Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W innym samochodzie też ładowałem o wiele więcej niż było to wskazane. Miałem oponki Micheliny i były tak miętkie, że też był flak i nosiło po koleinach. Wyglądało jakby brakowało powietrza, więc zawsze "dmuchałem" więcej. Nawet i 2,5 a powinno być 2,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesli byś miał pełny wypas to może i tak. Ale bardzo w to wątpie aby była nawigacja. Zobacz w instrukcji obsługi i porównaj panele od radia i wszystko będziesz wiedział. A jeśli nie wiesz dokładnie to zrób fotkę panela i daj na forum. Podpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... jak zatankowałem za 200 zł i było ok 35 l i miałem na oststaniej kresce, ale przed tankowaniem miałem chyba wskaznik na pierwszej kresce. Czyli mam rozumieć, że gdzies na pierwszej kresce jest ok 25 l?

Bo chce w koncu obliczyć przez tą stronę Motostat ile mi spalił, ale tam trzeba dac tankowanie do pełna niestety,dlatego chce się dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy będziesz miał pierwszy wydatek aby zatankować do pełna. Potem tylko dolewasz np. co 200-300km znów do pełna i nie wyjdzie Ci już tak drogo i zawsze dane wprowadzisz do Motostat i pięknie wyliczy.

Nie wiem jak tam akurat idą te kreski, ale wiem że pełny zbiornik to 100%, więc podziel sobie to na kreski i wyjdzie ci orientacyjnie.

Prócz tego nie wiadomo jak masz ustawiony pływak. Jedni na rezerwie przejadą 60 km a inni 120km.

Za ile zatankowałeś, to mi nic nie mówi - to jest tak jak w kabarecie --> ja się nie martwię że paliwo drożeje, bo zawsze tankuje za 50zł <--

Poczytaj jeszcze to

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczas nabijania klimatyzacji Pan ,który to robił powiedział, żeby jeździć przez cały rok z włączona klimatyzacją, tzn. z wciśniętym tym guzikiem od klimy, bo niby wtedy sie tak nie psuje. Ile w tym prawdy? Nie chce przez cały rok mieć zwiększonego zużycia paliwa. Aktualnie mam wyłączoną klimę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Od soboty jestem posiadaczem Nissana Almery Tino 1.8 2002 r.

Mam dwa pytania jak na razie:

 

1. Czy da radę jakoś włączyć automatyczne zapalanie światła w kabinie z przodu przy otwarciu drzwi samochodu? Bo w nocy jest nieźle ciemno. A przy oświetleniu są tylko włączniki by włączyć/wyłączyć.

 

2. Ma ktoś zamontowany instalację gazową w tym silniku? Jak się sprawuje, jak działa zimą itp.

 

Pozdrawiam 

Cześć jestem posiadaczem Tiny 1.8 16V 2003r od czerwca a od lipca mam LPG powiem Ci że nie widze różnicy ale to zależy od tego jaką wsadzisz instalacje 

ja mam Staga. Jak chcesz więcej info to napisz pujde i zpisze bo książke mam w aułcie.

A co do pierwszego pytania to jak otwieram z pilota to światło samo już mi się zapala jeszcze nie otwierając drzwi .

Witam  wszystkich  ,mam  zapytanie  czy Tino z2005r ma nawigacje .?dopiero zakupilam  ten samochod  i nie wiem. Dziękuje za informacje.

Z tego co czytałem to navi działa tylko we włoszech bo tam są jakięś nadajniki czy satelity ponoć mo,żna co,ś wgrać ale jest to ciężkie i kosztowne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowy Dobromił. Umie sobie radzić - to widać.

A ja się zastanawiałem gdzie zamontować CB.

 

A sory. Nie mogę przecież tak zrobić, bo w tym miejscu, mam sprawne CD.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mirekg9 też nad tym główkuje, nie mam kasy żeby kupić. Zastanawiałem się nad President teddy mały i cenowo przystępny, tylko klina wbił mi Midland tym radyjkiem (http://allegro.pl/polska-dystrybucja-cbradio-alan-42-multi-nowe-i3593301892.html) bo William jest z byt drogi. A stacjonarne CB umieścił bym po prawej stronie tunelu tuż przy lewarku biegów. (O ile nie będzie przeszkadzać przesuwanie fotela) 

A tu mam jeszcze foto pociechy dla dzieci ;) http://zapodaj.net/6857c8a1ea3ec.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie przeszkadzać. Dlatego ja tam nie mocowałem, gdyż fotel przeszkadzał.

Nie mam zainstalowanego na stałe, lecz zrobiłem "uszy" które są dokręcone do fabrycznego mocowania radia i wieszam je na drzwiczkach schowka. Potem chowam do szufladki pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam mały problem po wypięciu oryginalnego radia na ekranie pojawił się napis SECURE i nie chce zniknąć :P Można to jakoś skasować przez komputer ? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam pytanie, jaki moja Tinka ma rozmiar opon?

 

Witam!

 

Mam pytanie, jaki moja Tinka ma rozmiar opon?

 

 

Witam!

 

Mam pytanie, jaki moja Tinka ma rozmiar opon?

 

Witam!

 

Mam pytanie, jaki moja Tinka ma rozmiar opon?

 

 

Edytowane przez robert79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że ktoś miał na celu mnie wyśmianie za nieznajomość rozmiaru opon :) Ok,potraktujmy to żartobliwie :)

 

Ale mam inne pytanie, macie jakiś pomysł i czy w ogóle to możliwe jest zamontowanie podłokietnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe przeróbki i tylko podłokietnik uniwersalny.

Co do opon jakie masz? - jeśli to ma być pytanie, to najlepiej zerknij na nie i przeczytaj.

W Tino w/g instrukcji powinny być 185/65R15; 195/65R15; 205/55R16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oponach kompletnie się nie znam, nie wiem co do czego.

 

Małe przeróbki? Co masz na myśli? Macie jakieś fotki jak t wygląda i się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jakie są możliwe-dopuszczalne wymiary opon w Twoim samochodzie. Np. 185-to szerokość opony, 65-to wysokość opony od felgi, 15-to wielkość felgi.

A tutaj samouczek dla Ciebie http://www.opony.com.pl/narzedzia/oznaczenia-opon/

Co do podłokietnika - ciężko Ci będzie przykręcić go do plastikowej obudowy tunelu i będzie niestabilny. Jedyne wyjście to przykręcenie do tunelu metalowego z boku osłony, więc uchwyty od podłokietnika powinny być w miarę dłuższe. Jedyne wyjście to przymierzyć pod jakimś sklepem motoryzacyjnym.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe przeróbki i tylko podłokietnik uniwersalny.

Co do opon jakie masz? - jeśli to ma być pytanie, to najlepiej zerknij na nie i przeczytaj.

W Tino w/g instrukcji powinny być 185/65R15; 195/65R15; 205/55R16 

 Ha i tu się Mirek mylisz, jest dedykowany podłokietnik dla naszych Tinek ;) Ebay.com dostępność w Niemczech koszt 100 Euro. + koszty przesyłki

A co do opon to na lato ja mam włożone 17" 205/45 :) jak ktoś chce to mogę wrzucić foto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ha i tu się Mirek mylisz, jest dedykowany podłokietnik dla naszych Tinek ;) Ebay.com dostępność w Niemczech koszt 100 Euro. + koszty przesyłki

 

To zwracam honor, ale nie zagłębiałem się na takie strony. Nikt mi nie da podczas sprzedaży zwrotu za podłokietnik 470zł. Wolę tę wartość przeznaczyć na coś innego.

Edytowane przez mirekg9
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych honorów po prostu takie rzeczy istnieją :) a co do kasy to masz racje, jak już pisze to mam pytanie czy demontował ktoś kiedyś podsufitkę?? Czeka mnie te zadanie duże czasu już nie zostało, a nie chce nic popsuć :) może ktoś pomoże ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...