Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T31] spalanie


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Średnie jak w mordę strzelił jest 8.7l , minimalne w trasie da się zejść poniżej 6l - prękość 80km/h na 6 biegu , max w mieście to około 11l - wszystko zależy od nogi.

przejechane 110 tyś , przy 97 tyś wymieniony silnik na koszt nissana ( mimo że po gwarancji ) poprostu się zużył i rozsypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie w moim QQ automat jest bardzo podobnie. Miasto 8-9, trasa 150km/h 7-8, lekka trasa do 120km/h potrafi zejść poniżej 6,5 i to na automacie. Zależy jak jeździcie oczywiście. To nie 1,4 TDI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kortyzon

może mi pomożecie. Mam od 2 tygodni X z 2009 r, przebieg 90 000 poj. 2.0

i tej parszywy gad pali mi w mieście .... uwaga.... 11,6 l !!!

Żadnych szaleństw, spokój, anioł za kierownica  i coś takiego?

 

Coś w nim jest nie tak. Od czego zacząć sprawdzanie?

 

Nie wiem czy to ważne, ale zanim przyjechał do mnie to stał 3 miesiące, potem 400 km w trasie i teraz 3 tydzień w mieście.  

 

Co robić? Co  sprawdzić? Najpierw komputer, spalanie czy zaciski na kołach - totalnie nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 - co? benzyna czy diesel? Jeśli Pb - to spalanie całkiem normalne. Przy D zakładam że jest to zakres tolerancji zależny od sposobu jazdy jak i odcinków, które pokonujesz. Jeśli to przreloty po 5km (Wawa) na jeden strzał to spalanie też raczej w normie. Jak długo stoisz w korkach?, ile podróżujesz?

 

Sprawdź (wymień): filtr powietrza, paliwa, oleju (wraz z olejem). Na jakich oponach jeździsz? (rozmiar, zużycie, marka, ciśnienie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi pomożecie. Mam od 2 tygodni X z 2009 r, przebieg 90 000 poj. 2.0

i tej parszywy gad pali mi w mieście .... uwaga.... 11,6 l !!!

Żadnych szaleństw, spokój, anioł za kierownica  i coś takiego?

 

Coś w nim jest nie tak. Od czego zacząć sprawdzanie?

 

Nie wiem czy to ważne, ale zanim przyjechał do mnie to stał 3 miesiące, potem 400 km w trasie i teraz 3 tydzień w mieście.  

 

Co robić? Co  sprawdzić? Najpierw komputer, spalanie czy zaciski na kołach - totalnie nie mam pojęcia.

 

Moim skromnym zdaniem najczęściej winny jest DPF za nadmierny apetyt auta na paliwo.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - szczególnie kiedy zbiera się do wypalenia.... potem X-trail pali tyle co nic... ;)

Niestety jest istotna i wyraźna różnica w spalaniu X-traila z takim samym silnikiem ale z DPF lub bez niego.

X-trail z DPF nawet ma inne wtryski ,które dozują wieksza ilość paliwa.

Dopóki filtr jest drożny to spalanie X-traila z DPF jest  średnio większe o ok.1-1,5 litra/100km.

Kiedy filtr zaczyna się zapełniać i zaczynają się cykle wypalania  to spalanie gwałtownie zwieksza się nawet i do 5 litrów na setke więcej.

Najgorsze ,ze spora ilośc paliwa przedostaje do oleju silnikowego rozrzedzająć go .przez co dramatycznie spadają właściwości smarne oleju a w konsekwencji przyśpieszone zużycie silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę zrobię OT :P  bo ma T30 :D

Mój dzisiejszy wynik:'

l1ie.jpg

Na pierwszy rzut oka to żadna rewelacja... ale należy uwzględnić kilka dodatkowych parametrów:
zimowe wielkie kapcie, aerodynamikę stodoły, jak i dodatkowe kręcenie tylnego wała... 
No i trasa długości około 60km pokonana w obie strony, gdzie najdłuższa prosta (bez zakrętów, podjazdów i zjazdów) miała może z kilometr.

 

kw0q.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam T31 2.0Dci  173KM

 

Gdy odbierałem (jestem II właścicielem) go od pierwszego miał 6.5l/100km.  Docisnąłem na jeździe próbnej zdrowo, ale i tak nie doszło do 6.8.

Nie wiem, jak taki wynik można wykręcić?

 

Mam 8l/100KM na jakieś 250km od resetu liczników, świeżo po pełnym, w ASO przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T30, 2.0 benzyna, 140KM.

Co bym nie robił, gdzie bym nie jechał i jak bym nie jechał - nie pali mniej jak 10l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T31, 2.0 dci, 173KM: 4700km po autostradach europy (120-140km/h), box na dachu, bagażnik po dach załadowany, 5 osób, średnie spalanie 8,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

T-31, 2.0 cdi, 173KM średnie spalanie w mieście 7,6-8,0 l/100km na krótkich odcinkach, w trasie ok. 7,2 l/100km (lubię docisnąć). Ostatnio w strugach deszczu (szybciej niż 100km/h się nie dało), na 100 km odcinku,  uzyskałem na komputerze 6,3 l/100km, nie przekraczając 2000 obr/min.

 

Bardzo istotne jest ciśnienie w ogumieniu. Przy zbyt niskim o 0,2-0,3 bara, różnica w spalaniu ok. 0,5 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T31D będzie palił od 0-30l/100km. Co robić by palił najmniej? Szybko rozpędzać się do 70-80 (można mniej ale wtedy niewygodnie na najwyższym biegu) i utrzymywać tę prędkość jak tylko to możliwe. Wtedy obroty spadają do 1500 i spala 6-7 l średnio. Chwilowo (choć nawet przez wiele metrów) może nawet nic nie palić. Szczególnie z górki wtedy gwarantowane zero przy wrzuconym biegu i puszczonym sprzęgle. U mnie przy takiej jeździe t30B zszedł do 8 (średnio).

 

Jeśli chodzi o ciężkie auta to literek można zdjąć z setki jeśli się zmieni łożyska i sprawdzić zaciski.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie że mamy DPFy i nie można bić rekordów spalania dieslem uprawiając PJS. Ojciec mojego kupla pracujący w ASO Nissana w Chorzowie powiedział mi, że X-em T31 na trasie najlepiej nie schodzić poniżej 2.000 obrotów bo wtedy dobrze się DPF wypala pasywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie że mamy DPFy i nie można bić rekordów spalania dieslem uprawiając PJS. Ojciec mojego kupla pracujący w ASO Nissana w Chorzowie powiedział mi, że X-em T31 na trasie najlepiej nie schodzić poniżej 2.000 obrotów bo wtedy dobrze się DPF wypala pasywnie

 Bardzo trafna uwaga i niezwykle istotna rada! T31 dCi należy jeździć tak, aby podczas zmiany biegu na wyższy obroty nie spadały poniżej 2000. Jeżdżę w ten sposób i  przez 4,5 roku tylko raz musiałem "gasić" kontrolkę DPF-a. Inna sprawa, że rekordy jazdy na kropelce to niech sobie biją właściciele Octavii tdi i później opowiadają głupoty przy piwie. :argue: 

Pozdrawiam Forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem Xa T31 2.0  150kM od kilku miesiecy pierwsze baki to poszły na naukę przesiadka z benzyniaka Ostatni bak 7,7l /100,a wskazania kompa trudno je zrozumiec dla tego lubię się sugerowac srednią z całego baku.

Edytowane przez boku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

T31 2.0D Automat 165KM - przejechane 4000km - średnia z wyświetlacza 11,3L/100km

Jak wyjechałem w trasę i pogoniliśmy go po 130-150 ale równomierna i płynna jazda - zeszło do 9,8L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-31 2.0 Diesel 150 KM, codziennie do pracy drogą ekspresową 44 km w jedną stronę przy prędkości około 120-130 km/h + trochę po mieście 7,8 l/100km, po akcji serwisowej dla T-31 7,2 l/100km - wskazania komputera odpowiedno: 8,4 l i 7,9 l - czyli ładne przekłamanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje spalanie trasa 7l, miasto 8,5-10l, autostarda 8-10l

 

2 pytania: 

1) jaki dystans do kolejnego tankowania po napełnieniu zbiornika na full pokazuje wam komputer podładowy ? mój pomiędzy 700-900 km (max 995km)

2) jaki ON tankujecie i czy odczuwacie to w realnym spalaniu ? (chodzi mi oczywiście o podstawowy - tańszy ON lub drozszy_nazwy różne na poszczególnych stacjach)

 

dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez niedri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-31 2.0 Diesel 150 KM, codziennie do pracy drogą ekspresową 44 km w jedną stronę przy prędkości około 120-130 km/h + trochę po mieście 7,8 l/100km, po akcji serwisowej dla T-31 7,2 l/100km - wskazania komputera odpowiedno: 8,4 l i 7,9 l - czyli ładne przekłamanie.

 

Wczoraj trasa w dwie strony łącznie 439 km, średnie spalanie wg komputera 6,9 litra, prędkość 80-130 km/h, temperatura +10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 6,5-7,0 l (trasa + niewielkie miasto), Autostrada 130 = 7,5 l (mówię o wskazaniach komputera)
Tankuje zawsze normalne paliwo na dużych stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mówiąc o spalaniu podajecie Panowie przy jakiej jest prędkości. A czy ktoś może sprawdzał poprawność wskazania prędkościomierza -  post-81520-0-16588500-1392983053_thumb.jpg. Mój licznik wskazuje o 15 km/h więcej niż nawigacja i tak jestem w stanie rozpędzić go do 210 km/h (AutoBahn Niemcy). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,  we wszystkich autach zegar pokazuje większą prędkość niż się jedzie, tylko, że X-Trailach to przekłamanie jest wyjątkowo duże. Producenci specjalnie zawyżają wskazania predkosciomierza. Lepiej aby  on dodawał a nie odejmował bo wtedy mieli by sporo problemów tym bardziej, że do tego samego samochodu producent dopuszcza różne wielkości opon. Ja mam oponki o większym profilu i mam różnice chyba 5km/h przy 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa 580 km 

 

ok 360 km zwykłe drogi, spory ruch prędkośc 70-100

ok 220 km autostrady - prędkośc 120-150

 

spalił wg tankowań 6,9 l/100km

 

jak dla mnie rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Osobiście używam kalkulatora spalania, to  fajna aplikacja dla tel. na Androidzie.

Średnio za okres 9 mies. 7,2 l/100km, komputer przekłamuje ok. 0,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...