Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPALANIE W NASZYCH SUNNYCH


Gość kriss1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A mi ostatnio szczęka opadła jak zmierzyłem spalanie w słoneczku na długiej trasie (1000 km Wrocław - Bratysława - Wiedeń). 6,85 l lpg/100 km :))) Mniej chyba już się nie da. A jazda była zupełnie normalna, w granicach prędkości przepisowych. Zainteresowanym jak uzyskać tak małe spalanie podpowiem że oprócz oczywiście starannej regulacji składu mieszanki wiele daje przyspieszenie zapłonu (u mnie jest niecałe 20 st. przed gmp). Przy takim ustawieniu wprawdzie na benzynie czasem dzwoni, ale mi to nie wadzi bo na benzynie nie jeżdżę wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem czy to możliwe ale jakiś czas temu odłączyłem akumulator i po tym zabiegu spadło spalanie w moim słoneczku, czy to możliwe?

 

nie...??? ale ciekawe :-)) nic tylko sie cieszyc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się doczekać godnego wyniku :one: Trasa - delikatnie poniżej 7l lpg - płynna jazda z prędkością 90-120km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój n14 2.0 dlx 3d pali malutko bo średnio 6/100 przyczym obecnie jeżdżę ON 1:2 OR i 300 kilometrów wychodzi mi 50zeta :D a i muszę dodać że nogę to mam ciężkom dzienie robię po 60 km no i tak do 150km/h to normalka + przejazd przez zakorkowane miasto, a na a4 moje malęństwo zamknęło licznik ale ze względu bezpieczeństwa silnika 160km/h nie przekraczam bo wysokie obtory zabijają diesla,

reasumując kocham te auto może się muli ale jak już się rozpędzi heh, no i te spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szubububu

Homan to fakt z tym spalaniem! tez mam dieselka 2.0 i jak ostatnio na trasie wkrecilem go powyżej 3 tys. to znajomy nie chciał wierzyc ze zwyczajny diesel może być tak sprężysty. Krótko mówiąc japoniec pełną gębą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekQBN

W mieście - 7,2 do 7,5 litra ON/ 100 km, w większości krótkie odcinki (dojazd do pracy ok. 4 km, silnik nie do końca rogrzany) plus ze 2 razy odcinek Gdynia-Gdańsk (korki ale silnik wygrzany).

 

Na trasie - 5,4 l ON /100km (trasa Gdynia-Świnoujście, jazda umiarkowana 80-100 km/h).

 

Na trasie super, w mieście mogło by być mniej ale to pewnie wina zbyt krótkich odcinków :(

 

Homan napisał: "reasumując kocham te auto może się muli ale jak już się rozpędzi heh, no i te spalanie"

Dokładnie tak! Najgorzej rozpędzić, przy ruszaniu to nawet ciężko byle UNO dogonić, ale jak się rozpędzi, na 5 biegu, wchodzę na wysze obroty i spokojnie wyprzedzam duuuużo lepsze auta benzynowe (chodzi o elastyczność, bo jeśli chodzi o prędkość max. to niestety nie mam szans - ale na naszych drogach to jeszcze długo nie będzie problemem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na poczatku maja kupilem n14 z ga6ds, pierwszy zbiornik po miescie (glownie 8 km dom>praca>dom+ ciezka noga) spalil 47l na 407km (11.5/100), dwa tygodnie temu pojechalem do rzeszowa, 310km traski + 180km miasta, wyszlo mi ze spalil 36.5l na 496km (7.35/100), nie wiem ile spalil w drodze powrotnej do wawy, jeszcze nie tankowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość danson27

No i ja przetestowalem sloneczko 1.4l r95 N-14 benzyna 3d zaladowany prawie pod sufit +Madlen79 :diabel:

 

Trasa Bydgoszcz Nottingham 1850 km Paliwo Polskie (BP 95pb)

Predkosc od 80 do 140 na 29 Litrach przejechane 420 km (spalanie 6.9)

(BP 95pb)

Predkosc od 110 do 135 na 33 litrach przejechane 500 km (spalanie 6.6)

 

Paliwo Niemiecki

(ESSO 95 oktanow ) Szok drogie ale paliwo sie nie konczylo raz korek ok 20 min jazda ' 30km/h

Predkosc od 110 do 140 na 34.5 litrach przejechane 665 km (spalanie 5.1)

 

Paliwo Francuskie

(BP 95pb)

Cykl mieszany 34 litry starczylo na 458 km (spalanie 7,0)

 

Łącznie przejechane 2043 km potrzebnych 130,5 litrów (spalanie 6,3)

 

Czy ktos moze odpowiedziec co jest w tym paliwie zagranicznym lepszego bo i nawet wydawalo sie ze samochod jest zwawzszy?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwsze wyniki ze swojego kombiaka (GA16DE). Jazda miejska (choć to raczej obrzeża miasta, a nie korki w Cenrum) na krótkich odcinkach z włączoną klimą; jazda spokojna; dystans 400 km; zamontowany magnetyzer. Spalanie w okolicach 8 l./100 km. Bardzo satysfakcjonujący wynik.

 

Kolejny pomiar: typowa jazda miejska, krótkie dystanse, klima, cięższa noga- 9,67 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wruciłem znad morza i spalanie mojego suniacza przy prędkosci 90-110 km wyniosło lekko ponad 6 l :) dodam że auto było max zaladowane (4 osoby+ bagaż ;) ) i na koleinach kilka razy zawadziło podłogą o asfalt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak

 

mój N14 GA14DS 3d - spala w mieście około 8,5

na trasie około 6,1

MICRA K11 1,0 w mieście około 7,5

na trasie około 5,5

Y10 kombi 2,0d w mieście około 6,8

na trasie około 5,5

 

tak to mniej więcej wygląda ... czy dobrze - chyba tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mój poprzedni sunny czarny palił koło 11 litrów,

teraz mam nowego ten sam , ten sam silnik i pali koło 7 :)

 

[ Dodano: Nie 26 Sie, 2007 09:13 ]

no ale w tamtym było duuuuuuuuuużo do zrobienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój N14 95r 2,0D pali na mieście na krótkich odcinkach (żona ma do pracy 5km) około 8-8,5 zimą było to w okolicach 9,5-10. Na trasie schodzi nawet do 5l ale to jadąc oszczędnie. Przy normalnej jeździe około 6-6,5l na trasie. Tankuje tylko V-power Disel i moge zagwarantować że obniża to spalanie o jakieś 0,2-0,5l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...