Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Parę pytań o 350Z...chcesz kupić? Tu ocena, komentarz


worm#21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli ktos jeszcze ma jakies komentarze do aut z ogloszen - to proponuje umiescic ponizej, a moze wielu z nas uniknie rozczarowania.

Marek, Katowice.

Bardzo dobry pomysł, popieram w 100%.

Chyba zadanie dla moderatora stworzenia czegość takiego.

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-piekny-zarejestrowany-w-polsce-C11370387.html

 

Interesowłem się tym na szęscie tylko na odleglośc.

Nawet załuje czasu spędzonego na rozmowie tel. i pisaniu emaila.

Najgorsze,że taki idjota napisze , że auto jest bezwypadkowe.

In plus dla właściciela auta, że zadzwonił sam na dugi dzień

i stwierdził ,że auto nie jest dla mnie.

 

Bez komentarza

Pozdr.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja Zetkę kupowałem dokładnie rok temu, faktycznie zwiedziłem całą polskę,

i wszystkie tzw igły bezwypadkowe, okazały poskładane z kilku samochodów,

w dodatku niestarannie, oczywiście każdy upierał się swojej racji 101% bezwypadkowy.

 

W końcu znalazłem swoją wymarzoną, dołożyłem trochę kasy i generalnie jestem zadowolony,

tu sprzedający akurat był na tyle uczciwy że nie ukrywał historii samochodu,

a ja sam myślałem że ten akurat jest bezwypadkowy co za ironia!.

 

Później jednak okazały się małe jaja z ubezpieczeniem, jeździłem po warsztatch policyjnych celem ekspertyzy

dużo nie wiem, ale poprzedni własciciel coś przkombinował z odszkodowaniem...

W ostateczności wszystko OK, także uważajcie uważajcie ..

 

Ja mam wersję USA i uwaga full opcję z hamulcami BREMBO!, spalanie 15-16, w zimę mam wrażenie że więcej ale nie liczyłem.

plastiki raczej przyjemne, boki obite raczej miękkim materiałem o strukturze takiegi mikrokarbonu - fajne.

po zimie jednak zaczęły trzeszczeć, no cóż .

 

od wersji EU różnica jest taka:

Brak szpery,

brak kierunków na bokach

brak spryskiwaczy

brak światła przeciwmgielnego (problem z przeglądem!)

no i oczywiste różnice, blachy, zegary, światła i takie tam

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja Zetkę kupowałem dokładnie rok temu, faktycznie zwiedziłem całą polskę,

i wszystkie tzw igły bezwypadkowe, okazały poskładane z kilku samochodów,

w dodatku niestarannie, oczywiście każdy upierał się swojej racji 101% bezwypadkowy.

 

W końcu znalazłem swoją wymarzoną, dołożyłem trochę kasy i generalnie jestem zadowolony,

tu sprzedający akurat był na tyle uczciwy że nie ukrywał historii samochodu,

a ja sam myślałem że ten akurat jest bezwypadkowy co za ironia!.

 

Później jednak okazały się małe jaja z ubezpieczeniem, jeździłem po warsztatch policyjnych celem ekspertyzy

dużo nie wiem, ale poprzedni własciciel coś przkombinował z odszkodowaniem...

W ostateczności wszystko OK, także uważajcie uważajcie ..

 

Ja mam wersję USA i uwaga full opcję z hamulcami BREMBO!, spalanie 15-16, w zimę mam wrażenie że więcej ale nie liczyłem.

plastiki raczej przyjemne, boki obite raczej miękkim materiałem o strukturze takiegi mikrokarbonu - fajne.

po zimie jednak zaczęły trzeszczeć, no cóż .

 

od wersji EU różnica jest taka:

Brak szpery,

brak kierunków na bokach

brak spryskiwaczy

brak światła przeciwmgielnego (problem z przeglądem!)

no i oczywiste różnice, blachy, zegary, światła i takie tam

 

pozdro.

 

u mnie podobnie ale bez navi:/ ,za to szpera jest :D

brembo juz też :devil:

brembor.th.jpg

tarcze dotrą w tym tygodniu :devil:B) oczywiście gold :rofl: hehe

http://www.dba.com.au/vehicles/nissan/350z/3.5l-v6-brembo-pkg.

 

Pzdr

Edytowane przez worm#21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako info dodam że w Z-tce to szpery niestety nie ma ( spięcie dyferencjału jest praktycznie nieodczuwalne ).

Więc jeśli ktoś chce w miarę dobrze podriftować to trzeba założyć szperę.

Bez szpery na suchym przy dłuższym drifcie niestety już zaczyna mocno brakować tej szpery i zaczyna prostować auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s1.

Mam pytanie dla użytkowników tego pięknego autka:

I). ile właściwie 350tka pali ? bo na róznych stronach www są rozbieżne dane;

Hej, moja pali 14 litrów, nie zdarzyło sie jeszcze zeby spaliła więcej, a wcale jakoś spokojnie nie jeżdże. Nie słuchaj tych bajek że Z w standardzie potrafi spalić 18 litrów czy coś, to bajdurzenie, jesli Cie stac na 14L/100km 98 oktanów to kupuj auto nie zastanawiaj się, zobaczysz zakochasz się od pierwszej chwili. Apropos szukania auta ja kupilem 3mce temu, mam 2003 rok, jestem mega zadowolony, szukałem 2mce, i tez zjezdzilem cala polske, warto poszukac, ja wole wersje EU ale jesli bedziesz chcial kupic amerykanska koniecznie uprzzednio wykup sobie abonament na sprawdzenie kilku aut w carfaxie i sprawdzaj tam kazde auto zanim pojedziesz ogladac, ja tak zrobilem dlatego zaoszczedzilem duzo czasu i pieniedzy. Wiekszosc ciagnietych Zetek ze stanow byla na otomoto oznaczona symbolem "bezwypadkowa" a gdy sprawdzilem |po VINie w Carfaxie okazalo sie ze byly "przejechane przez pociag" ;). Kupuj taka ktorej całą historie mozesz przeczytac. Aha ja przed zakupem wyslalem specjaliste z Dekry, oni maja wszedzie w polsce oddzialy, zbadali wszystko co sie dalo, zamowilem tez wycene wartosci auta, kosztowalo mnie to 300zł, dostalem papier z cala analiza auta i wiem czym teraz jezdze;), poza tym masz dzieki takiemu papierkowi dodatkowy argument do ztargowania ceny, powodzenia i daj znac co kupiles ;)

 

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja pali 14 litrów, nie zdarzyło sie jeszcze zeby spaliła więcej, a wcale jakoś spokojnie nie jeżdże. Nie słuchaj tych bajek że Z w standardzie potrafi spalić 18 litrów czy coś, to bajdurzenie, jesli Cie stac na 14L/100km 98 oktanów to kupuj auto nie zastanawiaj się, zobaczysz zakochasz się od pierwszej chwili. Apropos szukania auta ja kupilem 3mce temu, mam 2003 rok, jestem mega zadowolony, szukałem 2mce, i tez zjezdzilem cala polske, warto poszukac, ja wole wersje EU ale jesli bedziesz chcial kupic amerykanska koniecznie uprzzednio wykup sobie abonament na sprawdzenie kilku aut w carfaxie i sprawdzaj tam kazde auto zanim pojedziesz ogladac, ja tak zrobilem dlatego zaoszczedzilem duzo czasu i pieniedzy. Wiekszosc ciagnietych Zetek ze stanow byla na otomoto oznaczona symbolem "bezwypadkowa" a gdy sprawdzilem |po VINie w Carfaxie okazalo sie ze byly "przejechane przez pociag" ;). Kupuj taka ktorej całą historie mozesz przeczytac. Aha ja przed zakupem wyslalem specjaliste z Dekry, oni maja wszedzie w polsce oddzialy, zbadali wszystko co sie dalo, zamowilem tez wycene wartosci auta, kosztowalo mnie to 300zł, dostalem papier z cala analiza auta i wiem czym teraz jezdze;), poza tym masz dzieki takiemu papierkowi dodatkowy argument do ztargowania ceny, powodzenia i daj znac co kupiles ;)

 

 

Paweł

 

14l i do odcięcia heh... no moze troche więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko co do spalania sie wypowiem, bo reszta juz gdzies zostala poruszona. Zreszta na sprzedawcow nie ma reguly. Jeden powie prawde, a dziewieciu nasciemnia. Tak jest i to nie tylko u nas. Trzeba szukac.

 

Spalanie.

Moze tytulem wstepu - kiedys jezdzilem malym miejskim autkiem z silnikiem 1.3l. Spalanie przy mojej jezdzie na kolach 195/50/15 w okolicach 13l/100km w miescie.

Pozniej Alfa Romeo 156 2.0 - full seria, spalanie w okolicach 18l/100km w miescie.

Teraz Nissan 350Z - w miescie 22-24l/100km.

 

Zatem jak jesli depniesz to swoje spali. A jak nie chcesz deptac to nie kupuj auta z 3,5 litrowym silnikiem. IMO EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/nissan-350-z-europa-navi-okazja-C11790767.html

 

B. szybko znudził się nowy właściciel samochodem.

Góra 2-3 tyg.

Cena też jakoś gwałtownie wzrosła.

Posiadam zdjęcia dzieki uzciwości poprzedniego właściciela.

Bez komentarza!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kooziel

Hej koledzy,

 

dziekuje wszystkim za dobre rady.

 

Zrobilem sobie ze szwagrem wycieczke w stylu męska przygoda na weekend i wybralismy się z Katowic do Gdańska w zeszly weekend zobaczyć kolejne auto:

 

http://otomoto.pl/nissan-350-z-cabrio-C7255833.html

a wnioski następujace:

- auto pomimo ze bezwypadkowe 0,1 na czujniku lakieru ma tylko na progach - cala reszta malowana kilka razy, wszystkie elementy a kit źle zaszpachlowany (nadkola maja 1,7 - kilkanaście razy więcej niż oryginalny lakier)

- szyba pęknięta (o tym fakcie tez jakos w ogłoszeniu nie napisali)

- zderzaki z przodu i z tyłu są z innego auta, a co gorsza przedni nie ma spryskiwaczy na halogenach (w myśl polskiego prawa nie ma opcji aby legalnie podbić przegląd w tym wypadku) i zamocowany jest na opaskach zaciskowych od dołu (żenada)

- dach jest potargany w kilku miejscach i wymaga szycia aby nie mieć powodzi w środku

- od spodu auto jest porysowane (musiał gdzieś zawisnąc na progu)

- paski klinowe - coż mają tylko poł grubości, ciekawe jak sie to stało

- przebieg to 58 tyś ale mil - co daje około 90 tyś km, a to duża róznica ( w ogłoszeniu 50 tyś km)

...

a ponadto sprzedawca zapiera się że "cała reszta jest w jak najlepszym pożadku" a to co się stało to w "kontenerze w trakcie transportu"

ściema jakich mało.

Naprawde - sprzedawcy w tym autosalonie używek myślą ze klienci to debile i ściemniają w żywe oczy, szkoda gadac.

aaa i jeszcze jedno przeczytajcie uważnie ogłoszenie, bo podgrzewanych foteli to auto nie ma, a światła przeciwmgielne - coż też im się pomyliło.

ale przygoda i wyprawa przez polske byla całkiem ok... więc nic straconego.

Nadal myśle o zakupie tego auta - ale nie za ta cene - spokojnie ponad 10 tyś trzeba liczyc na naprawy aby auto wyglądało jak należy, a i tak nie bedzie bremo, bose i licznikó w km/h.

 

 

wiecie co ... dochodze do wniosku że chyba warto by było sprowadzić sobie samemu takie autko ze stanów (są pewne triki które polecają eksperci aby ograniczyć cło i VAT).

albo poprostu dołoże troszkę kasy (co boli) i kupię auto bezpośrednio w niemczech mając pewność co do jego pochodzenia i historii wypadkowej.

 

no cóż, nadal szukam...

wiec jezeli możecie coś podesłac to nadal jestem zainteresowany . . . ale to co mnie interesuje - to raczej kabriolet (chociaż nie mowie nie do zwykłej wersji - zalezy od "sztuki")

 

co do experta z Dekry - macie racje - po namysle to chyba najlepsza metoda na szukanie auta w polsce... i skorzystam z porady.

 

natomiast co do spalania, to tez dziekuje za komentarze.

oczywiscie takie auto kupuje się po to by wdepnąc gaz do dechy od czasu do czasu, ale fajnie by było poprostu wiedzieć czego oczekiwać od spalania..... i tu znowu wasze opinie sie rozbiegaja.

 

koledzy,

walcie smialo - jak ktos oglada inne auta i ma jakies komentarze to podzielcie sie z innymi.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszy rzut oka widać, że to nie ma szansy działać.

To, że ma łopatki nie oznacza, że jest turbiną. Takie rzeczy to zakładają dzieci ze wsi do Ogarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na alledrogo tez mozna spotkac tego typu wynalazki :P czego to ludzie nie wymyślą :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Co prawda jestem obecnie posiadaszem ITR ale w rodzinie Nissany były od zawsze, Stanza, Bluebird, N14 i N15. 350Z zapoznałem pobieznie krótko po jego premierze a potem nieco lepiej dzięki obecnemu tu mojemu koledze, ALanosowi. No i chyba wsiąkam bo zaczynam interesować się takim autem dla siebie. Interesuje mnie wyłącznie wersja EU Pack z Brembo, manualem i Raysami. Pomijam roczniki 02 i 03 oraz te najświeższe z powodów finansowych. Rozmawiamy więc o wersji 04-06 przy czym szczegolnie zależy mi na tradycyjnej mechanicznej szperze wiskotyczniej, nie chcę tego systemu udającego ją i wykańczającego klocki tył. Możecie mi podpowiedzieć które roczniki posiadają szperę, a kóre to drugie rozwiązanie?

 

Ostatnie dwa pytania: czy ktokolwiek z Was będzie chcial sprzedac lub zna kogoś szykującego się do sprzedaży takiego auta? Naturalnie niebite, serwisowane zadbane - zależy mi na porządnym egzemplarzu od pewnej osoby.

 

Czy znacie te dwa auta?

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11370387

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11623548

 

Z góry dziękuję za doszkolenie mnie i poświęcenie chwili czasu by odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Co prawda jestem obecnie posiadaszem ITR ale w rodzinie Nissany były od zawsze, Stanza, Bluebird, N14 i N15. 350Z zapoznałem pobieznie krótko po jego premierze a potem nieco lepiej dzięki obecnemu tu mojemu koledze, ALanosowi. No i chyba wsiąkam bo zaczynam interesować się takim autem dla siebie. Interesuje mnie wyłącznie wersja EU Pack z Brembo, manualem i Raysami. Pomijam roczniki 02 i 03 oraz te najświeższe z powodów finansowych. Rozmawiamy więc o wersji 04-06 przy czym szczegolnie zależy mi na tradycyjnej mechanicznej szperze wiskotyczniej, nie chcę tego systemu udającego ją i wykańczającego klocki tył. Możecie mi podpowiedzieć które roczniki posiadają szperę, a kóre to drugie rozwiązanie?

 

Ostatnie dwa pytania: czy ktokolwiek z Was będzie chcial sprzedac lub zna kogoś szykującego się do sprzedaży takiego auta? Naturalnie niebite, serwisowane zadbane - zależy mi na porządnym egzemplarzu od pewnej osoby.

 

Czy znacie te dwa auta?

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11370387

http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C11623548

 

Z góry dziękuję za doszkolenie mnie i poświęcenie chwili czasu by odpowiedzieć.

Linki nie działają.

Też szukam, może którego z nich oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego auta nie ogladalem, wiec nie moge pomóc

 

koledzy,

kurcze załamka - byłem w Gdańsku, w Warszawie pod Zakopanem, w Bydgoszczy i załamka wszystkie auta ktore ogladalem z otomoto sa wrecz w tragicznym stanie...

Wiec postanowilem dołożyć - i to znacznie i kupiłem auto w salonie Nissana w rodzinnym Chorzowie (zaraz koło Katowic) auto które klient z salonu pozostawił na "zimowaniu"...

Juz bylem nawet bardzo bliski do tego aby kupic auto w Niemczech i przywiezc osobiscie do Polski... (wychodzi po opłatach jakies 75 tyś za kabrioleta z 05/06 roku)

 

zapłaciłem 78tys za auto, co jest o 23 tysiace wiecej niż chciałem, ale mam czarnego kabrioleta z pomaranczowa skóra z 2005 roku, który przejechał 36 tys km, a za stan auta reczy mi pracownik nissana.

 

chłopaki - dołóżcie troche - tak dla świetego spokoju - ja sie poddalem, ale za to teraz wiem co mam....i moge smiało powiedziec ze bezwypadkowe.

 

za jakas chwilke wrzuce fotki.

 

prosze wszystkich zainteresowanych o kontynuacje watku i opisanie wszystkich aut które ogladaliscie - jak komus zalezy na dobrym samochodzie to na pewno zajrzy na forum.

 

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odnośnie 1 ogłoszenia auto opisane jest w temacie „”Gdzie kupić dobrą zetkę”

Widzę,że cena ta sama tylko zdjęcia się zmieniły.

 

2 ogłoszenie chyba byłem, 1 który tel. w sprawie tego samochodu, 15 min. po ukazaniu się ogłoszenia.Na jutro już byłem umówiony na oględziny samochodu.

Co do szczegółów przyjazdu uzgodniliśmy,że na drugi dzień właściciel poda mi dokładny termin.

Nie zadzwonił wiec ja tel., odp. lakoniczna ogłoszenie już nieaktualne, mimo

tego ,że byliśmy umówieni i nadal wisiało na Oto-moto. Od tego czasu/sadze ze już minął ponad miesiąc tel. jeszcze chyba 4x/ostatnio tydzień temu/, samochód zadatkowany.

Z tych 4 rozmów tylko jedna konstruktywna.

Co ciekawe deklarowałem, jeżeli samochód jest na 100% bezwypadkowy, posiada udokumentowany przebieg, oraz nie stwierdzę , że samochód posiada jakiś istotnych wad

oraz przejdzie, w ASO w miarę przegląd nie mam się nawet zamiaru z nim targować.

Tak popier...sprzedającego jeszcze nie widziałem

 

Swoją drogą ,czy leci z nami pilot?.Chyba moderator powinien uporządkować jakoś ten dział.

 

POZWOLIŁEM SOBIE SKOPIOWAĆ posty użytkownika CMQ i swój

z innego wątku, myśle ,że tu bedzie lepsze miejsce dla nich.

 

Napisano 21 marzec 2010, 17:46

Dziwne, oba auta nadal są na allegro:

 

350Z 1

350Z 2

 

Przy okazji, skąd taki rozrzut cen?

350Z nietanie

 

P.S. Czy moge liczyć na to info w sprawie szpery?

Użytkownik CMQ edytował ten post 21 marzec 2010, 17:46

-----------------------------------------------------------------------------

Witam

 

Odnośnie 1 ogłoszenia auto opisane jest w temacie „”Gdzie kupić dobrą zetkę”

Widzę,że cena ta sama tylko zdjęcia się zmieniły.

 

2 ogłoszenie chyba byłem, 1 który tel. w sprawie tego samochodu, 15 min. po ukazaniu się ogłoszenia.Na jutro już byłem umówiony na oględziny samochodu.

Co do szczegółów przyjazdu uzgodniliśmy,że na drugi dzień właściciel poda mi dokładny termin.

Nie zadzwonił wiec ja tel., odp. lakoniczna ogłoszenie już nieaktualne, mimo

tego ,że byliśmy umówieni i nadal wisiało na Oto-moto. Od tego czasu/sadze ze już minął ponad miesiąc tel. jeszcze chyba 4x/ostatnio tydzień temu/, samochód zadatkowany.

Z tych 4 rozmów tylko jedna konstruktywna.

Co ciekawe deklarowałem, jeżeli samochód jest na 100% bezwypadkowy, posiada udokumentowany przebieg, oraz nie stwierdzę , że samochód posiada jakiś istotnych wad

oraz przejdzie, w ASO w miarę przegląd nie mam się nawet zamiaru z nim targować.

Tak popier...sprzedającego jeszcze nie widziałem

 

Swoją drogą ,czy leci z nami pilot?.Chyba moderator powinien uporządkować jakoś ten dział.

 

MOŻE KOMUŚ SIĘ PRZYDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja przyjęta. smile.gif Stworzyłem temat do komentowania i oceny 350Z z ogłoszeń. Poprzerzucam też posty z tym związane. Zmieniłem także tytuł. Jeśli są propozycje proszę na priva, będzie szybciej. biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Biorąc pod uwagę rocznik i przebieg i zakładając odpowiedni stan auta to wydaje się być normalna - oglądałeś może to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie sie zastanawiam nad sprzedaza zetki

wersja usa 2003 najlepiej wyposazona manual - chcialem 70 000 ale widze jak ceny spadaja i mysle ze za 60 000 moglbym -

moze to tez za duzo ? pierwsza kontrola rejestracyjna > stan silnika bardzo dobry, stan podwozia bardzo dobry

zewnetrznie oceniam na dobry - jest troche rysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem o sumach za sprzedaż auta, co wyżej napisałeś nie masz szans

nawet pomarzyć.

Ale to moje zdanie.

 

Nissana 07 z nieaktualnego już powyższego ogłoszenia, którego tak bardzo CHCIAŁEM KUPIĆ, wersja europa, max wyposażenie, navi,12 tys. przebiegu,bezwypadkowy, roczna gwarancja fabryczna NIE KUPIŁEM, mimo, że bez wąchania zaoferowałem cenę wywoławczą w pierwszy dzień ogłoszenia. NIE MAM NARAZIE SIŁ, ABY O TYM PISAĆ, ALE JAK SIĘ ZBIORĘ OPISZĘ WAM JAK SIĘ KRĘCI WAŁKI w A.B.T. AUTONISS Sp. z o.o. w Lublinie. Może komuś się przyda.

Ja do dziś nie mogę dojść do siebie, że tak się dałem wyrżnąć jak dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie sie zastanawiam nad sprzedaza zetki

wersja usa 2003 najlepiej wyposazona manual - chcialem 70 000 ale widze jak ceny spadaja i mysle ze za 60 000 moglbym -

moze to tez za duzo ? pierwsza kontrola rejestracyjna > stan silnika bardzo dobry, stan podwozia bardzo dobry

zewnetrznie oceniam na dobry - jest troche rysek

 

Ceny zetek strasznie spadły, też sprzedaje swoją zetkę i aż płakać mi się chce jaką cenę muszę zrobić, żeby była konkurencyjna ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...