Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sznurek, o tym miejscu co piszesz to w niektórych wersjach był schowek na 4 kasety audio :D Chcąc tam zamontować musisz dokupić sobie kieszeń montażową na allegro i wyciągnąć ten plastik i jest on wyciągalny jak najbardziej.

Ja u siebie mam zamontowane na uchwycie na tym tunelu pomiędzy siedzeniami po stronie pasażera (jak i się uda to wrzucę fotki) miejsce bardzo dobre na montaż tylko niekiedy pasażerowi może przeszkadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek, o tym miejscu co piszesz to w niektórych wersjach był schowek na 4 kasety audio

 

no ja mam normalny schowek ale dowiedziałem się ze był też schowek z klapką zamykana muszę go gdzieś dostać tedy będzie super.. moim zdaniem i po wykręceniu gruszki będzie w ogóle niewidoczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co myslicie o radiu TTI TCB 880 ?? jest mniej wiecej w tej samej cenie co UNIDEN PRO 520 XL. tylko czy tego unidena mozna kupowac czy jest zakazana sprzedaz (na allegro jest i ludzie kupuja)

 

jaka jest roznica miedzy UNIDEN PRO 520 XL a UNIDEN PRO 510 XL ?? bo jesli nie ma duzej roznicy to moze nie warto przeplacac (ja nie duzo jezdze i glownie w polsce)

 

no i ostatnie pytanie

co jest lepsze naklejka na dach pod antene magnesowa czy podkladka gumowa (czy tam silikonowa mniejsza z tym)?? nie zesliznie sie antena z tych wynalazkow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek19, jest tak, unideny nie mają zgodności: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?news_c...mp;place=Lead01

pod spodem masz link do listy w PDF :)

 

* PARAMERTY TECHNICZNE UNIDEN 520XL:

* Częstotliwość 26,960-27,400 MHz

* Moc wyjściowa - max 4 W

* Typy modulacji – AM

* Napięcie zasilania: 13.8 V

* Pobór prądu: Nadajnik - 1.3 A; Odbiornik - 200 mA

* WYMIARY: (mm)

* Szerokość: 115 mm

* Wysokość: 35 mm

* Głębokość: 180 mm

* FUNKCJE:

* Złącze mikrofonu.

* Squelch.

* WŁ/WYŁ i kontrola głośności .

* Regulacja czułości odbiornika RF-GAIN.

* Kanały góra/dół.

* Wyświetlacz kanałów.

* Wyjście antenowe.

* Przełącznik ANL.

* Przełącznik PA/CB.

* TX - wskażnik nadawania.

* Przełącznik kanałów 19.

 

* PARAMERTY TECHNICZNE UNIDEN 510 XL:

* Częstotliwość 26,960-27,400 MHz

* Moc wyjściowa - max 4 W

* Typy modulacji – AM

* Napięcie zasilania: 13.8 V

* Pobór prądu: Nadajnik - 1.3 A; Odbiornik - 200 mA

* WYMIARY: (mm)

* Szerokość: 115 mm

* Wysokość: 35 mm

* Głębokość: 180 mm

* FUNKCJE:

* Złącze mikrofonu.

* Squelch.

* WŁ/WYŁ i kontrola głośności .

* Kanały góra/dół.

* Wyświetlacz kanałów.

* Wyjście antenowe.

* Przełącznik ANL.

* Przełącznik PA/CB.

* TX - wskażnik nadawania.

* Wyjście jack (głośnik zewnętrzny)

 

dane zaczerpnięte KLIKNIJ TU

A co do reszty odsyłam do super serwisu www.cb-radio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o radiu TTI TCB 880 ??

 

Ten TTI jest dosc wypasiony, mialem przyjemnosc sie z nim przejechac i bardzo fanjie dziala. Ma bardzo duzo roznych funkcji jak nasluch 2 kanalow, skaner, mic gain... co prawda rzadko sie przydaja te opcje w normalnych warunkach ale sa osoby ktore tego bardzo potrzebuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piektor, GRZECHu, dzieki wam za pomoc

 

A co do reszty odsyłam do super serwisu www.cb-radio.pl

 

rzeczywiscie ten serwis jest wypasiony

 

a co myslicie jeszcze o tych nalepkach i podkladkach pod anteny, pomaga to??

bo ja jechalem ze 3 razy z MIDLAND ML-145 na dachu no i porobila mi dosyc glebokie rysy a jechalem tak ze 110 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja jechalem ze 3 razy z MIDLAND ML-145 na dachu no i porobila mi dosyc glebokie rysy a jechalem tak ze 110 km/h

 

kupujesz folie ploterowa bezbarwną lakierowaną i przyklejasz na dach i nie masz problemu.. a na nią stawiasz antenę.. ja tak zastosowałem i nie mam rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz folie ploterowa bezbarwną lakierowaną i przyklejasz na dach i nie masz problemu

 

a co to jest ta folia? bo szczerze mowiac to pierwszy raz o czyms takim slysze

 

gdzie mozna czos takiego dostac i jak to wyglada?? (moze jakies zdjecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest ta folia? bo szczerze mowiac to pierwszy raz o czyms takim slysze

 

gdzie mozna czos takiego dostac i jak to wyglada?? (moze jakies zdjecie)

Na przykład:

http://www.folie-online.pl/folia-zapobiega...e516a7352360b45

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jest ta folia? bo szczerze mowiac to pierwszy raz o czyms takim slysze

idziesz do sklepu tzw.papierniczego i zanabywasz arkusz folji bezbarwnej za około 6 zł.brutto poczym wycinasz z niej kwadrat o wymiarach ...np. 12-12 cm idziesz do auta czyścisz szmatką miejsce na dachu gdzie ma być antena,naklejasz i po robocie.Weż se naklej większy kawałek niż ma podstawa anteny ,albowiem w zimie to se nwet możesz lód zdrapać z tej folji :D zrozumiał??? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Co myslicie o takim cb K6122AM/FM - MK3,ma ktoś moze??Jak sie sprawuje?

miałem przez 2 lata ,opyliłem tydzień temu :diabel: za tą kase spoko,no chyba że myślisz o przyszłości, to unidena 520 za 290 zeta kup :D ,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peryskop, to ja zamiast unidena, który nie ma homologacji wolałbym kupić używanego ALAN'a 18, 28 lub jak się ma ciut więcej kasy 87. Albo kupić jakąś poczciwą ONWE.

Dzisiejsza produkcja to totalna masówka i nie zawsze trzyma parametry, luty na płytach pękają i przestaje działać, albo działa od niechcenia. Lepiej dołożyć trochę kasy i kupić coś porządnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza produkcja to totalna masówka i nie zawsze trzyma parametry, luty na płytach pękają i przestaje działać, albo działa od niechcenia. Lepiej dołożyć trochę kasy i kupić coś porządnego

 

spoko,nie jestem jakimś znawcą wielkim i nie chciałem ekspermentować :D ,naczytałem sie troche o cb i wyszło że jak newka to uni 520,....masz racje co do używek,lecz nie chciałem trafic na jakiś zonk i dlatego zanabyłem nowe hińskie arcydzieło ,narazie (tfu odpukać) ładnie łapie i nadaje

p,s z tą homologacją to wiesz przecież jaki jest myk :D:D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze trzyma parametry

to nie kwestia masówki tylko przestrojenia na polskie normy

luty na płytach pękają i przestaje działać

ubota to raczej nie dotyczy ;) nie słyszałem na forum cb żeby komuś zabrali ubota lub inne radio z czarnej listy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan 87 również nie posiada homologacji więc to nie jest argument w stosunku do unidena .

Urządzenia nie trzymają parametrów z powodu kiepskiej jakości podzespołów produkowanych masowo jak również niedokładnego zestrojenia (szybka produkcja masowa).

Pękanie lutów bardzo często dotyka nowy sprzęt - wiadomo lutowanie bezołowiowe.

W alanach 18 i 28 dość często pojawiały się zimne luty na VCO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, tak odswieze nieco temacik...

 

zamierzam - jak to niektorzy pewnie stwierdza (wkoncu) - kupic radyjko i antenke...

 

tak sobie dywaguje i ogladam, szukam opini itp...

 

ktore warte jest wiekszego zainteresowania

TTI TCB 880

Intek 490+

Alan (ktory? 48/78...)

czy moze jednak President (harry II lub johnny II)

 

napewno antenka pojdzie na klape bagaznika (HTB N16)

i mysle o czyms okolo 150cm... president new alaska bedzie OK?

 

Czy jest sens kupowanie radyjka z ASC, Mic/RFgain itp... obecnie jezdze na uzyczonym - dzieki Bartus - Alanie 78+ oraz President ML-145 (czyli jak wiadomo magnesowka) i mam SQ skrecone do okolo polowy i zasieg jak ta lala, jakosc odsluchu bez zastrzezen, czasami tylko przeciazenia, trzaski ale niezbyt czesto...

 

Tak wiec, na ktory model bardziej zwrocic uwage... ceny jak mozna odnalesc od 300 - 550zl za radyjko.

Bede wdzieczny za opinie... *)

 

*) prosze nie odsylac do cb-radio.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEMUR, Co do radyjek, to jak masz kasę bierz Presidenta i się nie zastanawiaj, obecne Alany są takie sobie, dorwij jakiegoś Alana 18 lub 28 (używany). Intek i TTI mają tą zaletę, że są w multibandzie i za granicą nie będziesz miał problemów - przestawiasz się z "0" na "5", jednak TTI bym sobie odpuścił na rzecz Intek'a.

RF Gain i Mic Gain to nie jest nic innego jak ustawianie czułości - w miastach, gdzie jest dużo syfo RF Gain przydaje się - zmniejszamy sobie czułość odbiornika i mamy trochę mniej syfu z eteru. Mic Gain - to nic innego jak czułość mikrofonu, jak będzie za duża czułość, to wtedy wzmacniacz mikrofonowy będzie się przeserowywał i będziesz bardzo źle słyszalny, a to co mówiszmoże być niezrozumiałe.

Co do anten to jak ją chcesz montować? na uchwyt czy magnes? Osobiście polecam uchwyt. Co do długości to dobrze wybierasz ok 1,5m. Jednak zastanawia mnie fakt czy jest sens kupowania Alaski za 200zł gdy można mieć dobrego LEMM'a AT1500 AT72 za mniej niż połowę ceny Alaski. W takiej samej cenie co Alaska możesz mieć LEMM'a AT 2001 TURBO tylko, że on ma już 2m :D:D:D

 

 

Co do Twoich stron to je odwiedziłem - też jestem fanem Pink Floydów (mam dyskografię od 1967-2001) oraz Monty Pythona.

Co do książek to polecam A. Pilipiuka - Zagadka Kuby Rozpruwacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anten to jak ją chcesz montować?

Na uchwyt na klape - napisalem przeciez :P teraz jezdze z magnesowka Presidenta ML-145 i jestem z tego zadowolony (jakosci) Antenke chce oczywiscie najlpiej 1,5! Nic mniej nic wiecej... zadnych 0,8m czy 2,0m :D

Czy jest jakas antena podobna presidentowi ML-145 wlasnie jako do stalego montazu oprocz tej Alaski i proponowanej przez Ciebie Lemmki? Jakosciowo oczywiscie :)

 

Co do presidenta... johnyII czy harryII, z tego co widzialem roznia sie chyba TYLKO (a moze AZ) ze johnny II ma tylko AM, harry II AM/FM, moze czyms tam wiecej sie roznia, natomiast w opisach nie znalazlem znacznych roznic poza cena ;)

 

ps. dzieki Ci wielkie, bede rozpatrywal ta antenke jeszcze.

 

[ Dodano: Czw 25 Paź, 2007 11:36 ]

aha, ten podpis, to kazdy widzi w nim swojego nicka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na forum CB http://www.cb-radio.pl/phpBB/index.php wszystkie radyjka i nie tylko są dokładnie opisane np. TTI trzeba sprawdzić czy przy wyłączonym silniku działa zmiana kanałów w gruszce :/

ja ze swojego zestawu jestem zadowolony i zostanie dalej na klapie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEMUR, zapytałem się, bo widziałem już ludzi, którzy stawili magnesówki na klapie od bagażnika tak więc wszystko możliwe. Jednak co do montażu (już na uchwycie jak jest) to różnica pomiędzy Alaską a Lemm'ami które podałem jest taka, że President jest nakręcany na UC a LEMM'y są na motylka. Jak Cie interesuje to poszukaj sobie antenki zwącej się Santiago 600 - jedna z lepszych antenek i ma długość prawie taką jak Ci jest potrzebna 1,55m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytałem się, bo widziałem już ludzi, którzy stawili magnesówki na klapie od bagażnika

hm. obecne 14,5cm magnesu nie widze na klapie :D ale ok.. tez widzialem juz dziwne cuda i moge sobie to wyobrazic... poza tym ja mam wersje 5d (HTB)

 

Dobra, to juz mam krag zainteresowan wezszy, President, Sirio, LEMM, Santiago... dzieki.

 

Co do radyjka to jednak wezme Harrego, FM przyda sie za granica, Johny akurat nie ma FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...