Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po DRUGIM roku - koszty


txm777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak potwierdzam - chodzi o wiek samochodu. Im starsze auto rabat większy - ale max. 30 %. Przy czym oni to liczą jakoś różnie. Na robociznę trochę inaczej i na części trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Przegląd po 2 roku w Bielsku Białej
Cena 557 zł -w cenie przegląd okresowy,uszczelka korka spustowego oleju,płyn hamulcowy,dezynfekcja klimy-płyn. I nareszcie niema normalii i materiałów pomocniczych :nissan2:  Czas oczekiwania 4,5 godziny-(filtry i olej własny) zgłaszałem trzeszczenie deski rozdzielczej (pan znał temat ha ha ha) trzeszczenie znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałem że np. olej zabieracie własny, filtry. Czy wykonujący przegląd bierze odpowiedzialność za to co wlewa i montuje np. filtry? Po czasie nawala silnik, kto bierze odpowiedzialność, gwarant mówi że on nie wie co za olej był wlewany, nie był zakupiony w ASO :whistle:. To mogło być przyczyną awarii silnika. Z poprzednim samochodem podobnie chciałem zrobić i sam kupić materiały do wymiany(byłoby taniej) tylko kierownik serwisu powiedział że nie biorą odpowiedzialności za powstałą awarię np. silnika. Jadę na przegląd w czerwcu i zapłacę za materiały żeby mieć święty spokój :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem olej we wł.zakresie(ważne by z legalnego źródła i mieć rachunek) i pod koniec przedłużonej gwarancji dopadła mnie poważna awaria silnika.Serwis z tego powodu nie robił najmniejszego problemu.Naprawił silnik,co zresztą zgodne jest ustawą UE ,ważne by parametry się zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem wymienić olej w ASO w swoim QQ. Początkowo zamierzałem zawieźć do nich zarówno olej jak i filtr. W rezultacie pojechałem z własnym olejem, a resztę pozostawiłem serwisowi (czyli filtr ich). Wyszedłem z założenia, że do oleju się nie przyczepią, bo był zgodny z wymogami Nissana (normy, faktura itd.). Z filtrem nie ryzykowałem, bo mogliby jednak w razie problemów z silnikiem stwarzać problemy. W rezultacie olej wymienili bez gadania. Wilk syty i owca cała. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak robię. Za filtr przepłaca się parę złotych ale ma się gwarancję jego właściwej pracy. Kiedyś był wątek na forum, że przy zamiennikach przy bardzo niskich temperaturach zdarzały się mikro wycieki - prawdopodobnie ze względu na inny rodzaj gumy w uszczelce. Przy oryginalnych nigdy nie było tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyszedłem z założenia że dobre, własne filtry i olej to naprawdę spore oszczędności przy przeglądach w ASO. A co do jakości (po penetracji rynku) okazało się, że np. filtry do nowego Note produkuje Mahle Knecht (zresztą na oryginałach wprost jest napisane Nissan Mahle), a olej Total (naklejka Shella na szybie jest "wybrykiem marketingowym" w Polsce bo samochody zalewane są obecnie w fabryce Nissana właśnie olejami Total).

Stąd nie sądzę, że stosowanie części tych producentów obniża wymogi producenta skoro sam Nissan właśnie takie stosuje. Zaznaczam, że moje obserwacje dotyczą nowego Nota (od 2013), poprzednie wersje mogły mieć części od innych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knecht/Mahle , to jakość sama w sobie bez dwóch zdań ,co do oleum ,to nie do konca masz rację.ASO leje te oleje,z firmą której ma podpisane najkorzystniejszą umowę i w historii było już kilku dowstawców.Nie leje oleju marki nissan, prawie w żadnym ASO(kosmiczna cena za logo) ,chyba że sobie zażyczysz(prdukowany obecnie przez ELF/Total)

W Szczecinie od wielu lat lany jest Shell , a wcześniej był mobil i texaco o ile paiętam.Znam ASO ,gdzie wlewa się ELFA ,jak i Castrola.


ja również w tiidzie w ORI miałem powietrza -mahle ,oliwy purflux (dci) paliwa delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sobotę miałem przegląd po 2 roku w Kaliszu. Zabrałem filtr oleju, kabinowy i olej Total 0w20, płynu hamulcowego nie wymieniali - mały przebieg. Koszt 265zł. Myślę że do zaakceptowania. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję. U mnie z wymianą płynu hamulcowego i swoimi materiałami (olej Total 0w20, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy, płyn hamulcowy) robocizna wyszła 300 zł, a koszt całkowity to 536 zł. W tak normalnej cenie to przeglądy w ASO mogę robić co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę miałem przegląd po 2 roku w Kaliszu. Zabrałem filtr oleju, kabinowy i olej Total 0w20, płynu hamulcowego nie wymieniali - mały przebieg. Koszt 265zł. Myślę że do zaakceptowania. :)

Witam. Czy można wiedzieć gdzie kupiłeś olej ? Na forum pisali o zakupach oleju i filtrów u kolegiberlin, ale nie wiem czy to co sprzedaje kb jest oryginalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wczoraj po rozmowie z nissan Fiałkowski w sprawie drugiego przeglądu miły pan powiedział że koszt przeglądu z materiałami to 1100 zł brutto.Coś za drogo wydaje się ta usługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ???? 1100 zł ?? przy średnich zarobkach 2500 zł !!

Ładnie, ładnie :D Ja robiłem kompletny przegląd latem na 120 tyś.

W ASO Nissana kontrola całości a wymieniali olej, filtry, płyn hamulcowy, płyn w chłodnicy, kontrola zbieżności, świece i zapłaciłem 217f !! czyli tyle co w Polsce z jednym zastrzeżeniem. Średnio zarabia się u nas 70f dziennie !!

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciagaja Cie ja w grudniu za drugi przeglad zapłaciełem w Japan Motors w Krakowie 340 zl mialem wlasny olej ifiltr oleju oraz plyn hamulcowy

. Jezeli korzystasz z ich materialow to 780 chyba ze nalezysz do programu Nissana to 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po rozmowie z nissan Fiałkowski w sprawie drugiego przeglądu miły pan powiedział że koszt przeglądu z materiałami to 1100 zł brutto.Coś za drogo wydaje się ta usługa.

 

Przegląd duży - po drugim roku mniej więcej tyle kosztuje. Jak ktoś płacił mniej, to znaczy że ASO nie wykonało wszystkich przewidzianych w tym przeglądzie czynności. Ale jest jedno ale. Olej w ASO to koszt około 300 PLN. Kupując go samodzielnie o razu oszczędzasz około 200 PLN. Płyn hamulcowy tez warto kupić samemu - oszczędzisz kolejne 50 PLN. Filtr kabinowy - kolejne 50 PLN oszczędzone. Filtr powietrza podobnie. Zatem kupując podstawowe materiały spokojnie zbijasz z ceny 300-400 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ???? 1100 zł ?? przy średnich zarobkach 2500 zł !!

Ładnie, ładnie :D Ja robiłem kompletny przegląd latem na 120 tyś.

W ASO Nissana kontrola całości a wymieniali olej, filtry, płyn hamulcowy, płyn w chłodnicy, kontrola zbieżności, świece i zapłaciłem 217f !! czyli tyle co w Polsce z jednym zastrzeżeniem. Średnio zarabia się u nas 70f dziennie !!

W poprzednim nowym aucie pierwszy przegląd był gratis,tylko olej i filtr zabrałem,czyli można,ale to było dwadzieścia lat temu.

Po kupnie Nota podziękowałem za wszystkie trzy,licząc się z utratą gwarancji, czwarty rok i ładnie śmiga.

Ale przy dzisiejszych wynalazkach to już duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodze się z kolega ranger w ksiażce gwarancyjnej jest zapisane co obejmuje przeglad po 24 miesiacach I jest to wymiana oleju, wymiana płynu hamulcowego, filtrów oral przeglad nadwozia. W moim przypadku wszystkie czynności zostały wykonane. Najlepiej podzwonić po różnych ASO I już będziesz miał porównanie. Co do gwarancji to bym nie ryzykował jej utraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale ja trzymam właśnie katę dużego przeglądu jaki robiłem w 2012 r. (po dwóch latach). Koszt był podobny a lista wykonanych czynności obsługowych jest imponująca. Być może coś się zmieniło przez ostatnie lata. Zresztą wystarczy przejrzeć posty na początku tego tematu. Prawie wszyscy w zależności od użytych materiałów zgłaszali koszt w przedziale 800-1000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...