Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak wygłuszyc drzwi. Czyli krok po kroku, jak ?


Gość ABT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno jak się bardzo porządnie odtłuści drzwi przed klejeniem i podgrzeje matę suszarką, to nie spływa. Ale jak będę wygłuszał u siebie to chyba użyję maty Boll - cena ta sama, a jest po prostu przeznaczona do tego celu. Jest do kupienia za 4,40 za arkusz 25x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tylko bitumicznej, ale są dwa rodzaje: twarda i miękka, jedną daje się na blachę zewnętrzną, drugą od środka samochodu żeby zakryć dziury. Tylko nie pamiętam którą gdzie :-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiem tak. Wygłuszałem drzwi w Megane Cabrio i PHII. Ogólnie samochód jeżeli chodzi o audio to tragedia! Czemu piszę o tym na forum nissana? Bo właśnie kupiłem Almere n16 lift, a cabrio sprzedałem.  Ale wracając do tematu to do Cabrio kupiłem:

 

- helix b62c;

- maty chyba boll;

- 2 x butelka benzyny ekstrakcyjnej.

 

I to tyle.

 

Zabrałem się do tego tak, że drzwi rozebrałem z czego się da, następnie przemyłem wnętrze środkiem odtłuszczającym (benz. ekstr.) i ciąłem sobie moje maty po małych kawałeczkach i wsadzałem je przez te małe otwory wyklejając każdy możliwy kąt. Po skończeniu tego wykleiłem zewnętrzną blachę drzwi zostawiając otwory na dole drzwi (odwodnienie - NIE ZAKLEJAĆ!).

 

Efekt? PIorunujący!!! U znajomych z subwooferami, wzmacniaczami i innym dziadostwem było słabo w porównaniu do mnie. U mnie grało głęboko i czysto - i to na samym radiu Kenwood kenwood kdc-3051r. A dodatkowo z zewnątrz auta prawie nic nie było słychać.

 

WIęć jeśli ktoś się zastanawia czy robić to samemu czy dawać do "warsztatu" to zrób to sam. Na allegro jest dużo sprzedających maty, głośniki itp. którzy wymierzą ci wszystko pod wymiar twojego auta.

 

Gdyby były jeszcze jakieś pytania pisać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja znalazłem odpowiedni czas do wytłumienia drzwi w swojej p11.144.
Jako że w wątku nie ma za wiele fot a mi się parę udało pyknąć, to dorzucę do tematu.
Ja użyłem do tego złotej maty butylowej STP i specjalnej pianki technicznej samoprzylepnej na boczki od
wew. Efekt naprawdę przerósł moje najśmielsze oczekiwania !
Głośniki już wcześniej wymieniłem wraz z dystansami, więc w tym momencie mogłem bezpośrednio zaobserwować różnicę w ich brzmieniu przed i po wytłumieniu.
Rożnica jest i to olbrzymia ! Strasznie żałuję, że wcześniej się za to nie zabrałem. Jeśli ktoś się waha, czy warto to mówię, że warto. Tym bardziej, że i cena profesjonalnych mat spadła już do akceptowalnych kwot.
Wcześniej sądziłem, że sama wymiana głośników i radia będzie wystarczająca. Po ich wymianie, brak w pełni satysfakcjonujących wyników obarczałem brakiem dodatkowego wzmacniacza. Ale dopiero po aktualnej przeróbce drzwi zrozumiałem w czym tkwił problem.

Mój aktualny zestaw caraudio oparty jest o:
Głośniki: Morel Maximo 6.2 - przód
              Hertz DCX690      - tył
Radio:    Alpine CDE-112Ri
Maty: STP

Wypatroszone drzwi w trakcie czyszczenia:

 

IMAG2074.jpg


W trakcie wyklejania matami:

 

 

IMAG2081.jpg

 

 

IMAG2083.jpg

 

 

IMAG2086.jpg

 

IMAG2087.jpg

 

IMAG2089.jpg

 

IMAG2091.jpg

 

IMAG2169.jpg

 

IMAG2092.jpg



Boczki podkleiłem tylko wyrywkowo matą bitumiczną, na całość dałem piankę samoprzylepną. Musiałem też przyciąć nieco te styropianowe wypelnienia:


IMAG2077.jpg

 

IMAG2078.jpg

 

IMAG2170.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i u mnie masz "+" za podzielenie się z tak ważnymi informacjami oraz pięknymi fotkami.

Nie każdego na to stać.

Czy możesz jeszcze coś więcej napisać na temat tej pianki? Jaka nazwa, producent cena?

Ładnie ona wygląda i zakrywa wszelkie "niedociągnięcia".

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i u mnie masz "+" za podzielenie się z tak ważnymi informacjami oraz pięknymi fotkami.

Nie każdego na to stać.

Czy możesz jeszcze coś więcej napisać na temat tej pianki? Jaka nazwa, producent cena?

Ładnie ona wygląda i zakrywa wszelkie "niedociągnięcia".

 

Pozdrowionka.

 

A dziękuję i pozdrawiam ;-)

Maty STP i tą piankę zakupiłem tutaj: http://www.bitmat.pl/

Mają naprawdę dobre ceny. Piankę mi polecili na miejscu, mam niedaleko do nich więc przed kupnem wolałem najpierw zasięgnąć ich opinii. Bardzo kompetentni kolesie. Z tego co widzę na stronie to ja wziąłem taki zestaw na przednie drzwi:

http://www.bitmat.pl/pl/p/Pianka-wygluszajaca-kauczukowa-9mm-samoprzylepna-izolacyjna-gumowa/177  - 2 arkusze...ale nie pamiętam jakich wymiarów,

http://www.bitmat.pl/pl/p/StP-ANTICOR-SILVER-MATA-BUTYLOWA-ALUBUTYL/219 - 5 arkuszy (ale jeszcze mi nieco zostało, więc 4 też wystarczą)

No i jeszcze peszel plastikowy w jakimś elektrycznym sklepie wziąść na cięgna - 2metry wystarczy. Kosztuje grosze a bardzo ułatwia sprawę, co by przypadkiem nie zaklajstrować sobie drzwi na amen.

 

Raz jeszcze polecam!

Przy takich przeróbkach subwoofer staje się zbędny. Naprawdę ! U znajomego porównywałem. U mnie jest teraz piękny selektywny dźwięk z krótkim, sprężystym, nisko schodzącym basem a u niego z sobwooferem jest nieczytelna, rozjechana i dudniąca plama dźwiękowa zabijająca całe środkowe pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

To ja w wątki krótka instrukcja dla NISSAN PAHTFINDER. Generalnie zaskoczyło mnie jak nieźle te drzwi są wyciszone w serii - ładna pianka, mata na kawałku w środku. Więcej niż miałem np w SUBARU FORESTER. 

 

Ja zdecydowałem się na pakiet minimum:

 

-/ mata butylowa: http://www.elektrodo...a-butylowa.html - na 4 drzwi cena ok 100 PLN.

 

Drzwi nie nie oklejałem ortodoksyjnie

-/ wnętrze drzwi na pasie na wysokości głośników - tak na 1/3 wysokości

-/ pasek pod wzmocnieniem, na samym dole drzwi - ok 1/5 wysokości. 

-/ wszystkie otwory techniczne od zewnątrz oraz obudowa głośnika

 

W połączeniu z nowym system odseparowanym 165 mm + gwizdek 25 mm - efekt REWELACJA.

 

post-84171-0-16594300-1424032482_thumb.jpgpost-84171-0-13370000-1424032487_thumb.jpgpost-84171-0-77651800-1424032490_thumb.jpgpost-84171-0-38958200-1424032495_thumb.jpgpost-84171-0-58738700-1424032499_thumb.jpg

 

Wątek opisałem tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/98631-upgrade-audio-pathfinder-zrób-to-sam-warto/

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A u mnie wyszło tak:

Niestety nie obyło się bez młotka i przecinaka przy montarzu tweeterów :devil:

Brakuje jeszcze na tych zdjęciach ostatnich poprawek gdzie "uspokoiłem" brzęczące cięgna od klamki i zamka pianką którą wykleiłem drzwi. Poza tym na piankę na drzwiach nakleiłem spowrotem filc który oryginalnie jest na boczkach. Teraz nie ma kawałka w którym coś by zabrzęczało w drzwiach pod wzmacniaczem po 60w na kanał  :gun:  Użyłem mat butylowych na które temperatura podobno nie ma najmniejszego wpływu, nie spływają latem, nie pękają zimą.

post-85651-0-93414500-1436454651_thumb.jpg

post-85651-0-28068400-1436454666_thumb.jpg

post-85651-0-39041400-1436454682_thumb.jpg

post-85651-0-99779800-1436454692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość cichyyyy

odnowie troche temat

a takie usługi jak w temacie mogę zrobić u kogos kto się zna i zajmuje car audio?

jakieś miejsca mi możecie polecic w woj. lubelskim?

ile to moze kosztować, wygluszanie i jakies nowe nagłośnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja oklejałem w swoim X T31 matami CTK Practic 2mm przednie drzwi + głośniki Audio System (gwizdki muszę tylko gdzieś zamontować, lub schować w ori miejca (kilka przeróbek)

Wyklejone dokładnie wszelkie zakamarki, miejsce za głośnikiem wyklejone podwójnie, zostało mi jeszcze wykleić pierwszą blachę pod boczkiem drzwi i wykleić boczek od wewnątrz. Na przednie drzwi zużyłem nieco ponad 3m2.
Jak znajdę ochotę (niestety zajmuje to trochę czasu ) zrobię tylne drzwi matami plus zmiana głośników ma Audio system lub mocniejsze (wtedy dam je na przód a przednie pójdą na tylne drzwi)
Dodatkowo szukam rozsądnego wzmacniacza Hi-Input (seryjnie radio nie ma wyjścia na wzmaka, a ja bardzo lubię obecne radio i funkcje) plus skrzynia na tył (wtedy też będę zmuszony wykleić kawałek bagażnika + tylna klapa)
Zmiana w dźwięku, ogromna, bo same dobre wygłuszenie drzwi daje super efekt przy nawet seryjnych głośnikach, ale na zewnątrz dalej słychać czasem brzdęknięcie klamki, lusterka itp.

20190815_201942.jpg

20190815_183935.jpg

20190815_183910.jpg

20190815_143231.jpg

Odtłuszczone cleanerem do tarcz hamulcowych i IPA 70/30 z wodą.

aaaaa, bardzo przy instalacji pomógł wałeczek do mat

Edytowane przez Zielon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...