Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wybór niedrogiego zestawu CB


Gość blufut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majki_Wawa

u mnie raczej uchwyt odpada.Radyjko nie bedzie uzytkowane codziennie.Wiem ze te montowane do uchwytu mozna motylkiem szybko odkrecic ale jakos bardziej pasuje mi magnesówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa, to będziesz się męczył z zakłóceniami, którebędą włazić przez antenę. Dlatego polecam dołożyć ciut więcej i założyć antenkę na uchwycie - taką na motylka. Kij, że uchwyt będzie cały czas, ale nie będizesz się męczył i słuchał wycia. Żeby je zlikwidować, trzeba będzie wysoko SQL ciągnąć a co za tym idzie drastycznie zmniejszy Ci się zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz się męczył z zakłóceniami, którebędą włazić przez antenę. Dlatego polecam dołożyć ciut więcej i założyć antenkę na uchwycie

Montowałem niedawno zestaw uniden pc122 i alan 9+ właśnie na uchwycie na klapie przy samym dachu i niestety alternator włazi przez antenę. Nie jest jeszcze tragicznie jednak domniemam, że na magnesie byłoby jeszcze fatalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara, wcale się nie dziwię, ponieważ klapa w HB nie ma połączenia elektrycznego z resztą (przynajmniej u mnie tak było). Dopiero połączenie klapy z resztą pomogło. Weź miernik ustaw na badanie przejścia i sprawdź czy jest przejście pomiędzy klapą a budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200

No i zestawik dzis przyszedł"tti 770 +sirio ml145" wsio zamontowane zestrojone.Pirwsze wrazenia mieszane troche szumi ale po przestudjowaniu instrukci i porady kolegi jest lepiej zasięg w miescie około 3 km rekord 8km.Mam małe pytanko.Im bardziej przykrecam SQ zeby nie szumiało tym bardziuej ograniczam zasięg tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zestawik dzis przyszedł"tti 770 +sirio ml145" wsio zamontowane zestrojone.Pirwsze wrazenia mieszane troche szumi ale po przestudjowaniu instrukci i porady kolegi jest lepiej zasięg w miescie około 3 km rekord 8km.Mam małe pytanko.Im bardziej przykrecam SQ zeby nie szumiało tym bardziuej ograniczam zasięg tak?

 

Zgadza sie. 3KM w miescie - nie jest zle, 8KM super! Sam zastanawialem sie nad tym TTI! Jak na swoja cene to calkiem calkiem radyjko !

 

73 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

august200 3km w mieście w bajzelu jaki teraz jest to nie jest aż tak tragicznie, zwłaszcza jak masz mocno skręconego SQL.

Czy jak przyśpieszasz, otwierasz okna lub włączasz wycieraczki radio Ci nie wyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik ustaw na badanie przejścia i sprawdź czy jest przejście pomiędzy klapą a budą

nie no takie rzeczy to się sprawdza na początku przed robotą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość august200

Z wyciem nie mam problemu a co chodzi o SQ tu w instrukci radia napisali"przekręc pokrętło w lewo aż usłyszysz szum.Nastepnie powoli przekrec w prawo az hałąs zaniknie.Tym sposobem uzyskasz lepszą czułosc odbiornika.Tak zrobiłem jaki napisali.Ciekawi mnie to czy jak krece SQ zeby wyciąc szumy czy przez to zasięg mi sie nie skraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sq jest to blokada szumów. Przekręcając w prawo sprawiasz iż coraz silniejsze sygnały zostaną wycięte razem z szumem. Radio nie rozróżnia czy to jest głos czy szum, wszystko traktuje na jednakowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeśli chodzi o radyjko, które ma być używane codziennie i to w jeździe po mieści to polecam Unidena 520 lub jakiegoś presidenta, ale koleżanka pisze że radio ma być używane okazjonalnie i przede wszystkim w trasie. W takim wypadku cobra spełni swoją role w 100% polecam do tego antenkę Siro AS-100. Jeździłem na takim zestawie i w trasie świetnie dawało sobie rade, natomiast w mieście... no to trzeba mieć nerwy ze stali, ale to we wszystkich radiach które nie mają ANL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra spełni swoją role w 100%

A nawet więcej, usłyszysz dużo więcej..... bluzgów itp w twoją strone. Nie wszystkie modele ale bardzo duża ilość jest wadliwa i z nadajnika wychodzi jeden bełkot. Ja bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem jak nadaje to radio i modulacje ma ok. Co do odbiornika, jaka czułość, jakie filtry to niestety nic nie powiem. Podobnie z anteną, jest to odpowiednik hustlera ic100 i za te pieniądze nie spodziewałbym się rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz mieć CB i antenę za niewielkie pieniądze Ok ale żebyś nie żałował i za chwilę nie szukał radia z RF-gain i i lepszej anteny ;)

jeśli w tej cenie to przynajmniej kup z AM/FM zawsze może się przydać

http://www.allegro.pl/item329742646_hurt_c...uszka_grat.html

albo Onwe MK-3

http://www.allegro.pl/item329741812_hurt_k...008_turbo_.html

którą możesz trochę odszumić wg tego opisu

http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=5016

Alan 100+ to to samo radio co Onwa MK-3 z lepszym FM

mam taką MK-3 po tuningu na zapasie

co do anteny to polecam lekturę tego

http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=165

niektóre anteny mają kiepską jakość i szczelność więc poczytaj opinie tych którzy już to przerabiali

73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka Hustlera jak najbardziej ok. Trzeba ją troszkę przerobić, bo inaczej zbiera cały syf jaki produkuje samochód np. przy wycieraczkach, otwieraniu szyb czy przyśpieszaniu - temat przerabiany przeze mnie dość dokładnie. Lepiej zainwestuj troszkę więcej kasy, kup montażówkę jakąś 1,5m, do tego uchwyt na klape np SF-40 i masz spokój.

 

Miałem Hustler IC-100 i w radiu słyszałem "syf". teraz mam Lemm AT71 na uchwycie SF-40 i jest dużo lepiej. Jak kupowałem Lemma to dowiedziałem się że hustlerki nie nadają się do japońców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwolcio wiem dobrze o czym piszesz, bo przerabiałem ten temat. Ale jak się umiejętnie przerobi Hustlerka to ładnie zbiera i bez syfu. Ja się muszę w końcu zebrać i wymienić swoją na jakiegość AT1200 lub AT1500. Tylko najpierw trzeba sprzedać tego Hustler'a. Co do AT71 - Magnumka to ma ona dość dobre opinie. Może na nią się skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po montażu anteny pojechałem na ustawienie. Wynik SWR 1,3 więc nic nie trzeba było ruszać. Koszt całkowity to 104 antena, 30 uchwyt, końcówka do CB 4 zł chyba i ustawienie pomiar 5zł

 

Jedyny minus to długość bo według niektórych podchodzi pod wiejski tuning. Choć w sklepie proponowali mi antenke 2m o zysku do 6dB za niewielką dopłatą.

 

Polecam wszystkim antenki do montażu a nie magnesówki. Po mojej starej antenie na dachu mam dwa kółka odbite od podstawy anteny i zarysowania od obijającego się kabla

 

Jak się ktoś boi o antene to bat w stacjonarnej też można odkręcić bo jest na motylkowej nakrętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwolcio zapewne chodziło ci o bat w montażówce, bo o bat w stacjonarnej to ja bym się raczej nie bał, bo komu by się chciało włazić na dach domu i ściągać antene taką co ma 5m i więcej albo jakąś Yage o rozpiętośći 6x4m w dodatku na maszcie :D - za dużo zachodu.

Ja u siebie problem tłukącego się przewodu zlikwidowałem - stawiam antene na rogu przy klapie - wiem, że tak się nie powinno raczej stawiać ale cóż. Śladów po podstawie mam troszkę też to jest bolączka - trzeba coś zrobić z anteną.

SWR jest do przyjęcia, choć można się poksić o lepsze zestrojenie. Ja mam zestrojone na <1.1. Trzeba było brać tą 2m i to wcale nie byłaby wieś. Dla mnie wieś to te śmieszne antenki po 60cm, gdzie ludzie się pytają co 2km o droge, bo mają taki lipny zasięg. Ta 2m to pewnikiem był LEMM AT1700 lub Turbo chyba 2001 lub z droższych Sirtel Santiago1200 ewentualnie President Texas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ktoś boi o antene to bat w stacjonarnej też można odkręcić bo jest na motylkowej nakrętce.

 

Niekoniecznie.Mam Sirio ..ale jaki model nie pamietam(ma z 1.5 m)na uchwycie i nie na motylek ale na taki specjalny kluczyk.

Zawsze jakies utrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się skusiłem przez Was na CB :P . Alan-199 AM + antena IC-100 magnes na tylnej klapie (co by przy sklepie zdjąć i od razu do bagażnika wrzucić 1m). Na moje nieduże potrzeby jestem narazie zadowolony. Odbiór: ok 10-12km - w Mikołowie kolega z Gliwic słyszany dobrze (President + 1,6m bat). Nadawanie: ok 5 +/-1km. Wyjeżdżając z domu dziś usłyszałem że 2km ode mnie postawili radarek :). Może wreszcie na mandatach oszczędze. Miałem okazje porównać Cobre z moim Alanem w sklepie - wyraźnie 40zł różnicy w cenie i Alan wypadł o wiele lepiej choćby przy strojeniu i szumach (alternator i wentylator nie daje u mnie wiekszych zakłóceń). Cena 240zł za radio + ok. 100zł antena.

Pozdrawiam mobilki i szerokości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę do tematu. Przymierzam się do kupna zestawu. Niedrogiego, ale nie koniecznie. Poszukuję w miarę małego i to jest najważniejsze. Co byście polecili? Nie mam o tych sprawach pojęcia. Korzystał bedę z niego sporadycznie, tylko podczas dłuższych wyjazdów, więc jakieś tam bajery nie są mi potrzebne (chyba że w obecnych czasach stały się niezbędne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej330 określ dwie rzeczy: ile kasy masz zamiar na to przeznaczyć i dlaczego tak mało, oraz jaka antena magnes czy stała. A później się coś dopiero pomyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zysku do 6dB

Zwykly chwyt marketingowy, anteny samochodowe mają zysk ujemny więc na to nie zwracajcie uwagi a jak sprzedawca zaczyna czarować o skuteczności to walcie mu prosto w twarz,że ściemnia.

mam zestrojone na <1.1
choć można się poksić o lepsze zestrojenie

Ale czy da się? Na zwykłym reflektometrze nawet nie ma takiej podziałki a 1.0 będzie trudno uzyskać przy takim marginesie błedu tych wskaźników. Wynik 1.1 jest przecież idealny - tyle mam na sztucznym obciążeniu :D .

Co do radia to tak jak wyżej alan i hustler w zupełności wystarczy 0 jako antymisiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara masz absolutną racje na takiej zwykłej SWR-miarce nie da się, ale na tych dużo lepszych takich grubo powyżej 200zł już się da. Co do tego co napisałem, że "można się pokusić o lepsze zestrojenie" to chodziło mi o to jak ma zestrjoną antenkę kolega zwolcio - SWR 1.3 jest do przyjęcia, choć można pokusić się o lepsze zestrojenie - o ile się da oczywiście :D. W żaden sposób nie chodziło mi to o moją antenkę - mi wystarczy to co mam.

A teraz dla niewtajemniczonych:

SWR jest parametrem określającym destrojenie anteny do odbiornika. Im SWR bliższy 1 tym więciej "W" idzie w eter. Oznacza to, że straty w antenie są małe. Przy SWR=1 to co jest dostarczone do anteny przez nadajnik zostaje wypromieniowane w eter bez żadnych strat, ale to tylko w teorii rzecz jasna w praktyce zawsze będą jakieś straty to jest nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...