Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiary montażowe głośników


Gość jarkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość antek79

To i ja się poradzę bardziej doświadczonych. Chodzi mi o rozmiar głośników montowanych z tyłu obok półki do P10 Hatchback '91. Z tego co kiedyś widziałem są montowane w takiej metalowej obręczy ale nie pamiętam rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bochen9

Dlugi.84, w WP11.144 w drzwiach przednich jest tak samo jak w sedanie czyli 16,5cm (nie obejdzie się bez dystansów mdf). Co do tych w suficie to kolega Gawa napisał o tym w poście nad Twoim - nie szkodzi, że ma P11 - głośnikowo to to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bravomen
Czytam i nie widze może nieuważnie :) Wie może jakiej wielkości są głośniki w WP11 kombi z tyłu w podsufitce?????

 

[ Dodano: Sro 18 Lut, 2009 14:12 ]

Już się dowiedziałem bo właśnie wyjąłem jeden głośnik na wzór żeby dobrać coś lepszego. -> 16,5cm całkowita średnica <- -> 13,5cm średnica osadzenia w osłonie plastikowej <- -> 6cm max. wysokość jaka wejdzie, mierzone od poierzchni osadzenia <-

 

Byłem ostatnio w sklepie, mierzyli mi co tam dokładnie wjdzie i wychodzi na to, iż max co wejdzie przy głośniku 2-drożnym to 5 cm tak aby magnes nie opierał się na sufcie, a z drugiej strony tweeter nie uderzał o plastikową maskownicę..

Specjalnie mi tam wymierzali bo chciałem se założyć magnatki ale one mają 56 mm więc d*pa. Podobno pasują tam niektóre modele pioneera oraz sony (te które są spoko) oraz mac audio i lanzary (ale te podobno są jakości boshmana tak że takie tam.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bravomen stary już wczoraj chciałem napisać ale się powstrzymałem, mac audio to to samo co magnat, sony to masówka, pioneer jest dobry ale wybrane modele. A Lanzar to klasa Hertz Helix JBL Infinity. Dużo osób na tym forum właśnie tak jakoś myśli że Lanzar to lipa, mam nadzieje że spotkamy się na ogólnopolskim i porównamy sprzęty, ponieważ chyba jako jedyny posiadam głośniki tej marki i jestem bardzo zadowolony, dla mnie odsłuchowo lepiej grają niż zachwalane Helixy DB. Ale nie zapominajmy każdy ma inny gust i słuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, jak by kogosinteresowało to ponizej wstawiam informację jaką otrzymałem z Blaupunkta na moje pytanie jakie głosniki pasują to modelu P12:

 

do Primery produkowanej od 07.2004r z przodu i z tyłu (drzwi) pasują głośniki IC 118, IC 122, THx 662 i THc662. W autach przed 07.2004 wspomniane modele głośników można zamontować w przednich drzwiach i w tylnej półce.

 

Pozdrawiam

Serwis Blaupunkt

 

Digital Media Service Sp. z o.o.

Al. Prymasa Tysiąclecia 76 D

01-424 Warszawa

tel. +48 22 836 56 91

fax. +48 22 877 12 60

www.dms-serwis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość lechuGT

Jaka głębokość montażowa głośników jest w P10 przednie drzwi ??? Jak wyjąłem boczek i fabryczny głośnik a następnie pomierzyłem przestrzeń wokół głośnika to stwierdziłem że mogę włożyć nawet 10 cm (głębokość) ?? Tak jest naprawdę czy ja źle zmierzyłem ??

 

 

No i co powiecie na głośniki JBL np. 6528 oraz Hertz np. DCX 165 ?? Tak do 300 zł.

Oczywiście pamiętam o dystansach. No chyba że da się zamontować 16-stki bez dystansów? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gruzin87

Takie pytanie, czy ktos wie do jakiego modelu mozna nissana mozna kupic dystanse glosnikowe zeby pasowaly do maximy a33? ktos juz moze kupowal? czy ktos w tym modelu demontowal juz tweetery, trzeba je podwazyc srubokretem czy jakos inaczej?, boje sie ze cos sie tam ulamie. jakiej wielkosci powinny byc nowe tweetery zeby zmiescily sie w oryginalne miejsca? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie a nawet 2.

Głębokość i wymiary głośników w drzwi do Słoneczka 3 drzwiowego może ktoś ma ??

Czy z tyłu w boczkach podtrzymujących półkę w Słoneczku 3 drzwiowym były oryginalne głośniki i dziury czy u mnie ktoś po prostu sobie sam założył. Jeśli były oryg to jakie wyimary ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Bartek_1983

Almera n15 hatchback (standardowe wymiary)

Przód: elipsy 6x9

Tył: okrągłe 165 mm

 

A konkretnie kolega polecił mi takie:

 

Przód: JBL GT5-963

Tył: JBL GT5-952

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta informacja się komuś przyda, ale ja dziś, po paru godzinach walki wprawdzie i kombinowania zmieściłem do N16 w drzwi głośniki DLS R6A, o głębokości montażowej 76mm. I to w zasadzie chyba max co można upchnąć bez "wycinanek" :) Szyby się zamykają i otwierają bez problemu, tapicerki nie musiałem rozwlac i wyglada wsystko pozornie na serię. Almera ma POOOJEMNE DRZWI :D

Edytowane przez Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czytam, czytam i się nie mogę doczytać konkretnych odpowiedzi. Proszę o podanie wymiarów do Primery P11 hatchback '97. Mam miejsca w przednich drzwiach, przednich słupkach i tylnych słupkach. Jeżeli wie ktoś jak zamontować głośniki w słupkach to proszę również o informację, może jakieś zdjęcia. W drzwiach doczytałem się, że maja być 165mm ale nie wiem dalej jakie dystanse i jaki można głęboki głośnik kupić. A poza tym czy do montażu tweeterów w słupkach z przodu i głośników w drzwiach trzeba jakieś zwrotnice czy nie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domekgl,

Przednie drzwi: 16,5cm z takimi dystansami http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/257

Przednie słupki: nie ma określonego wymiaru, wsadzisz tam większość wysokotonowców. Ja zamontowałem w tych fabrycznych miejscach takie gwizdki:

http://www.scort.pl/p/pl/638/crb-30+para+glosnikow+wysokotonowych+carpower.html Zmieściłem tam także te zwrotnice (na styk ale weszło) :)

Co do tylnych słupków to nie wiem - mam Primerę sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

domekgl,

Przednie drzwi: 16,5cm z takimi dystansami http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/257

Przednie słupki: nie ma określonego wymiaru, wsadzisz tam większość wysokotonowców. Ja zamontowałem w tych fabrycznych miejscach takie gwizdki:

http://www.scort.pl/p/pl/638/crb-30+para+glosnikow+wysokotonowych+carpower.html Zmieściłem tam także te zwrotnice (na styk ale weszło) :)

Co do tylnych słupków to nie wiem - mam Primerę sedan.

Witam

Przednie drzwi to faktycznie 16,5 cm i oczywiście dystanse mdf na allegro nie ma problemu z dostaniem - pasują jak ulał ...

Przednie slupki - fakt wejdzie chyba wszystko ale u mnie ze zwrotnicami byl problem trzeba bylo wyjąć je z obudowy ...

Tylne slupki - glośniki 120 mm , głębokość 45 mm , zamocowane za pomocą dystansu plastikowego a może bardziej adaptera - łatwy demontaż tylnego slupka tylko jedna śrubka i troche siły zaczynając od góry .... dobre zatrzaski metalowo plastikowe kilkakrotnie demontowałem i ani jeden nie skończył swojego żywota ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja chiałabym zapytać o głośniki do A32- z tyłu "pierdzą" obydwa, a teraz zaczął i przedni lewy. Pewnie zaraz zacznie i prawy. To się jakoś naprawia, czy trzeba wymienić? Czy Ktoś się orientuje, gdzie można to przyzwoicie w Warszawie załatwić? Pewnie za dużo basu dołożyłam... ;-)

Dzięki :)

 

Moje pytanie wciąż aktualne.

Proszę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

A próbował ktoś wcisnąć głośniki 10mm albo 13mm bez dystansu na tył do P11? Fabrycznie są 12mm i taki plastikowy dystans, ale on po zdemontowaniu raczej nie nadaję się do ponownego użytki, gdyż są tam takie blaszki zaślepiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jestem tutaj piewrszy raz, kilka dni temu kupiłem nissana almere w sedanie i zauwazylem ze za tylnymi siedzeniami ma fabryczne miejsca na wda głosniki.

Chce je tam zamontować i w związku z tym mam pytanie - jak wyjąć radio? nie chodzi mi o sam panel tylko te cale "bebechy" czy to jets ogólnie do kazdego radia taki sam schemat czy inaczej?

Nie znam sie na tym zupelnie - proszę o pomoc.

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Jakie głośniki pasują do almery N16 sedan (a jeśli nie same głośniki to jakie dystanse + głośniki). Na przodzie nie ma miejsc w słupkach an głośniki wysokotonowe- to normalne? Nissan przed FL.

Edytowane przez aux84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Przeglądam forum, wertuje to wszystko i jednak nie znalazłem nic co by zaspokoiło moją ciekawość do końca a konkretniej interesuje mnie taka rzecz. Posiadam NISSANA SUNNY N14 '94, jest to wersja 3 drzwiowa. na temat dźwięku oryginalnych głośników, które posiadam nie trzeba zbyt wiele pisać :)

Należę do osób, które się starają jak najmniej ingerować w oryginalne elementy samochodu i zależy mi na tym aby wstawić coś w drzwi jak najmniejszym kosztem przeróbek. Chciałbym żeby coś w miarę fajnie i czysto grało, a nie było słyszalne na okolicznych dzielnicach miasta i żeby można było pozostawić oryginalne panele drzwi w takim stanie jak są :) Wiem, że niejeden z was przerabiał ten temat i zdaje się na waszą wiedzę. Byłbym wdzięczny za podpowiedz jakąkolwiek podpowiedź. Gdzieś przeczytałem, że rozsądnie jest zastosować zestaw odseparowany. Dodam jeszcze że jest o wersja z elektrycznie opuszczanymi szybami.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witajcie!

 

nie mogę dogrzebać się do tematu.. chodzi mi dokładnie o głośniki na tył do n16 hatchback. wiem,że są tam 4x6.. tylko czy jak kupie alpine czy blaupunkty to dadzą rade? czy wejdą tam z dystansami 5x7?? wrzucił ktoś takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czytam i czytam i nie moge doczytac sie jasnej odpowiedzi. chce do mojej Almerki n15 sedan wlozyc na przod glosniki hertza poda mi ktos wymiary fabryczny tak bym mogl kupic odpowiednie glosniki i miec jak namniej zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...