Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak niewielka różnica nawet jakby u mnie było 9,4 litra(jak podaje instrukcja).W książce serwisowej wyczytałem,że w 03.2006 przy 118 tyś był robiony przegląd "Wartungsdient III" i nie wiem co wchodzi w skład takiego przeglądu jest tylko wpisane jaki olej wymienili.A mam jeszcze faktury z przeglądu w serwisie(bez wpisu do książki serwisowej) z 2007 ale ni w ząb j.niemiecki i tu prośba do Ciebie Rob wyśle ci skan tych faktur na priv,morze zerkniesz fachowym okiem?.Wpadłem jeszcze na pomysł i ściągnołem deko płynu ze zbiorniczka wyrównawczego(kolor mocno zielony)i wsadziłem do zamrażarki(-20) no i czekam na efekt.Jak się zrobi kasza to płyn do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp.zamarzania mierzy sie speckjalnym przyrzadem fachowo -dobrze ze przypomniliscie.

Eomark -zareklamuj swój dodatek -tutaj to możliwe, zslyszalem dobre zdanie o SKANDYNE (o ile sie Nie pimylilem), ja dal4m depresator teraz i tradycyjnie olej.

Eljark a jak z alarmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ni w ząb j.niemiecki i tu prośba do Ciebie Rob wyśle ci skan tych faktur na priv,morze zerkniesz fachowym okiem?.Wpadłem jeszcze na pomysł i ściągnołem deko płynu ze zbiorniczka wyrównawczego(kolor mocno zielony)i wsadziłem do zamrażarki(-20) no i czekam na efekt.Jak się zrobi kasza to płyn do wymiany.

Przesłałem Ci tłumaczenie na priv. Co do płynu, to możesz sobie odpuścić kombinowanie. Tu nie przejdzie żadne badanie po znajomości, po za tym Niemcy pilnują terminów i wszystkie elementy i płyny eksploatacyjne wymieniają jak fabryka nakazała. To jest kraj cywilizowany, nie to co nasz ciemnogród :-)

Cholernie podoba mi się cena przepływomierza - 573 EUR :P Ty możesz się tylko cieszyć, bo masz założony oryginalny, no i tarcze i gałki :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem Ci tłumaczenie na priv. Co do płynu, to możesz sobie odpuścić kombinowanie. Tu nie przejdzie żadne badanie po znajomości, po za tym Niemcy pilnują terminów i wszystkie elementy i płyny eksploatacyjne wymieniają jak fabryka nakazała. To jest kraj cywilizowany, nie to co nasz ciemnogród :-)

Cholernie podoba mi się cena przepływomierza - 573 EUR :P Ty możesz się tylko cieszyć, bo masz założony oryginalny, no i tarcze i gałki

 

Dzięki Rob za tłumaczenie.Autko kupiłem od prywatnej osoby(starszy jegomość),i miał nakręcone 128 tyś gdy go kupowałem.Faktycznie kosmiczna cena za ten przepływomierz.Tak jak mówisz nie ma co kombinować z tym płynem jutro dam zbadać jego jakość choć wizualnie w zbiorniczku wyrównawczym wygląda ok.Podejrzewam,że był wymieniany w 2006 podczas przeglądu-to następna wymiana wypadała by w przyszłym roku..Nic to jutro się okaże.A zapomniał bym-po tym jak spuściłem ropę z odstojnika filtra paliwa odpala na TYK-dziś rano było -3 i bez problemu zaklekotał-i taka prosta sprawa a tyle było nerwów.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem Zakup kontrolowany na TV Turbo i była Almera. W końcowym podumowaniu komentarz był taki, że bagażnik jest mały, większy jest w "zupełnie nieudanym kombi-vanie Tino". Ale się wkurzyłem. Czekam, może kiedyś będzie w tym programie Tino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem Zakup kontrolowany na TV Turbo i była Almera. W końcowym podumowaniu komentarz był taki, że bagażnik jest mały, większy jest w "zupełnie nieudanym kombi-vanie Tino". Ale się wkurzyłem. Czekam, może kiedyś będzie w tym programie Tino.

Powiem złośliwie tylko hyhyhyhy ;)

Pamiętaj, ile ludzi tyle gustów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem nieemitowane urywki z tego programu z kilku odcinków i powiem wam,że znają się na samochodach jak ja na wyprawach kosmicznych.A już komentarze prowadzącego program na temat testowanych modeli to normalnie żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem nieemitowane urywki z tego programu z kilku odcinków i powiem wam,że znają się na samochodach jak ja na wyprawach kosmicznych.A już komentarze prowadzącego program na temat testowanych modeli to normalnie żenada.

Nie wiem o kim piszesz dokładnie, ale Zakup Kontrolowany prowadzi Kornacki, który moim zdaniem, wiedzę teoretyczną ma bardzo szeroką ( mechanikę, serwis itp itd, w przypadku chęci zakupu, sprawdzają zawsze w ASO danej marki, więc na tym znać się nie musi )

Uważam, że on i Smigielski ( MOTOCYKLICZNIE ) to jedyne osoby, które chyba jako jedyne z TVN Turbo, odnalazły się jako właściwe we właściwej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem Zakup kontrolowany na TV Turbo i była Almera. W końcowym podumowaniu komentarz był taki, że bagażnik jest mały, większy jest w "zupełnie nieudanym kombi-vanie Tino". Ale się wkurzyłem. Czekam, może kiedyś będzie w tym programie Tino.

A nie mówiłem, to Ciemnogród :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, to Ciemnogród :D

 

10/10

 

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 19:02 ]

Nie wiem o kim piszesz dokładnie, ale Zakup Kontrolowany prowadzi Kornacki, który moim zdaniem, wiedzę teoretyczną ma bardzo szeroką ( mechanikę, serwis itp itd, w przypadku chęci zakupu, sprawdzają zawsze w ASO danej marki, więc na tym znać się nie musi )

Uważam, że on i Smigielski ( MOTOCYKLICZNIE ) to jedyne osoby, które chyba jako jedyne z TVN Turbo, odnalazły się jako właściwe we właściwej stacji.

 

Jako-PROGRAM TV-nie jest najgorszy i przyznam się,że w wolnych chwilach popatrzę. Ale ta wiedza (teoretyczna prowadzącego jak i "fachowców" z aso ) pochodzi z kartki umieszczonej nad kamerą operatora.Świadczy o tym choćby użycie określenia "kombi-van".Z której strony Tino ma KOMBI a z której VANA. :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herson, Ty małolacie! Jak Ty zrobiłeś prawo jazdy i jak sobie dajesz radę z dostaniem do pedałów? Jak jeździsz po tych dziurach, że Ci smoczek z ust nie wypada? :562: :D

Nooo, toś błysnął yntelektem i dowcipem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, toś błysnął yntelektem i dowcipem :D

Dzięki, ale chyba wyszedłem na pedofila :P

 

Sorry! to te karły Kaczory mnie do tego zmusili!

 

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 22:47 ]

Cicho! Zagrozili, że jak nie ujawnię prawdziwego oblicza agenta Hersona z wiadomego układu Tino, to wyjawią mój udział w zamachu na prezydenta :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, toś błysnął yntelektem i dowcipem :D

Dzięki, ale chyba wyszedłem na pedofila :P

 

Sorry! to te karły Kaczory mnie do tego zmusili!

 

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 22:47 ]

Cicho! Zagrozili, że jak nie ujawnię prawdziwego oblicza agenta Hersona z wiadomego układu Tino, to wyjawią mój udział w zamachu na prezydenta :zly:

 

Przy poniedziałku taki humorrrrrrrrr :D ?Jak ty to robisz?

 

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 23:37 ]

Zauważyłem mały wyciek oleju lewej półosi,z wewnętrznego uszczelniacza.Czy do wymiany trzeba wyjmować półoś ze skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poniedziałku taki humorrrrrrrrr :D ?Jak ty to robisz?

Mam tak, odkąd zainstalowałem sobie polskie programy telewizyjne, Szczególnie TVN24. Masakra! Czarny humor mnie nie opuszcza :):

 

[ Dodano: Wto 25 Lis, 2008 03:03 ]

Zauważyłem mały wyciek oleju lewej półosi,z wewnętrznego uszczelniacza.Czy do wymiany trzeba wyjmować półoś ze skrzyni?

Pewnie, że trzeba wyjąć, bo jak założysz uszczelniacz? Sprawdź olej i jak stan jest ok, to daj sobie spokój. Ja mam dokładnie to samo. Jak wykręciłem korek wlewu w skrzyni, to oleju było ponad stan. Zakręciłem i zapomniałem. Nie dajmy się zwariować byle pierdołom w tym aucie. Jak macie zbyt dużo wolnego czasu, to lepiej oglądnijcie TVN24 - tam dopiero są wycieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale chyba wyszedłem na pedofila

Ja w Twoje preferencje nie wnikam, ale takich to gnębią, bo to najgorsze gó....o

Zastanawiam sie -czy Tino to kombi czy Van, czy Hatchback ?

To w końcu czym jeździcie? Potraficie określić?

Pewnie, że trzeba wyjąć, bo jak założysz uszczelniacz? Sprawdź olej i jak stan jest ok, to daj sobie spokój. Ja mam dokładnie to samo. Jak wykręciłem korek wlewu w skrzyni, to oleju było ponad stan. Zakręciłem i zapomniałem. Nie dajmy się zwariować byle pierdołom w tym aucie

Pewnie, olać to, po co się przejmować??

A tak poważnie, wymiana samego uszcezlniacza nic Ci nie da, bez wymiany łożyska/łożysk, będzie to "naprawa" na kilka tygodni/miesięcy.

To typowa przypadłość tego silnika, poszukaj na forum tematu o łożyskach i wymianie ich u gościa w Siedlcach ( tutaj jest tylko część http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22186 ).

A tu wspomniany http://www.lukaszdmowski.prv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, olać to, po co się przejmować??

A tak poważnie, wymiana samego uszcezlniacza nic Ci nie da, bez wymiany łożyska/łożysk, będzie to "naprawa" na kilka tygodni/miesięcy.

To typowa przypadłość tego silnika, poszukaj na forum tematu o łożyskach i wymianie ich u gościa w Siedlcach ( tutaj jest tylko część http://www.nissanklub.pl/...pic.php?t=22186 ).

A tu wspomniany http://www.lukaszdmowski.prv.pl/

 

Dzięki herson.Choć wyciek jest minimalny to warto mieć informacje które podałeś -na przyszłość.Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Wto 25 Lis, 2008 09:57 ]

Ok, to czym w takim razie jest Subaru Forester?

 

I tu mi zabiłeś ćwieka :/ (właśnie się zastanawiam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, tyle że szybko z minimalnego przeszło w całkiem spory. Nie wiem czy sprawiła to częsta jazda w mieście, w korkach.

Ja już miałem wymieniać sam uszcezlniacz, ale wzuciłem hasło do wyszukiwarki na forum i nie dałem nabić się w butelkę. Pojechałem do Siedlec, ponudziłem się 4h, wróciłem i zapomniałem.

Teraz przy każdej sposobności i możliwości obejrzenia auta na podnośniku, sprawdzam czcy jest ok i tfu tfu od kwietnia sucho

 

[ Dodano: Wto 25 Lis, 2008 10:03 ]

I tu mi zabiłeś ćwieka (właśnie się zastanawiam)

Obecnie, pewnie można je nazwać SUVem, ale kiedyś ta nazwa nie fukncjonowała.

Dzisiaj coraz częściej używa się tej nazwy, czasami w stosunku do aut, które bym o to nie podejrzwał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Dzisiaj 9:58

 

 

 

 

U mnie było podobnie, tyle że szybko z minimalnego przeszło w całkiem spory. Nie wiem czy sprawiła to częsta jazda w mieście, w korkach.

Ja już miałem wymieniać sam uszcezlniacz, ale wzuciłem hasło do wyszukiwarki na forum i nie dałem nabić się w butelkę. Pojechałem do Siedlec, ponudziłem się 4h, wróciłem i zapomniałem. Teraz przy każdej sposobności i możliwości obejrzenia auta na podnośniku, sprawdzam czcy jest ok i tfu tfu od kwietnia sucho

 

 

Czy wyjmowali całą skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w ASO chcieliby tak robić i liczyć za każdą roboczo-godzinę, ale mechanik z Siedlec, z linka, który podalem wcześniej, robi to bez wyjmowania. Zajmuje się skrzyniami biegów, ze szczególną specjalnością w nissanach i toyotach.

Widząc co i jak robi, uwierz mi, musi znać się na rzeczy.

Całość zamyka się w 3-4 godzinach z czego 70% czasu to rozkręcanie i ponowne składanie.

Najlepiej zadzwoń do niego i pogadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...