Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kupiłem Navarę


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich navarowiczów ! Jeżdże D 40 od sierpnia - jestem super zadowolony-ach te male spalanie !!! (równolegle używam jeepów 4L) reszta też bez zarzutu, chociaż .... mogła by być ciut wyżej zawieszona - mieszkam obecnie na wsi w puszczy ,a drogi leśne .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie stałem się włascicielem Navary D22 i cieszę się ze będę mógł nie tylko nią jeździć ale również dowiedzieć się o Was wielu cennych rzeczy nt. jazdy terenówką bo to moje pierwsze doświadczenie w tym zakresie.

No i właśnie mam już pierwsze pytanie. Nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi na forum wiec pozwolę sobie poruszyć ten temat (zapewne nie jako pierwszy).

Chodzi o podstawową rzecz w terenówkach czyli o przełączanie napedu i blokadę mostu.

Zastanawia mnie sprawa blokowania mostu przy przełączeniu na 4H lub 4L. Jesli koła są zblokowane jak można skręcać? I w jaki sposób nie narazić samochodu na ukręcenie się półosi? No i oczywiście chętnie dowiem się na temat przełączania napędu, kiedy? przy jakiej prędkości? w jaki sposób odłączać 4H na 2H itp.

Doczytałem również w instrukcji żeby cofać samochodem ok 1m do tyłu w celu odłączenia blokady mostu. Prawdę mówiąc nigdy niezauważyłem żeby robił to jakiś kierowca terenówki.

Czekam na cenne uwagi i serdecznie pozdrawiam wszystkich terenowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do tego cofania to nie wiem, ja też mam d-22 i jeszcze nie zdarzyło mi się cofać. Zawsze rozprzęga się jadąc do przodu bez problemu. Wiadomo nie można zaszaleć tylko delikatnie.

Co do skręcania to można tylko na luźnej nawierzchni, zresztą sam poczujesz jak inaczej się zachowuje. Wiadomo jest mniejszy skręt i jak zawsze nic na siłę.

Co do przełączania 2h na 4 h to można przy prędkości do 80 km/h niby bez naciskania sprzęgła ale ja zawsze naciskam. No i chyba najważniejsze te operacje powinno się wykonywać przy jeździe na wprost.

Jak nie masz instrukcji to mogę ci przesłać te strony z opisem przełączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Witam. No i stało się. Navara zamówiona, odbiór za 10 dni. Oczywiście jedynie słuszny kolor :D Wersja DC LE z zabudową Snug Top Sport. Swoją drogą można teraz wynegocjować naprawdę sympatyczną cenę.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków odliczania VAT-u :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wczoraj odebrałem Nawarkę DC LE z zabudową Alfa, jak narazie bez uwag, pierwsze 200 km.... oby tak dalej....

Chociaż po przeczytaniu kilku postów na forum przed zakupem, zacząłem się mocno zastanawiać, czy to dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Sylwek i z pewną nieśmiałością witam szanownych forumowiczów. Wczoraj dokonałem wpłaty, najpóźniej 10 grudnia odbieram. oczywiście w jedynym słusznym kolorze :) chciałem biały ale zbyt długo musiałbym czekać :D Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich Posiadaczy kochanych Navar;D tydzień temu odebrałem właśnie Navare z salonu Nawrota z Długołęki. Czerwony metalik, 2,5diesel, automat + GPS. Oby służyła jak najdłużej. Było to auto pokazowe i pochodzi z 2007 roku. Szkoda tylko,że nie zauważyłem,iż przycisk do wyciągania płyt CD nie działa i teraz bujam się z pełną zmieniarką płyt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Navarą jeżdżę od prawie roku, ale na tym forum zalogowałem się dopiero dzisiaj.

Kupiłem nową u Adamusa, wersja LE IT Premium, w kolorze rzecz jasna czarnym. Dziś wybrałbym samo LE :)

Wcześniej jeździłem też Nissanem, ale Primerą P11. Navka jednak da się lubić i na razie(ok.55kkm) jest OK. Zakup jak pewnie u większości z rozsądku, na firmę ;) ale uczucie przychodzi jak to zwykle bywa później :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W końcu po długim czasie dopłyneł do mnie mój frontier więc chciałem się z wszystkimi przywitać i go przedstawić: Nissan frontier 4,0l benzyna automat LE z pakietem premium 265 KM :P rok 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

W końcu po długim czasie dopłyneł do mnie mój frontier więc chciałem się z wszystkimi przywitać i go przedstawić: Nissan frontier 4,0l benzyna automat LE z pakietem premium 265 KM :P rok 2005

pieeeekne auto - a ile smocy :kosci: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek67 może byś umieścił jakieś zdjęcia. Chętnie zobaczę jak wygląda wersja amerykańska.
dyrcio niesmialy jest wiec wrzyce fotki jego cuda:

 

4-fuji%2052%20015.JPG1-fuji%2052%20012.JPG

 

reszta fotek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich forumowiczów!

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Navarki i świeżym forumowiczem :)

 

Navara towarzyszy mi od sierpnia 2008 i jak narazie złego słowa nie moge powiedzieć.

Pełna satysfakcja z użytkowania tego wspaniałego pick-up'a.

Navara w terenie jak i na asfalcie to jak ryba w wodzie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...