Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie w ASO chcieliby tak robić i liczyć za każdą roboczo-godzinę, ale mechanik z Siedlec, z linka, który podalem wcześniej, robi to bez wyjmowania. Zajmuje się skrzyniami biegów, ze szczególną specjalnością w nissanach i toyotach.

Widząc co i jak robi, uwierz mi, musi znać się na rzeczy.

Całość zamyka się w 3-4 godzinach z czego 70% czasu to rozkręcanie i ponowne składanie.

Najlepiej zadzwoń do niego i pogadaj

 

Aso definitywnie odpada,nie dałbym im nawet do sprawdzenia ciśnienia w oponach.Za wymiane filtra paliwa zażądali 120 zł z moim filtrem i chcieli to robić od 9.00 do 15.00 a u gościa w profesjonalnym warsztacie zapłaciłem 30zł w tym miła obsługa oraz kawa i ciacho wszystko trwało 40 min..Jak zauważe zwiększenie wycieku to nieomieszkam skorzystać.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jakie swiece żarowe lepiej kupić, firmy NGK czy HKT i ma może ktoś namiar na dobrą cene bo ogÓlnie to drogie one są[/quo

 

Pod tym adresem(auto-moto@auto-moto.sklep.pl) jest firma wysyłkowa 77 zł za sztukę firmy NGK Japan + za wysyłkę 12 zł,i to jest najtaniej jakie do tej pory znalazłem. W serwisie liczą sobie około 180 zł za szt.a w inter carsie 120zł. Jeszcze sprubój

w tej hurtowni(http://www.jaro-filtr.com.pl/?id=asortyment ) tam na hasło allegro przy zamówienu jest 15% rabatu i takie świece NGK kosztują 100 zł od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis zakupiłem zaworek zwrotny do paliwa(ON) i gdzie go w koncu założyć przed filtrem czy za ,bo jak przed filtrem a będzie on przyczyną cofania paliwa ,to nic nie da to może lepiej za filtrem????Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis zakupiłem zaworek zwrotny do paliwa(ON) i gdzie go w koncu założyć przed filtrem czy za ,bo jak przed filtrem a będzie on przyczyną cofania paliwa ,to nic nie da to może lepiej za filtrem????Proszę o porady

 

Ja właśnie dzisiaj założyłem taki zaworek,zamontowałem go przed filtrem ale nie przecinałem przewodu paliwowego (tak na wszelki wypadek gdyby się nie sprawdził) tylko dokupiłem kawałek takiego samego.Jak na razie sprawuje się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis zakupiłem zaworek zwrotny do paliwa(ON) i gdzie go w koncu założyć przed filtrem czy za ,bo jak przed filtrem a będzie on przyczyną cofania paliwa ,to nic nie da to może lepiej za filtrem????Proszę o porady

Po prostu ręce opadają! Po co ja piszę te posty i zrobiłem stronę ze zdjęciami, jak nikt z tego nie korzysta. Cholerny ciemnogród!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orientujecie się może do czego służy kostka na osłonce filtra paliwa? Na stronce którą stworzył Rob widzę połączony przewód a u mnie takiego przewodu nie ma.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orientujecie się może do czego służy kostka na osłonce filtra paliwa? Na stronce którą stworzył Rob widzę połączony przewód a u mnie takiego przewodu nie ma.Pozdrawiam.

Cześć Haze, odpowiedziałem Ci na priv, tu tylko info dla innych zainteresowanych, że jest to wąż podciśnienia idący do serva (wspomagania hamulca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orientujecie się może do czego służy kostka na osłonce filtra paliwa? Na stronce którą stworzył Rob widzę połączony przewód a u mnie takiego przewodu nie ma.Pozdrawiam.

Cześć Haze, odpowiedziałem Ci na priv, tu tylko info dla innych zainteresowanych, że jest to wąż podciśnienia idący do serva (wspomagania hamulca).

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj padł akumulator w moim Tino - 1.8 benzyna. Po podładowaniu odpalił, ale na zimę trzeba zmienić i mam pytanko:

Jaki akumulator do Tino 1.8 Benzyna rocznik 2005.

U mnie siedzi oryginalny Nissana 36Ah, 330A. No i mam dylemat. Bo w Norauto zalecają 60Ah.

Może ktoś ma doświadczenia z szukaniem to proszę o info do jutra (jutro i tak muszę kupić nowy) oraz co sądzicie o marce akumulatora: Centra, Varta, Bosch lub coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj padł akumulator w moim Tino - 1.8 benzyna. Po podładowaniu odpalił, ale na zimę trzeba zmienić i mam pytanko:

Jaki akumulator do Tino 1.8 Benzyna rocznik 2005.

U mnie siedzi oryginalny Nissana 36Ah, 330A. No i mam dylemat. Bo w Norauto zalecają 60Ah.

Może ktoś ma doświadczenia z szukaniem to proszę o info do jutra (jutro i tak muszę kupić nowy) oraz co sądzicie o marce akumulatora: Centra, Varta, Bosch lub coś innego?

 

Dobrze Ci zalecali!Sprawdzałem w e-katalogu na stronie InterCarsu i do 1,8 jest 60Ah.A wszystkie w/w firmy raczej są ok! Ja osobiście miałem w benzyniaku 55Ah Centry i po 4 latach użytkowania nie było problemu dalej nie wiem bo auto sprzedałem.W swoim tino mam 60Ah Boscha bez obsługowy i nie narzekam.Spory wybór masz na allegro ale zapytaj jeszcze w tej hurtowni http://www.jaro-filtr.com.pl/?id=asortyment na hasło allegro dadzą Ci 15% rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOMBELjakim prawem usuwasz moje posty TY BETONIE

 

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2008 10:40 ]

pomocy padł mi silnik w Tino1.8(pierścienie) może macie namiary gdzie można kupic używany a moze nadaje siez innego modelu nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arczibald

Witam wszystkich.

Proszę o wskazówki dotyczące możiwosci dobrania sie do zamka w tylnych drzwiach.Drzwi niestety nie chca sie zamknąć.Prawdopodobnie poszła jakas spręzynka od zapadki która blokuje zamek.Problemem moim jest sposób zdjącia boczka na drzwiach aby sie do zamka dostac i go wymontować aby zajrzec co tam sie w nim stało.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wskazówki dotyczące możiwosci dobrania sie do zamka w tylnych drzwiach.Drzwi niestety nie chca sie zamknąć.Prawdopodobnie poszła jakas spręzynka od zapadki która blokuje zamek.Problemem moim jest sposób zdjącia boczka na drzwiach aby sie do zamka dostac i go wymontować aby zajrzec co tam sie w nim stało.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Posłałem Ci na mail-a, opis serwisowy karoserii w pdf. W mail-u mylnie pisałem o bagażniku, bo źle zapamiętałem Twój post z forum, ale tam też powinny być zamki wszystkich drzwi. Niestety nie mam w wersji polskiej, więc wysłałem angielską. Jak nie znasz języka, to pomocne Ci bedą rysunki :one:

 

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2008 17:03 ]

Tak, sprawdzałem, więc opis rozbierania tapicerki przy drzwiach, znajdziesz od strony 32!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arczibald
Proszę o wskazówki dotyczące możiwosci dobrania sie do zamka w tylnych drzwiach.Drzwi niestety nie chca sie zamknąć.Prawdopodobnie poszła jakas spręzynka od zapadki która blokuje zamek.Problemem moim jest sposób zdjącia boczka na drzwiach aby sie do zamka dostac i go wymontować aby zajrzec co tam sie w nim stało.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Posłałem Ci na mail-a, opis serwisowy karoserii w pdf. W mail-u mylnie pisałem o bagażniku, bo źle zapamiętałem Twój post z forum, ale tam też powinny być zamki wszystkich drzwi. Niestety nie mam w wersji polskiej, więc wysłałem angielską. Jak nie znasz języka, to pomocne Ci bedą rysunki :one:

 

[ Dodano: Pon 01 Gru, 2008 17:03 ]

Tak, sprawdzałem, więc opis rozbierania tapicerki przy drzwiach, znajdziesz od strony 32!

Powodzenia!

Dzięki za szybką reakcję na moją prośbę(tak na marginesie-to jaki duży jest wysłany plik od Ciebie bo jeszcze nic nie mam).Jezeli nie sprawi Ci to problemu to przeslij mi jeszcze raz tą instrukcje ale na adres artur.sinecki@wrigley.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie sprawi Ci to problemu to przeslij mi jeszcze raz tą instrukcje ale na adres artur.sinecki@wrigley.com

OK, wysłałem jeszcze raz bo przyszło info na maile, że tamta wiadomość nie doszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arczibald
Jezeli nie sprawi Ci to problemu to przeslij mi jeszcze raz tą instrukcje ale na adres artur.sinecki@wrigley.com

OK, wysłałem jeszcze raz bo przyszło info na maile, że tamta wiadomość nie doszła.

Teraz wiadomość doszła.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jestem kierowcom Almery Tino od lipca 2008 roku.

moja Tina ma silnik 2.2 DI.

A mam problem tego typu nie wiem jak wymienić żarówki oświetlenia prędkościomierza,

oraz mam instrukcje obsługi (elektroniczną) do Tiny ale wersje z nawigacjom a moja Tina

jest trochę uboższa i dlatego proszę o instrukcje obsługi bez nawigacji i komputera pokładowego.

Mój e-mail; szulc35@interia.pl

dziękuje i pozdrawiam ;

MIRO35 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy padł mi silnik w tino1.8 (gaz zrobił swoje) czy nadaje sie silnik z innego modelu nissana , lub czy bedzie pasował anglik i jeszcze jedno moj jest z 2002 czy pasuje silnik op liftingu to jest po 2003 roku za odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam problem tego typu nie wiem jak wymienić żarówki oświetlenia prędkościomierza,

oraz mam instrukcje obsługi (elektroniczną) do Tiny ale wersje z nawigacjom a moja Tina

jest trochę uboższa i dlatego proszę o instrukcje obsługi bez nawigacji i komputera pokładowego.

Kolego, nie wiem czy byłeś na naszej stronie (adres jest pod każdym moim postem)? Tam na podstronie SERWIS, są zdjęcia jak dostać się do zegara. Jak to będzie za mało, to daj znać, a podeślę Ci coś innego.

Pozdrawiam - Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...