Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SR20 - Jego Odmiany i Parametry


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daje ci hmmm 3 - 4 takie krecenia silnika do 9000 a potem zobaczymy jak łądnie rozleci sie silnik po przez preskoczenie łancucha na rozrzadzie jhuz bylo pare takich przypadków np. Przemog 78 - wymiana tloków i głowicy.

 

Do tego powyzej 7500 jest niedostateczne smarowanie wałków rozrzadu ale co najwarzniejsze juz powyzej 6000obr.min na gazie mieszanka jest tak uboga ze bardzo szybko sie wypalają zawory, przegrzewają tloki itd...

 

Jak bezpeicznie chcerz śmigać i "dymac" wszystkich na około to tylko na benzynce

 

Ps. Obrotomeirzew Primerach kłąmią silnik SR20DE krecic sie do 7500 i koniec obrotomierz pokazuje coś ok 7800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemo78

Dokładnie tak jak Coobcio napisał,

 

Nie polecam kręcenia silnika na około 9000 tys bo niestety ale może stac sie tak jak u mnie czego Ci nie życze.

 

Po za tym jak sam napisałeś samochód na tych obrotach już nie ciągnie, co jest zrozumiałe bo max moment obrotowy jest dużo niżej więc mija sie to z celem, po za tym jak przerzucasz bieg w zakrecie około 7500 to nastepny bieg włącza się własnie w maksymalnym momencie obrotowym w którym masz konkretny ciąg wiec nie ma co forsowac silniczka.

 

Gaz nie ma odcięcia przy instalacjach bez elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czy to jest SR20De ? I czy wszystkie bez względu na datę i miejsce produkcji mają taką samą moc ? To coś siedzi w W10 2.0 SLX, wyprodukowany w Japonii w lipcu 1996 ( w styczniu 1997 znalazł sie w salonie w Niemczech ). Czy dekodery VIN rozróżniają DE od De. Pozdrawiam.

http://republika.pl/martaernest/silnik.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość daniellus

A u mnie jest SR20DE i w VIN nic nie wspomniane o RES ale za to we wszystkich papierach wpisane 116KM. Dodam,że autko to W10z 1995r. Już mam tak namieszane że nie wiem ile mam tych kucy. 116 a może 130 kto wie!?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzięki za motywację :oops: :lol:

 

Już wszystko wiem. A więcej dowiedziałem się z książki AUTO o P10'tkach i z numeru nadwozia.

Mam najuboższą wersję 116KM i jednopunktowy wtrysk. :sad: Szkoda, że to jednak nie GT. :(

 

A co to znaczy?

 

Model: Nissan PRIMERA P10E

 

Description:

ENGINE - SR20DE TYPE ENGINE

 

Wyszło mi to z vin checkera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde, trochę zonk, ciekawe ile się da z takiego wykrzesać. Ma ktoś w klubie jakąś normalną (nie turbo bo tam to już niewiele z almerki zostało :P ) alme GTi coś podpowerowaną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ile sobie zyczysz. i na ile masz $$$

U Akarczmy jest ten sam silnik co w N15 GTI w piątek się doweisz ile udalo się nam z niego uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w silnikach SR20Di i De sweitnym rozwaizaniem jest walek ssący z modelu DE podnosi on moc w calej gorze. :)
czy po zmianie tego walka trzeba cos stroic w silniku ,czy po prostu zmiana walka i "but"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana i but, oczywiście dodatkowe wystrojenie przyniosło by dodatkowe korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana i but, oczywiście dodatkowe wystrojenie przyniosło by dodatkowe korzyści.
wystrojenie pozniej narazie tylko zmiana walka:) jeszcze jedno pytanie...czy na standardowe znaki czy jakies zmiany trzeba wykonac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie wyreguluje poprsotu Y -eki muszą być w dobrym stanie tak samo jak i wałek.

Ps. Pchełkami to się reguluje jak poziom sąsiadującej pary zaworów jest nierówny względem siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No prae fotek dodane więc zapraszam na pierwszą stronę :D

Jeszcze tylko poluje na fotke SR20Di i będzie komplecik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...