Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Uff, udało mi się wreszcie przerobić przednie drzwi na system 165mm. Obeszło się bez przerabiania boczków. Wreszcie Tino gra zacnie smile.gif

Wrzucę później jakiś opis i kilka fotek jak się ogarnę tylko nie wiem czy tu czy na Car-Audio?

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/79221-przerobka-systemu-eliptycznego-na-165mm-almera-tino/

Edytowane przez czmiel_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pozdro tinowcy....wlasnie zakupilem tino 2.2dci [136] 2004rok...jezdze w Anglii....narazie ok....przbieg 115tys.....zobaczymy jak sie sprawdzi w trasie do polanda .....wyjazd na swieta.....2200km.....wczesniej kilka razy smigalem citroenem xsara i odpukac bylo ok....mam nadzieje ze tino rowniez bedzie przyjacielski......do uslyszenia :nissan:

 

witam ....dzis miałem okazje wyprobwac srednie spalanie wiekszosc autostrada...w sumie 70km....i odpukac chyba jest niezle ....na 6 biegu przy 2000obr pokazalo 4.7l/100......i wiadomo im wyzej tym wiecej.....fakt z pedałem gazu trzeba naprawde uwazac ...oczywiscie jesli mysli sie o ekonomii ale w praktyce wiadomo...przy predkosci okolo 120.....5.7l/100....w miasteczku niestety tradycyjnie ..chociaz niezle 7.2...7,4 a

wiec narazie radosc jak na 2.2dci...pozdro tinowcy{apropos auto posiadam dopiero od miesiąca takze narazie nauka nauka nauka} szkoda tylko ze ta kierownica nie po tej stronie co trzeba :nissan: 18 grudzien w koncu do polanda ubierac choinke

Edytowane przez cooba67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mało tego przebiegu jak na 7 latka........ powinien mieć tak ok 180.000

w angliku to jest realne....a zreszta ksiazka serwisowa i 6 pieczatek od dealera robi swoje a poza tym srodek auta mowi wszystko......swoja droga mozna znalezc z przebiegiem jeszcze mniejszym ale oczywiscie cena tych aut jest duzo wieksza...nie mowie ze w anglii nie cofaja licznikow ale w tym wypadku jest ok...pozdrawiam..... :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooba67 nie zastanawiały cię wycieraczki? hmm ok prawa daję rade bo jest wydłużane ramię ale przecież tak za instalowane ramiona wycieraczek są przy stosowane na ruch lewostronny.

Edytowane przez guma_vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooba67 nie zastanawiały cię wycieraczki? hmm ok prawa daję rade bo jest wydłużane ramię ale przecież tak za instalowane ramiona wycieraczek są przy stosowane na ruch lewostronny.

no niestety tu masz racje ze wycieraczki w anglikach sa w wersji europejskiej .......ale mozna sie przyzwyczaic.....fakt ze mimo wszystko lepiej by bylo gdyby byly przelozone....najprawdobodobniej oszczednosc sie wkradla....pozdro......tzn napisales prawe ramie przdluzone...a czy przypadkiem nie chodzilo ci o lewe....bo lewe ramie jest dluzsze Edytowane przez cooba67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooba67, to teraz wytłumacz dokładnie, unas w Tinkach, wiadomo że często siadają /psują się/ silniczki wycieraczek.

Silniczek od anglika pasuje, lecz mechanizmy nie.

Więc, co gdzie jest i o co tu chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooba67, to teraz wytłumacz dokładnie, unas w Tinkach, wiadomo że często siadają /psują się/ silniczki wycieraczek.

Silniczek od anglika pasuje, lecz mechanizmy nie.

Więc, co gdzie jest i o co tu chodzi???

witam ze silniczek pasuje to wiem .....ale jesli chodzi o mechanizmy tego nie wiem .....nie mialem okazji jescze wymieniac...takze w tym temacie nic nie wiem...pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tu masz racje ze wycieraczki w anglikach sa w wersji europejskiej .......ale mozna sie przyzwyczaic.....fakt ze mimo wszystko lepiej by bylo gdyby byly przelozone....najprawdobodobniej oszczednosc sie wkradla....pozdro......tzn napisales prawe ramie przdluzone...a czy przypadkiem nie chodzilo ci o lewe....bo lewe ramie jest dluzsze

Witam napisałem że prawe ramie jest wydłużane chodziło mi o jego pracę (mechanizm który podczas pracy stopniowo dzwiga je do góry) wycieraczka nie pracuję po okręgu tylko po owalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam napisałem że prawe ramie jest wydłużane chodziło mi o jego pracę (mechanizm który podczas pracy stopniowo dzwiga je do góry) wycieraczka nie pracuję po okręgu tylko po owalu

sorry ....nie zrozumiałem.....pozdro Cypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja się chciałem pochwalić :)

jesteśmy po pierwszej dłuższej wycieczce "Nysą" - z Wawy na Zamojszczyznę, tam objazdy po rodzinie i powrót.

Łącznie 692km, do tego grzanie silnika (podczas pakowania walizek, wózka dla dziecka itd) i studzenie turbiny po trasie.

Spalanie mnie zaskoczyło - 6,07l/100km !!!

Przy remontach pod Lublinem i przelotową 140-150km.h na obwodnicy Garwolina spodziewałem się około 7L (zimówki)

Do tego nie stwierdziłem prawie "turbodziury" - do 1800obr./min. faktycznie trzeba delikatnie z gazem, bo wkręca się wolno, ale nie gorzej niż Fabia 1.4 16V ;)

Pięknie jest za to zestrojona skrzynia - przy stówce wrzuca się 5tkę i wskakuje 2tys obrotów - pełna dynamika, do wyprzedzania nie trzeba redukować.

 

Słowem - auto idealne w trasę, do tego mega pakowne!

Jestem szczęśliwym użytkownikiem i bardzo się cieszę z dokonanego niedawno zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziękować :)

mam w planach pojeździć nią z 5 lat

teraz, w nagrodę za ładne spalanie, zalana jest Vervą pod korek - ponoć pompa VP-44 lubi dostać paliwko o wysokiej smarowności (na zachodzie nikt nie twierdzi, że siada po 250tysiach, choc nasi mechanicy tak uważają.. a moja ma juz zrobione 230tysi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej pompie może najwyżej paść sterownik.

Ale i tak różnica cenowa między gorszą a lepszą ropką jest znikoma /15zł na pełny zbiornik/ w porównaniu do cen napraw np. - przeplywki, EGR, wtrysków, pompy.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ztcw to wtryski w 2,2di należy dobrą ropką 'przedmuchać' i tyle

EGR będzie usunięty wiosną

przepływka hula

 

auto kupiłem od swojego perkusisty, wiem, że dbał więc nie spodziewam się większych problemów

co do ceny i jakości ropki - chwalą Lukoil na moim osiedlu, a drogo nie jest, więc pewnie co 3cie tankowanie będzie Verva, a 2/3 na Lukoilu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

moze nie na temat ale:

jestem po zmianie oleju silnikowego

poprzednio Castrol Magnatec 5w40

teraz Motul 8100 x-cess 5w40

traktorek chodzi jakby ciszej

albo mi sie tak wydaje

koledzy mówia ze zdecydowanie Go mniej słychać hi hi

zobaczymy pózniej co sie bedzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

=====================================================================================================

 

Głosujemy w konkursie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.auto-swia...san-klub-polska

 

=====================================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy możliwy jest montaż gałki zmiany biegów akiejś bardziej eleganckiej niż w serii? Najlepiej jakaś skórka. Może od jakiegoś innego modelu podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Tez dopadł moją tinkę problem immo.

Po przekręceniu zapłonu kontrolka świeci się na ciągło.

Auto kręci - ale nie odpala.

Po wyjęciu bezpiecznika (nr. 20 z lewej strony kierownicy) - auto kręci, na moment odpala i gaśnie - kontrolka oczywiście się nie świeci.

Moje Tino to diesel 2,2 z 2001 roku.

Miałby ktoś jakąś poradę czy tylko "serwis" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

moze nie na temat ale:

jestem po zmianie oleju silnikowego

poprzednio Castrol Magnatec 5w40

teraz Motul 8100 x-cess 5w40

traktorek chodzi jakby ciszej

albo mi sie tak wydaje

koledzy mówia ze zdecydowanie Go mniej słychać hi hi

zobaczymy pózniej co sie bedzie działo

moje spostrzezenia po zmianie oleju na Motul

1.ciszej chodzi

2.lepiej odpala

3. zbiera sie szybciej - ma wiekszego kopa jak się włączy turbo

4.nie bierze oleju-na poprzednim tez nie brał

5.mniej kasy w kieszeni

pozdrawiam wszystkich traktorzystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość stolarkonar

Witam serdecznie, nie wiem czy było już takie pytanie. Ale czy:

Istnieje możliwość domontowania tempomatu do Nissana Almery Tino z 2003 roku 1.8 Benzyna ??

Ewentualnie jakie są to koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów!. Jestem tu nowicjuszem a więc, mam taki mały problem :) W drzwiach "dziwna tapicerka" wychodzi :(

http://www.fotoload.pl/index.php?id=2527ca92d5b13b03d8949e4cfcf46a4e222

 

Zastanawiałem się czy by tego nie ściągnąć, i okleić okleinom "drewno podobną"

 

2. usunięcie serwisu

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=50956c9fae9aa9d014a056f4895c09f2423

3. Czy ma ktoś w radiu POLSKI JĘZYK ? Czy istnieje możliwość go wgrania ??

 

 

A to moja Tinka :)

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=57c90695d9f0f48128a3228f646eb65d306

POZDRAWIAM :)

Edytowane przez Smolek_RBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...