Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 200 SX'a ... tu ocena, komentarz, opinie


Gość lenn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego ile trzeba będzie wsadzić w wóz to zalerzy tylko i wyłacznie od jego stanu no i oczywsicie w jaki sposób będziesz go eksploatować, utrzymywać i poruszać się nim.

Z regóły egzemplarze Krajowe to zarżniete trupy, kupione tanio zagranicą, nieumiejętnie serwisowane i zakatowane.

Choć i zdarzają sie rodzynki np. świerzo sprowadzony zadbany i dobrzez serwisowany wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg76

a ja proponuje kupic najpierw micre i sie nauczyc jezdzic bo doladowanym tynonapedowym autem bedziesz tylko zagrazal innym i sobie. poza tym jak na wszystkich forach istnieje cos takiego jak wyszukiwarka co zdecydowanie polecam przetestowac zanim nalozysz kolejny topic o czyms co juz bylo przerabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez proponuje poczekac z ta dwusetka pare lat ;) chyba ze jestes motomaniakiem i od dziecka jezdziles roznymi pojazdami

czy czuc moc sportowego auta? .... zapewniam ze jazda bardzo rozni sie od jazdy samochodu z takim ''L'' na dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co polemizować dajcie chłopakowi szanse, życze mu powodzenia.

Pewno i tak kupi egzemplarz z zabitą turbiną i wnet będzie do dyspozycji z 80KM więc myślę że taka wartość do ogarnięcia na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje kupic najpierw micre i sie nauczyc jezdzic bo doladowanym tynonapedowym autem bedziesz tylko zagrazal innym i sobie. poza tym jak na wszystkich forach istnieje cos takiego jak wyszukiwarka co zdecydowanie polecam przetestowac zanim nalozysz kolejny topic o czyms co juz bylo przerabiane.

Popieram to. Najpierw kup jakiś słaby samochód, żeby nauczyć się bezpiecznie nim przemieszczać i nie zagrażać innym a dopiero z czasem nabierania doświadczenia przesiąźć się na mocniejsze auto. Zazwyczaj Ci którzy przesiadają się z "L"ki na bardzo mocne auta źle kończą, bo nie mają doświadczenia a chcą za wszelką cene się popisać i udowodnić innym jacy to oni są dobrzy kierowcy. Niezapominaj, że 200SX na tylny napęd i 170KM, więc jesienią i zimą na początku będzie trudno Ci ogarnąć to auto. Kup sobie na początek np. 100NXa 1.6. Będziesz miał fajne autko za niewielkie pieniądze które wogóle się nie psuje. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a za ile można dostać 100nx w pożądnym stanie, z el. szybami, centralnym zamkiem, radiem z CD i alarmem i może lekko podtuningowanym wyglądem (Słyszałem też, że lepiej kupić co najmniej rocznik 1994, bo inne rdzewieją itp...) ;) :?: I czy lepiej po kraju poszukać tego autka czy sprowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są bardzo zróżnicowane. Musisz poszukać zarówno na allegro jak i w innych mediach. Polecam Ci conajmniej 94, bo już nie będzie w nim raczej kłopotów z rdzą na nadkolach o ile autko będzie bezwypadkowe. Na takie rzeczy jak radio to wogóle nie zwracaj uwagi, bo możesz sobie później dokupić taki model jaki będzie Cie interesował. Centralny zamek z alarmem możesz sobie sam założyć za 120pln (ja taki mam i bardzo dobrze się sprawuje). Ja osobiście nie szukał bym modelu po tuningu, bo takimi autami zazwyczaj jeżdzą małolaci i je katują. Nie szukaj najtańszej oferty, bo później wyjdzie wiele niedomagań auta. To czy w kraju kupić czy poza nim to już od Ciebie zależy. Poprostu musisz szukać i niespieszyć się z zakupem.

 

[ Dodano: 10-05-2006, 20:45 ]

PS. Powiem Ci szczerze, że mój jest 92 i jak to w tym roczniku bywa rdzewieją nadkola i kolumny, ale ja zapłaciłem za niego tylko 4500 na polskich tablicach i od zakupu wymieniłem tylko klocki hamulcowe, alternator i silent blocki z prawej strony. Pozatym nic w aucie się nie popsuło a jakby nie patrzeć ma już 14 lat i pewnie conajmniej 200tyś kilometrów za sobą pokonanych. Największą radą jest niespieszyć się, bo później można żałować. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia jest śliczna tylko ta akurat już dość długo jest na allegro.

 

wiem ale za kazdym razem jak ja widze to musze dokladnie wszystkie zdjecia oblookac :D prezentuje sie miodzio!!!! wszystkie inne s12nastki jakie widzialem to byly totalne szroty a ten (przynajmniej na zdjeciach) wyglada powalajaco! kupic, podciagnac moc do 200+ i cieszyc sie do woli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy ten nie był wcześniej szrotem a teraz jest ładnie polakierowany. Ja osobiście chyba wolałbym kupić takie autko w gorszym stanie, ale wiedzieć co jest w nim nie tak i dopiero go odbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze dluga sesja na kanale, z testerem lakieru, zdjeciem glowicy etc. etc. powie o aucie 95% prawdy. ale Twoj sposob tez jak najbardziej prawidlowy - co kto woli. no ale koniec juz tego przeciaglego offtop'a :)

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze aby ktoś pozwolił zdjąć głowice. Wystarczy pomiar ciśnienia sprężania i już będzie w większym stopniu wiadomo w jakiej kondycji jest silnik. Co do lakieru to w tak starym aucie napewno nie jest on orginalny. Dobra koniec tematu, bo zbaczany już. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie. Ma super silnik, bo to jest 2.0Gti czyli 143KM, a po zrobieniu CAIu, wydechu i wymianie wałków moc podnosi się ok 172KM. Jeśli jest w takim stanie jak na zdjęciach to myśle, że wart uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA

dokladnie obejrzyj tez kiedys dostalem fotki NXa wydawal sie piekny, pojechalem po niego do Szczecina i myslalem, ze powiesze wlasciciela za pewna czesc ciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzielibyście na tego 100nx? :roll: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1120531

 

jak bys byl zdecydowany brac tego to moge sie z typem ustawic i obejrzec auto bo widze ze jestes z wrocka a setka jest z moich rejonow.

 

[ Dodano: Sro 10 Maj, 06 23:55 ]

Na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie. Ma super silnik, bo to jest 2.0Gti czyli 143KM, a po zrobieniu CAIu, wydechu i wymianie wałków moc podnosi się ok 172KM. Jeśli jest w takim stanie jak na zdjęciach to myśle, że wart uwagi.

 

mocno przesadziles z ta moca dla tych modow :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w przybliżeniu co trzeba zrobić aby uzyskać taką moc. Tak jak napisał Kuba zapomniałem o SMT6, ale to wydawało mi się oczywiste. Pozatym chyba o niczym nie zapomniałem, bo pisząc o wydechu nie myślałem o końcowym tylko o całym z kolektorem do tego wałki i CAI. Chyba nic więcej nie trzeba robić by taka moc uzyskań poza doprężeniem silnika poprzez planowanie głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest realna szansa ale podane modyfikacje podwajaja cene tego nx-a

Z tym się zgodze, ale większość z nas modyfikując swoje auta liczy się z tym, że zainwestuje conajmniej drugie tyle co jest warte auto i już nigdy nie odzyska tych pieniędzy. Ale za to nie jeździ potem takim samym szarym autem jak cała reszta i może dużą część aut na mieście killować z pod świateł i nie tylko. 3m sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość cziko200sx

MOJE DOSWIADCZENIA CA18DET 225.000PRZEBIEGU OLEJ VALVOLINE 5W50 auto dostawało wp***dol regularnie po 2 razy dziennie przez serdnio 15-20 minut po miescie ogiem non stop a tak to normalnie jak kadym autem spokojne z punktu a do b

 

nie miałem z tym silnikem nigdy zednych problemów bo w pałe dostawał dopiero jak na wskaźniku pojawiała sie temperatura oleju 60-70stopni i koniec pałki przy 110

 

spalnie przy normalniuej jezdzie po miecie 10-11 litrów przy pełnym ogniu do 20

 

rekordowo w trasie przy predkosci 120 spalił 8,5 litra

 

obecnie przeswapowany na sr20det zakuty doładowanie 1,3 bara z gt30/40 wstrojony na bezpiecznie bo brt wie co z nim wyrabiam :twisted: wyprowadzany po to zeby dostawac baty codziennie kiedy sie da ,gdzie sie da i killowac co sie da spalanie miasto 45 trasa 20 :lol:

w miescie praktycznie zawsze trzymany w granicach obrotów gdzie odrazu ma boost a w trasie predkosci nie schodzace ponizej 150 i czasami przekraczające 250 :lol: zaraz ktos nazwie mnie tu debilem ale po to go zbudowałem zeby dawał max fun z urzytkowania jak chce ekonomicznie to jade kia pregio 2,7d :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chce zakupic Nissana 200 sx z 92 roku, niby wszystko jest ok tyle ze sprzedawca informuje mnie o problemie, przy ruszaniu zaczyna tracic moc i po przekroczeniu okreslonych obrotow wszystko wraca do normy. Mechanik powiedzial ze trzeba swiece wymienic, niejestem zbyt dobry jezeli chodzi o mechanike ale prosze o pomoc. A wogole czy jest ktos z Bydgoszczy kto pomoglby mi przy zakupie tego auta? Autko stoi w Bydgoszczy ja jestem z Gdańska.

Druga sprawa: zastanawiam sie czy wsadze do tylu 4 letnie dziecko w foteliku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze tylko 4 letnie dziecko bo nikt inny tam nie wejdzie :smile: W sportowym aucie male dziecko? no coz. moze nalezy sobie kupic jakies kombi na spakowanie rowerka itp.? :smile: 200sx to fajna sprawa tylko trzeba uwazac na turbosprezarke. o ile wogole w tym aucie bedzie dzialac. jak sie przejedziesz tym autem to od razu powinienes wyczuc czy sie zalacza. taki charakterystyczny mily dla ucha swist. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janeks13

dziecko do 200sx 4-letnie z fotelikiem , jak najbardziej ja osobiście woże mała i ma właśnie 4.5 roku

 

a co do pomocy kogoś z Bydgoszczy to wejdź na www.turbokillers.com tam prędzej kogoś znajdziesz do pomocy

 

pozdrawiam Janeks13 200sx :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...