Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiary montażowe głośników


Gość jarkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie info na temat proszę umieszczać tylko tu.

Każdy nowy temat z tego typu pytaniami będzie usuwany.

 

Proszę o umieszczanie rozmiarów wg przykładu:

 

Model samochodu

Przód -> rozmiar: 6" x 4",

głębokość: 50 mm

Tył -> średnica: 165 mm,

głębokość: 50 mm

 

PS. wyedytowałem posty, żeby było przejrzyściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Almera N15 hatchback

Przednie drzwi -> 165 mm

głebokość: 56,5mm

wysokość (czyli tyle ile odstaja): 5,5mm

Musialem zastosowac dystans ok.1cm, ale w almerze miejsca na dystanse jest sporo.

Oryginalnie sa takie male "eliptyki", a ich glebokosc to mniej wiecej polowa tych co mam teraz.

 

Tył -> 165 mm

 

pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Almera N15 5 drzwi

Przód -> głębokość otworu w drzwiach ok. 8 cm, ale porządne głośniki 16 cm (z duzym magnesem) nie wejdą, bo otwór w blachach jest elipsą. trzeba albo ciąć blachę, albo dystans.

pod tapicerkę wszedł mi 12 mm i jeszcze jest luz.

 

Tył -> wcisnąłem te elipsy z przodu - ale trzeba podciąć troszkę palstik, czyli też 16 cm wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera P11 GT HATCHBACK 5-drzwiowa.

Tył -> 120mm srednicy, glebokosc glosnika 45mm. Otwor w slupku bodajze 100mm. Glosniki orginalnie sa na dystansach plastikowych, zalaczam zdjecia orginalnych glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera P11 GT HATCHBACK 5-drzwiowa. Wymiary glosnikow znajdujacych sie w tylnich slupkach 120mm srednicy, glebokosc glosnika 45mm. Otwor w slupku bodajze 100mm. Glosniki orginalnie sa na dystansach plastikowych, zalaczam zdjecia orginalnych glosnikow.

 

witam

Interesuje mnie jak jest z demontażem tych głośników,czy nie jest to problemowe,żeby czegoś nie urwać czy połamać jakiejś osłony.

Mam z poprzedniego auta głośniki 10 cm Blaupunkta i chcę je założyć.

Natomiast w drzwiach przednich chciałbym tez zmienić na 165cm,czy takie wejdą spoko?

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Almera N16

Przód -> 16,5

w przednich słupkach syczki ale niewiem co tu mozna napisać, nie mierzyłem.

 

Jeśli chodzi o tył to są jakieś jajka, niestety nie mogłem w sklepie nic dopasować. Pewnie tak jak na przód trzeba kupować dystanse tak i na tył. Jak by się komuś udało coś dopasować dajcie znać. Nie mierzyłem tych głośników.

 

P.S. Zeby się do niego dostać wystarczy odkręcić 4 śrubki: jedna po opuszczeniu fotela, dwie jakby pod spodem (pod glosnikiem lampka itp) i jedna patrzac do bagaznika pod zaślepką. Pozniej to juz ladnie wychodzi razem z glosnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissan p11, jakie na przodzie sa glosniki??? Wiem juz ze maja 165 ale jak z glebokoscia???? Czy ktos montowal w nim sam glosniki i moze powiedziec jak tam z miejscem na dystans?

 

Swoja droga jak sie zdejmuje boczek.? jest jakas instrukcja. Z korbka, ale korbke to umiem zdjac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam zauwazylem ze zaczyna "pierdziec" mi prawy przod jeśli sie ktos orientuje o jakich wymiarach mam szukac glosnikow i może ewentualnie cos polecic do familycaru gdzie rownie czesto gra Pszczolka Maja,Babe Lilly jak Nightwish i SexBomba w rozsadnej cenie i bez koniecznosci dlubania w boczkach?

Z gory dznx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozdro wieshaq :) Wzajemnie :P

A wracajac do tematu w p10sedan upchnalem w dzrwiach nie uzywajac dystansów 165mm srednica glebokosc 56mm. Obudowalem tylko otworek po elipsie plastikiem zeby cisnienie az tak nie uciekalo:) Patent przejsciowy ale sie sprawdza póki co :) Z tylu pracuje nad montazem elips 6x9 bez ciecia blachy:) Zamowilem dystanse w necie zeby elipsy wrzucic na podwyzszeniu. ZObaczymy jak to wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrasz30

Witam

Może mi ktoś powiedzieć jakie rozmiary głośników sa w primerce w10 (przód i tył) wiem że w jednym z postów powyżej jest podany wymiar ale to chyba pomyłka bo napewno w drzwiach jest głośnik eliptyczny a tu podana jest średnica.Nie wiem jak zdiąć osłony tylnich głośników .Proszę powiedzieć czy sa one tylko na wcisk czy może jakiś inny patent nie chcę czegoś połamać Pozdrawiam p :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarha,

dołaczam do kolegi jakie sa wymiary montazowe w N16

 

Przód 16,5 średnicy. Na głębokość u mnie z dystansem 19mm weszły spokojnie 65mm i jeszcze zostało ciut miejsca. Miejsce w przednich słupkach jest dosyć płytkie a dodatkowo "łezkowata" maskownica nie pozwala łatwo powiększyć miejsca montażowego.

PS. w przedniedrzwi zmiesciłem na styk ogromniaste zwrotnice z PoweBassa Evolution wiec z innymi nie powinno byc klopotu.

 

Tył to oczywiscie 4x6 i nic innego. Dystanse najszybciej wykonać we własnym zakresie: wyżynarka szablon +mdf albo cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może mi ktoś powiedzieć jakie rozmiary głośników sa w primerce w10 (przód i tył) wiem że w jednym z postów powyżej jest podany wymiar ale to chyba pomyłka bo napewno w drzwiach jest głośnik eliptyczny a tu podana jest średnica.Nie wiem jak zdiąć osłony tylnich głośników .Proszę powiedzieć czy sa one tylko na wcisk czy może jakiś inny patent nie chcę czegoś połamać Pozdrawiam p :?:

 

Zgadza sie w primerce sa eliptyczne glosniki w drzwiach co nie oznacza ze nie mozna na ich miejsce wstawic okraglego 16,5 cm co ja uczynilem u siebie wlasnie. A z tylu tak jak pisał kolega wieshaq skladasz siedzenia, wyjmujesz polke z zaczepów. oslonki sa przykrecone od spodu do polki wiec jak ja wyciagniesz z podszybia odwrocisz na druga strone i jazda. glosniki sa przykrecone do blachy. JA u siebie ususnalem fabryczne obudowy i glosniki ale nie cialem pólki tylko kupilem dystanse pod elipsy i przykrecilem je w oryginalne miejsca. Jest calkiem niezle :) A co wazne moge powrocic do stany fabrycznego w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrasz30

Witam

Co do głośników przednich to już wiem tj elipsa 6x4 tylko jak kupiłem takie wydawały się za małe(Boschmann-bardzo ładne ale grają marnie ).Mój szanowny przedmówca nie zauważył że moja primerka to W10 tj KOMBI i tylnie głośniki są zamontowane w słupkach.Nadal nie mogę zdiąć tych osłom czyżby trzeba by zdejmować boczki zasłaniajace słupki toć to masakra :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad mialem wiedziec ze to kombi ?? Nigdzie nie napisales a fotki w avatarze nie ma :) :kosci:

kolega napisal ze ma W10 nawet przytoczyles to w odpowiedzi ale niewazne.

Piotrasz30 jeśli chodzi o tyl to umnie trzeba było zdjac oslony glosnikow a pozniej plastiki na slupkach i przypuszczam ze Ciebie to tez nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrasz30

A osłony były przykręcane bo u mnie nie ma żadnej śruby ana siłe nie idzie nie chcę połamać .Chyba poczekam na cieplejsze dni i rozbiorę całe boczki z tyłu PZDR :)

P.s Dodałem se zdięcie może czasem się przyda :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Model samochodu

Przód -> rozmiar: 6" x 4",

głębokość: 50 mm

Tył -> średnica: 165 mm,

głębokość: 50 mm

 

Wiemy już , że dotyczy to p11 ale czy w p11 kombi wymiary tylnych są takie same ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o wymiary dla N14 (dystansów)

wiem że oryginalnie są elipsy, ale ja chcę zamienić na 165 okrągłe i nie mam pojecia jaka jest grubośc oraz pozostałe wymiary.

 

Przy okazji czy ktoś na forum zajmuje się sprzedażą owych pierścieni ?

Pozdrawaim pozdrawiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrekkk

Panowie, jak to wkońcu jest z głośnikami w P11 (hatchback w moim przypadku, 1998 rok). Na forum jedni piszą, że przód i tył 165mm, inni, że na tyle 120mm? No to ile w końcu, ja mierzyłem osłony w swojej primerce i przednia ma 150 mm a tylnia 100mm, jakie więc mam głośniki zakupić?

 

[ Dodano: Nie 02 Mar, 2008 14:08 ]

Naprawdę nikt nie może pomóc w tej kwesti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Czy ktos moze mi podać wymiary montażowe głośników w almerce n16 hatchback ?

 

[ Dodano: Czw 20 Mar, 2008 18:13 ]

Almera N16 hatchback

Przednie drzwi -> 165 mm

głebokość: 56,5mm

wysokość (czyli tyle ile odstaja): 5,5mm

Musialem zastosowac dystans ok.1cm, ale w almerze miejsca na dystanse jest sporo.

Oryginalnie sa takie male "eliptyki", a ich glebokosc to mniej wiecej polowa tych co mam teraz.

 

Tył -> 165 mm

 

pozdrawiam i mam nadzieje, ze pomoglem.

 

Czy głośniki JBL 165mm śrdenicy gł 56 mm wejda na 100 % ?? Bo jeśli je kupie i okaże się ze nie wejda to sie pochlastam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiar głosnika np 16,5 cm ( srednicy ) to średnica kołnierza czy samej membrany ?

 

Mam srednice otworu w boczkach 20 cm i nie wiem głosniki o jakim wymiarze moge kupic. Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy głośniki JBL 165mm śrdenicy gł 56 mm wejda na 100 % ?? Bo jeśli je kupie i okaże się ze nie wejda to sie pochlastam....

 

lubon Przepraszam za blad ktory sie wkradl w mojego posta:| juz poprawilem - chodzilo mi o almere N15

 

Jesli do takiej bys montowal te JBL'e to spokojnie wejda pod warunkiem, ze zastosujesz dystnase (ja mialem drewniane robione na zamowienie - grubosc ok. 1cm)

 

Mysle, ze w N16 nie bedzie mniej miejsca na glosniki niz w N15 wyzej nawet kolega podal wymiary glosnikow u siebie weic powinny wejsc na 100%

Przód 16,5 średnicy. Na głębokość u mnie z dystansem 19mm weszły spokojnie 65mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...