Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera - osiągi


Gość macias-1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A możecie napisać przyspieszenie, a nie v max? Może 0-100, albo np. 60-140 km/h?

 

Masz jakiś dobry pomysł jak to zmierzyć? noszę się z tym zamiarem od dawna i wydaje mi się że chyba najlepiej postawić sobie komórkę z włączoną kamerą na kierownicy i potem z filmu wyliczyć czas 0-100. Bo mierzenie przez drugą osobę siedzącą obok byłoby chyba mało dokładne. Wiem że są jakieś programy które można wgrać na nawigację ale z tego co kojarzę te standardowe navi gps mają odświeżenie co 1s to zdecydowanie za wolno do takich pomiarów (wychodzi przedział błędu 2s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nrb to niezly pomysł z odczytem z nagranego filmu ni czym"foto/komurka" tylko bez czasu :-). Stosunkowo nie wielki błąd pomiaru. Gps navi to do d... przekłamuje nawet prędkoć!

Start z wolnych obrotów? 0-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gps navi to do d... przekłamuje nawet prędkoć!

 

Jeśli chodzi o prędkość to akurat można wierzyć gps. On nie daje rady przy szybkich zmianach, ale jak jedziesz dość długo ze stałą prędkością to odczyt jest bardzo dokładny. Licznik w samochodzie za to lubi oszukiwać, im wyższa prędkość tym bardziej. Wynika to z jednej strony z tego że tak po prostu ma być :-P (trochę nie chce mi się w to wierzyć żeby homologowane urządzenie pomiarowe specjalnie podawało złe wartości, ale już z niejednego źródła słyszałem że liczniki specjalnie oszukują żeby jeździć wolniej - widzisz że napierdzielasz 150 a naprawdę jest 135) a z drugiej strony z używania nieoryginalnych felg i opon, im większa od fabrycznej tym większe przekłamania. W kąciku oponiarskim nawet wyliczałem jakiego rzędu są to przekłamania.

A jeszcze jedna ciekawa sprawa. W Primerze komputer pokazuje średnią prędkość z odczytem co pół minuty. Zrobiłem raz taki test że wyzerowałem go podczas jazdy, i przez kilka minut jechałem równiutko 110. Komputer pokazywał średnią prędkość 102 - dokładnie tyle co GPS. Tak jakby licznik oszukiwał ale komp i tak wiedział jak jest naprawdę :-) dodam tylko że błąd nie wynika ze złego założenia wskazówki w zegarach, bo nie oszukuje 8 km/h tylko 8%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

na 205/55/16 po zakupie czyli jakoś sierpień 2011 215 w trzech bez załadunku.... Wtorek na 225/55/16 190km/h w 3 bez załadunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie osoby na pokładzie i trochę bagażu, pełna butla gazu, opony 205/55/16 - licznikowo 205 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

2.0 TD. Maxa licznikowo wycisnąłem 200km/h nocą na A1. Mogłaby chyba jeszcze, ale bałem się, że głowica mi zrobi wytłoczenie na masce. Jestem z kolei pewien, że licznik przekłamuje, kiedyś jak jechałem równiutko 100km/h to na GPS`ie wskazywało około 89km/h. Tym razem niestety nie miałem GPS`a...

 

Co do przyspieszenia ze stoperem około 11.5 do 100. Był to niemiłosierny but w podłogę. Zablokowany EGR blachą, a na przepływce hitachi 1.95V. Ale jak wspominałem wcześniej, licznik przekłamuje.

Edytowane przez draby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jedna jedyna próba( nie bez dreszczyku emocji) - P12-2003 1,9 tDi - 240 km/h - KOMFORTOWO -  5 Z PLUSEM - na odc obwodnicy Kielc - nie ma sie czym chwalić .... ALE TEST SIE ODBYŁ ;-)

Edytowane przez frantz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jedna jedyna próba( nie bez dreszczyku emocji) - P12-2003 1,9 tDi - 240 km/h - KOMFORTOWO -  5 Z PLUSEM - na odc obwodnicy Kielc - nie ma sie czym chwalić .... ALE TEST SIE ODBYŁ ;-)

 

Już to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 240 to chyba po dodaniu troche koni bo według informacji p12 na silniku 1.9 120km ma prędkość maksymalna 195 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Temat stary ale i ja się pochwalę. Moja 22 letnia P10 z silnikiem 1.6 w gazie. Tylko raz spróbowałem na autostradzie w Niemczech, poszedł 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój 1,9 dci ma blokadę i nie pójdzie wiecej niz 195 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie blokada, to jego prędkość maksymalna, mój też więcej nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 6.01.2005 o 23:04, gre napisał:

jakie tu mądrale! dziadki! zapomniał wół jak cielęciem był:P:P

Tych co niby zapomnieli już nie ma.

Ludzie co wy wypisujecie? 210 DLA 1,6 240 DLA 2,0 Ponosi was wyobraźnia, albo macie szybkościomierz do luftu . Sprawdź na GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...