Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ROB!!!

Byłem już na tej stronie fakt stronka jest ciekawa ale konkretnie nie znalazłem na niej

dokładnej zasady wymiany żaróweczki do oświetlenia prędkościomierza oraz instrukcja do TINO jest dla modelu z nawigacjom, a ja mam starszy model.

Pozdrawiam MIRO35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szukałem ale bez rezultatu. Proszę was o informacje, jako do posiadaczy tino. Czy są one wyposażone w mocowanie fotelików isofix? Te nowsze pewnie mają, tylko mnie interesują modele z roku 2001-2002 w dieslu. Na wiosnę, jak dozbieram kasy trza wymienić moją primerkę na coś bardziej rodzinnego. Myślę jeszcze o Mazdzie Premacy diesel lub benzyna 2.0 . Ale co z tym isofixem? Czy były w tych rocznikach w tino w serii czy w opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam problem z otwarciem maski (coś z linką) czy zna ktoś sposob na awaryjne otwarcie maski z zewnątrz , moze macie jakiś schemat zamka .Za podpowiedż z gory serdeczne DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze odwołuję do instrukcji serwisowych ktorych linki byly tu kilkukrotnie przestawiane, a sam musialbym zerknac ale auta nei mam teraz kolo siebie.

Wydaje mi sie ze na kanal trzeba wjecha i porozgladac sie oid spodu (powinno tam byc troche miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy po włączeniu świateł drogowych tzw krótkich powinna się zapalać jakaś kontrolka,u mnie po włączeniu podświetlane są tylko zegary a kontrolka zapala się tylko po przełączeniu na światła długie (koloru niebieskiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy po włączeniu świateł drogowych tzw krótkich powinna się zapalać jakaś kontrolka,u mnie po włączeniu podświetlane są tylko zegary a kontrolka zapala się tylko po przełączeniu na światła długie (koloru niebieskiego).

 

wszystko jest w porządku, każdy ma taką bide ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie POlonez lub nawet maluch -tam kontrolki sa od wszystkiego,

Swoją droga bardzo podobaly mi się w starszym polonezie -pełna gama kolorystyczna w jednym rzędzie.

Teraz nawet nie wiem czy światła mi swięcą -zwłaszcza nocą ;)

 

[ Dodano: Wto 09 Gru, 2008 10:40 ]

Jeszcze nie wiem kto mądry nie wpadł na pomysł by po zgaszeniu silnika światła mijania automatycznie gasły lub zmieniały sie na postojówki -własnie podobnie jak w starym polonezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nawet nie wiem czy światła mi swięcą -zwłaszcza nocą ;)

 

Ja, kiedy jadę trzeźwy, patrzę przed siebie i światla póki co jeszcze widzę. Ech taki żarcik :P

Tolo, przecieraj częściej reflektory, wtedy będzie wszystko ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat kontrolki świateł, to dobra okazja na "zrób to sam". Mnie to też denerwuje, ale brakuje mi pomysłu i czasu. Czekam na Wasze propozycje rozwiązania tego problemu. Najlepszy zamieszczę na naszej stronie. Tymczasem umieściłem na stronie, pomysł Picado na rozwiązanie problemu z linką regulacji ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Tino-mam jedno pytanko czy wiecie może co jest przyczyną zapalania się co jakiś czas kontrolki czeku-kiedy się zapala to auto nie wchodzi na obroty i bardzo dymi na biało-czy to ma związek z jakością paliwa?Jeżeli ktoś z was miał taki przypadek to prosiłbym o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Tino-mam jedno pytanko czy wiecie może co jest przyczyną zapalania się co jakiś czas kontrolki czeku-kiedy się zapala to auto nie wchodzi na obroty i bardzo dymi na biało-czy to ma związek z jakością paliwa?Jeżeli ktoś z was miał taki przypadek to prosiłbym o radę

patino -zachowanie sie Twojego auta po zapaleniu kontrolki moze byc calkiem prawidlowe a powodow zaswiecenia lampki Check Engine moze byc kilkadziesiat (to sprawdz w dowolnym serwisie lub sam kup modul kontroli pod laptopa za ok 150zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; czy siłowniki trzymające klapę tylną są "regenerowalne"? Nie wiem co się stało, ale po ostatnim mrozie przestały trzymać i klapa opada z "wielkim hukiem". Można coś z tym zrobić, czy trza kupić nowe.Miał ktoś z tym problem, byłbym wdzięczny za pomoc lub doradztwo.

 

Mam ten sam kłopot :( Zna ktoś jakieś rozwiązanie problemu - poza zakupem nowych siłowników?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; czy siłowniki trzymające klapę tylną są "regenerowalne"? Nie wiem co się stało, ale po ostatnim mrozie przestały trzymać i klapa opada z "wielkim hukiem". Można coś z tym zrobić, czy trza kupić nowe.Miał ktoś z tym problem, byłbym wdzięczny za pomoc lub doradztwo.

 

Mam ten sam kłopot :( Zna ktoś jakieś rozwiązanie problemu - poza zakupem nowych siłowników?

pozdrawiam

uzywki z rozbitków lub anglików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kupiłem sobie a raczej mojej Almerce wzmacniacz do antenki radyjka.

Ze wzmacniacza wystaje taki czerwony kabelek (pewnie zasilanie;)) i mam problem gdzie go podłączyć. Najwygodniej byłoby do któregoś kabelka podłączonego do radia ale nie wiem, który kolor to 12V.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie a raczej mojej Almerce wzmacniacz do antenki radyjka.

Ze wzmacniacza wystaje taki czerwony kabelek (pewnie zasilanie;)) i mam problem gdzie go podłączyć. Najwygodniej byłoby do któregoś kabelka podłączonego do radia ale nie wiem, który kolor to 12V.

W kostce przy radiu są dwa przewody z zasilaniem. O ile pamiętam żółty jest zasilany non stop, a czerwony po wstępnym przekręceniu kluczyka w pozycji I. To są oczywiście bieguny dodatnie zasilania, masa jest na obudowie radia lub kabel czarny w kostce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie jest tak ze oryginalnie auta posiadaja juz wzmacniacz antenowy?

Dla sprawdzenia tego mozna byloby siegnac po instrukcje serwisowa.

Wg mnei nei ma wiekszej potrzeby mocowac takiego wzmacniacza mimo ze mieszkam w dalekiej odleglosci od nadajnikow -no ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiertarka11

Witam jestem nowy. równierz posiadam almerke tino - całkiem przyjemne autko 2.2td 2001r , ale mam pytanko do zorientowanych cz ten typ tak ma że do 2tyś obrotów jakby nie jedzie. Można cisnąć i nic - czy to umnie coś nie tak podpowiedzcie co z tym zrobić. max wyciągnąłem z niej 175k/h :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiertarka11

dzięki bo już myślałem że coś nie tak :diabel:

a olej na przewodzie do interkulera od kolektora? czy to może być turbina w lecie tego nie miałem i turbo niby nie puszcza oliwy. Co ty na to bojuż mam zamiar wyjąć turbine i dać do regeneracji. :?:

Mam dopiero przejechane 130 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacekzet2
dzięki bo już myślałem że coś nie tak :diabel:

a olej na przewodzie do interkulera od kolektora? czy to może być turbina w lecie tego nie miałem i turbo niby nie puszcza oliwy. Co ty na to bojuż mam zamiar wyjąć turbine i dać do regeneracji. :?:

Mam dopiero przejechane 130 tyś

 

poszukaj naprawdę super mechanika - poleconego (kolegę)który zna się na silnikach japońskich - bardzo ważne!!!!!!

jest dużo patałachów którzy mówią że wszystko będzie ok a po 1000 km ponownie to samo !!!!!!!!!!!!

zgroza

mój mechanik mówi co i jak - podaje cenę - zwykle płace i tak mniej bo szuka jak najtaniej części !!!! ale czeka się do niego 2-3 tygodnie he he

miałem już 3 autka wcześniej i zawsze wszycho grało

poszukaj zaje fajnego mechaniora

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...