Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po DRUGIM roku - koszty


txm777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj bylem na przeglądzie po 40 tys.km w ASO Ballaun i jestem mile zaskoczony jakością obsługi oraz ceną za sam przegląd.

Cenę jaką zapłaciłem to :

Materiały : filtr olej+uszczelka, filtr powietrza + kabinowy,płyn hamulcowy = 309 zł

Geometria : 90 zł

Wymiana klocków i tarcz hamulcowych : 110 zł

Przegląd : 390 zł

Co dało razem 899 zł brutto

Niestety co do geometrii to mógłbym dać minus ale za całokształt daję plusa.

Samochód umyty, odkurzony w środku, umyte szyby w wewnątrz oraz wyczyszczone plastiki.

Ogólnie jestem na plus.

Pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki i tarcze to coś za tanie,chyba sama wymiana,a reszta jako gwarancyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki i tarcze to coś za tanie,chyba sama wymiana,a reszta jako gwarancyjna?

 

Klocki i tarcze były moje a cena to po prostu za samą wymianę.

Pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,a co za zestaw dałeś?Tamte już się kwalifikowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,a co za zestaw dałeś?Tamte już się kwalifikowały ?

Cześć,

zestaw klocków i tarcz to orginały tyle, że kupiłem dużo wcześniej.

Wymieniłem dlatego,że tarcze miały grubość 19.9 mm a minimum jest 19,8 mm

a klocki miały chyba ze 2 mm także też szrot, mierzyłem sam mikrometrem przynajmniej wiem że nie zrobili mnie w wała.

Pozdr. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dziś byłem na przeglądzie po drugim roku (36 000 km).

 

Koszt to 426 zł, w tym była robocizna około 270zł, reszta to filtr oleju i powietrza, płyn hamulcowy oraz pozostałe dodatki. Olej kupiłem sam - bańka 4l Castrol EDGE 5W30 - 155zł!. Filtr przeciwpyłkowy wymieniałem latem, więc dziś już tego nie robiłem. Razem kosztowało mnie to 581zł. Mam też podbity przegląd nadwozia.

 

Tym razem pojechałem az do Ełku (160 km) i doliczając nawet koszty paliwa (około 80 zł), wyszło mnie to i tak taniej niż rok temu w Olsztynie.

Porównując koszt przeglądu rok temu (bez ceny filtra przeciwpyłkowego i oleju, który kupowałem sam) - 593 zł, to nawet doliczając do dzisiejszej ceny paliwo na dojazd - 426+80=506zł, wyszło taniej o 90zł, a dodatkowo był wymieniony płyn hamulcowy. Trochę może szkoda czasu, ale w Olsztynie tak podpadli, że staram się ich unikać.

Poza tym w Ełku wymienili mi dziś łożysko dociskowe sprzęgła (objaw głośnej pracy po puszczeniu sprzęgła) i umówili się na wymianę łącznika w kolumnie kierownicy (przeskoki w kierownicy) - czego w Olsztynie nie potrafili rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy był ktoś na przeglądzie po II roku okolice śląska , Częstochowy, Bielska ? W Krakowie powiedzieli mi 1010 pln :angry: Szok !!!! W Bielsku zaproponowali 860 pln, już znacznie lepiej. Może gdzieś do 150 km od Krakowa będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Chorzowie (obok wesołego miasteczka, 2 min od silesia city center czyli prawie Katowice - dobry dojazd od Krakowa) i pozwolę sia autocytować :-)

 

No i jest drugi przegląd (przebieg niecałe 22kkm) - 953 zł w tym:

- robocizna 488 zł,

- olej shell Helix Ultra 5W40 - 163 zł,

- Płyn hamulcowy DOT4 - 22 zł,

- f. przeciwpyłkowy - 109 zł,

- f. powietrza - 104 zł,

- f. oleju - 47 zł,

- uszczelka korka spust - 6 zł,

- normalia/mat. pomocnicze (??) - 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem z Bosch car servis, owszem pierwszy przegląd poleca jak najbardziej w serwisie nissana, natomiast następne już z nie koniecznie. Po wstępnym przeliczeniu czyli:

-olej 5W40 Helix Ultra

-filtr powietrza

-filtr oleju

-filtr pyłkowy

-kontrola płynu chłodzącego (w sensie jakości nie tylko ilości)

-kontrola płynu hamulcowego ( j.w)

oczywiście wpis w książce serwisowe plus kartę przeprowadzonych czynności- wszystko to wycenił na 470 pln. :blink: Chyba się zdecyduję!!!!!! :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i wymiana, to była rozmowa telefoniczna, choćby nawet jak piszesz wyżej, dojdzie ok 30pln i tak zamknę się ew 5-ciu stówach. :). Gość wymieniał jeszcze drobniejsze rzeczy,( kontrola stanu klocków i inne) ja opisałem te "grubsze" roboty ;)

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam,że przy większych usterkach nie obeszło by się bez bólu. Ale powalczyć by można było, temat ten już był

Zostało mi 11 miesięcy gwarancji, myśle że będzie dobrze :D

Obowiązujące w Polsce europejskie rozporządzenie GVO (od niespełna pięciu lat) wprowadziło więcej wolnej konkurencji w motoryzacji. Właściciele aut na gwarancji nie są zobowiązani do serwisowania ich wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Oczywiście, bezpłatną naprawę gwarancyjną można wykonać tylko w ASO, ale już obowiązkowy przegląd możemy zlecić nieautoryzowanemu warsztatowi.

- to z tematu http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/58921-sezonowa-wymiana-oleju-silnikowego-w-benzyniaku-16/

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeah, czyli tak jak zawsze, siakeś prawo jest ale i tak kończy się batalią sądową kto zawinił :-/

W kazdym razie jak sie zdecydujesz opisz jakie wrażenia - bo ja we wrześniu też koniec imprezy z aso mam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- robocizna 488 zł,

- olej shell Helix Ultra 5W40 - 163 zł,

- Płyn hamulcowy DOT4 - 22 zł,

- f. przeciwpyłkowy - 109 zł,

- f. powietrza - 104 zł,

- f. oleju - 47 zł,

- uszczelka korka spust - 6 zł,

- normalia/mat. pomocnicze (??) - 12 zł.

 

robocizna słono ale ASO zawsze zdziera skórę i choć nie rozumiem skąd biorą te normy to się im nie dziwię, cena oleju jest przyzwoita, droższa dosłownie o kilkanaście zł od rynkowej, cena płynu hamulcowego też niemal taka sama jak na wolnym rynku, potwornie drogi filtr kabinowy ( norma to ok 45 zł) i kosmiczna wręcz cena filtra powietrza ( japoński filtr JC Premium w sklepie 25-30 zł)Podobnie jest z filtrem oleju - Mann kosztuje połowę ceny ASO a kuriozum to uszczelka korka która warta jest powiedzmy 50 groszy . A te normalia/mat. pomocnicze? może papier toaletowy zużyty przez mechanika albo kubek kawy ???:whistle:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te normalia/mat. pomocnicze? może papier toaletowy zużyty przez mechanika albo kubek kawy ???:whistle:

 

buehehe, też Dar gryzie mnie co to moze być :-) dopiero jak wróciłem do domu to zauważyłem ten wpis, więc nie zdążyłem zapytać.

Zawsze jednak mógł do kawy wyjarać papieroska i to też się liczy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was,dospać nie możesz? :D

Tak ,Dar te normalia to tak jak napisałeś ,wliczone kubki,woda, papier,i tym podobne pierdoły.Normalnie koszty prowadzenia warsztatu rozpisane na wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba być twardym jak żelki z biedronki i podnieść cztery litery z łóżka :-)

Ja robię tak:

1. Podnoszę cztery litery (ręka)

2. Czterema literami walę w budzik

3. Śpię dalej

Uwierz, to dobry sposób :)

Choć nie wszyscy (np. mój szef) są w stanie to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem z Bosch car servis, owszem pierwszy przegląd poleca jak najbardziej w serwisie nissana, natomiast następne już z nie koniecznie. Po wstępnym przeliczeniu czyli:

-olej 5W40 Helix Ultra

-filtr powietrza

-filtr oleju

-filtr pyłkowy

-kontrola płynu chłodzącego (w sensie jakości nie tylko ilości)

-kontrola płynu hamulcowego ( j.w)

oczywiście wpis w książce serwisowe plus kartę przeprowadzonych czynności- wszystko to wycenił na 470 pln. :blink: Chyba się zdecyduję!!!!!! :shifty:

 

i jak serwisujesz w boschu??

najgorzej że tylko po 3 latach pa pa ASO

bo gdyby serwis boscha czy inny zrobił by to dobrze zgodnie z normami producenta i jakiś przepis polski czy unijny lub ASO by to zatwierdził to już bez utraty gwarancji już dawno bym powiedział im pa,pa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł zdaj raport...

kolega Dar1962 już po 3 latach zrobił u siebie w mieście serwis w Q-SERWICE.

ciekaw jestem jak np: w Boschu ile to kosztuje dla porównania, jakie czynności i jaki standard zakładu usługi.

zdaj raport ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem. A więc tak - bardzo duży pozytyw zarówno za usługę, obsługę klienta, informacje.

Byłem umówiony na 8, o godz 8.00 Nocik stał na stanowisku przeglądowym.

Co do cen :

- olej castrol GTX Magnatec 5W40 SL/CF -- 143pln

-filtr olejowy -- 18,50pln

-filtr powietrza -- 30,70pln

-filtr wnętrza pyłkowy -- 50,90pln

-robocizna -- 240pln

- uszczelka pod korek -- gratis

----------------

483,22pln

Co do oleju helixa akurat nie mieli, zaproponowali castrol, oczywiście jeżeli bym się uparł, do 20 min byłby i helix.

Co do płynu hamulcowego - po kontroli okazało się że ma 205 stopni (miara wartości płynu ham), minimalna wartość to

185 st.a więc płyn w pełni sprawny, zapytano więc grzecznie czy sobie życzę wymianę czy płyn pozostaje, zapewniono mnie jednocześnie ,że przez rok wartość nie spadnie poniżej 185st- pozostawiłem. Podobna sytuacja z płynem chłodzącym (min tem zamarzania 30) u mnie było 40.

Cały przegląd trwał 2 godziny. Oczywiście na koniec otrzymałem fakturkę, kartę przeglądu technicznego, oraz wydruk z ustawienia geometrii kół.

Jestem w pełni zadowolony z całej operacji :), i jeżeli wszystkie stacje Bosch car service tak działają to niech ich

będzie jak najwięcej, a tę w Wieliczce "ASO Nodzyński" polecam z pełną odpowiedzialnością !!!!

Ach .. jeden minusik, nie umyli autka :D ale za 550pln które zostało w kieszeni mogę sobie myć go co tydzień przez cały rok na myjni. :D:P

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena pół na pół warta zachodu,już same ceny filtrów mówią za siebie.

A jak książka gwarancyjna?Podbita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

483,22 pln. to ile by ASO zerżną...???

karta przeglądu tech. to czynności które sprawdzali ?

Czyli rozumiem że pierwszy przegląd miałeś w ASO, 2-gi-w Boschu.

 

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=24045&Strona=2

nie ma jak to traktuje Nissan

 

jak masz coś takiego jak spis czynności,faktury

- ciekawe czy od razu z góry ASO odrzuciło by gwarancję bo u nich nie robiłeś.

niby nie powinni.

ale przez 3 lata serwisować w ASO to pieniądze w błoto /-bo niby co przez 3 lata ci się popsuje

a jak nawet coś gratis wymienią to za inne czynności zapłacisz więcej co w takim boschu by w raz taniej wyszło.

Edytowane przez zizu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...