Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Osiągi, mody i wykresy z hamowni naszych Nismo


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No gratki stary najmocniejsza ALMA GTi... z Reguły seryjne egzemplarze nie przekraczają 170Nm a tu proszę takie gifty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To i ja sie pochwale tylko nie wiem czy jest czym.

 

Zero modow przeprowadzonych przeze mnie, poprzedni wlasciciel - hmmm..?, nie wiem.

 

pomiar_25.05.2007.jpg

 

Troche za malo niutkow 170/178 ale moc trzyma wzorowo. No i to kolanko miedzy 3 a 4,5 tys obr troche duze???

 

prosze fochowcow o opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nic nie pisalem to moge wykres wrzucic - porownanie stanu przed wydechem (ale juz bez obu katalizatorow i ze stozkiem) i po jego zalozeniu (listopad 2006). Obecnie powinno byc troche lepiej ale po ostatnich zabawach nie hamowalem autka:

 

dyno-15-11-2006.jpg

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to czas odświrzyć nieco ten nieużywany dział tak więc zamieszczajta, ja od siebie mam sztuk 3:

 

Moje czerwone Maleństwo czyli Sunny GTi w którym dokonałem:

Pełna obróbka głowicy z opcją rozciągania gniazd i przekątowania/odelżenia zaworów + tłoki z SR16VE + kolektor SSAC 4-2-1 + wydech EL-tec 63,5mm przelot na jednym tłumiku + większe wtryski z 200SX S14 i strojonko ECU masterem wraz z doregulowaniem rozrządu zębatkami Vision:

WP09314.jpg

 

Kelvina Primera P10GT z Home Made turbo

Suszarka z 200SX S14, wtryski też z S14 do tego chuński kolektor wydechowy, jakiś gruby wydech i IC z przodu + coobciowe strojonko ECU majstrem i oto efekt przy doładowaniu 0,6 spadającym do 0,4:

20T.jpg

 

xTomka P10 GT SWAP na SR20VE:

Dolocik zimny z nadkola fi 80mm do tego mojego patentu bezzwęrzkowa przepływka, strojonko ECUm, kolektor wydechowy 4-2-1 SSAC no i wydeszek przelocik fi 63,5mm z Coobciowej srebrnej primy...

SR20VE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i mój, moment ok, ale moc :583: :583: :583: ,widać ewidentną dużą dziurę w mocy i momencie? Jakieś rady panowie, Coobcia już znam.

Wyniki:

Power:135,6 przy 6142 obr./min.

Moment:188 przy 4686 obr./min.

Odcinka:6784 obr./min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dłubaninki początki i efekt (wyjściowo był to 90 konny niemiec)

 

hamowniakh7.jpg

 

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 15:15 ]

nie wiem dlaczego na piątym biegu do końca nie chciała się kręcić a byłoby jeszcze więcej,cóż - nie jest i tak źle jak na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszi moze zacznij od wymiany swiec i filtrów. Jak masz stozek to moze jest juz do prania??

Bombel świeczki(5-tki) oglądaliśmy u Coobcia i jeszcze nie czas na nie, co do filtrów:paliwa nówka filtron, stożek upiorę bo może faktycznie jest uj...ny.

A najbardziej nurtuje mnie to,że moment poszedł w górę 15 Nm w stosunku do serii, przy niższych obrotach. Moc praktycznie chyba w ogóle nie poszła, bo raptem 5 KM przy wyższych obrotach.Może ten seryjny wydech mnie blokuje z mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci mówiłem to nie jest wina filtra... Jak już to:

- Nieszczelność miedzy przepływką a przepustnicą

- Słaba pompa paliwa

 

Ten dołek to efekt zbyt ubogiej mieszanki...

To samo miał GREG76, jego wykresy masz na pierwszej stronie tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ci mówiłem to nie jest wina filtra... Jak już to:

- Nieszczelność miedzy przepływką a przepustnicą

- Słaba pompa paliwa

 

Ten dołek to efekt zbyt ubogiej mieszanki...

To samo miał GREG76, jego wykresy masz na pierwszej stronie tego wątku

Spoko Prezesie sprawdze szystko dokładnie, przy praniu stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Grega76 po dolaniu wachy power guzikiem:

GREG76powerbutton-1.jpg

dołek mniejszy ale dalej brakuje...

 

 

Więc nie zawracaj sobie głowy dochodzeniami, masz tutaj przykład GREGA76 na nowym wydeszku 2,5cala przelot dodał mu ok 12KM i 11Nm (wczesniej nie miał kata i końcowy przelotowy) ale na niesprawnym układzie paliwowym jeszcze pogłebił dołek...

GREG149KM191Nm-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w P11 wyszło dzisiaj w kreatorze 157,3 hp /180 nm / shift 64 vmax 232

 

czyli po samym kolektorze i przyspieszonym zapłonie... niestety obstawiam że wydech od Tomali jest delikatnie mówiąc spierdolony :< , ale zważywszy na to ze seryjne GT nie mają 150 koni to moje 157 to wynik całkiem w cipkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, na starym motorze czerwona miała około 140KM@180Nm, jak dobrze pamiętam.

Kiedyś zamieszczę wszystkie poprzednie wykresy z historii czerwonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w P11 wyszło dzisiaj w kreatorze 157,3 hp /180 nm / shift 64 vmax 232

 

czyli po samym kolektorze i przyspieszonym zapłonie... niestety obstawiam że wydech od Tomali jest delikatnie mówiąc spierdolony :< , ale zważywszy na to ze seryjne GT nie mają 150 koni to moje 157 to wynik całkiem w cipkę :)

No to ja w SR20De uzyskałem 188 Nm i to przy niższych obrotach niż seryjny :D, gorzej moc :/ ale fakt wydech to prawie seria. Chyba wskoczy Walbro, może doleje to gdzie braknie bez regulatora. Niestety nie wiem, jak wyglądały seryjne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w P11 wyszło dzisiaj w kreatorze 157,3 hp /180 nm / shift 64 vmax 232

 

ooo, w końcu się zważył :) To jednak wałeczków nie ma na pokładzie ;) Jak na taka moc to ta Primera nieźle się zbiera się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w P11 wyszło dzisiaj w kreatorze 157,3 hp /180 nm / shift 64 vmax 232

 

ooo, w końcu się zważył :) To jednak wałeczków nie ma na pokładzie ;) Jak na taka moc to ta Primera nieźle się zbiera się zbiera.

 

zacząłem od zawiasu, hamulców, sprzęgła, itp... dopiero teraz nadszedł czas na moce... zaczynamy od 157,3 /180 nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMW ;)

Niezły początek, konkurencja rośnie w siłę ;)

Spotkajmy się przyjemnościowo

z kevinem i z Tobą w Borsku :D Jak widzisz,

mocniejszych też zapraszam :P Nie obiecuję,

ale z czerwoną też popracuję :diabel2:

Już nie ma żadnych naklejek :D

 

No i to co obiecałem, i pasuje do tego tematu:

 

Pierwszy motor SR20DE, który zajechałem jak idiota w Słupsku na Sylwestra :029:

 

de749b4a12190b0d.jpg

 

Drugi sam się zepsuł po 1000 km :< To był SR20DEH ale...niestety padło totalne :(

 

3f17e6fabb913e98.jpg

 

No i trzecia odsłona w dwóch podejściach/sorry za powtórkę/, ale zależy mi na historii serduszka czerwonej. To już Coobciowy SR20VE po przelotowym wydechu ze srebrnej i chińskim kolektorze oraz przepływce by Coobcio :) :

 

83ec28e0c87c5de8.jpg

 

A teraz ten sam SR20VE po wymianie stożka i odcince na 8200 :

 

459bdd43ee3338af.jpg

 

 

Kolejna odsłona tego samego SR20VE/już w rudej/ po zamontowaniu wałków z SR16VE i skróceniu dolotu

 

xTomekostatniistart.jpg

 

Tak więc ścieżka mocy: 144,5 -> 139,9 -> 190,7 -> 205,4 -> 213,0 KM

ścieżka momentu obr: 180,4 -> 185,9 -> 214,8 -> 214,0 -> 227,0 Nm

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzała! Panowie dzisiaj byłem w Energy Gas na ul. Ostrobramskiej, będzie tam za kilka dni hamownia z klimatyzacją itd., rozmawiałem dzisiaj z szefem i jak dla nas to za 50 zł, mamy 2 pomiary. Uważam że do Kreatora jest ch...owy dojazd, a tu mamy parking i super dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkurencja rośnie w siłę

 

:) ja nie zamierzam konkurować... auto robię dla siebie bo i tak jest milion 3x szybszych aut ... moje nie musi być najszybsze i mieć najwięcej koni, ma tylko dawać mi frajdę z jazdy... owszem można poprawić to i tamto ale nie za wszelką cenę i oczywiście w granicach zdrowego rozsądku...

 

... i nie zamierzam startować na 1/4 :P bo to nie ten poziom umiejętności - szkoda zupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc ok ale moment nie zachwyca. Coś jest nie tak. Co do wydechów Tomali to u mnie wykres prezentował się następująco. Seria i odetkana seria.

 

skanuj0001ex4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo ładne wykresy. Dużo lepiej niż seria, o czym przekonała mnie in minus, czarna xkarola, która niestety serii nie trzyma-136KM, ale jest świeży motor i jeszcze pogrzebiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...