakby mniej, a tu plum i ani w przód ani w tył. Na szczęście zawsze staramy się zakwaterować u leśniczego, a oni mają jakies 4x4 i znajomości. Wyciągał mnie wlaśnie samochodzik z BFG A/T :). Potem przy powrocie on sie zatopił w rozjeżdżonym torfie i ja leśniczego wyciągałem. W ten oto sposób spędziliśmy całkiem fajnie kawałek nocy:).

--------koniec nie obowiązkowego----------

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabbery są bardzo dobre . Szczególnie MT- to juz klasyka.

 

----nie obowiązkowe----

 

zawsze dobrze mieć kogoś pod ręką, a najlepiej jeździć w dwa samochody :D

 

---- koniec---

 

też pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...