Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wybór niedrogiego zestawu CB


Gość blufut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem zakupu CB radia do swojego samochodu. Sprzęt ten bedzie używany okazjonalnie, jednak w dalszych trasach odczuwam brak tego sprzętu. Z racji małego wykorzystania CB nie planuję przeznaczyć na to dużych pieniędzy.

http://allegro.pl/item301993040_radio_cb_c...m_gratisss.html

 

Zainteresowała mnie ta oferta ale chciałbym poznać opinie ewentualnych uzytkowników. Jeśli to odradzacie to co moge kupic w zamian za podobną sumę (antena+radio).

 

Pozdrawiam

blufut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chciałbym poznać opinie ewentualnych uzytkowników

 

Miałem takie radyjko i takiej długości antenę i po 2 tygodniach wymontowałem. Moim zdaniem szkoda na to kasy, lepiej dołożyć i kupić lepsze radio i lepszą antenę... Niestety nie doradzę Ci co innego można kupić, chciałem tylko wyrazić swoją opinię.

 

Acha, strasznie było słychać wszystkie urządzenia w radiu, niewiem czego to była wina. Jak włączałem dmuchawę to musiałem wyłączać (przyciszać) radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie taka Cobre i jestem z niej zadowolony. Mam tylko lepsza antene, wiec proponuje kupic to radio, ale antene lepszej klasy. Tak jak napisal KamRut czasami slychac jakies dziwne dzwieki, u mnie np wycieraczki, ale nie jest to nic strasznego.

 

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2008 13:07 ]

Poza tym w kazdym radiu cos wiecej sie slyszy, niz by sie chcialo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra połowa będzie chwalić a druga nie nie wiem co jest grane,kolega ma w Golfie II Cobrę IV z RF-ga-inem antena Hustler IC 100 i jest zadowolony

ale to jest w Dieslu

każdy chwali swoje jeśli masz możliwość pożyczyć jakiś zestaw to będzie najlepsze wyjście wtedy sie przekonasz sam jaki zestaw lubi twoje auto ;) nie słuchaj porad kogoś kto miał styczność tylko z jednym radiem bo będzie miał tyle do powiedzenia co ty :D

więcej info na forum cb http://cb-radio.pl/phpBB/index.php

powodzenia :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cobra to nie jest zbyt dobry wybór.Bardzo często w nich modulacja chrypi(nie we wszystkich).Lepiej kup alana 100+ lub 102 - także bez rewelacji, jednak konstrukcja sprawdzona i ostatecznie może być.Z tanich i krótkich anten to hustler ic100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TTi 770 i Hustler 100. Jestem zadowolony mimo że to mój pierwszy zestaw cb w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro używanego Alana 18 lub 28 do tego antena najlepiej na uchwycie długość l>=1m. Optimum to 1,5m np Lemm AT1500 albo Magnum'a27. Jak chcesz koniecznie nowe radio to lepiej dozbierać trochę kasy i kupić coś porządnego. Jak chcesz antene na magniesie to Hustlera mogę polecić spokojnie, bo sam takiego mam i jestem z niego zadowolony. Przy dobrej propagacji zasięg nawet ponad 15km. Tylko przy antenach na magniesie są właśnie cyrki, że sieją wycieraczki i dmuchawa i inne takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o marce Uniden? Znajomy kupił za 290 zł takie radyjko z anteną. Strasznie mi zachwalał ten sprzęt. Chciałby wydac maksymalnie 250 zł. I zalezy mi żeby antena była dosyc krotka- będzie ona zakładana na opla astrę hatchback. Poza tym dziekuję za zainteresowanie tematem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blufut, piszesz, żeby antena była dość któtka - którka antena = nędzny zasięg. Antena to min 1m. Z magnesówek Hustler się nadaje. Ze stałych Lemm ma w swojej ofercie anteny takie w granicach 1m. Co do radia Uniden ma ono opinie i opinie. Dodatkowa informacja jest taka, że Uniden nie ma homologacji. Z tanich radii mogę polecić Inteki - w miarę znośne w swoim przedziale cenowym - a nadodatek są w multibandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra 19 odradzam. mam kumpla ktory ejst pasjonatem CB i bardzo odradzal zakup tego sprzetu mowil ze kiepsa kajakos cdzwieku i duze szumy. ja mam zestawik sunker elite one + antena falcon 80. jestem zadowowlony bardzo czysto odbiera i ladny zasieg. chociaz antena gra tu duza role. ososbiscie zestawik pdodobny do mojego wna allegro w granicach 200pln mozna nowy nabyc. Cena jak za cobre a lepsze parametry i co jest dyzym plusem radyjko jest malutkie wiec mozna go latwo gdzies zamontowac :)

np taki zestaw: http://www.allegro.pl/item306422870_radio_...9_hustler_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden 520 świetna zabawka PRESIDENT HARRY II z innymi napisami znaczy nie ma osobnej funkcji komunikacji w kolumnie ale to nie kłopot tylko dobra antenka i nic wiecej nie trzeba a jak masz zdrowe nerwy to polecam cobre

jesli cos tanszego to uniden 510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ta cobra ma takiego w sobie że trzeba mieć zdrowe nerwy

Bulgot, nie wszystkie egzemplarze ale duża ilość. Nie pomaga dobre zestrojenie anteny ani triki z donensatorami na wyjściu. Dodatkowo nie da się tego radia ustawić w '0'. Albo nadajnik będzie odstrojony albo odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgot

zgadzam sie jako pierwsze radio kupiłem sobie właśnie cobre ( aczkolwiek kupiłem wczoraj na słomie antenę cobry i jest ciut lepiej) i zamierzam ją zmienić na suncera albo na alana co o tych radiach myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam polecam tti 770 wiele osob moze mysli ze to badziewie ale prawda jest taka ze jak ktos z tym jezdzil to wie ze to dobre radio

 

ja jezdzilem z alanem 100+, onwa mk3, a teraz mam wlasne tti 770 i moim zdaniem jest najlepsze i najtansze z tych trzech

 

tti ma zreszta RF GAIN i MIC GAIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też proponuje jako najtańszy podstawowy zestaw ale na przyzwoitym poziomie TTI 770 + Hustler IC100 :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też proponuje jako najtańszy podstawowy zestaw ale na przyzwoitym poziomie TTI 770 + Hustler IC100 :027:

 

ja mialem mozliwosc przetestowania TTI 880 z dobra antena (1.7m) dobrze zestrojonego i bardzo zle wspominam jazde z tym radyjkiem, bardzo niewyrazie slyszalem innych i czesto trzaski bylo slychac. Johny II ktorego posiadam szumi jak ma slaby sygnal, a ten TTI trzeszczal co mnie strasznie wkurzalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś felerny egzemplarz? bawiłem się 3 zestawami tti 770 +IC100 i działały całkiem nieźle, kiedyś miałem Inteka 490+ i też go mogę polecić choć wiele złych opinii o nim krąży, teraz mam Harrego II i na miasto Floride a na trasy Marylanda- sprzęt wart swojej ceny ale w miarę jedzenia apetyt rośnie i już myślę o jakimś lepszym sprzęcie :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może coś takiego dla majsterkowiczów - Alan 100+(Onwa MK-3) po modyfikacji http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=5016 lub Alan 199A http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=6613

i można dodać jeszcze RF-gain http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=8760

do tego Helikal T3-27 lub Gamma 90

muszę to sprawdzić na Onwie MK-3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam sunkera i jestem zadowolony. Dobra antenka i filterek zeby zaklocen z elektryki nie zbierał na zasilaniu i naprawde elegancko działa. W niskiej cenie calkiem dobry sprzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...