Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony i felgi do Patrola. Tu i tylko tutaj!!! opinie, rozważania


Gość Wojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie moge włożyć na seryine auto największe ?

Do Y61 bez problemu wejdą 35 cali ... na zdjęciach mój drugi Patrol jeszcze bez liftu

Koła 35/12.5/15 na feldze Dotz -30

 

img2812d.jpg

 

img2813h.jpg

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na nierównym już zaczepiają o nadkola.

33 to chyba max jeśli nic się nie chce zmieniać.

Do codziennej eksploatacji 35 robią bez problemu ....

... ale jak chce się trochę w terenie pośmigać to bezpieczniej 33 cale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość nowy patrolek_31

A jeśli chodzi o wysokość opony to czy do seryjnego patrolka można bez obaw założyć 12,5 cala? tzn.33x12,5

Edytowane przez nowicjusz_79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

 

Posiadam (od tygodnia) :-) Patrola

 

Dowiedziałem się, czytając powyższe, że do Y61 można zastosować koła 35 cali i bez większych problemów jeździć po równych drogach.

Ja kupiłem Y60. Czy do tego modelu też wejdą takie koła (dokładnie 35x11.5x15) bez konieczności podwyższenia zawieszenia?

A jeżeli lift jest konieczny, to w minimum jakiej wysokości?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

 

Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów

 

ekus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,33'' powinny być na 2'' lifcie (zawieszenia lub budy). Do jazdy po czarnym od biedy mogą być, ale też z felgami z dużym ujemnym ET. 31'' to optymalny rozmiar do oryginała, przynajmniej 2 jeszcze będziesz miał mocną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a tak na 285/75r16 . wysokość zawieszenia pozostaje standardowa.przeliczając w prosty sposób centymetry na cale wychodzi 32,83 cala.....

post-27411-1274559127,1079_thumb.jpg

Edytowane przez KarolKatarzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość cybermysza

Jakie opony na zime 70% Miasto 30% Śnieg hi Nissan Patrol y61 Koła 16 cali

 

Co polecacie większość jazdy po mieście ale że jak nawali śniegu jak w tamtym roku że bym się nie bał że wjade gdzieś i nie wyjadę ? aktualnie mam jakies dunlopy 265/70r16 i na zime tez jakieś 16 na te felgi założę ale jakie polecacie?>

Edytowane przez cybermysza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził założyć dobre AT-ki i zapomnieć o tym, że w ciągu roku zmienia się pogoda i o tym, że nie zawsze będziesz jeździł po czarnym. Jeżdżę od roku na Toyo Open Country i są OK - w miarę ciche na asfalcie, dobrze trzymają na mokrym, na śniegu robią jak zimówki i pozwalają zapuścić się w plener. Wada - niezbyt popularne w Polsce i w związku z tym zdarza się, że trudno dostępne. Oczywiście znane i polecane BFG też się sprawdzą; mogą być trochę głośniejsze na asfalcie. Yokohama Geolandar G012 też dobre, ale z kolei trochę gorzej sobie radzą jako zimówki. Jeżeli zdecydujesz się na nowe opony AT, to musisz liczyć około 600 pln/szt.

EDIT: Zwróć uwagę na indeks nośności opony - minimum 112 i indeks prędkości - minimum S (a to niestety kosztuje i dlatego raczej nie polecałbym Ci bieżnikowanych)

Edytowane przez QbaKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził założyć dobre AT-ki i zapomnieć o tym, że w ciągu roku zmienia się pogoda i o tym, że nie zawsze będziesz jeździł po czarnym. Jeżdżę od roku na Toyo Open Country i są OK - w miarę ciche na asfalcie, dobrze trzymają na mokrym, na śniegu robią jak zimówki i pozwalają zapuścić się w plener. Wada - niezbyt popularne w Polsce i w związku z tym zdarza się, że trudno dostępne. Oczywiście znane i polecane BFG też się sprawdzą; mogą być trochę głośniejsze na asfalcie. Yokohama Geolandar G012 też dobre, ale z kolei trochę gorzej sobie radzą jako zimówki. Jeżeli zdecydujesz się na nowe opony AT, to musisz liczyć około 600 pln/szt.

EDIT: Zwróć uwagę na indeks nośności opony - minimum 112 i indeks prędkości - minimum S (a to niestety kosztuje i dlatego raczej nie polecałbym Ci bieżnikowanych)

Toyo Open Country MT 33/12,5.15 siedzą u mnie w Parchatym, fajna opona, nawet nienajgorzej się czyści, na czarnym jak na delikatnego MT rewelka, w ciężkim terenie słabo. Generalnie opona ciut lepsza od MT/R ów porównywalna z Kumho KL ;) W głebokim śniegu dużo zależy od ciśnienia :D tego w oponie też ;)

Ale do 70% czarne, 30% śnieg, to chyba nie najlepszy wybór :P

post-28422-1284585010,8054_thumb.jpg

post-28422-1284585629,0516_thumb.jpg

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór opon zależy też od przebiegów jakie się robi. Kto dużo jeździ w trasy, kupuje zazwyczaj jeden komplet na lato, jeden typowy na zimę. Niestety opony się starzeją i tracą właściwości. Własnie dojeżdżam tego lata prawie nowe zimówki, na których zrobiłem może 20 tys.km. ale na skutek upływu czasu stwardniały i na zimę już się nie nadają.

W Patrolu mam kompromis - wielosezonowe ATR-y. Dają radę i zimą, i w lekkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że większe opony, to nie jest tylko kwestia wielkości nadkoli. Radziłbym zastanowić się nad prawami mechaniki, przełożeniami i wpływem zmian w tym zakresie na obciążenie silnika a zwłaszcza turbiny. Dalej proszę wziąć pod uwagę, jak wpłynie to na temperaturę oleju i jego właściwości smarne. Żeby potem nie było niespodzianką, że motor wybuchł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Dziku_1508

:D Będzie, najwyżej upuścisz trochę powietrza :D

Koledzy mam pytanie, w związku ze zmianą opon, warto posiadać inne felgi do patrola? Słyszałem, że nie jest najlepszym rozwiązaniem zdejmowanie ciągle z jednej felgi opon raz na letnie, raz na zimowe, jakie więc najlepsze byłyby felgi do patrola?. oponki jakie zakupiłem to Dunlop Grandtrek (czy jakoś tak) SJ6 -> http://allegro.pl/dunlop-265-70r16-265-70-16-grandtrek-sj6-4-szt-i1299648306.html

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam w moim Trolku Goodyear Wrangler AT/R 255/75/R15 są juz leciwe.

Co polecacie? do myslalem o BF/Goodrige Mud-Terrain co sądzicie?

 

Pozdr-Radian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zależy do czego. Ja na codzień jeżdżę po czarnym lub twardym, a w weekendy lubię po grząskim ;) Mam założone BFG A/T 285/75/R16 bez liftu. Uważam że bardzo dobrze się sprawdzają do takiego wykorzystania jak ja stosuję. Jeżdziłam w traskę 110-120km/h i nie pływał mi, prowadził się stabilnie, lepiej niż na fabrycznych (265/70/R16). Nie szumią nadmiernie i sprawdziły się na lepkim głębokim śniegu. Mogę polecić te oponki do Patrola ale poczytaj jeszcze forum, bo wydaje mi się że ten temat był już gdzieś poruszany.

 

Pozdrawiam...

Edytowane przez Katrinka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam w moim Trolku Goodyear Wrangler AT/R 255/75/R15 są juz leciwe.

Co polecacie? do myslalem o BF/Goodrige Mud-Terrain co sądzicie?

 

Pozdr-Radian

 

 

Jeśli dotychczasowe AT-eki zapewniały Ci wystarczającą trakcję w terenie, to kup AT-eki Goodricha. MT-eki szybko się ścierają i źle się na nich jeździ po czarnym. Są przeznaczone na ciężki teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terenie szczególnie na sniegu są tragiczne prawie wcale nie trzymają się. Wczoraj niezle sie zakopalem na sypkim sniegu. Wolę takie zeby głównie w teren sie nadawały.

 

pozdr-r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W terenie szczególnie na sniegu są tragiczne prawie wcale nie trzymają się. Wczoraj niezle sie zakopalem na sypkim sniegu. Wolę takie zeby głównie w teren sie nadawały.

 

pozdr-r

Na wszystkim sie zakopiesz, pytanie to: - jakie miałeś ciśnienie w kołach ? Po śniegu piachu i innym sypkim materiale około 1 atm, wtedy jedziesz. I uwiesz mi że 1 atm. to max, generalnie są zawodnicy którzy jeżdzą nawet na 0.3 atm. ;) Wszystko zależy od twardości boczków opony. 0.3 atm to proponuje tylko wtedy jak masz bedlocki, :D ew. wersja nie dająca 100% gwarancji - dętki, bo łatwo "ściągnąc" oponę.

 

Do terenu tylko MT, AT to takie niewiadomo co, ni to do terenu ni na czarne. Zapycha się szybciutko, nie czyści, "0" agresywności. Po "czarnym" trochę lepiej niż MT. A BFG to taka opona której sprzedaje się najwiecej, cóż cena czyni cuda, ale uwierz mi, że są dużo ciekawsze opony i nie koniecznie musi to byc Fediman, Bogger, Maxxis Big Horn. Ja za BFG nie przepadam, wytarłem kilka kompletów i już ich nie chcę czy to MT czy AT., ale nie znaczy to że to zła opona - taki standardzik na początek przygody z offroadem, potem zobaczysz :)

 

Może Wrangler MT/R fajne na czarne i nie ostatnie w terenie. :)

 

Poszukaj sobie czegoś u Glanowskiego:

 

http://www.opony-4x4.pl/

Edytowane przez clipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkim sie zakopiesz, pytanie to: - jakie miałeś ciśnienie w kołach ? Po śniegu piachu i innym sypkim materiale około 1 atm, wtedy jedziesz. I uwiesz mi że 1 atm. to max, generalnie są zawodnicy którzy jeżdzą nawet na 0.3 atm. ;) Wszystko zależy od twardości boczków opony. 0.3 atm to proponuje tylko wtedy jak masz bedlocki, :D ew. wersja nie dająca 100% gwarancji - dętki, bo łatwo "ściągnąc" oponę.

 

Do terenu tylko MT, AT to takie niewiadomo co, ni to do terenu ni na czarne. Zapycha się szybciutko, nie czyści, "0" agresywności. Po "czarnym" trochę lepiej niż MT. A BFG to taka opona której sprzedaje się najwiecej, cóż cena czyni cuda, ale uwierz mi, że są dużo ciekawsze opony i nie koniecznie musi to byc Fediman, Bogger, Maxxis Big Horn. Ja za BFG nie przepadam, wytarłem kilka kompletów i już ich nie chcę czy to MT czy AT., ale nie znaczy to że to zła opona - taki standardzik na początek przygody z offroadem, potem zobaczysz :)

 

Może Wrangler MT/R fajne na czarne i nie ostatnie w terenie. :)

 

Poszukaj sobie czegoś u Glanowskiego:

 

http://www.opony-4x4.pl/

 

 

A Ty na jakich oponach jeździsz?

 

Pozdr-R

 

Mam jeszcze pytanie o kopie opon są to przecież bieżnikowane?. Warto czy nie warto?

 

Pozdr-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...