Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Pęknięta gumowa osłona przegubu


Gość olgi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widziałem zapinane wzdłużnie manżety ale nie w Sunny a co do nie wyjmowania przegubu to jakoś trudno mi jest wyobrazić sobie jego wyczyszczenie. Ale pewnie są sposoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W moim przypadku wymieniłem tylko osłonę przegubu (koszt osłony firmy Spidan 23zł wraz ze smarem do tego robocizna za 50 zł) Należy bardzo dokładnie wyczyścić przegub ze starego smaru z piachem. U mnie zauważyłem już małe ubytki na przegubie od tarcia piachu, ale po wyczyszczeniu i wymianie osłony powinno być dobrze. Wcześniej nic nie klekotało i mam nadzieje, że zrobiłem to w odpowiednim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość alilee

witam

 

wymiana gumowej osłony przegubu nie jest skomplikowana, nawet dla mechanika amatora, oczywiście można wymienic jednocześnie przegub, ale jeśli nie hałasuje to po co??? powinno wystarczyć dokładne jego wymycie...... w ekstremalnych przypadkach braku kasy :) podobno pomaga zamiana przegubów pod warunkiem że nie hałasują przy jeżdzie do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Virgo_

Jak kupowalem Almerke zauwazylem, ze prawa oslona jest rozerwana (dosc mocno). Zostawilem to, bo nie wiedzialem ile juz czasu piach i inny syf leci do srodka.

Po 4 miesiacach takiego jezdzenia przegub ewidentnie nadawal sie do wymiany.

 

Moj wniosek jest taki:

 

- bardzo wczesne rozpoznanie - mozna ratowac.

- pozne rozpoznanie - poczekac, uzbierac fundusze i wymienic caly przegub. Pozniej najczesciej jak sie da kontrolowac stan oslon.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

- nawet jeśli przegub już puka to po oczyszczeniu i wymianie smaru pukać przestanie (jakiś tydzień dwa będzie cisza) lecz to sposób stosowany przez handlarzy, chyba że już całkiem kaplica z przegubem,

 

- ostatnio wymieniałem u siebie oba przeguby i gumy były nowiuteńkie a pukało jak szalone.

 

Moim skromnym zdaniem nie ma to jak wymiana podzespołów na nowe, wymiana to żadna filozofia (jeden przegub dla amatora takiego jak ja to 1h spokojnej roboty).

 

 

ps...posiadam caluteńkie gumy więc jak ktoś reflektuje oddam za przysłowiową złotówkę :D , jedyne co będzie trzeba dokupić to smar i opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukal

Wymień osłonę jak najszybciej, mniejszy koszt. W moim przypadku wymiana przegubu to koszt co najmniej 1500 zł gdyż nie mogłem znaleśc zamiennika (wersja bodajże japońska). Ojeździłem się oszukałem i nic. Według katalogu przegub powinien pasowac. 25zębów na zewnątrz 23 wewnątrz ale średnica nie ta (w katalogu coś ponad 23mm a u mnie ponad 24mm) i tylko serwis pomoże a cena serwisowa powala :( Z tego co się dowiedziałem to wersja na rynek japoński się różniła i stąd te koszty. Lepiej zapobiegac niż leczyc. U mnie póki co nie stuka ani puka (tyle szczęścia) bo był dobrze wyczyszczony. Troszke nastraszyłem :) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...