Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 200 SX'a ... tu ocena, komentarz, opinie


Gość lenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

uffff.... temat rzeka :) ale tak po krotce: s13 mozesz znalezc w kilku wersjach karoserii i w praktyce w PL z silnikiem CA18DET i KA24DE (ale to juz 240sx) - chyba ze ktos zrobil przekladke na SR20DET.

Karoseria: przod z otwieranymi swiatlami to standard 200sx w europie (w Japonii to 180sx/R(P)S13) ale na rynek JDM byl rowniez model z podluznymi swiatlami (u nas niespotykane a szkoda!). Z tylu masz albo klasyczne swiatla ktore znasz z naszych drog (cos a'la podkowa :D) albo 2 podluzne rozdzielone reflektory (u nas rzadko -> raczej importy z usa). No i w praktyce te 2 wersje przodu i 2 tylu lacza sie jak popadnie :) Znajdziesz wszystkie 4 kombinacje (np Sill80 - jeden z najpopularniejszych driftowozow w histori JDM - przod swiatla podluzne (JDM) tyl znany z EU) :)

pzdr!

 

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2006 ]

No i jeszcze zeby zobrazowac moje wypociny:

S13 JDM:

overboostdd12x.jpg

overboostpic.jpg

S13 (180SX / RPS13):

131.jpg

132.jpg

 

+ jest troche roznic kosmetycznych: np. swiatla tylne na ostatnim zdjeciu sa w wersji JDM (zajefajne -> niby tylko czarna blenda i te okragle wstawki a efekt piorunujacy), na eksport mialy zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem s13nastka to swietny material na drogowego killera. wprawdzie znalezc egzemplarz w dobrym stanie jest trudno, ale wkladajac troche pieniedzy w silnik (i majac zdrowa blacharke) mozna doprowadzic kazde autko do stanu bdb. do tego przy remoncie mozna powymieniac podzespoly zuzyte na mocniejsze i przygotowac samochod relatywnie niewielkim kosztem do "wyzszej wydajnosci" :wink: .

FMIC, wydech, dolot, pompa paliwa, walki od GA16DE, T28 z s14nastki i strojenie (lub chip) + ewentualnie obrobka glowicy i masz 300 na silniku :) a to w polaczeniu z relatywnie nieduza masa auta daje switne osiagi! no i jeszcze szpera z s14 (chyba ze utrawisz z seryjna) i sama radosc z jazdy :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapiej kupić S13 i wsadzić do niej cały dół od S14. Nie chwaląc sie robiłem juz takie cudo. Auto to jest opisane w GT.Biały 200Sx z czarna maską. Wszystko z s14 pasuje idealnie bez zadnych przeróbek do s13 (chodzi o zawieszenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

jestem baardzo zainteresowany kupnem Nissan 200sx n13 z 89roku. Jeszcze nie mialem kontaktu z autami tej marki wiec chcialem zrobic wywiad co to w ogole jest...??? Jakie sa tego plusy i minusy na co nalezy zwrocic uwage przy kupnie.Czy to prawda ze turbina szybko pada....Z gory dziekuje za WSZYSTKIE opinie na temat tego modelu.

Moze niedlugo stane sie nowy klubowiczem :) pzodrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

sam rozgladalem sie za s13, ale po przeczytaniu forum www.turbokillers.com odechcialo mi sie takiego auta. O zaletach duzo by pisac, wiadomo tylny naped, szybkie auto i piekne, ale nie mozna powiedziec, ze bezawaryjne, z reszta sam przeczytaj tam posty szczegolnie "remont silnika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto tanie, części w brod, także tanich...

Nic tylko brać o ile się trafi na zadbany model jak nie to czeka nas zabawa z turbiną i pewno panewkami.

Panweki mozna kupić za ok 200zł ale turbine to już kwoty od 1000zł do 1400zł (mowa o wydajniejszej T28 bo T25 nie cieszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast "na leniucha" walic posta "plusy minusy" to wez kolego najpierw uruchom gogle i poczytaj troche bo juz w necie madrzejsi od nas sie produkowali. dla ulatwienia dobre strony: www.turbokillers.com www.streetracing.pl tylko nie zakladaj tam nowych postow bo cie zjebia jak bura suke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeszcze nie slyszalem o sprawnej oryginalnej turbinie w 200 sx no i ogulnie jednostka niezbyt udana i trwala ale auto piekne fakt :smile:

 

Mało słyszałeś w takim razie. A ja np znam auto na zblokowanej T25, która gania na 1.2 Bara od czasu do czasu i o kilku innych seryjnych T25 które dają radę.

 

Jednostka niezbyt udana - to Ci się udało. Poprzyj to jakimiś cytatami bo chciałbym się pośmiać. Tekst nadaje się do topicu "Ja wiem lepiej bo słyszałem"

 

Remont silnika trzeba zrobić, jesli chcesz zwiekszać moc. No ale po 15 latach życia i min 150000km zrobionych to raczej nikogo nie powinno dziwić.

 

Co do ilości postów w remont silnika to jest ich trochę ale osób/firm, które profi zrobią remont jest kilka, często ludzie robią to sami, albo u panów którzy bladego pojęcia o tym nie mają, albo oszczędzają na gównianych częściach.

 

Wszystko zależy od tego kto nim jeździł wcześniej. Najczęściej był to łach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sobie poczytaj, porozmyslaj, ile remont silniczka itp. ...

 

a jak masz kase na ekstra wydatki, to nie czytaj tylko bierz furmanke!!!

200 sa dla mnie po prostu sliczne, ale poki kase sie zarabia :? jaka sie zarabia - to nx jest przyjemna koniecznoscia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karrlos , niepotrzebnie sie unosisz - a cytujac ciebie - znam takie ktore daja rade- i wlasnie o to mi chodzi , trafic na taki egzemplarz jest bardzo trudno a mowiac o przebiegu 150000 tys km i normalnej potrzebie remontu sam odpowiadasz koledze ktory zalorzyl post - masz kase kup 200 !!! Smiejecie sie ze 100nx ale moj np ma 230 tys i nic przy silniku nie bylo robione nie pali oleju i chodzi si a co do uwagi ze nie masz kaski to musisz jezdzic 100 nx to chyba tak nie do konca - ja wybralem tak bo mi 100 nx pasyje do jazdy bardziej od 200 sx i poprostu lepiej mi sie prowadzi a o gustach sie nie dyskutuje!!!!!

Pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

nie wiem czy jest sens kupowac 15-letnie auto tylko po to, aby wkladac w nie jakies grube pieniadze, IMHO lepiej odlozyc i kupic sobie cos co sprawia przyjemnosc a jednoczesnie nie stoi nonstop w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Coobcio, heh troche nie ten przedzial cenowy :wink: ale mysle, ze za 20.000zl cos juz mozna znalezc z tylnym napedem, szpera z moca 200hp(bez turbo), cos co czesciej jezdzi niz stoi i nie pali tyle co s14.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S14 pali śmiesznie małę ilości paliwa... Bananowi po miescie bez modów czysta serja przy spokojnej jeździe paliła 10-10,5 litra.

Kurcze jak to jest śmiesznie, zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci co nie mieli z czymś nic do czynienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bananowi po miescie bez modów czysta serja przy spokojnej jeździe paliła 10-10,5 litra

:| no to moze juz moja wina ale mi srednia wychodzi 16 z kawalkiem... a to jak dla mnie raczej niemalo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno moj kolega kupil 200sx s13 Kupil, bo pasjonuje sie Nissanami, ma kilka modeli od Terrano 1 do N15 GTI 99r

Za tego sx dal raptem 600 euro i zamierzal go sprzedac na czesci, ale jak przywiezli mu to auto, to okazalo sie, ze to niesamowity cukierek. Stan doslownie idealny! pod kazdym wzgledem. Auto ma przebieg 80kkm i w dokumentach byly informacje, ze w Niemczech mial jednego wlasciciela, a mianowicie jezdzil nim 80 letni pan :D

Dodam jeszcze, ze autko jest z 89 roku. Gdy pojechalismy nim na przeglad zerowy trafilismy na strasznego sluzbiste, sprawdzal w tym aucie doslownie wszystko, tak sie przykladal, ze myslelismy, ze juz do czegos sie doczepi. Na koncu powiedzial, ze przepuszcza to auto z czystym sumieniem. I teraz kolega powaznie sie zastanawia czy sprzedac to auto, bo taki stan juz raczej sie nie trafi. Nie mam doswiadczenia w jezdzeniu tym modelem, ale w tym aucie w ogole nie czuc, ze to juz taki staruszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze juz moja wina ale mi srednia wychodzi 16 z kawalkiem... a to jak dla mnie raczej niemalo....

Grubo idziesz poprsotu albo przez nieszczlnego IC ci przlewa motor i stąd takie splanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubo idziesz poprsotu albo przez nieszczlnego IC ci przlewa motor i stąd takie splanie...

 

IC wydaje mi sie ze dobrze uszczelnilem (ale to sie okaze na hamowni u pana Grabowskiego :) ). wlasnie styl jazdy moze byc powodem, szczegolnie w autach z turbo gdzie bez wirujacej sprezarki spalanie jest przyjemne (a jazda mniej) a przy max. wydajnosci turbiny sytuacja calkowicie sie odwraca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, heh troche nie ten przedzial cenowy :wink: ale mysle, ze za 20.000zl cos juz mozna znalezc z tylnym napedem, szpera z moca 200hp(bez turbo), cos co czesciej jezdzi niz stoi i nie pali tyle co s14.

 

widze ze nie masz pojecia o tym co piszesz ale co tam 100nx rzadzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...