Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

GPS i wszystko co chcesz wiedzieć


Gość Zetek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje spostrzeżenia dotyczące użytkowania Automapy (3.9 coś tam)i TomToma.

Automapy nie używam w ogóle a dlaczego?:

Gdy jadę bocznymi drogami Krzysiu Hołowczyc potrafił się nie odzywać przez 20 minut a na ekranie palmtopa widniał napis "proszę czekać". Po przełączeniu na TomToma trasę doczytuje w momencie i nawet jak programowi utrudnię życie i skręcę nie tam gdzie on chce (bo znam jakiś skrót na trasie), to momentalnie doczytuje nową mapę i nie drze się jak Automapa, żebym zawrócił. Także ja wybieram TomToma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimier, ja jezdze na automapie od lipca i nigdy nie doswiadczylem 'prosze czekac' o ktorym mowisz...

 

ogolnie uwazam ze na ta chwile automapa jest bezkonkurencyjna jesli chodzi o polske- dokladnosc, liczba adresow, punktow, itd.

natomiast jesli chodzi o europe ponoc najlepsza jest iGo. mam ja ale nie dane mi bylo jeszcze podrozowac po europie odkad ja zainstalowalem... ale z relacji znajomych odwiedzajacych regularnie inne kraje europejskie wiem ze to ponoc najlepsze rozwiazanie dla osob ktore czesto wyjazdzaja z polandii.

 

a i jeszcze ogolnie: korzystam z mio a701. uwazam ze to znakomite rozwiazanie dla osob ktore chca miec 'wszystko w jednym'- komputer, gps, telefon, aparat, odtwarzacz plikow dziwekowych i filmow. jedyne 2 rzeczy ktore mi troche w tym palmtopie przeszkadzaja to: brak wifi; kiepska jakosc polaczen telefonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimier, ja jezdze na automapie od lipca i nigdy nie doswiadczylem 'prosze czekac' o ktorym mowisz...

dziwne...czy tylko jest tak u mnie??? :( Dodam, że dzieje mi się tak na niektórych drogach lokalnych (przejeżdżając przez małe wioski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie najdokladniejszym i najszybszym chipem do GPS (publicznie dostepnym) jest Sirf Star III

Mały update - od jakiegoś już czasu na rynku są obecne GPS z chipem MTK. Warto im się przyjrzeć, mimo że ceny są odrobinę wyższe. Ja używam Qstarz bt-q818 (generalnie Qstarz wyrobił sobie markę) i jestem bardzo zadowolony. Czasami zapominam o GPSie, z racji tego, że ma funkcję Auto-Off (po zerwaniu połączenia przez bluetootha, gps przechodzi w stan uśpienia) na którym może przekimać 2 tygodnie, czas aktywnego działania w zależności od warunków ma między 25-30 godzin. Do tego można dodać obsługe do 32 satelit - teraz nie do wykorzystania, bo tylko 24 nam fruwa nad głową, ale jak w końcu UE wypuści swój konkurencyjny projekt, to będzie jak znalazł, no i popularną baterię od Nokii jako ogniwo zasilające. A przede wszystkim czułość - marzenie. Ogólnie R-E-W-E-L-A-C-J-A :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że dzieje mi się tak na niektórych drogach lokalnych (przejeżdżając przez małe wioski)

 

ja korzystam z automapy 4.0.1, ale nie sadze zeby to mialo znaczenie.

mysle ze jest to kwestia ustawienia automapy.

w dziale ustawienia bycmoze masz ustawione zeby omijac drogi np gruntowe i on wtedy na sile bedzie Cie chcial wtedy najkrotsza droga wypchnac na jakas droge o lepszej jakosci. o ile pamietam jest tez taka opcja gdzie ustawiasz czy trasa ma byc najszybsza/najkrotsza. to tez moze miec znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tez taka opcja gdzie ustawiasz czy trasa ma byc najszybsza/najkrotsza

Ja mam zawsze ustawioną trasę na najszybszą i dla tego navi stara się mnie wypychać na główne drogi...Nie ustawiam na najkrótszą po tym jak TomTom chciał wepchnąć mnie na ścieżkę leśną...faktem jest, że znam te okolice i na pewno jadąc ścieżką leśną wyrytą przez ciężarówki wywożące drzewa po ścince by było krócej, ale bez przesady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

znalazlem na torrencie link , dopiero zapuscilem ssanie wiec nie wiem czy fake czy nie.

 

Jesli ktos ma juz dzialajaca to niech wrzuci gdzies na cos typu rapidshare.

 

Jak ktos chce linka do torrenta to priv:)

 

Pozdro

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sciagalem z torrenta ale znalazlem tez link do jakiegos forum i tam byly dalesze linki na rapida m. in.

mapa polski + program jakos niewiele zajmuje (ok 120MB crack juz wkomponowany w instalke) ale mapa europy to juz z 1,8 GB

link do forum podam na PW jakby kogos interesowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na torrencie link , dopiero zapuscilem ssanie wiec nie wiem czy fake czy nie.

 

Polska dziala, teraz robie sobie miejsce na karcie na europe:) jak sprawdze europe to dam znac.

 

Chyba przyzwyczailem sie do AM3, bo jakos tak dziwnie mi ta 4 wyglada:)

 

[ Dodano: Sob 27 Paź, 2007 17:05 ]

Coz, chyba nic Wam nie powiem na temat mapy Europy.

Nie wiem czemu nie moge nagrac jednego pliku ways... ktory ma ponad 1GB na karte. Miejsce mam z zapasem (2GB karta) i na ostatnie 30 sekund do konca, wywala sie. Nie zapamietalem dokladnie, cos z niepoprawna komenda DOS????

Tak wiec jesli ktos sie spotkal z takim problemem to prosze o podpowiedz.

Pliki kopiowalem przez czytnik SD, nie probowalem przez cradle bo bym chyba do jutra tego nie skopiowal:(

Dodam ze plik normlanie kopiuje sie miedzy dyskami, rowniez zewnetrznymi.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic offtopa ale to Wielka sciema :), faktem jest, ze co jakis czas pojawiaja sie takie "kraki" z "trojanami", jednak kazdy wie ze automapa nie musi sie laczyc z netem wiec przy pierwszej probie firewall (pewnie duzo osob uzywa) wywali komunikat i zaraz na forach posypia sie komentarze.... a tu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kolejny etap kopiowania map europy na PPC :) tym razem idzie przez activesynca, juz chyba z 2 godziny :D moze tym sposobem sie uda.

 

A co do hacking.pl to tez uwazam ze to jedna wielka sciema majaca na celu odciagniecie "nieuczciwych" przyszlych posiadaczy AM4 od pirackiej wersji.

 

Ciekaw jestem kiedy bedzie cos jak AmpoiSync tylko darmowe a nie jak teraz sie wycwanili i dali tylko dla wersji oryginalnych. Widzialem ze chyba mozna sciagnac same pliki z POIami i zaimportowac sobie, fajnie jednak by bylo miec cos co by sie samo aktualizowalo:)

 

pozdr

 

--------------------

Update:)

Udalo sie, nie wiem dlaczego nie chcialo tej mapy przegrac normalnie przez czytnik kart, moze e wzgledu na wielkosc pliku, moze podczas przegrywania AS cos skonwertowal w tym pliku...nie mam zielonego pojecia, w kazdym razie dziala, jedyne co teraz to przy wyznaczaniu tras po europie czasem mi sie wywala ze za malo pamieci, zeby zwolnic zasoby przez zamkniecie innych programow. Wbudowanej mam wolnej ponad 80MB, na SD okolo 30MB, wiec w sumie nie widze gdzie jest problem. No nic da sie z tym zyc pewnie, moze jeszcze pogrzebie gdzies po innych forach co z tym fantem zrobic.

 

Trzymajcie sie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4.1.2 z Polska i Europą, dziala elegancko i jednak jest fajniesza od 3.9xx.

 

A "cale ckrackowanie" polega na zamianie pliku exe takze wiele roboty nie ma.

Czy mogli byście bardziej rozwinąć ten temat. Crackowanie dotyczy tylko wersji Polska+Europa, czy dotyczy również wersji z mapami samej Polski (torrent po ściągnięciu 113 MB) :?:...bo mam takową i cracka w niej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, to chyba zle miejsce na takie tematy, sa specjlane fora gdzie dowiecie sie co i jak uruchomic. Forum nissana nie powinno sluzyc jako poradnik do lamania prawa, nie powinnismy do tego zachecac. Proponuje wrocic do tematu postu, konczac dyskusje o lamaniu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogli byście bardziej rozwinąć ten temat. Crackowanie dotyczy tylko wersji Polska+Europa, czy dotyczy również wersji z mapami samej Polski (torrent po ściągnięciu 113 MB) :?:...bo mam takową i cracka w niej nie ma...

 

Dotyczy wszystkich map, poprostu zadnej nowo wgranej mapy nie trzeba rejestrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podobnie jak mimier zaczynałem od Automapy (legalnej) z HP i odbiornikiem, ciągłe zwiechy nawet na głownych drogach, Europy jeszcze wtedy nie było w Automapie.

Kupiłem TOMTOMA 910 Ma wszystkie mapy, po Europie (np na narty) prowadzi pod drzwi, w Polsce troche gorzej ale moim zdaniem wystarczająco dobrze. Nigdy się nie zwiesił, nadkładam drogi jak go nie słucham.

Trochę śmiesznie się jedzie np od Strykowa do Poznania - przez pola, lub na niektórych kawałkach w Czechach. Myślę, że update map to załatwi. :)

Ogólnie nie absorbuje uwagi, mówi kiedy trzeba itd.

Fotoradary stacjonarne też zazanaczone. Jazda bez stresu.

 

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2007 12:56 ]

PS w samochodzie obsługa pilotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dograłem sobie Automapę 4.1.2, przetestowałem na trasie i jestem cholernie zadowolony :D . Starsza Automapa i TomTom poleciały do kosza :)

I co dziwnego...jak miałem założone gumy letnie 175/60/13 licznik mi przekłamywał w stosunku do GPS ok. 10-12 km/h

Na zimowych kapciach 155/70/13 licznik przekłamuje w stosunku do GPS tylko...2-3 km/h ...dziwne

W lato jak celowali do mnie "suszarką" w terenie zabudowanym to mogłem jechać licznikowe 60 km/h i miałem ich w nosie a teraz trzeba będzie się pilnować... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...