Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Działanie czujnika jak i pagera jest dokładnie opisana na stronie z przedmiotem którą podałem a sam pager jest niewielkich rozmiarów i mieści się spokojnie do kieszeni-tak więc można go zabierać ze sobą.Czujnika nie trzeba montować na stałe może sobie leżeć w dowolny miejscu w aucie.Po wykryciu ruchu czujnik wysyła sygnał a pager alarmuje dzwiękiem coś jak "bim-bam".Czujnik działa na podczerwień, również w nocy.Ja parkuje na ulicy w odległości od domu około 200m i zadziałał mi już kilka razy gdy ktoś zaglądał do auta przez szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dwóch lat posiadaczem Almery Tino 2,2 di. Od pewnego czasu mam problem z silnikiem. Dobrze pracuje na wolnych obrotach, ale czasami nie chce przechodzi na wyższe. Dławi się. Scanowanie nie wykrywa żadnych będów. Może ktoś podzieli sie swoim doświadczeniem. Jestem na forum nowy, jeszcze nie przeczytałem wszystkich postów. Zdaje sobie sprawę że przyczyn może być dużo. Jeszcze jedno. Nie posiadam instrukcji w języku polskim, czy taka jest? Mam natomiast instrukcje serwisową angielską, ale trudno mi z niej korzystać. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Tino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmark -myślałem cały piatek o Tobie ale niemialem czasu w pracy patrzec na instrukcje. Pomysle po niedzieli.

 

adamw -chyba można uruchomic praktycznie silnik ale szkoda rozrusznika. kiedys w koncu powinien zatrybic. Dobrze byloby zeby byla choc jedna swieczka.

 

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 22:58 ]

a czy można uruchamiać praktycznie auto "na pych" ?

wiem ze teoretycznie -nie, ale czego to polak nie robi

albo czym to grozi i jak bardzo grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm

niemal cały dzień straciłem nad problemem alarmu do firmowego centrala

na 99,9procent wiem jak to zrobic bez prucia i sciągania plastików :)

wiecej coś napisze jak to bede miał za soba

pozdro

 

[ Dodano: Sob 25 Paź, 2008 23:10 ]

Tolo ja bym nie ryzykował na pych

w Tinusiu jest taka pojeb.....na pompa wtryskowa która nie cierpi na pych

broń boze ja zapowietrzyc i ciagac na lince na 100 prociszów padnie

a swieczki i tak musi kupic bo bez tego nie da sie :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ponieważ wiele osób prosiło mnie o zdjęcia mojego sposobu na montaż nawigacji w schowku pod przednią szybą, postanowiłem zrobić skromną stronę, w której nie obciążając tego forum będzie można zamieszczać fotki i ciekawe rozwiązania na nasze potrzeby.

Zobaczcie i oceńcie sami czy to się nam przyda, czekam na uwagi!

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam wszystkich - http://rob083.fm.interia.pl

 

Przed chwilą dołączyłem do strony polską instrukcję obsługi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ponieważ wiele osób prosiło mnie o zdjęcia mojego sposobu na montaż nawigacji w schowku pod przednią szybą, postanowiłem zrobić skromną stronę, w której nie obciążając tego forum będzie można zamieszczać fotki i ciekawe rozwiązania na nasze potrzeby.

Zobaczcie i oceńcie sami czy to się nam przyda, czekam na uwagi!

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam wszystkich - http://rob083.fm.interia.pl

 

Przed chwilą dołączyłem do strony polską instrukcję obsługi!

 

SUPER SUPER coś pięknego

gratki

poszukiwałem orginalnej navi

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmark - znalazłem cos na temat w instrukcji serwisowej -strona EL-322 i dalej Multi-Remote Control System ale dosyć namieszane tam jest i nie kumam gdzie to wszystko się znajduje. generalnei urządzenie ktore tam nazywa się Smart Entrance Control Unit, czyli m.in. odbiornik fal radiowych z pilota. Myśle że to komputer który jest za panelem klimy(jego połoznei jest na stronie EL-599).

Generalnie trzebaby tam coś łączyc (strona schematu EL-325) bo wiekszośc kabli idzie do tego urzadzenia. nie bardzo widze przekazniki a wydaje mi sie ze powinny byc do silownikow w drzwiach.

Sam nei wiem jak chcialbys alarm popiac pod kompa (ma blokade wszystkich drzwi i odblokowanie drzwi kierowcy i odblokowanie pozostalych drzwi -piny51, 52, 54, 55, masa pin53), czujniki drzwi 43 (kierowca), 44 (pozostale)

jednym slowem trzeba byc w temacie i miec schamt przed sobą

 

Zastanawiam się czy oryginalnie Nissan instalował w tych modelach alarmy i ewentualnie gdzie je podpianli

 

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 14:51 ]

Rob83 -jestem pod wrażniem (zrealizowania podstawki i zrobienia stronki www), chyba masz za dużo wolnego czasu -czego zazdroszcze?

czy to z uwagi na nas -forumowaiczów -wobec tego -niskie ukłony

 

ps. brak mi tylko powiekszeń fotek ;)

 

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 14:54 ]

Elmark - własnie nie wiedziałem dlaczego niebezpieczne jest zapalanie na pych -a to oświeciłeś mnie tym zapowietrzeniem, ale czyżby kilkunastometrowe pchniecie i ewentualny brak plaiwa w pompie był tak grozny w skutakch? hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo-to jest tak

w naszych Tinach jest pompa paliwa sterowana elektroniką(sterownik kata wtrysku)

w starych pompach rzedowych regulacja kata wtrysku paliwa była mechaniczna-taka listwa sie przesuwała przy dodaniu gazu -przyspieszała zapłon

w naszych pompach jest to rozwiazane inaczej

nie mechanicznie tylko wszystkim steruje elektronika

zamiast listwy jast siłownik elekt,króry przesuwa taki tłoczek

siłownikiem steruje sterownik który jest zamontowany na pompie

jeżeli pompa jest zapowietrzona to w pompie nie ma poliwa a tym samym tłoczek pracuje na sucho(jak nie smarujesz to nie jedziesz ale to wiesz)

po kilkunastu obrotach tłoczek sie zaciera i d*pa sterownik podaje mu coraz mocniejszy prąd aby ruszył a on wała i sterownik musi sie w końcu spalić

uffi to tyle moich wypocin :D

podam Ci jeszcze koszt naprawy------3500zł :<

chyba nie warto ciagać Tinusia i chechłać go jak sie zapowietrzy ;)

jeżeli cos żle napisałem to prosze szanowne grono o sprostowanie

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pompa jest zapowietrzona to w pompie nie ma poliwa a tym samym tłoczek pracuje na sucho(jak nie smarujesz to nie jedziesz ale to wiesz)

po kilkunastu obrotach tłoczek sie zaciera i d*pa sterownik podaje mu coraz mocniejszy prąd aby ruszył a on wała i sterownik musi sie w końcu spalić

Elmark, z tymi kilkunastoma obrotami to przesada, ale reszta się chyba zgadza. Zastosujcie do paliwa ceramizer, to się nic nie zatrze :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale załózmy że wysiadł akumulator -to kwestia pchnac go kilka metrów i powinien zatrybić, a w tym czasie chyba pompie nie powinno sie nic stać, niemówie tu o ciagnieciu auta przez inny pojazd w celu uruchomienia silnika

 

Rob -mogę zapytać jak montuje się te owiewki? tzn mam na myśli, czy coś demontuje, wierci? czy tez na wcisk itp?

Dla mnie one są raczej zbedne, podczas jazdy masz wentylacje, najgorzej jak auto stoi na deszczu a Ty np musisz siedziec w autku -to bez otwartych szyb -parują szyby

 

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 09:42 ]

Elmark - ja bym juz wolał niezawodną starą pompę rzedową mechaniczną

Przynajmnej mozna byloby jezdzic na czymkolwiek co jest tylko tłuste i objawia przejawy zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob -mogę zapytać jak montuje się te owiewki? tzn mam na myśli, czy coś demontuje, wierci? czy tez na wcisk itp?

Dla mnie one są raczej zbedne, podczas jazdy masz wentylacje, najgorzej jak auto stoi na deszczu a Ty np musisz siedziec w autku -to bez otwartych szyb -parują szyby

 

Najpierw piszesz, że owiewki są Ci zbędne, a potem o deszczu itd. No ja właśnie przez deszcz i parowanie szyb je założyłem, a nie dla szpanu. Na stronie napisałem, że montaż jest prosty i nie trzeba nic psuć i przerabiać, resztę znajdziesz na stronie producenta http://www.heko.pl

 

Moi drodzy, aby wszystko było jasne! Ja nikogo nie namawiam na robienie tego co ja, tylko po prostu w sposób szczery, otwarty dzielę się z Wami i chętny jestem służyć radą i pomocą. Może to wydaje się głupie i naiwne, ale chyba odwykłem od rodzimej mentalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo

pisząc o ciąganiu lub pchaniu miałem na mysli skrajne przypadki jak brak paliwa,zapowietrzenie układu,zamarznięcie,zapchanie przewodów lub zapchany filtr paliwa

generalnie chodzi o to by pompa nie chodziła na sucho bo ja szlag trafi

co do pomp rzędowych to jak napisałeś wszystko przetrawi nawet olej z frytkownicy

no ale ja takowej niestety ni mam

pozdro

 

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 20:57 ]

Tolo jak ci są zbedne to ich nie montuj :P

miałem takie w Mondeo i spisywały sie OK.

w Tinusiu tez je zamontuję jak mi je przysla :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Rob za link na strone producenta -jeżeli montaz jest łatwy -to można pokusic sie o owiewki, mam nadzieję ze nie odleca w czasie jazdy i co wazniejsze, nikt mi ich nie zapier...niczy.

Obawy mozna miec do transportu -w komentarzach na allegro czytalem ze sprzedajacy nie bierze odpowiedzialnosci i kilka szt dzoszlo polamanych.

Zebrałem kilka opinii od ludzi posiadajacych takie cuda i nie wyrazili nic negatywnego. Szczegolnie przydatne palaczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy mozna miec do transportu -w komentarzach na allegro czytałem ze sprzedajacy nie bierze odpowiedzialnosci i kilka szt dzoszlo polamanych.

Zebrałem kilka opinii od ludzi posiadajacych takie cuda i nie wyrazili nic negatywnego. Szczegolnie przydatne palaczom.

Nie wiem jak wygląda wysyłka z Allegro, bo ja kupowałem na niemieckim Ebay-u. Trochę mnie to więcej kosztowało bo 30EUR z wysyłką, ale opakowanie było wzorowe. Fabryczna instrukcja zaleca montaż na zamkniętej szybie, ale ja to robiłem na opuszczonej ok 10cm. Najpierw ściągamy z pasków taśmy samoprzylepnej papierowe osłonki, potem wsuwamy część przednią, potem lekko wyginamy owiewkę aby weszła przy słupku. Dociskasz do góry aby cała górna krawędź weszła w uszczelkę, zamykamy szybę i gotowe! Ja nie palę, ale mimo to lubię jeździć z uchyloną szybą, a w Tino jest to możliwe ale z parasolem :D

 

[ Dodano: Czw 30 Paź, 2008 16:27 ]

Mirad dosłał mi opis i dodatkowe fotki czujnika cofania, który samodzielnie zamontował. Zainteresowanych zapraszam na stronę, a Miradowi bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tolo- ja cały czas kupuje na allegro i nie ma problemu tak wiec spoko :)

Rob bardzo ciekawy pomysł na czujniki cofania-chyba sobie zamontuje

tylko ciekawe kiedy

kurcze alarm czyjniki cofania a czasu niet :/

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze alarm czyjniki cofania a czasu niet :/

 

Ja z czasem miałem tak do tej pory, teraz mam trochę luzu, więc zainstaluje sobie czujniki anty-kaczorowe. Jak wykryje ich lub zwolennika, to bez ostrzeżenia przejadę. Najpierw zbuduję prototyp i wypróbuję, a potem na stronie dam instrukcję zainteresowanym jak to zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob -czujniki cofania -to jest to co od b.dawna zanierzam zakupic i zamontowac, jednak -jak wczesniej wspomnialem -brak czasu wszystko skutecznie mi uniemozliwia -

jak znajde czas to w polowie listopda zaczne dzialac w tym temacie.

 

swego czasu przemyślłęm sposób by zakupić cztery czujniki cofania razem z urzadzeniem do dzwiękowej sygnalizacji i zamocowanie tego za tapicerką w prawej czesci bagażnika podpinając się do prawej lampy (bo tylko tam jest zasilanie) a przy oakzji przeciagnac kabel do lewej lampy cofania (coby było jasniej w nocy przy cofaniu)

wg mnie wyswietlacz cofania to tylko bajer wiec nie ma potrzeby ciagnac kabli do przodu

 

Rob -dzięki za opis mocowania owiewki, ogladalem film na stronei HAZE, myslisz że takie mocowanie owiewki jest trwałe i nie ma prawa spaść podczas jazdy?

 

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 10:46 ]

Jeżeli chodzi o precyzyjne czujniki pakrowania -proponowąłbym bardzij zakup sześciu sztuk i zamocowanie dwoch w przednim zderzaku bo bokach (zabezpieczenie sie przed uderzeniem w bok przy skrecie podczas cofania).

 

Mogę zapytać czy czujnik wykrywa tez przeszkodę w postaci słupka ok 3-4cm grubośc???

 

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 12:43 ]

Ja wybrałbym taki czujnik parkowania (4 sensorowy) http://www.allegro.pl/item462390726_czujni...iem_buzzer.html 59zł + 11zł wysyłka

 

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 12:44 ]

Elmark - moge wiedziec jak podpiąłes alarm?

 

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 12:44 ]

Elmark - moge wiedziec jak podpiąłes alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo, ja żartowałem, nie mam zamiaru montować czujników, jak będę cofał i na coś najadę, to z pewnością usłyszę, bo mam dobry słuch i wzrok też nie najgorszy :)

Nie mam zamiaru montować w ten traktor wszystkiego co zobaczę, bo i tak z tego złomu porządnego auta nie zrobię :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...