Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2,2 diesel ciężko pali z rańca


Gość joker_wks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świece dobre, a sterowanie złe, czyli nie wiesz jaki i jak długo prąd zasila świece. Automatycznie dostaniesz odpowiedź ws. cz. temperatury. Najzwyklejszy miernik i do dzieła.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teres --- A gdzie ten czujnik jest ??

4ec2d496f6f2db97.jpg

Możesz kupić rezystor 20kOhm w elektronicznym i wpiąć do wtyczki (to będzie mniej więcej jakieś -30'C)

9dda260e41588b2b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera [N16]2.2 dci 2004

Ja też mam problem z odpalaniem ale mój problem jest taki. podgrzewam świece 2x i zaczynam kręcić i wydobywa się biały dym. Przestaje kręcić czekam chwile i znów próbuje i zapala od strzału. Jak kręciłem za drugim razem to nie przekręciłem kluczyka do zera tylko cały czas korzystał z akumulatora więc świec nie podgrzewałem. chyba ze świece po zgaśnięciu spirali nadal grzeją. jak odpalił to zakopcił białą chmurą. Jak już odpali i go zgaszę to pali od strzału i wydaje mi się ze już nie kopci. Akumulator sprawny niedawno wymieniałem.

Co to może być jutro jadę sprawdzić świece może mi coś doradzicie bo na mechanice aut to się nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj przyjemność rozmawiać z mechanikiem samochodowym który powiedział ze na 90% są to końcówki wtrysków do wymiany... Co wy na to ?:)

 

Skoro tak twierdzi to niech je wymieni, jak będzie pudło to nie płacisz za robotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur_NH,

mam chyba ten sam problem.

W sylwestra auto stało całą noc do południa i też miałem problemy z uruchomieniem.

U mnie wygląda to tak, że silnik "zaskakuje" i od razu gaśnie. Dopiero po kilkunastu próbach uruchamia się i nie gaśnie.

W zeszłym roku przy największych mrozach miałem tak samo, ale zrzuciłem to na kiepskie paliwo. W tym już od listopada dolewam depresator i .... niewiele to dało.

 

Zastanawiam się czy to nie problem że pompa może dawać za małe ciśnienie i jest za mało paliwa. Może ktoś się wypowie ??

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubalublin

a mi się coś wydaje, że to sprawa z paliwem. U mnie pomaga jak zagrzeje 2-3 razy swiecami, ale świece były sprawdzane i są ok. Więc idąc tym tropem myślenia teraz grzeje raz świecami i naciskam sobie na pedał gazu tak ze 2 razy i odpala duuuużo szybciej, choć też nie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze silnik zaskakuje i od razu gaśnie to wina najprawdopodobniej uciekającego paliwa. Zakłada sie zaworek (tylko niewiem czy przed czy za filtrem) i powinno byc wszystko git...Ja dolewam depresator ze względu na żywotność pompy i silnika...Paliwo tu niema nic do gadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej -5 sposób odpalania mam taki:

- 2x zagrzać świece

- wcisnąć gaz na maxa

- zakręcić silnikiem

Zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i mysle jak to jest u mnie. Aku mam nowy od sierpnia i bez szalenstw bo tylko 71/670 ( czyli taki jaki zalecaja, ale do 2,2 DCi ), swiec nie ruszalem, zadnych zaworkow nie zakladalem, filtr paliwa wymienialem sam, a mimo to pompki NIGDY nie ruszalem, bo nie bylo potrzeby iiiiii.......i pali na dotyk nawet przy ostatnich mrozach.

Na swieta bylem w Krakowie, pozniej kilka dni w gorach na podhalu, gdzie nocami temperatura spadala do -14, auto 3 dni stalo nie ruszane, a 4-go rano, zapalil z pierwszego razu.

Nie wiem czy to dziala, ale staram sie, choc nie zawsze mi to wychodzi, czekac, az oprocz kontrolki swiec, zgasnie takze kontrolka poduszki i to wystarcza w moim przypadku do tego, aby auto odpalalo bez problemow. Bez zadnego wciskania gazu, podwojnego czy potrojnego grzania swiec, zaklec, prosb, grozb czy magicznych rytualow :sylwester:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson..A nie jest tak ze za drugim razem jak przekręcasz kluczyk nie zapala sie kontrolka swiec ??

 

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2009 15:05 ]

Najczęściej występujące objawy zabrudzonych, nieszczelnych wewnętrznie lub uszkodzonych wtryskiwaczy:

• odczuwalny spadek mocy silnika,

• utrudniony rozruch lub brak możliwości rozruchu,

• nierównomierna praca na biegu jałowym,

• zwiększone zużycie paliwa,

• szarpanie,

• dymienie (na czarno lub biało),

• charakterystyczne stukanie,

• trudności z wyłączeniem silnika,

• samoczynne wyłączanie się silnika,

• powiększający się stan oleju silnikowego,

• świecąca się kontrolka świec żarowych lub "check engine",

• nieszczelność zewnętrzna (zalanie silnika olejem napędowym),

• pęknięty lub wypalony tłok,

• za duża ilość paliwa odprowadzana jest na przelew

wtryskiwacza (badanie menzurkami podczas pracy silnika).

• błędy w pamięci sterownika silnika dotyczące: wtryskiwaczy, przekroczenia dopuszczalnej adaptacji, ciśnienia na szynie itp.

 

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2009 15:07 ]

Warto poczytac :))))

 

http://naprawa-wtryskiwaczy.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem z moją almerą 2.2 dci. Winą odpalania jest przekaźnik świec żarowych u mnie był walnięty i nie dawał prądu na świece, w ogóle nie grzał świecy. a mój silnik i tak odpalał nawet w -10 C :D. zamówiłem już przekaźnik. (opisywałem wcześniej jak odpalał)

Jak chcecie sprawdzić przekaźnik czy działa i grzeje świece to kawałek kabla dołóżcie do plusa w akumulatorze a drugą końcówkę do 1 świecy przytrzymaj 6 s i odpalaj jak załapie od razu tz. ze przekaźnik walnięty. Najlepiej robić to w dwie osoby, pamiętajcie żeby przekręcić kluczyk tak jak by się podgrzewało świece i wtedy dołożyć kabel. Albo jechać do mechanika i jak będzie dobry to sprawdzi na komputerze nie zawsze wykazuje. Jak dołożysz kabel do świecy to powinno delikatnie iskrzyć wtedy wiadomo ze świece grzeją, takim sposobem też sie sprawdza świece. Mam nadzieje że pomogłem.

Jak wam pomoże to odpiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze za drugim razem jak przekręcasz kluczyk nie zapala sie kontrolka swiec ??

Nie - za każdym razem się zapala, tylko im cieplej tym krócej.

 

Herson

Żadne kombinacje - tak jest napisane w instrukcji obsługi N16. No może oprócz wciskania gazu - to akurat pamiętam z kursu na prawko kat. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne...bo mi za drugim razem nie zaswieca sie kontrolka od swiec ;|

u mnie zapala się za każdym razem, tyle że każde następne jest o wiele krótsze, zresztą logiczne

 

Żadne kombinacje - tak jest napisane w instrukcji obsługi N16. No może oprócz wciskania gazu - to akurat pamiętam z kursu na prawko kat. C.

Jeżeli musisz podgrzewac swiece dwa czy wiecej razy, to juz jest jakas kombinacja i w tym sensie to napisalem. W instrukcji jest napisane, az zgasnie kontrolka swiec zarowych i dodatkowo kontrolka poduszki powietrznej, ktora zapewne nie ma zadnego zwiazku z odpalaniem, ale podejrzewam, ze w tym czasie swiece jeszcze sie grzeja.

W sprawnym aucie, nie ma potrzeby wciskania czegokolwiek, tym bardziej gazu, zeby auto odpalilo, ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swojej almerce 2,2 Tino mam tak :

świece żarowe swoją drogą ...jak kontrolka gaśnie to czekam dalej jakieś 15-20 sek .. następuje charakterystyczny stuk z silnika ... podgrzewam jeszcze raz i jak jest dobry akumulator, paliwo i filtr OK to musi ....opalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawnym aucie, nie ma potrzeby wciskania czegokolwiek

Tak się po prostu odpala diesla w zimie - ot co.

 

Jeszcze raz powtarzam, w sprawnym aucie, bez znaczenia benzyna czy diesel, nie ma potrzeby wciskania czegokolwiek.

 

I tym razem za serwisem spytam, co daje wciskanie gazu w dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy, co daje w dieslu wciskanie gazu przed paleniem?
I tym razem za serwisem spytam, co daje wciskanie gazu w dieslu?

O to zapytaj instruktorów cywilnych i wojskowych z 1 OSK w Grudziądzu.

 

Technicznie to nie wiem - ale najważniejsze że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegów wykładowców z WM PK... pytałem też w CSM i u Grabowskiego :D

 

Cóż może dawać, skoro pompa do póki silnik się nie kręci nie robi ciśnienia paliwa?:) Psychologicznie na pewno działa, ale nic poza tym.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość urzendnik

podobno ten typ tak ma. to moja pierwsza zima z almerą tino i mam ten sam problem. Nic nie pomagało, świece, dodatki do paliwa itp. trzeba po prostu znaleźć swój sposób na silnik. U mnie, podobnie jak i u wielu kolegów, gdy tylko temp. spadnie poniżej zera, auto zaskakuje na ułamek sekundy i gaśnie. od kilku dni stosuje taką technikę: raz podgrzewam świece i jak najszybciej pod zgaśnięciu kontrolki odpalam ale... z gazem w podłodze i nie puszczam kluczyka od razu, przetrzymuje go dosłownie o pół sekundy i jak tylko zaśpiewa to puszczam gaz. obroty skaczą na chwilkę na 1,5 tys i tu uwaga!!! bardzo ważne żeby nie dopuścić do wyższych obrotów bo szlag trafi za którymś razem turbinę. jak na razie to działa. Mój znajomy obiecał mi zrobić jakieś obejście tego problemu bo ponoć podobny problem jest w jakimś oplu z silnikiem 2.2 i to jego obejście działa. Jak zamontuje i sprawdzę to podzielę się informacjami. Na razie dostarczyłem mu schematy silnika - niech działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż może dawać, skoro pompa do póki silnik się nie kręci nie robi ciśnienia paliwa?

Tak na logikę:

- skoro rozrusznik się kręci to i silnik się kręci,

- skoro silnik się kręci to i rozrząd a co za tym idzie pompa paliwa też się kręci,

- a skoro pompa paliwa się kręci to pompuje paliwo i wytwarza jakieś tam ciśnienie.

Czy coś pominąłem, albo o czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...