Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 300ZX'a... tu ocena, komentarz, opinie


Gość mar108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukas200sx
Ten silniczek to moje marzenie ;) mam "zwykłą" V6 ;) najuboższą wersje, z 91 roku :) i tylko 170 hp :)
ale w tym najnowszym to już chyba coś francuzi grzebią;/;/ czy jest 3.5 oryginalny japonski w 350 Z ?? Jak ten silnik w Maximie Ci chodzi ? To jest ten po 3 zawory na gar?? Ma łańcuch czy pasek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas200sx
Jaca ma zwyklą 3,0 a w avatarze ma 3,5 z 350Z, Murano i Nowej MAximy. Jest to oryginalny Japonski motor
350 Z jest tez z francuskim badziewskim motorem, test w Top Gear, i byla uwaga odnosnie kiepskiego motoru francuskiego. Na rynku japosnkim wiem że są oryginalne motory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaca ma zwyklą 3,0 a w avatarze ma 3,5 z 350Z, Murano i Nowej MAximy. Jest to oryginalny Japonski motor
350 Z jest tez z francuskim badziewskim motorem, test w Top Gear, i byla uwaga odnosnie kiepskiego motoru francuskiego. Na rynku japosnkim wiem że są oryginalne motory.

tak ? a czym sie róznią od tego francuskiego badziewia te japońskie ->orginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest japoński, już kiedyś o tym pisalem, a to że siedzi też w posranym Velsatisie z automatem to nie ma się co dziwić, że nie jedzie

 

a tak przy okazji to od tego miesiąca jest już nowy silnik w 350Z, VQ35HR, 309bhp, w 80% nowy silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest japoński, już kiedyś o tym pisalem, a to że siedzi też w posranym Velsatisie z automatem to nie ma się co dziwić, że nie jedzie

 

a tak przy okazji to od tego miesiąca jest już nowy silnik w 350Z, VQ35HR, 309bhp, w 80% nowy silnik

myslałem ze lukas200sx odpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas200sx
silnik jest japoński, już kiedyś o tym pisalem, a to że siedzi też w posranym Velsatisie z automatem to nie ma się co dziwić, że nie jedzie

 

a tak przy okazji to od tego miesiąca jest już nowy silnik w 350Z, VQ35HR, 309bhp, w 80% nowy silnik

myslałem ze lukas200sx odpowie

rózni się tym że francuki nie jedzie, a japonski jedzie:) pozdrawiam, bez nutki ironi:)

 

[ Dodano: Nie 15 Kwi, 2007 19:45 ]

silnik jest japoński, już kiedyś o tym pisalem, a to że siedzi też w posranym Velsatisie z automatem to nie ma się co dziwić, że nie jedzie

 

a tak przy okazji to od tego miesiąca jest już nowy silnik w 350Z, VQ35HR, 309bhp, w 80% nowy silnik

myslałem ze lukas200sx odpowie

rózni się tym że francuki nie jedzie, a japonski jedzie:) pozdrawiam, bez nutki ironi:))) Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze ja sie wtrące z takim pytankiem.

300zx wersja TT do 1995 miała 280 koni ,a w 96 juz miała 300 równo,

Jakiej modyfikacji uległ samochód ze zyskał 20 koni????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego silnika na seryjnych gratach to z 500 pewnie mozna wyciagnac

Silniki te nie są zanadto wytrzymałe, górną bezpieczną granicę obstawiał bym na poziomie bliżej 450KM jak 500...

 

Po zmianie samego wydechu i podniesieniu doładowania bez problemu serię można podbić do 340Km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porad eksploatacyjnych to znalazłem takie ciekawe urzadzonko, które pozwala na rozwiązanie problemu z odczekaniem kilku minut przed zgaszeniem silnika.

 

http://sklep.turbokillers.com/modu%C2%B3-t...-pt04-p-69.html

 

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale napewno ułatwia to życie. Jest to pierwsza rzecz jaka powinno sie kupić do wersji TT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Co do porad eksploatacyjnych to znalazłem takie ciekawe urzadzonko, które pozwala na rozwiązanie problemu z odczekaniem kilku minut przed zgaszeniem silnika.

 

http://sklep.turbokillers.com/modu%C2%B3-t...-pt04-p-69.html

 

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale napewno ułatwia to życie. Jest to pierwsza rzecz jaka powinno sie kupić do wersji TT.

turbotimer. Przydatne urzadzonko. Ja osobiscie wole jednak sam chlodzic auto( wprawdzie blokujesz kierownice i po wcisnieciu hamulca auto samo gasnie, ale nie chcialbym zeby jakis cpun wywalil szybe, bo pomysli, ze sobie odjedzie wlaczonym autem), chociaz czasem jest to irytujace jak gnalem cala Warszawe na pelnym gazie i musze czekac pod parkingiem na wystudzenie turbo a jestem umówiony na spotkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Endriu jest to typowy turbo timer. W ofercie firmy w której pracuje jest też taki który podtrzymuje prace silnika zaleznie od tego jak się wcześniej jechało. Jeśli spokojnie się jechało to czas jaki potrzebny jest do zchłodzenia jest krótki, jesli ostrzej to adekwatnie dłuższy. Aby to działało auto trzeba oczywiście zostawiś na luzie i z zaciągniętym ręcznym, bo jeśli go nie zaciągniemy to turbotimer nie zacznie odliczać czasu. Przydatna rzecz która powinna być montowana seryjnie w wielu mocnych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest japoński, już kiedyś o tym pisalem, a to że siedzi też w posranym Velsatisie z automatem to nie ma się co dziwić, że nie jedzie

 

a tak przy okazji to od tego miesiąca jest już nowy silnik w 350Z, VQ35HR, 309bhp, w 80% nowy silnik

 

ja tam czekam na G37 w wersji 500 konnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam pare pytań co do modyfikacji 300zx jakie przechodził w latach 90-96

Jak juz wspomniałem w 96 doszło mu w wersji TT 20 koni dając 300

 

Bombel

PostWysłany: Pon 23 Kwi, 2007 23:59 Temat postu:

LWA wystarczyło zmienic doładowanie turbin, lub wydech i spokojnie można było tyle wykrzesac. Z tego silnika na seryjnych gratach to z 500 pewnie mozna wyciagnac

 

 

Ciekaw jestem jednak co oni fabrycznie zmienili.

 

Kolejna sprawa to licznik. Na internecie znalazłem taki oto film

Szafa wyskalowana jest do 280 km/h

Wszystkie wersja jakie ja widziałem były do 260 kilometrów lub do 160 mil

Czy to jest własna modyfikacja, czy fabryczna???

Na zakończenie poruszę kwestię zmian ogólnych w tym przedziale czasowym.

Jakie nowinki technologiczne wkładano do 300zx Z32 przez ten lata (90-96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W 96 nic nie dochodziło. Zmienili turbiny z T22 na T25, ale obniżyli ciśnienie, także moc pozostała niezmieniona.

Zdaje się że po prostu trafiłes na wersję USA, która miała podawane 300 KM. Różnie się od europejskiej tym że ma tylko dwa fotele, za to bagażnik 420 l.

W moim na liczniku jest 280, w poprzednim też tak było. Może w wersjach TT i N/A są różne liczniki?

Jeżeli chodzi o wzrost mocy, to tylko zmiana oprogramowania i komputerka spowoduje wzrost mocy do 450 KM, ale nie jest to wskazane bo już zaczyna się ślizgać sprzęgło.

W moim po wymianie turbin na T28 udało się wyciągnąć 560 KM, ale to ciut za wiele dla mnie :/ i cała reszta tego nie znosi.

 

Jeżelli chcesz coś robić z tym autem to przede wszystkim wymień seryjne turbiny T22 bo są nędzne i zmień hamulce, najlepiej na takie z R33 - będą działały zdecydowanie lepiej niż seryjne, które się kończą po pierwszym hamowaniu z 250 km/h :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czarnomag
A co powiecie na temat tego modelu 300ZX ??????????????????

NISSAN 300ZX Jakari

 

Dużo nie powiem, ale moge powiedzieć jedno..... OMG :zdziw: (oh my god), samochód boski 4,1s 0-60 mph, 560hp/595NM.

nic wiecej powiedziec nie trzeba :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli chodzi o wzrost mocy, to tylko zmiana oprogramowania i komputerka spowoduje wzrost mocy do 450 KM

2xT25 w połączeniu z przepływnością głowic jakie mamy w Z32TT nigdy nie wygeneruje takiej mocy no chyba że na hamowni w stanach, bądź co w poniektórych w PL :D

 

Po modyfikacji wydechu, orurowania tłoczącego + duże IC, zmiany oprogramowania, oraz podniesieniu doładowania do ok. 1,2 bara można się spodziewać co najwyżej 400-420KM. Powyżej tej granicy warto wymienić seryjne wtryski (370ccm) na coś większego i zapodać większe suszarki - bowiem to one odgrywają największą rolę dla mocy...

Co do seryjnej pompy paliwa to bez trudu zniesie ona moc do 420KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

witam ja posiadam nissan 300zx z32 twin turbo rok93. powiem ci ze to naprawde ma moc. mialem tez 300etke ale bez turbin w automacie i tez dawala rade :diabel: :diabel: przy zakupie tego samochodu zwruc uwage na skrzynie biegów choc do tego auta jest zajbe.... dobrana i oczywiscie na turba czy nie sa dojechane bo posiadacze takich samochodów czesto nie wiedza jak obchodzic sie z tym sprzetem. sprawdz tez wszystkie podpory walu nape. i poduszke skrzyni biegów bo bo mi ostatnio siadla.zwruc uwage na wydechy koncowe czy laczenia i rury nie sa przepalone.i na elektryke czasami fiksuje.z reszta kupujac to autko musisz musisz sie wiazac z kosztami i to nie malymi pozdro.jak masz jakies pytania to pisz lukaszswiderski11@wp.pl to z checia pomoge. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...