Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciśnienie w oponach P11, 1.6, 16v, 1997r.


Gość radmor1981

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radmor1981

Witam. Poszukuje informacji na temat ciśnienia w oponach w Nissanie Primerze 1.6 16v z 1997 roku. Dodam że opony (uniwersalne) są rozmiaru 195/65 HR14 na feldze 14 x 5-1/2 JJ. Wybieram się w długą podróż więc wypadało by zmierzyć ciśnienie. Koła były jakiś czas temu (4miesiące)wyważane ale nie wiem czy podczas tego sprawdza się ciśnienie. Póki co śniegu nie ma a większość trasy biegnie przez francuskie i niemieckie autobany. W książce servisowej widnieje jedynie zapis "for tyre pressures refer to the tyre placard". Tylko gdzie to jest?? Opony mam na dwóch osiach różne tzn ta sama firma na osi, ten sam rozmiar ale inny bierznik(przód tył). Jeżeli są jakieś ogólne zalecenia to proszę o proadę...albo wskazanie miejsca gdzie mogę zdobyć takie informacje. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Czw 21 Gru, 2006 18:45 ]

oo jeszcze się spytam o ekonomiczną prędkość dla tego modelu jeśli pozwolicie:) O ile we Francji czy Belgii są goraniczenia to w Niemczech można grzać ile fabryka dała. Chodzi mi o prędkośc powyżej której spalanie może duuużżżoo wzrosnąć, czt też obroty silnika których nie należy przekraczać podczas jednostannej jazdy np w Niemczech (żeby bak zbyt szybko nie wysechł). Jadę we dwójkę, więc samochód nie będzie obciązony zbytnio...jedynie prezenty jako bagaż:) Jeżeli istnieją jakieś zalecenia co do ekonomcznej jazdy tym modelem to prosze o poradę. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu lewych przednich drzwi zobaczysz na środkowym słupku naklejkę. Tam jest podane właściwe ciśnienie w oponach.

P.S. Ciśnienie sprawdza się na zimnych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość AUTOMAT_82

Jakbys jednak nie mial tej naklejki to o ile teraz dobrze pamietam to ma byc cisnienie 2.1 z przodu i 2.0 z tyłu. Zalezy to też od ilości osób przewożonych. Wszystko to jednak jest na tabelce na słupku przy drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...