Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile wam pali


Gość tau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej 10 raczej nie zejdzie.

obecnie w mieszanym trzyma się 11, a latem w trasie do 100 wystarczyło 9.bez wariacji oczywiście. 100-110-120 autostrada wystarcza mu 10.

Edytowane przez KarolKatarzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Moj jak mial 31" i typowo szosowe opony to potrafil w 7 osob na trasie spalic ponizej 10, ale srednie-czyli miasto , troche polnej drogii 20km szosy zawsze bylo 11. A teraz na 34" po przeliczeniu miedzy 12 a 14, ale zwyczajowo 13.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Patrol Y61 1998 long.

Przebieg nie mniej niż 260 000, a ile na prawdę to cholera wie :-)

Opony Michelin 245/75/16 LTX M/S

 

Po mieście: Warszawa normalna codzienna jazda, trochę korków (pomiar wykonałem na jesieni, nie było mrozu ani śniegu, łącznie na dystansie 600 km), bardzo spokojna jazda, = 13,3 litra.

Trasa: (pomiar wykonany w lutym przy temperaturze ok -5 stopni), po "Katowickiej" na dystansie 440 km, 4 osoby na pokładzie, bardzo spokojna jazda w granicach 90-110 km/h = 11 litrów.

 

W moim przekonaniu przyzwoity rezultat :-)

Poprzednio jeździłem land cruiserem 120, 2005, silnik 3.0D i były to niemal te same wyniki.

Patrol z zupełnie innej epoki niż L.C. a spalanie porównywalne.

Zastrzegam, jestem najspokojniej i najwolniej jeżdżącym człowiekiem na świecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol Y61 1998 long.

Przebieg nie mniej niż 260 000, a ile na prawdę to cholera wie :-)

 

Po mieście: Warszawa normalna codzienna jazda, trochę korków (pomiar wykonałem na jesieni, nie było mrozu ani śniegu, łącznie na dystansie 600 km), bardzo spokojna jazda, = 13,3 litra.

Trasa: (pomiar wykonany w lutym przy temperaturze ok -5 stopni), po "Katowickiej" na dystansie 440 km, 4 osoby na pokładzie, bardzo spokojna jazda w granicach 90-110 km/h = 11 litrów.

 

Zastrzegam, jestem najspokojniej i najwolniej jeżdżącym człowiekiem na świecie!

 

Nie napisałeś jaki silnik :)

U mnie ta sama wersja z silnikiem 3.0Di z roku 2000 spalanie na trasie w normalnej mojej jeździe to 9.0 - 9.5. W cyklu mieszanym to 9.5 - 10.5.

Jak pogonić po tej samej trasie co Ty w identycznym składzie wyszło mi 11.2. W zimę wzrasta z różnych względów. W tą nawet o 1 litr.

Ale w tą zimę nie mogłem sobie odpuścić szaleństwa w zaspach i tym podobnych wyczynów w drodze do pracy.

I co ciekawe to czy jadę sam czy w 7 osób to zużycie nie zmienia się, widać w stosunku do jego masy zawartość nie ma znaczenia.

Najniższe zanotowane zużycie to było 8.7 na dystansie 900 km. Jazda samemu, ale w pełni załadowana cała reszta samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, faktycznie...

Chciałem być skrupulatny a nie podałem podstawowej informacji :-)

Silnik 2.8 TD

 

Masz rewelacyjne spalanie, ja miałem w życiu kilkanaście samochodów i niestety zawsze paliły mi więcej niż innym :-)

Na szczęście do jazdy na dalekie trasy mam ekonomiczniejszy samochód :-)

 

Mam podobne spostrzeżenia, Patrol bez względu na obciążenia zachowuje się tak samo.

To znaczy... nigdy nie jest żwawy :-)

Jest mi strasznie głupio jak ktoś w ruchu miejskim wpuści mnie przed siebie a ja nie mogę przyśpieszyć i na chwilę blokuję cały pas :-)

 

Tak na marginesie, wszyscy się ze mnie śmieją, że jeżdżę na co dzień tym czołgiem.

Ja odpowiadam, że to jeszcze nic! Ludzie po Warszawie jeżdżą przegubowymi autobusami i się da, to co tam Patrolem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rewelacyjne spalanie, ja miałem w życiu kilkanaście samochodów i niestety zawsze paliły mi więcej niż innym :-)

 

Nie masz złego. Wersja 2.8 zawsze więcej paliła. Taki jej urok.

 

Jest mi strasznie głupio jak ktoś w ruchu miejskim wpuści mnie przed siebie a ja nie mogę przyśpieszyć i na chwilę blokuję cały pas :-)

 

No jak ktoś nie chce Cię wpuścić to powolutku ruszasz i od razu ze trzech wpuszcza ;)

 

Tak na marginesie, wszyscy się ze mnie śmieją, że jeżdżę na co dzień tym czołgiem.

Ja odpowiadam, że to jeszcze nic! Ludzie po Warszawie jeżdżą przegubowymi autobusami i się da, to co tam Patrolem :-)

 

Nie tylko z Ciebie. Moja żona też się dziwi jak ja tym mogę.

Sama stwierdziła, że bardzo wygodnie jej się jeździ na fotelu pasażera.

A za kierownicą nie chce siadać bo co by było gdyby jej się spodobało :)

Po tej argumentacji przyznałem jej rację, lepiej niech się nie spodoba.

 

I pozwolisz, że ten tekst o autobusie to sobie kiedyś użyję po takim śmianiu pod moim adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

no to ponownie.....ku przypomnieniu Y61, długi, 2800ccm , spokojna jazda mieszana.

Po zmianie obuwia na 285/75R16 BFgoodrich all-terrain ( przynajmniej proporcjonalnie w nim wyglądają) wykazuje 11 , ale uwzględniając różnicę w obwodzie w stosunku do oryginalnych 265/70R16 można przyjąć że potrzebuje 10-10,5 l by pokonać 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol V8 6.2 13-17 koła 37 cali

Patrol V8 6.5 Turbo 220 koni 14-18 koła 37 cali

Patrol V8 6.5 Turbo 300 koni na trasie pali 13 w mieście 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę nie drażnić .......użytkowników standardowych patroli trzystoma konikami pod maską!!! ;)

te 130 w 2,8..........to jak 60 w innym aucie... :mellow: no może przesadziłem ale i tak to zdecydowanie zbyt mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio, stosując inną technikę jazdy, zszedłem ze średnim spalaniem na 11,5 litra. Nie wkręcam go na wysokie obroty i zmieniam bieg na wyższy przy 2000 obr/min. Lepszą dynamikę na niskich obrotach osiągnąłem przez zwiększszenie dawki na pompie. Dzięki temu jest dość żwawy od 1200 obr/min i na trasie mieszczę się w 10 litrach.

 

Mastodont mnie zaskoczył. Byłem na urlopie w górach. Przed wyjazdem przesunąłem nastawnik w pompie i sporo zwiększyłem dawkę paliwa żeby miał buta na trasie i pod górkę. Trochę poddymia na zimnym ale przejechałem 1577 km i spalił mi 9,32 l/100 (opony Cooper Discoverer ATR 265/70/16).

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam GR 60, krótki, silnik 2.8, w trasie tak do 120km/h wyszlo mi jakies 11l

w miescie jeszcze nie wiem ;)

opony 33" wiec tez swoje ciągną

jak na to bydle, uwazam, ze to niezly wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czytam, czytam i się dziwie. Mój GR 2,8 98r. krótki pali 9l czasami jak zaszaleje to 10l. jest to normalna codzienna jazda.

 

Popieram popieram , mam tensam rocznik w L i też mam takie spalanie i troszke sie dziwuje tymi popwieściami o spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram popieram , mam tensam rocznik w L i też mam takie spalanie i troszke sie dziwuje tymi popwieściami o spalaniu.

 

Hmmm, mój GR Y61 3,0 2004r.aut. (krótki) pali około 16l/100 i to chyba nie jest źle jak na takie auto. Szczerze mówiąc kupując go liczyłam się z większym spalaniem. Jazda nim to super fun, a za przyjemności trzeba płacić... :jump:

Edytowane przez Katrinka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Patryk81Wwa

Mój na kołach 33/12.5/15 MT Wrangler słabe, pali ok15.5l. Ostatnio na 74l zrobiłem 470km (180 trasa, 10 mocny teren, reszta miasto).

 

tankowanie 15.03 - na 76l zrobiłem 430km (max 150 trasa, max 100miasto a reszta mocny teren) średnia wychodzi 17.5l

Edytowane przez Patryk81Wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój długi Y61 RD28Ti spalił kiedyś na trasie 1800 km 10,3 litra/100. Ale np. w zimie, gdy używałem 4x4 średnie spalanie wyszło mi kiedyś 14,5 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój y61 2.8 trasa:12 , miasto 13 (w zimie 4x4 z butem:20)

3.0 automat trasa 90km/h 11

td4.2t z przyczepką na trasie 100km/h 11 miasto ok13

spalania 9 tylko pozazdrościć

tyle to mi 1.9 w miście plaskcze palą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czesto wchodziłem na ten post , zastanawia mnie jedno

wiadomo ze 3.0 diesel z buda 2400 kg nie bedzie palił 6 l na 100km ma prawo palic swoje ok 10-12 l i wiecej zalezy od nogi .

i dlatego nie rozumiem tego postu jak ktos chce jezdzic oszczednie niech sobie passata kupi a nie patrola i zapytanie ile wam pali jest tu troche nie na miejscu . poprostu pali tyle ile powienien palic taki czołg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Właśnie jestem po dłuuuugiej trasie Y61 3.0 d. Pełne obciążenie + cztery osoby, nie szybciej niż 120 km/h ale większośc ok 90km/h słabą drogą. Spalanie 11,7 - w mieście jadąc normalnie nie więcej niż 12,5

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Korbamoto

A ja nie wiem ile mój pali, bo mnie nie stać żeby jednorazowo zatankowac do pełna :) Jeżdżę rekreacynie, na krótkich traskach, więc tankuję ''na dolewki''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mój 3,0 automat (krótki) 2004r. po mieście spala około 16l/100; w terenie około 20l/100 ;) ; a w trasie np. W-wa - Tatry spalił około 12l/100 ropska oczywiście.

Uwielbiam nim jeździć... :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...