Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Ukręcona półośka P11


Gość dawid007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przykładowe średnice wałków i liczba zębów

http://motomax.pl/www/walki_lista.html

 

sprawdzone polecane półosie

http://www.motomax.pl/www/index.html

 

and_pec

 

 

 

 

 

Witam!!

 

Dziś miałem dzień obdarzony w nielada atrakcje, począwszy od ukręcenia prawej półośki po palącą sie lawetę, która wiozła mój samochód (naszczęscie szybko opanował laweciarz sytuacje). Ale wracając do rzeczy miał ktoś coś podobnego? i jaki koszt? I pytanie dlaczego, ruszyłem troszkę ostrzej włączając się do głównej drogi ale nietak znowu waryjacko no i zahaczyłem o mały dołeczek ale niewielki i trach, strzeliło i niema jazdy .

 

oska11.JPG

oska22.JPG

oska33.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego , ja w P10 przerabiałem to samo 2 razy. Półoś koroduje pod tak zwanym tłumikiem drgań i tam się ukręca. To jest wada fabryczna primer. Dobre półosie można kupić w firmie MOTOMAX z Torunia. Mają dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam o przebieg - czy aby nie magiczne 205000 km?

, tylko moja jeszcze się zaklinowała pod łącznikiem stabilizatora. I się nie przejmuj. Naprawa jest prosta i szybka a jak zamówisz wałek w Motomaxie to będzie na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg hmmm coraz bardziej mam wątpliwości co do niego, kupiłem 1,5 roku temu jak niby miał 86 tyś o czym świadczyły nawet 2 naklejki z aktualną datą i przebiegiem z niemieckich przeglądów serwisowych. Teraz ma niby 108 tyś, ale wymieniony rozrząd, sprzęgło, pompa wody, skrzypiące wahacze mogą wskazwać na to że był kręcony, mimo to bardzo dobrze mi sie zawsze jezdziło primerką i lubie ją. Ale po kieszeni to mnie ostatnio strzyże równo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam byłem pierwszy smile.gif (lewa)

http://img157.images...dsc00082nc2.jpg

 

Koszt: 260,00 nowa półośka (lepsza niż standardowa, z nabiciem wszystkiego, posmarowaniem):

60,00 montaż i demontaż.

PRzy okazji płyn ze skrzyni: 200,00

 

Wrażenia: bezcenne, płaciłem gotówką ;p Czas całej procedury naprawy od momentu postawienia autka w ASO: 3,5h smile.gif - w międzyczasie ze zdjetą półośką poleciałem do ekspertów od pólosiek, za 3h była gotowa smile.gif

 

polosie.pl (motomax smile.gif ) - miałem do nich 800 metrów z ASO... a 2000 metrów z parkingu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p5.jpg

p9b.jpg

 

 

A może by tak te wszystkie ukręcone półośki pozbierać i do Nissana przesłać? Przecież to ewidentny bubel. Ktoś się może przez to zabić jak mu strzeli podczas wyprzedzania albo szybkiego włączania do ruchu z podporządkowanej. Co z tego że auto stare i po gwarancji - nie spełnia warunków umowy czyli podstawowych wymogów bezpieczeństwa. Dobry prawnik by się przydał. Ja swoją mam w razie czego na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgenik dobrze prawi w końcu o jajka trzeba dbać. Możemy przesłać jedną do centrali + jakiś list z opisem problemu... (a może Nissan wie dobrze, co jest grane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

co do wywalenia tłumika drgań to wywaliłem z prawej bo lewa już wymieniona... noi na 1ce przy 4-5k rpm słychać to jak cholera brak tego tłumika, ale lepiej niż miałby być i ośka miała gnić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Koledzy i mnie to spotkało... Lewa ukręcona w ostanią sobotę na mokrej drodze depnołem i lewa poleciała na pół.

 

W poniedziałek rozbiórka i telefon do motomaxu. 22/22/420 była na drugi dzień za 140 plus 27 kurier. doszła wymiana osłony przegubu zewnętrznego i na razie jest ok

 

Na prawej widze ten tłumik i aż się boje myśleć co się wewnątrz dzieje... może to wyciąć albo od razu kupić w motomaxie prawą i wymienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwolcio napisał:

Na prawej widze ten tłumik i aż się boje myśleć co się wewnątrz dzieje... może to wyciąć albo od razu kupić w motomaxie prawą i wymienić??

 

Ja wybrałem tę drugą opcję - zamówiłem i od razu wymieniłem na wszelki wypadek tę niby jeszcze sprawną, ale widać było że pod tym tłumikiem jest dramat.

Zwolcio - przy jakim przebiegu Ci strzeliła?

Ciekawe jest też to, że w P12 nadal montują te cholerne tłumiki.

Pewno niebawem pojawią się pierwsze posty o urwanych półosiach w P12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez walnela prawa poloska, moja primerka ma 152 tys przebiegu i "raczej" nie krecona ja niestety musialem kupic na szrocie kosztowalo troche taniej jak nowa i dostalem gwarancje, mialem problem tylko z jej zamontowaniem bo krecila mi sie na przegubie.. wazne ze wszystko jest ok jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dare-devil

witam ja nabylem p11 2.0 `96 i przy gwaltowniejszym ruszeniu strzelila mi prawa poloska dodam ze samochod z kolkiem po prwej stronie i ma przebieg 103tys mil siedze.z tego co sie dowiadywalem to nowa poloska to koszt okolo 100funtow wie ktos moze czy sa jakies firmy w pl ktore wysyjaja czesci za granice bo zastanawiam sie czy nie taniej wyjdzie sprowadzic czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapytać w Motomaxie czy wysyłają za granicę.

 

Tu masz ich stronę:

 

www.polosie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przyłączam sie do grona krecących wysokie obroty i urywających półoski

7000 tysięcy dało rady , a była śliska nawierzchnia i miał być fajny start.

byl tylko na 2 sie skończył i trójkącik z bagażnika ujrzał pierwszy raz światło.

niech robią gagatka bo chce znów wkręcić go na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy te z motomaxu, sa wytrzymałe i na ile starczą? Ciekawe czy można zamówić wzmocnione?

 

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby robić wzmocnionych, gdyż jest to naprawde kawał lagi i jeżeli jest prawidłowo utwardzona, to powinna przetrzymać samochód. Problemem natomiast jest korozja, która w półosiach oryginalnych ze sławetnym tłumikiem ma idealne warunki do konsumpcji metalu. Zwróćcie uwagę, że ukręcone wałki wyglądają jak zerwane próbki z maszyny wytrzymałościowej. Są środkiem mocno przewężone. Przewężenie to jest jednak wynikiem ubytku metalu pod wpływem korozji.

Wałek półosi przenosi obciążenie dzięki utwardzeniu warstwy zewnętrznej i miękkiemu elastycznemu rdzeniowi. Jeżeli korozja zniszczy "płaszcz" to rdzeń się po prostu ukręca.

Na mojej półosi z 24 mm oryginalnej średnicy wałka zostało już tylko 17 mm pod tłumikiem.

Półosie z Motomaxu nie mają tych gum. Należy jednak zwrócić uwage na majstra, który nabija przeguby, żeby wkręcając w imadło jej nie porysował uszkadzając zabezpieczenie antykorozyjne. Wtedy ruda ma ułatwione zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z motomaksu dostałem pico bello za niewielkie pieniadze.

i leży jak ulał, narazie na dotarciu.pozdro

Tam sie nie ma co docierać, albo pasuje wszystko do kupy albo nie. U mnie jest już wszystko ok, półośki z motomaxu nabite i można znowu pałować. Polecam, solidne lagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrawiam wszystkich. Ja też dołączę do tematu. Wprawdzie półosi nie ukręciłem ale było blisko. Ostatnio auto było w warsztacie mojego kumpla bo wymieniał górne wahacze i przegub. Przy okazji poprosiłem aby zlikwidował sławetne tłumiki drgań. Lewa półoś ok, za to prawa tragiczna - 1/3 grubości zjedzona przez rdzę. Szybkie wejście na stronę nissanklubu i następnego dnia kurier przywiózł półoś. (dzięki za to że jesteście i piszecie mądre posty)

 

Reasumując, na oko z kanału nie było widać korozji pod tłumikami. Problem widać dopiero po ich likwidacji. Jeśli cenicie sobie bezstresowe użytkowanie auta to wydajcie kilka złotych i pozbądźcie się tłumików. Jeśli wszystko będzie ok to przynajmniej będziecie spokojniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...