Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wpływ katalizatora na moc silnika


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Katalizator też swoja drogła zamula silnik ale Priemra GT ma katalziator i katalogowo 150Km (na hamowni zadko kiedy przekracza 146) A Sunny Podają żę ma 143 a na hamowni średnio wychodzi ok 141...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W niektórych przypadkach silników 1,5 i 1,8 po usunięciu katalizatora zapla się chek engine i auto traci od cholery na mocy bo przechodzi w tryb awaryjny.

 

Mondra odoba miala ten sam problem w pewnej Hondzie, wystarczyło że zamais tej drógiej sondy zasotosowała emulator taki jaki sie daje w instalacjach LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że powinno się poprawić w całym zkaresie, zwłaszcza żę koncowa część twojego wydechu ma średnice jak w CC :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wywalilem to badziewie i jestem zadowolony ! niedosc ze byl lekko potrzaskany , to jeszcze byl przytkany 10 centymetrowym kawalkiem plecionki elastycznej stalowej !!! jest troche glosniej ale autko smiga wzorowo ! tylko skad ta plecionka sie tam wziela to nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 350z_Greddy

ja juz niedlugo zakladam nowe glowice (headers???) i pozbywam sie katalizatora zastepujac go prosta rura. Bedzie piekny odglos.

Oczywiscie wszystko to odbedzie sie dzien po przejsciu inspekcji na spaliny.

A propo--w polsce przy rejestracji nowych aut sprawdzaja poziom spalin czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kat jest za plecionką... pewno plecionaka sie uszkodzila i spaliny jej fragmenty przepchnely do kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

tak po wstawieniu rurki w miejsce kata nabral takiego dzwieku metalicznego ale jeszcze oslona wydechu zaraz za kolektorem wydech troche brzeczy, ale mimo tego dzwiek troszke inny ale nie jak "borewicz" heheee

ta oslona nad kolektorem wydechowym to tylko po to jest chyba zeby bylo zasysane ogrzane powietrze kiedy silnik jest zimny(wersja z gaznikiem), bo mam ja zajebi.... poprzezerana i zastnawiam sie czy ja wywalic w cholere

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ostatnio wywalilem drugiego cat'a. chwilowo duzej roznicy nie czuje ale: w wydechu siedzi jeszcze jeden (pierwszy) z ktorym narazie sie nie rozprawilem; no i zdjety cat byl w bdb stanie. Tak czy inaczej czuje sie ze auto troszke lepiej sie wkreca. W koncu to korek w wydechu... Co mnie za to glownie zdziwilo to fakt ze nie bylo w nim czujnika temperatury ktory powinien sie tam znajdowac... No ale narzekac nie bede!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adams to już wiem dalczego u CIebie taki duzy moment był :D

Jeszcze się nie spotkałem żeby SR20DET na seryjnym wydechu przekroczył 240Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw. kat sportowy jak nie chcesz miec "kilo gwozdzi w wydechu", zawory wydechowe wywoluja rezonans, przynajmniej u mnie (wspawalem zamiast kata rure o wiekszej srednicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw. kat sportowy jak nie chcesz miec "kilo gwozdzi w wydechu", zawory wydechowe wywoluja rezonans, przynajmniej u mnie (wspawalem zamiast kata rure o wiekszej srednicy)

 

Duzo wieksza rure wspawales? Nic nie brzeczy? Ja tez che przeprowadzic operacje wyciecia mojego sfatygowanego kata ale jak slysze jak pracuje auto mojego znajomego ktory wypruł katalizator to mi sie odechciewa. Jak dla mnie moze byc glosniej byle nic nie brzeczalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie tez po wywaleniu katalizatora dzwięk zrobił sie lekko sportowy , teraz kazdy sie obraca i patrzy co sie tak drze :)

ps:

nie kupujcie najtańszych tlumików końcowych które nie maja waty a sa tylko puste komory :) no chyba ze nie przeszkadza wam okrutny hałas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką rurkę sobie wspawać zamiast tego kata, nieco większą niż cały wydech??nie chcę mieć żadnych durnych przegłosów ,ani głośnego wydechu[reszty wydechu nie zmieniam,]więc co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką rurkę sobie wspawać zamiast tego kata, nieco większą niż cały wydech??nie chcę mieć żadnych durnych przegłosów ,ani głośnego wydechu[reszty wydechu nie zmieniam,]więc co proponujecie?

 

ja mam takiej srednicy jak wloty do kata przyspawana do flansz odcietych z kata, i to pozniej wkrecone w wydech:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INC a jak u ciebie z odgłosem tego wydechu? jest głośśniej niż w serii?

 

mam seryjny koncowy tlumik jeszcze :) od 140tys ten sam... zaraz po wycieciu kata nie bylo zadnej roznicy w glosnosci, ale teraz ten koncowy tlumik jak dostal wiekszego cisnienia to zaczyna powoli brzeczec blachami :) ale za to ciut basu doszlo...

wiec jak masz koncowy w dobrym stanie to nie uslyszysz roznicy.

teraz kombinuje jak wywalic ten kat z kolektora... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAturalna sprawa że po wywaleniu katalizatora końcowy tłumik szybcio pada - ciśnienie większe się w nim wytwarza ktore porzpednio nieco regukował katalizator.

Tak więc po jego wywaleniu warto zapodać nowy końcowy tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...