Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/P11,144/P12] Jak zaprogramować pilot od zamków w Primerze


Gość matt28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda ta sprawdzila sie w moim samochodzie.

 

 

1. Przekrec kluczyk w stacyjce z pozycji 0 (zero) do pozycji ON szesc razy w ciagu 10 sekund.

2. Przekrec kluczyk do pozycji 0. Zostaw kluczyk w stacyjce.

3. Po dwoch sekundach system przejdzie w tryb programacyjny, a swiatla awaryjne mrugna

dwa razy.

4. Nacisnij i przytrzymaj przycisk otwierania samochodu na kluczyku.

5. Ciagle naciskajac przycisk otwierania samochodu, nacisnij trzy razy przycisk zamykania.

6. Zwolnij nacisk na przycisk otwierania.

7. Swiatla awaryjne mrugna raz - oznacza iz programowanie zakonczono pomyslnie.

 

8. Procedure te mozna przeprowadzic maksymalnie dla 4 kluczykow.

 

9. Kiedy zakonczysz programowanie kluczyka, przekrec kluczyk do pozycji ON - swiatla

awaryjne mrugna dwa razy.

10. Wyjmij kluczyk, sprawdz jego dzialanie.

 

UWAGA: Tryb programowania zakonczy sie kiedy pozostawimy kluczyk w pozycji ON, kiedy zaprogramujemy 4 kluczyki, lub tez uplynie wiecej niz 120 sekund bez wyslania sygnalu od momentu rozpoczecia operacji.

 

Procedure te mozna uzywac do starych uzywanych juz kluczykow, jak rowniez nowych, zastepczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę poprosić i instrukcję jak zaprogramować pilot z jednym przyciskiem. Pewnie procedura jest podobna tylko róznica będzie podczas wciskania przycisku pilota, Trudno jest mi się odważyć spróbować, bo boję się, że rozprogramuję i będzie lipa...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Próbowałem tej procedury z p11 i niestety coś nie kuma programowanie pilota. Mam p12- czy któś wie jak zaprogramować pilota? Powyższy sposób nie działa- wogóle nie wchodzi w tryb programowania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten opis działa. Sam programowalem tak piloty w P12 jak kupilem je na angielskim e-bay.

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie i zrób tak jak jest napisane.

6 razy ON, znaczy 6 razy wlacz i wylacz zaplon !!!

pozdrawiam

ciechon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzieki. Zadziałało. też kupiłem kluczyk na ebayu angielskim. Nie mogłem włączyć trybu programowania bo przekręcałem kluczy 6 razy z położenia środkowego(chyba acc) do on. A dopiero potem wpadłem na pomysł że to trzeba kluczyk kręcić 6 razy ale od ccałkowitego zera - off do położenia on. I zakumało. Pozdrawiam i dziękuje. PS A jak to jest że zaprogramowałem kluczyki i te oryginalne piloty działają raz otwiera kierowcy, dwa razy otwiera wszystkie drzwi...natomiast tan od angoli po zaporogramowaniu za jadnym kliknięciem otwiera wszystkie drzwi naraz. to taki drobny szczególik... :027: :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, dzieki. Zadziałało. też kupiłem kluczyk na ebayu angielskim. Nie mogłem włączyć trybu programowania bo przekręcałem kluczy 6 razy z położenia środkowego(chyba acc) do on. A dopiero potem wpadłem na pomysł że to trzeba kluczyk kręcić 6 razy ale od ccałkowitego zera - off do położenia on. I zakumało. Pozdrawiam i dziękuje. PS A jak to jest że zaprogramowałem kluczyki i te oryginalne piloty działają raz otwiera kierowcy, dwa razy otwiera wszystkie drzwi...natomiast tan od angoli po zaporogramowaniu za jadnym kliknięciem otwiera wszystkie drzwi naraz. to taki drobny szczególik... :027: :027:

 

To normalne w angielskich wersjach. Oni tu wszystko maja na odwrot.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Marek Góralczyk

Czy ktoś z Was może mnie pomóc w kupieniu kluczyka do Primerki na e-bayu, bo ja z angielskim na bakier, a i surfowanie w internecie nie bardzo mnie idzie (spójrzcie na mój profil). Kupiłem miesiąc temu Primerę WP11.144 2.0TD 2001 (wcześniej miałem Micrę K11 i Almerę N15) z jednym kluczykiem i cierpnie mnie skóra na myśl o jego zgubieniu lub kradzieży. Szukałem na ALLEGRO -nic z tego. A może ktoś ma używany kluczyk do sprzedania? Jest to kluczyk NATS-Siemens z grotem Valeo. Zresztą grot jest nieistotny, bo można wymienić na dorobiony.

Szacunek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

To normalne w angielskich wersjach. Oni tu wszystko maja na odwrot.

 

Pozdrawiam

ja mam anglika i musze 2 razy kliknac aby otworzyc tylne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytania...

1. Gdzie jest umieszczony immobilaiser? Pytam ponieważ widziałem w sklepie z kluczami identyczny kluczyk jak od mojego autka i zastanawiam się czy jeżeli go zakupię to czy on zadziała i jeżeli ma elektronikę jakąś w środku (mam nadzieję że ma) to da rade go zaprogramować?

2. Jeżeli wymieniałem baterie w pilocie to możliwe żeby się rozkodował? Jeżeli już jest rozkodowany i nie działa to da radę go zakodować wyżej przedstawioną metodą?

Pozdrawiam

// Mam kluczyk NATS

Edytowane przez Dejwiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk musi mieć taką "fasolkę" w sobie, jeśli jej niema to trzeba jakąś skombinować i dać kluczyk do zakodowania. kluczyk z niezakodowaną "fasolką" nawet jeśli będzie pasował do auta, to nie uruchomi silnika.

 

co do programowania pilotów to w załączniku jest instrukcja.

post-33664-0-01952300-1323411769_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Bardzo pomocne! // Jak skombinować fasolkę? Dzwoniłem dzisiaj do firmy która robi kluczyki... Cena kluczyka z immo i z pilotem 500 zł, bez pilota ok 250 zł. Nie da się tego zrobić taniej?

Edytowane przez Dejwiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 za kluczyk z immo (zakodowany) to nie jest dużo.

a czy masz tylko jeden kluczyk, czy np. drugi złamany albo zniszczony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

panowie,odgrzebie temat.

u mnie problem polega na tym,ze nie moge zaprogramowac drugiego kluczyka[tj.pilota].ten ktorego uzywam za kazdym razem programuje sie bez problemu[nie trzeba zwracac uwagi na czas nacisniec itp] natomiast nowy pilot za cholere nie chce.myslalem ze kupilem pilota uszkodzonego,wiec kupilem jeszcze jednego-mam teraz dwa martwe piloty :thumbsdown: .

co robie zle?probowalem juz roznych czasow miedzy naciskaniami,najpierw programowalem nowe-nic...

piloty raczej na 100% sprawne-kupione u 2 roznych sprzedawcow na ebayu,ktorzy maja 99,9% pozytywow i sprzedane po kilkaset kluczy.kluczyki sa sprawdzane na maszynie przed wyslaniem-wiec o co moze biegac?

w akcie desperacji probowalem juz alternatywnej metody z infiniti[6 razy wkladamy i wyciagamy kluczyk ze stacyjki ],ale nie dziala zupelnie.zamienialem baterie miedzy kluczykami,przyciski sa na 100% sprawne-sam nie wiem co jeszcze moge zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość bodzio123

Witam,

mam problem ze swoim pilotem od centralnego zamka. Była wymieniana bateria i od tej pory nie działa całkowicie, na starej raz działał, raz nie. Pilot taki jak na zdjęciach poniżej

 

4706415400_1336835513_thumb.jpg 7209886200_1336835515_thumb.jpg

 

Spotkał się ktoś z was z takim pilotem? Wie może ktoś jak takiego się programuje? Dostępna instrukcja niestety nie działa :/

Primerka p11 131km kombi z 1998r.

Edytowane przez bodzio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pilot od nissana Poszukaj centralki i zobacz co tam siedzi, może na pilocie pisze co to jest

Jeśli raz działa a raz nie to zapewne masz już wyrobione mikrostyki w pilotach Druga sprawa to że przy programowaniu trzeba naprawdę szybko napierać paluchami i trzymać pilota blisko stacyjki

 

P11 miały takie piloty jak na fotce

post-18247-0-46320700-1336841347_thumb.jpg

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bodzio123

Hmm, próbowałem kilka razy, jedno jest pewne, najpierw sześć razy przekręcam kluczyk on/off i elegancko migacze 2 razy mrugają, babol robi się z samym pilotem, przyciskam tak jak w instrukcji ale kicha, nie ma tego pojedyńczego mrygnięcia, później jak przekręcam kluczyk na ON to też miga 2 razy.

Sprawa samego pilota, miał ktoś takiego jak ja? Mam tylko jeden pilot i jeden kluczyk. Bo tylko u siebie takiego widziałem, tak to zawsze z innymi się spotykałem

Edytowane przez bodzio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11 miały takie piloty jak na fotce

a co powiecie na takiego pilota?? post-33664-0-82703000-1336898990_thumb.jpg Mam dwa i żaden nie działa od kiedy kupiłem auto i leżą w szufladzie, ale może bym to ogarnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podstawa to dobre baterie i dobre styki do nich, a potem to dobrze działające mikrostyki. Ja w swoim oryginalnym pilocie od WP11 144 miałem tak że musiałem podkładać folię aluminiową na baterię bo styk był podłamany i nie łączyło

Nowak pierwszy raz widzę takie piloty i zabij ale nie wiem od jakiego nismo one są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem je do p11 i gość powiedział że to są jej oryginalne piloty tylko najpierw jeden przestał działać, a potem drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, procedura na zaprogramowanie pilota zadziałała, w międzyczasie prawie uziemiłem oryginalnego pilota, ale udało się wrócić. Dodatkowy pilot zamyka i otwiera drzwi. Ale problem pojawia się po włożeniu kluczyka i przekręceniu - pojawia się czerwony samochodzik z kluczykiem. Co dalej z tym fantem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talagus Błąd immobilisera Może masz klucz dorabiany i został żle dobrany chip.Sam pilot to możesz przełożyć

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z drugim kluczem, centralny działa a jak przekręcę stacyjkę to wyświetla WITE... i nie odpali.

Można jakoś zaprogramować czipa?

Klucze są wizualnie takie same, mają napis valeo i nats.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...