Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozklejanie lamp przód i kierunków... -- FOTKI --


grucha jr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w temacie: czy da się w Almerze N15 po lifcie rozkleic lampy z przodu i kierunki?? Chciałbym spróbowac zrobic takie ciemniejsze jak w GTI... A może ktoś już robił podobną operację i podzieli się doświadczeniem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni ciemny reflektor od GTI od zwykłego?? Wydaje mi się że jest tylko z przodu pomalowana jakby taka ramka... W BMW E30 rozklejałem lampy i robiłem na wzór Black Helli i wyszło elegancko... Były ciemne i świeciły tak samo (a może nawet lepiej bo przy okazji dokładnie je od środka wyczyściłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu na forum już pisał o rozklejaniu lamp. Robił to podgrzewając w piekarniku. Mój znajomy z kolei rozklejał lampy od sunny - wymieniał odbłyśniki - przy pomocy gorącej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w beemce rozklejałem podgrzewając opalarką... Tyle że i tak wymieniałem szła więc stare potłukłem i po kawałku odrywałem... Tutaj chciałbym założyc je spowrotem i dlatego pytam czy wogóle daje się je odklei nie uszkadzając?? I jeszcze jedno: ma ktoś może fotkę z bliska (albo najlepiej rozebranej) lampy od GTI?? Chciałbym zobaczyc dokładnie co tam jest pomalowane... Kierunki przednie też są chyba troche ciemniejsze??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś się wziąłem do roboty i rozkleiłem kierunki :D Okazało się to całkiem proste! Wystarczyła spora miska (żeby cały kierunek się mieścił) i czajnik wrzątku... Później gorąca kąpiel i małym śrubokrętem bez problemu rozkleiłem... Tak to wygląda po rozebraniu:

 

a8113b957c699c72.jpg

 

Najlepsze jest to że bez problemu można teraz wyjąć pomarańczową bańkę (nie niszcząc jej) i mieć białe kierunki :) Z boku kierunku starłem farbę (odblask) i wygląda teraz jak GTI :D Mam tylko dylemat czy zostawić pomarańczowe czy białe?? Nie przymierzałem jeszcze do furki bo już ciemno było.. Może coś doradzicie?? Fotki:

 

45b7375b98c6912c.jpg

 

dacf44e6978cf0d4.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pomysł żeby skleić to takim klejem topliwym wyciskanym z pistoletu... Powinno chyba trzymać ;) Dziś chciałem jeszcze rozkleić lampy, ale strasznie długo zajęło mi wyjęcie i zrezygnowałem... Narazie odpuszczę bo to już nie jest takie proste i w razie popsucia większe straty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się, czy kierunki na zdjęciu są takie same w Almerze N15 przed liftem jak i po lifcie ? Bo mam jeden uszkodzony, więc chciałbym wymienić oba na te z nowszej wersji, nie wiem czy będą pasowały.

 

[ Dodano: Wto 16 Wrz, 2008 19:59 ]

A co do sklejenia to proponuję dwustronną taśmę klejącą, porządną do kupienia np w Castoramie. Nią podklejałem uszczelki przedniej osłony podszybia i trzyma bdb. W kierunkach trzeba by ją ładnie przyciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmą się nie da bo powierzchnia szkła i plastiku do siebie nie przylega tylko szkło wchodzi w ten plastik... Trzeba tam nalać kleju i złożyć. Tak zresztą jest oryginalnie. Wczoraj to skleiłem klejem topliwym i trzyma się bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję że nie będzie przeciekać lub parować... Ten klej szybko twardnieje więc nie miałem za dużo czasu żeby go tam sporo nalać i złożyć, ale chyba wyjdzie dobrze! Jak zamontuję na samochodzie to zrobie fotki. Teraz muszę jeszcze kupić pomarańczowe kierunki ale takie srebrne żeby nie było pomarańcza widać... W grę wchodzi chyba tylko Philips Silvervision http://moto.allegro.pl/item438152189_zarow..._kierunkow.html lub coś takiego http://moto.allegro.pl/item436794065_zarow...angel_eyes.html Philipsy na pewno będą dobrze świeciły, co do tych drugich to nie wiem... Miał je ktoś może??

 

[ Dodano: Pią 19 Wrz, 2008 13:06 ]

Kupiłem jednak Osram Diadem. Były tańsze o 10zł i dają fajną niebieską poświatę w kierunku. Jak dorwę aparat to zrobie fotki. W każdym razie polecam zabieg usunięcia "pomarańczy" z lampy, wygląda teraz dużo fajniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jaka sklejać to tylko klejem do szyb (ale nie sylikonem tylko klejem do szyb, sprawdzony patent), a co do kierunków to po lifcie są inne, bardziej przezroczyste i bardziej gładkie.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzyBek80

Dzięki za podpowiedź Q, bo robiłem wczoraj próby z klejem z pistoletu i k...wicy serca prawie dostałem :028: (zbyt szybko schnie).

 

Tak na marginesie: fajne fele i powodzenia przy uturbianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzyBek80 czyli też wyjąłeś "pomarańcze"?? Ja chwilowo nie mam dostępu do aparatu więc fotek nie wrzucę... Ja kleiłem z pistoletu i faktycznie trzeba się szybko uwijać bo po minucie klej już jest twardy... Ale mi się udało :) I nic nie paruje czyli jest szczelnie... Jakie żarówki wsadzasz??

 

PS Jak rozkleiłeś kierunki?? Bo ja chciałem jeszcze rozkleić lampy ale troche się boję że moge je niechcący popsuć...

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bańki w kierunkach, niezależnie czy sa całe białe czy przyciemniane - GTI polifcie, kruszy się szczypcami w środku po uprzednim wypchnięciu bańki z mocowania. Aby uchronić lustro od uszkodzen można kierunek wyłożyć np. folią gąbkową. Tak robiłem, wyszło wzorowo, czas około 1h łacznie 2 kierunki.

Zarówki: PHILIPS SILVERVISION PY21W. Bo lampa zachowuje wówczas tylko srebrny kolor, a oto przecież chodzi, bez niebieskiej poświaty jak w Diadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Diademy. Też nad Silverami się zastanawiałem ale wybrałem jednak Diademy... W pozycjach mam Philipsy Blue Vision więc w połączeniu z niebieską bańką Diadema całość wygląda całkiem ciekawie... Postaram się zrobić fotki i wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzyBek80

Oczywiście zdam relacje jak będzie po operacji.

Żarówki narazie zamówiłem jakieś za 5 zł / szt. - się okaże?

 

Witam w Nowym Roku i pozdrawiam Nissanmaniaków !!!

 

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 21:24 ]

Witam ponownie.

Robiłem to po raz pierwszy i starałem się być b. ostrożny. Niestety jeden z kloszy pękł (użyłem go dalej jako "królika doświadczalnego").

Ogółem:

- patent z miska i wrzącą wodą sprawdza się, ale przy oddzielaniu klosza o odbudowy (co wykonałem śrubokrętem) elementy stają się wrażliwe na metalowe narzędzia i zostają ślady;

- klej, którym było to zespolone, był koloru szarego i bardzo ciężko jest go usunąć, więc wyczyściłem tylko z grubsza;

- na pomarańczową bańkę trzeba użyć nieco siły i wypchnąć ją z "gniazd";

- niekoniecznie trzeba używać farby żeby były jak w GTi - ja starłem srebrną powłokę a pod nią znajdował się po prostu czarny gładki plastik;

- przy klejeniu uważajcie na ilość kleju, bo potrafi wypłynąć i zepsuć całą pracę.

 

Jest z tym trochę roboty i pewne niedoskonałości metody chałupniczej znikają gdy się odejdzie na 2 kroki, ale na zlot (moim zdaniem) może nie wyrobić.

Lepszym rozwiązaniem jest raczej kupić zamienniki od wersji GTi, wytłuc z nich te pomarańczowe bańki (bez rozklejania) i po krzyku.

Sukcesów życzę przy Waszych "przeróbkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie malowałem tylko starłem srebrną farbę... A dostać kierunki od GTI jest bardzo ciężko... Ja tam jestem zadowolony ze swojej roboty, a kosztowało mnie to tylko trochę pracy i 4zł za klej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzyBek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście grucha jr, bijesz moje nieudolne wykonanie na głowę. Pięknie i do tego masz czarny lakier i jak wspomniał TomK model po lifcie.

Ja się jeszcze nie poddaje, zrobię to na wiosnę na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do końca super... Ostatnio po myciu karcherem zauważyłem że do jednego kierunku lekko podcieka woda... Ale tylko delikatnie na szczęście, za mało kleju musiałem dać w to miejsce... Ogólnie jestem zadowolony, jeszcze tylko białe kierunki w błotnini muszę zakupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...