Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

nie sugeruj się nazwą producenta. Większość firm ma kilka modeli wycieraczek od niskiej do dobrej jakości. Kupując np Boscha możesz trafić na prawdziwą popelinę. Mniejsze ryzyko to valeo, swf i champion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje "" no name "" za 30ZL byle były grafitowane wtedy nie skaczą po szybie( no może gdzieś do180kmh) czyszczą ładnie.aczkolwiek jeszcze stosuje dodatek na szybe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie tutaj: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...pi%B1ce+ramiona może o to chodzi.

 

Dokładnie o to! Tylko mam problem ze ściągnięciem ramion z osiek. Mam nadzieję, że uda mi się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś reanimować układ wycieraczek. Ściągnąłem wycieraczkę pasażera, o dziwo bardzo szybko zeszła, czym mnie niezmiernie zaskoczyła. Odpiąłem podszybie, uszczelkę, ale... poległem przy zdejowaniu drugiej wycieraczki. Męczyłem się przy niej ponad godzinę i nic. Ani dgrnęła. Próbowałem w różnych położeniach - bez zmian. Trochę mi się klucze powyginały. Trochę sponiewierałem plastikowe podszybie. Nie dała się wogóle ściągnąć. Zawiedziony niepowodzeniem złożyłem wszystko do kupy :-(

 

Jak tę cholerę ściągnąć? Czy do tego potrzebny jest jakiś czarodziejski przyrząd do ściągania? Wydaje mi się, że chyba powinien być jakiś. NIe wiem jak to zrobić samemu, bałem się o szybę bo blisko. Kurczaki, tak niewiele brakowało :( miałem nawet pomysł przeciąć podszybie, ale nie miałem kleju do późniejszej reanimacji. Jak to cholerstwo się ściąga? Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) , rdza zrobiła swoje, no i może ktoś dociągnoł za mocno.. a więc nakrędke odkręciłeś???? tylko ramie na swożniu przymarzło????. jak tak to rdza.... polecam ściągacz "rurowy" taki jakby z kawałka rury :( nie wiem jak go inaczej opisać , no i wczśniej preparaty na rdze najsłabszy to WD-40.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) , rdza zrobiła swoje, no i może ktoś dociągnoł za mocno.. a więc nakrędke odkręciłeś???? tylko ramie na swożniu przymarzło????. jak tak to rdza.... polecam ściągacz "rurowy" taki jakby z kawałka rury :( nie wiem jak go inaczej opisać , no i wczśniej preparaty na rdze najsłabszy to WD-40.pozdr.

 

Jasne że odkręciłem nakrętkę :lol: ramię na sworzniu ani drgnęło :-(

A jak wygląda taki ściągacz? Kupować to nie bardzo, bo pewnie kosztuje sporo, a to robota mam nadzieję jednorazowa. Potraktować go naftą, może pomoże, albo od razu Coca-colą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągacz taki to jakby rura 3/4" przecięta wzdłuż na pół i na jednym końcu jest dospawana blaszka z wyciętym U które wsówa się np: pod ramie wycieraczki...... a druga strona to blaszka z gwintem do którego się wkręca srube odpowiedniej długosci aby wypchneła ten gwint(śrube) wycieraczki....podczas wkręcania śruby kluczem duża siła. a najmocniejszy preparat jaki mam i polecam to coś co zawiera MOS2 czy cośtakiego.polecam...pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wycieraczki firmy ALCA za 8zl szt. i jestem zadowolony!!! :D

a te "Bosze" ktore placilem po 40zl. to niech je!!!!!! wytrzymaly tylko 2 mies. i zaczely mazac!!!! :evil:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje "" no name "" za 30ZL byle były grafitowane wtedy nie skaczą po szybie( no może gdzieś do180kmh) czyszczą ładnie.aczkolwiek jeszcze stosuje dodatek na szybe..

Ja akurat sie z tym nie zgodze kupiłem własnie takie grafitowane i wymieniłem je na normalne po 2 tygodniach, jedna wielka poracha dosłownie skrzeczały na szybie i podskakiwały w sumie firm produkujących wycieraczki jest kilka ale Ja trafiłem na naprawde konkretny szajs :evil: Tak, że wybór należy do was 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągacz taki to jakby rura 3/4" przecięta wzdłuż na pół i na jednym końcu jest dospawana blaszka z wyciętym U które wsówa się np: pod ramie wycieraczki...... a druga strona to blaszka z gwintem do którego się wkręca srube odpowiedniej długosci aby wypchneła ten gwint(śrube) wycieraczki....podczas wkręcania śruby kluczem duża siła. a najmocniejszy preparat jaki mam i polecam to coś co zawiera MOS2 czy cośtakiego.polecam...pozdr..

 

Właśnie wpadłem na taki sam pomysł, ale dzięki :-) Dalej dziś rysunek takiego ściągacza do warsztatu i może dziś będe mial juz taki zrobiony. Będę miał też jakiś taki cud-płyn jako odrdzewiacz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ściągnąć wycieraczki po wielkich bojach. Kolega z pracy zrobił mi ściągacz, ale trochę inny niż z rury, ważne że działa.

 

Zdjąłem wszystko i pojawił się kolejny dylemat: w zasięgu ręki mam ośki, popychacze, ale nie wiem jak to zdjąć. Oczywiście próbowałe zdjąć silnik, ale się nie dało. Zostawiłem go, potem przez przypadek udało mi się zdjąć popychacz z przeguba i dalej już poszło szybko. Z kolei nie mogłem zdjąć tego białego trójkąta ze śrubami z ramienia na którym są kawałki przegubów. Pękło mi jedno :-( Ale nie udało mi się zdjąć tego białego trójkąta z ośki. W jedna ośka mocno zapieczona, drugą rozruszałem, ale nie udało mi się jej wyciągnąć. Jedynie co zrobiłem to nasmarowałem smarem teflonowym przeguby popychaczy i napsikałem jakiegoś szuwaksu w ośki obrotu. Jednak musiałem wszystko szybko składać, bo już się ciemno robiło. Jak będzie ładna pogoda, to zawalczę w sobotę na działce. Rano rozmontuję, wrzucę wszystko do nafty i po południu rozbiorę, wyczyszczę i nasmaruję porządnie.

 

Bilans strat:

pęknięte to coś białego w kształcie trójkąta,

mocno sponiewierany gumowy kapturek, miejscami zrobiłem dziury

 

Bilans zysków:

udało mi się wreszcie ściągnąć tę wycieraczkę

wiem już jak to się wszystko rozbiera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem właśnie po sklepach (nie maja na Strażackiej), u Nissna (Zaborowski) koszt tego 172 zł, a na Ostrobramskiej 240 zł!! Pogięło ich! Ciekawe skąd taka róznica? Może ktoś wie, gdzie to dostanę taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle napisałem a tu cyk i nie ma nic :shock: :shock: :shock: :shock: no to odnowa :) witam.. bobroy umni śpiewali od240 no i dorobiłem nowe te trójkąty z matalu plus ośki nowe a wśrodek teflon i o-ring + nakładka z plastiku... bo białe tr. miałem już popekane ośki wśrodku zgnite ... teraz wycieraczki już są szybsze nawet w największe ulewy. i pracują ze zyłymi grafitowymi no name .. do 180km/h . jak chcesz przerobić to pisz .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle napisałem a tu cyk i nie ma nic :shock: :shock: :shock: :shock: no to odnowa :) witam.. bobroy umni śpiewali od240 no i dorobiłem nowe te trójkąty z matalu plus ośki nowe a wśrodek teflon i o-ring + nakładka z plastiku... bo białe tr. miałem już popekane ośki wśrodku zgnite ... teraz wycieraczki już są szybsze nawet w największe ulewy. i pracują ze zyłymi grafitowymi no name .. do 180km/h . jak chcesz przerobić to pisz .pozdr

 

O! To mnie zaskoczyłeś z tym dorobieniem białych trójkątów zwłaszcza z metalu. Dawno to robiłeś? Ile Cię kosztowało? U mnie to pewnie będzie cena x2 :( A jak ten ktoś, co Ci je robił zrobił ten wielolin na ośce? Toż to zegarmistrzowska robota!! A potem spasować z wycieraczką! Chyba, że i przerobiłeś otwór w wycieraczce. Pochwał się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :oops: to ja . a to było n autostradzie i udało się prawie 190 ale zwątpiłem bo zacząłem pływać... i już jechałem grzecznie a o dorabianiu jeszcze napisze....pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mechanizm udało mi się reaktywować, ale drugi, pasażera odmówił współpracy :-( Moczyłem go w nafcie ponad dobę i nic. A we wtorek wyjeżdżam na kilka dni, więc jutro muszę niestety odżałować te 172 zł i kupić ten mechanizm. Szkoda :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nafta za mało agresywna ... tak sądze może jakiś odrdzewiacz.. imadełko silne rączki no powinno się rozruszać. może ewentualnie powoli wybijać młotkiem . ja się namęczyłem żeby to rozebrać. musiało działać zanim dorobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nafta za mało agresywna ... tak sądze może jakiś odrdzewiacz.. imadełko silne rączki no powinno się rozruszać. może ewentualnie powoli wybijać młotkiem . ja się namęczyłem żeby to rozebrać. musiało działać zanim dorobiłem...

 

imadełka nie mam, a silne rączki owszem. namęczyłem się, żeby to obrócić, a o wybiciu nawet mowy nie ma. Wałek przesunął się tylko o 5 mm i dalej nie chciał. Dziś muszę kupić, bo jutro jadę na Słowację i muszę mieć sprawne wycieraczki, bo mnie zęby bolą jak teraz pracują. Wyją głośniej niż tydzień temu, a nie chcę spalić silniczka.

Dzięki za pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po robocie. Kupiłem to ustrojstwo i założyłem. Koszt 171,29 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...