Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwe silniki w D22


Gość Guners
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Po przeczytaniu tego tematu zacząłem sie bac jeździć moją d22. Moja ma 191k przebiegu i w serwisie powiedzieli że jak silnik jeszcze nie padł to juz nie padnie i mam sie nie obawiać - czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak - dobrze trafiłeś - tylko uzupełnij profil o dokładne dane samochodu bo odmian D22 było przynajmniej 5.

Silniki z tej awaryjnej serii (133KM) kończyły się zazwyczaj między 100 a 150 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod modelu w przypadku Nissana mowi wiecej niz VIN. Twoje aut ma jednstke napedowa YD25 wiec jest bardzo prawdopodobne ze padnie. Panewki to bolaczka tego sinika. Jak juz pisalem wyzej jest kampania dotyczaca tej usterki , ale nie wszystkie auta sie na nia lapia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod modelu w przypadku Nissana mowi wiecej niz VIN. Twoje aut ma jednstke napedowa YD25 wiec jest bardzo prawdopodobne ze padnie. Panewki to bolaczka tego sinika. Jak juz pisalem wyzej jest kampania dotyczaca tej usterki , ale nie wszystkie auta sie na nia lapia.

 

 

a jak sie na nią załapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość madrath

Witam,

 

No i stało się. Silnik nysy zaczął klekotać jak traktor. Pierwsza diagnoza - coś przy korbowodzie /hałas z dołu bloku/. Fura z 2003 po VIN mieści się w przedziale wadliwych silników (JH1CPUD22N9776396). Dodam, ze przejechane ma 175 tys. km, z czego ja zrobiłem 30.000... Fura sprowadzona z Francji, przed zakupem pełen przegląd w autoryzowanym serwisie, regularne wymiany oleju i generalnie dbane.

 

Lampka oleju nie paliła się długo.

 

Tak więc pada mit o tym, ze jak nie padnie do 120 tysi to już nie padnie - pada tak samo.

 

Pozdrawiam,

 

M.

 

 

 

Silnik rozebrany. Poleciały panewki. 170 tysi przebiegu, wcześniej brak jakichkolwiek objawów. Przed zakupem samochód oczywiście sprawdzony w ASO, pełna historia serwisowa itp... Ręce opadają.

 

M.

Edytowane przez madrath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WITAM.

Mam D22 z 2004r przejechane 190tk nr vin /JN1BPUD220094811/ i wszystkie objawy -kontrolka przy pierwszym odpaleniu świeci 5-7s brak mocy na 3i4 biegu jakby wpadał w pustkę przy obr 2500-3000tyś/o dziwne odgłosy z silnika ale nie stukanie tylko metaliczny rezonans ,co radzicie bo na wymianę panewek chyba za wcześnie ,czy ktoś miał rozwalony silnik z poza tych trefnych numerów vinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ktoś już wcześniej wspominał na temat pasującego do D22 silnika z Terrano 3.0 Diesel.

Chciałem spytać czy on tak bez problemu pasuje pod skrzynię?

I jak ma się sprawa do silnika 2.7,tego również z Terrano?

Od dziesięciu lat jeżdże tylko terenowymi Nissanami i to się nie zmieni.Trzy ostatnie modele to właśnie pick-upy i wiem że w D21 bez problemu pasował 2.7 z Terrano.

Ale jak ma się to do tych nowszych.Teraz mam D22 z 2004r i korbowód mi przez blok wyszedł.

Dużo czytałem że to wada fabryczna i wolałbym go wymienić na inny...

ale na który?

Dziękuje z góry za odpowiedż.

 

Czy dowiedziałeś się już coś na temat alternatywnego silnika do Navary D22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 3.0 od terrano do D22 to horror, ktory ciagnie sie 2-3 miesiące. Odradzam,masa przerobek!!

... a znam takich którzy robią to w tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej najszybciej i najtaniej wyremontowac silnik najczesciej jak nie wystawił jeszcze kopyta rozebrac silnik jak cyl. ok dac tylko wał do szlifu nowe panewki uszczekli i silnik polata napewno drugie tyle!!!!!

A koszt nie aż taki wielki 200 zł szlif wału plus panewki z 500 uszczelki z 400 i robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

własnie wyremontowałem mój silnik w d22 rozleciał się przy przebiegu 196 tyś km. Wszystko działa jak należy. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz cały czas pali mi się dłużej kontrolka ciśnienia oleju. Kto wie co może być tego powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżdżę d22 po remoncie (korbowód,panewki itd...). Silnik z wadliwej serii, padł po 98tkm. Od naprawy zrobiłem ok. 4tkm i bez zastrzeżeń. Świecąca kontrolka ciśnienia oleju to chyba zmora wszystkich użytkowników tego modelu, mój mechanik twierdzi, że jest to wina mało wydajnej pompy oleju. W moim przypadku udało mi się trochę ten problem ograniczyć. Po naprawie zgodnie z zaleceniem wymieniłem olej z oryginalnego pełnego syntetyka na półsyntetyk. W/w kontrolka świeciła ok.4-5 sek. po uruchomieniu silnika (nie wiem jak było wcześniej, bo kupiłem autko z silnikiem na pace he,he...). Po zrobieniu ok. 700 km, wymieniłem olej jeszcze raz (filtr olejowy zapchany opiłkami...), oczywiście dalej półsyntetyk i kontrolka świeci teraz zdecydowanie krócej, ok. 2-3 sek. Wg zaleceń, następna wymiana oleju nie dalej jak za 10tkm i trzeba tego pilnować. No i rzecz jasna nie katować z rana, na zimnym. Silnik ładnie pali, nie kopci, nie bierze oleju, zużycie paliwa na trasie (przy jeździe bez szaleństw) ok.8l. Miałem jeszcze problem z lekkim, chwilowym "grzechotaniem" dochodzącym jakby od przodu silnika (napinacz łańcuszka był wymieniany), ale usterka zniknęła po wymianie wszystkich (3 sztuki) pasków klinowych na nowe. A z kontrolką trzeba nauczyć się żyć i mam nadzieję, że silnik polata jeszcze co najmniej drugie tyle, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witaj R35 mam NAVARE D22 z 2006 z przebiegiem 75000 km JN1CPUD22U0827098 cz mugbyś sprawdzić czy śię łapie na tą wadliwą partje silników . diękuje i pozdrawiam

Edytowane przez dudus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja nareszcie pozbyłem się problemu z silnikiem ;) kupiłem w ciemno za 2500zł dół silnika i okazało się, że nie jest z tej usterkowej serii ;) samochód jeździ już od czerwca i na dzień dzisiejszy ma już zrobione na tym silniku ponad 30tys(czyli jest jeżdżony dość intensywnie) i (nie zapeszając) wszystko jest w porządku ;) tylko lampka ciśnienia oleju gaśnie po jakiś 3 sek od odpalenia, czy wiecie co to może być?

 

Co do tej kontrolki też dołączam się do pytania co to może być zrobiłem ten remont silnika (panewki.tłok itp.) ale kontrolka świeci się dalej czy wiecie co to może być bo już zaczyna mnie to denerwować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam szanownych klubowiczów.

 

Właśnie parę dni temu uaktywniła mi się wada fabryczna(panewki).

Autko kupiłem jak mialo 130.000, 4 lata śmigania, na szafie 230.000 i klops.

Myślałem, że mnie ominie. :(

Niestety vin należy do awaryjnych. Na dniach się okaże czy da się wyremontować za przyzwoite pieniążki, czy szukać silnika.

Czy są jakieś inne alternatywy oprócz usługi u karłowicza ?? Czy można gdzieś kupić używkę 2.5 z pewnego źródła ??

Allegro sprawdzone i gwarancje rozruchowe to średnia opcja.

 

Pracuję tym autkiem i dużo śmigam. Jeszce rok kredytu został i chciałbym je porządnie zrobić.

pozdrawiam Hawku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chyba każde D22 jest w grupie ryzyka. Ja właśnie ściągam nasze firmowe D22 z 2005 roku, przebieg 170 tkm na lawecie ze Spytkówek do Elbląga. Problem dobrze znany wszystkim, w przyszłym tygodniu weryfikacja wielkości uszkodzeń i decyzja: remont czy wymiana. I po herbacie :thumbsdown:

Edytowane przez Leon 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Czy są jakieś inne alternatywy oprócz usługi u karłowicza ??

Są ... jest pewnie z milion możliwości

Karłowicz wrzuca silnik do D22 od 4 lat , wrzucił już ok 130 silników 2.7 , 2.7TDi , 3.2

Nie znam żadnego przypadku padnięcia 2.7 czy 3.2

Mało tego ... jest na naszym rynku tyle pickupów z silnikami 2.7 a nie istnieje praktycznie rynek wtórny

Bardzo rzadko ktoś sprzedaje D22 z silnikiem 2.7 ... D22 z 2.7 to ... wieczne autko

 

Widzę co się u niego dzieje z D22 , ciągle na placu stoi 6-10 pickupów

Silniki ciągnie z Japonii , mam wrażenie że niektóre 2.7 są fabrycznie nowe :dribble:

Sam odłożyłem sobie ładny silniczek 2.7 ( jak nóweczka ) bo nigdy nic nie wiadomo

 

Jeszcze jedno ...

Nie wiem czy wiecie że producent nie przewidził remontów silników 2.5, nie wolno szlifować wału

Jak nie Karłowicz to nie dajcie się pompować na remont ... lepiej wymienić na chodzący 2.5

Edytowane przez OFF-ROADER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłem zdziwiony jak mi mój mechanior powiedział, że wału w tym silniku się nie szlifuje, że jak już coś to nowy. Tak sobie myślałem, że trochę mi pompuje ucho bo nie chce mu się bawić, atu jednak... WARTO jest poczytać. Dzięki kolego za to info, bo to bardzo rozjaśnia. Ja też myślę nad Karłowiczem, jak podsunąłem mechaniorowi to mówił żeby jechać i się nie oglądać. Mój też się tego może podjąć ale na ucho mi szepnął że poleca Karłowicza. Ja muszę czekać na oględziny i kasę bo inaczej nie ma gadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...