Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer pokładowy w N15 (projekt)


Gość ynio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie liczylem kosztu czesci.

a macie pomysl gdzie to zamontowac? ten wyswietlacz co mam idelanie sie pasuje w miejcu pod radiem jak jest miejsce na np portfel :)

tylko wtedy trudno obserwoac.

IMHO najlepiej by bylo na podszybiu po daszkiem :) Wszystko zalezy jak to wyjdzie rozmiarowo. A daszek jakis taki jak tu:

http://www.swistak.pl/aukcje/598340.html

Szkoda miejsca pod radiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlacz kt widzicie na zdjeciu ma : dlugosci ok 18cm

 

jakas obudowa by sie zdala. to zawsze dla mnie najwiekszy problem kurcze, cos obudowac.

 

dobra dzialam z lampka do ekonomizera :) cos takiego ma toyota corolla np z 91 roku :) zapala sie jak duze spalanie . ciekawe jak tam mierzy skoro jest gaznik.

 

hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak re - we -lka

pisze sie na to. mam andizejze ze koszty nie beda astronomiczne.

mozesz na szybko przyblizyc koszty samych materialow?

wkazdym razie wchodze w to. jesli chodzi o obudowy to moge cos wymyslic z jakiejs fajnej blachy aluminiowej :)

co do projektu to ja bym pomyslla nad wiekszym 3-4 liniowym wyswietlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kwestia wyswietlacza jest wazna

 

To najdrozsza czesc. Im wiekszy tym drozszy.

 

 

Tak sie zastanawiam ze mozna to w czarną obudowe z przezroczyta szybką.

Wtedy taka obudowe mozna nawet na dwustronny przylepiec przykleic do deski np nad kierownicą czy wentylatorami. Tasiemke poprowadzic i spoko.

Jutro moze poszukam obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem obsluge zarowki o kt pisalem. Jak spalanie chwilowe wzrosnie do powyzej 3ml/sek.

 

Kolejna fotka

 

m4.jpg

 

Jak widac na wyswietlaczu rowniez sie zapala literka E. Literka R to akurat sprawa rezerwy. Do tego wrocimy jak przetestuje :)

A rezerwa w baku sie zbliza niestety :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od ilosci zamowien hihihi

 

Ja również jestem chętny jakby pojawiła się możliwośc kupna. A co do miejsca, gdzie by to zamontować - jakby ten wyświetlacz LCD zastąpić bardziej kwadratowym, można by to wsadzic w ową półkę pod radio i jeszcze by trochę miejsca zostało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak obiecalem tak zmontowalem i zamontowalem :)

Pokaze na fotkach co i jak :

 

fota 1

 

Na fotce ukladzik juz ze zlaczem, jeszcze w domku :)

 

mf1.jpg

 

 

fota 2

 

Tutaj juz wczoraj przygotowane wszystko. Rowniez kable od rezerwy są w zlączu

 

mf2.jpg

 

 

fota 3

 

Podlaczone w samochodzie ale jeszcze na kolanach. Stacyjka w stanie ON. To male prostokatne niebieskie na prawo w plytce ze srubka to potencjometr wieloobrotowy to dokladnego ustaleniua momentu rezerwy.

 

 

mf3.jpg

 

 

fota 4

 

Urzadzonko wpasowane tymczasowo tam gdzie mowilem. Jak widac dlugosc idealna wyswietlacza, gdyby jeszcze byl dobrze widoczny w tym miejscu

 

mf4.jpg

 

 

fota5

 

Troche slabo widac, ale to podczas jazdy po osiedlu :)

 

mf5.jpg

 

 

fota 6

 

Wlaczenie programowe rezerwy :) wyeliminowany durny czujnik. Oczywiscie wyreguluje napiecie odniesienia w momencie gdy wskaznik paliwa zejdzie ciut pod czerwona kreske.

Jezdzac po wertepach migalaby rezerwa, ale procesorek wlaczy dopiero po 30 sek stalej pozycji plywaka.

 

mf6.jpg

 

 

fota 7

 

Litera R oznacza ze minelo 30 sek i swieci sie lampka. Gdy są chwilowe stany mryga mala literka "r"

 

mf7.jpg

 

 

Tyle fotek

Zmaieszczam rowniez link do spakowanych dwoch filmikow obrazujacych dzialanie. Niestety podczas postoju. Rowniez nakrecilem badanie ECC czy wszystko oki po podlaczeniu.

 

 

 

http://oceanic.wsisiz.edu.pl/~bakk/filmiki.zip

 

 

No to milego ogladania. Czekam na opinie.

NAdal mam blad w programie. Tzn nie raz pojawia sie impuls podczas postoju i zliczony podaje ze mamy predkosc np 3km/h

Ale to rzadko i postaram sie wyeliminowac programowo

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje, jeśli się sprawdzi też się ustawię w kolejce po zakup, ale wraz z montażem :D

 

chociaż nie jest to pomysł nowy

 

kiedyś rozważałem zakup tego -> :!: <-

 

ale urządzenie jest jednak nie bardzo wygodne ze względu na to, że zamiast "zużycia paliwa" na wyświetlaczu jest np "1", zamiast "prędkość" - "2" i td a funkcji ma kupę, zresztą sami zobaczcie

 

pzdrwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje, jeśli się sprawdzi też się ustawię w kolejce po zakup, ale wraz z montażem :D

 

chociaż nie jest to pomysł nowy

 

kiedyś rozważałem zakup tego -> :!: <-

 

ale urządzenie jest jednak nie bardzo wygodne ze względu na to, że zamiast "zużycia paliwa" na wyświetlaczu jest np "1", zamiast "prędkość" - "2" i td a funkcji ma kupę, zresztą sami zobaczcie

 

pzdrwm

 

 

Przejechalem juz ponad 20km z urzadzonkiem:)

Zobaczylem tez to co podal onegog. Ale tu praktycznie malo widac. I koszt 2 - 3 tankowania. Koszt tego mojego to ok 1 tankowanie :) na ten moment :)

 

No nic na razie testy trwaja. Mysle ze zaczne montowac kolejny ukladzik juz, z wiekszym prockiem co by bylo mnostwo mozliwosci.

 

Chcialbym dodac licznik sredniego spalania np po przejechaniu 100km.

 

Poza tym moze troche wybiegam na przod bonigdy tego nie robilem spr. zrobic mozliwosc podlaczenia do komputra po szeregowym porcie. Aby mozna bylo wpisywac wlasne parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym Panowie aby cierpliwie poczekac. To wersja wczesna beta:)

 

bede na biezaco informowal. co robie i czekal na opinie.

Jesli opracuje jakas obudowe , wswietlacz inny to juz bedzie cos.

 

Super ze sie podoba :) jestem w szoku ze az takie zainteresowanie.

 

Pozdrwiam i pamietajcie. Konieczne paramatry wtrysku !!!!! uruchamiajcie zrodla.

 

To dziala tylko na przyblizonym. 200ml/min. A w innych silnikach nie mam pojecia jaka porcja wtryskiwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w dieselku da rade to zamontowac czy raczej nie ? 8)

wiem ze juz ktos pytal ale nie bylo odpowiedzi wiec ponowie pytanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a czy w dieselku tesh to bedzie dzialac??

Jesli tak to bym sie pisal na to zacne urzadzonko, jesli tesh oczywiscie koszty nie beda z kosmosu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, a czy w dieselku tesh to bedzie dzialac??

Jesli tak to bym sie pisal na to zacne urzadzonko, jesli tesh oczywiscie koszty nie beda z kosmosu.

 

Wlasnie przegladam jak to jest z dieslami ale nie bardzo moge wyczaic. Czy ktos moze wie od czego zalezy wielkosc spalania w dieslach ?

CZy jest jakas wartosc stala podawana przez pompe wtryskowa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszam sie do kolejki oczekujacych na produkcje.

 

na Twoim miejscu bm to opatentował i opylał na allegro :D

 

Powidzenia i czeak mz niecierpliwością na kolejne postępy :D

 

 

brawo :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ynio wczoraj napisalem e-maila do Nissan Polska zeby sie dowiedziec o tym wtrysku i wiesz co mi napisali ??? ze nie maja takich danych :(

tak wiec sie zastanawiam po co jest ten serwis tylko chyba zeby pieniadze brac !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ynio wczoraj napisalem e-maila do Nissan Polska zeby sie dowiedziec o tym wtrysku i wiesz co mi napisali ??? ze nie maja takich danych :(

tak wiec sie zastanawiam po co jest ten serwis tylko chyba zeby pieniadze brac !!!

 

Kurde szkoda gadac. Trzeba szukac gdzie indziej. Musi ktos wiedziec. Ale skoro montuja wtryski to chyba musza miec jakies parametry. hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ynio wczoraj napisalem e-maila do Nissan Polska zeby sie dowiedziec o tym wtrysku i wiesz co mi napisali ??? ze nie maja takich danych :(

tak wiec sie zastanawiam po co jest ten serwis tylko chyba zeby pieniadze brac !!!

wcla e sie nie dziwie. serwis takich zeczy nie wie.

wtryskipewno robione sa przez jakas firme nie przez nissana, moze to jest bosh? trzeba udezyc do ktalogow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...