Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak chodzi o antenę to SIRIO ML-145 1,5 metra w górę i jest OK.

co do alana 109 to słyszałem różne opinie, może słynny Uniden 520?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tej antenie dobre opinie....tylko zastanawiam się czy nie za długa?

W grę wchodzi też Sirio Omega 27 (metrówka)....

A co do radia to jednak Alan 109....

Tylko potrzebowałbym kilku opinii o tym sprzęcie, od bezpośrednich użytkowników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie !

W tym roku pojawiły się na rynku dwa klony Presidenta Harrego, którego produkcję zakończono, to jest Stabo 3003 i M-Tech Legend II. Maja dokładnie ten sam wygląd i te same fukcje co Harry II.

M-tech dużo tańszy od Stabo. Miałem podejrzenia co do niskiej jakości tego M-techa, ze względu na jego niską cenę (zwłaszcza, że dotychczas użytkowałem Jacksona II <_< .... Niestety zamontowanie w Terrano R20 Pr. Jacksona jest znaaaacznie utrudnione, tak więc potrzebowałem czegoś mniejszego.

Ostatnio nabyliśmy z kumplem po M-Techu (sprzedawca dodatkowo zachęcił nas upustem 30PLN z uwagi na fakt zakupu 2 szt.) i moje pierwsze wrażenia- miło mnie zaskoczyło to radio :) . Czysty odbiór, bezproblemowa obsługa. Drobne zastrzeżenia mam tylko do mikrofonu dodanego w zestawie, ale "od biedy" obleci. Zresztą można sobie dokupić lepszy mik np. ze wzmocnieniem (teraz na allegro można dość tanio kupić taki) i już po problemie. Nie wiem na razie jak z trwałościa tego sprzętu, ale jeśli chodzi o parametry i stosunek jakości działania do ceny zakupu, to chyba najlepsze radio na rynku, oczywiście z tych tańszych....

A ha, dodam, że z radio połączyłem z antenką ML 145 Presidenta, którą uzytkuję od kilku lat. Całość stanowi b. dobry zestaw.

Pzdr.

p18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc kupiłem sobie i żonie po sztuce harrego I i jestem zadowolony (jedno musiałem przestrajać) jedno jest z ASC a drugie bez. Filtry ANL działają idealnie.

 

Co do unidenów bez homologacji to nie mają jej z powodów jak to napisali cyt."Niespełnienie wymagań normy zharmonizowanej w zakresie: skutecznej mocy promieniowania i mocy w kanale sąsiednim". Znaczy się że chyba są mocniejsze niż mogą być :rolleyes2:

 

Dokładny wykaz sprzętu bez homologacji tu (w załączniku):

 

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead24&news_cat_id=368&news_id=1098&layout=9&page=text

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy a jaką polecicie antenę montażową np. z motylkiem lub wkrecana, magnes mnie denerwuje i rysuje lakier. Chodzi mi o dobrą antenę nie szajs.

 

Myślałem o CB Sirtel Santiago 600 i Sirio Turbo 3000 - ze względu na rozmiary nie chce mieć 2m anteny na dachu.

Edytowane przez krajesiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Pytam, bo wcześniej miałem Johnnego II i nie stety jak w większości Presidentów ASC nie jest wyregulowane, (chyba, że powszedni właściciel to zrobił) na tą chwile mam Harrego II i ASC wyregulowany w serwisie w Częstochowie dopiero teraz działa tak jak, powinien czyli SUPER. J

 

Mój ojciec ma Johnny III ASC i jest świetnie wyregulowane. nigdy nie narzekał, ale to jest nowszy model niż Johnny II. ja przymierzam się do kupna Teddy ASC. zastanawiam się, którą antenę wybrać. myślicie, że Georgia da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jaką polecicie antenę montażową np. z motylkiem lub wkrecana, magnes mnie denerwuje i rysuje lakier.

 

To banalne wystarczy nakleić przeźroczystą naklejkę na lakier w miejscu stałego montażu anteny i nie zsuwać jej tylko odrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...