Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Pathfindera ? Zapytaj tutaj


Gość DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomcio-stajnia

cześć maxiorek

też jestem tu nowy ale mam odpowiedź na Twoje pytanie: Pathi jest idealny jako holownik przyczepy, po lekkim terenie też. Sam ciągam przyczepe 2T, dwuosiową z dwoma końmi, a ostatnie 5 km do stajni jade bocznymi drogami wiejskimi, szutrowo-błotnymi. Nawet zima po roztopach zero kłopotów!

Żeby byc spokojnym trzeba dorobic E+B - da się zrobić.

Pzdr - odpisz co ciągasz? Może też koniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ma być auto w trasę + przyczepa to chyba lepszy będzie Tuareg.

 

Możesz to jakoś uzasadnić?

 

a co tu uzasadniać ?

przejedź się takim Tuareg'iem z 1000km a zobaczysz sam.

 

jakość wykończenia, moc, prowadzenie się po drodze (autostradzie), hamowanie, przestrzeń wewnątrz, komfort...

a mając V10 TDI to już ciągnąć możesz samolot nawet

 

...... minusy: cena zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy czegopotrzebujesz i w czym sie dobrze xzujesz. ja mam wlasnie diesla 2,5 automat z roku 2005 i na nic innego bym nie zamienil. zle nigdy nie szukalem w samochodzie wersalu i zlotych klamek. lubię pewna surowosc.

 

jezdze duzo po europie ( austria, wlochy, góry, szystko ) samochod idealny na autostrade -160 jkoi predkosc przelotowa, czyli ok, plus lekki teren - bajka. duzo miejsca, komfort.

 

a porownanbie z touaregiem nie na miejscu, chyba ze kilkadziesiat tysiecy pln roznicy to nie problem :)

 

minusem moze byc co najwyzej to ze przy tych 160 km/h jest troche glosny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,

 

tylu ilu nas tu jest to tyle będzie opinii. dla mnie patek jest mocarny i tyle. dlatego go mam. dla mojego kuzyna tylko bmw jest samochodem i sie z nim nie kopie. niech jezdzi bmw. ja bym do żadnego nie wsiadl bo mnie ta marka nie rajacuje. a co do zestaiwen, parametrow, to bez jaj, pracuje w branzy IT gdzie producenci przescigają sie w zestawieniach, porownaniach z ktorych tak naprawde gowno wynika bo i tak wszystko robi samsung ;)))

 

tak wiec luz - kazdy jezdzi tym co lubi i kropka.

 

a patek i tak jest najlepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zestaiwen, parametrow, to bez jaj, pracuje w branzy IT gdzie producenci przescigają sie w zestawieniach, porownaniach z ktorych tak naprawde gowno wynika bo i tak wszystko robi samsung ;)))

... i do tego jest made in china :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0TDI V6 na tym samym poziomie co path...

 

Tylko nie zapominaj, że wszystkie tdi w układzie V nie są tak dobre jak w układzie R. Są droższe w serwisie i bardziej podatne na awarie!

 

Może nie na miejscu (dot. forum) ale mogę koledze maxiorek, jesli masz zamiar ciągac przyczepy 2 osiowe po lekkim terenie, polecić Land Cruiserkę HDJ 80, motor tylko 4.2 R6 w dieslu oczywiście. 2 mosty (p/t) dobre blokady na teren i ogólnie auto nie do zarżnięcia.

Poza tym w ciężkim terenie to auto wychodzi z takiego bagna, że bajka.

taka jak na foto:

 

 

3aee27.th.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominaj, że wszystkie tdi w układzie V nie są tak dobre jak w układzie R. Są droższe w serwisie i bardziej podatne na awarie!

skoro stać kogoś na furmankę to i na bat do niej.... a z tą awaryjnością to nie przesadzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

wlasciwie to nie wiem od czego zaczac.

 

Moze tak - od siedmiu lat jezdze Fiatem z 1996 roku - najwyzszy czas zmienic auto.

 

Chcialem kupic Frontere, X-trial'a lub Land Cruiser, ale Frontera za stara, X-trial moglby byc ladniejszy a Land Cruiser za drogi.

 

Zobaczylem Pathfindera z zona i sie nam bardzo spodobal.

 

Prosze powiedzcie mi o dobrych i slabych stronach tego auta.

 

Interesuje nas np. ten model:

http://allegro.pl/item725957880_nissan_pathfinder_diesel_2005_100_bezwypadkowy.html

 

Z doswiadczenia jakie mam z Fiatem - nasuwa sie kilka pytan:

 

1. ZAWIESZENIE (chyba kazde bedzie lepsze od Fiata)

- co ile wymieniacie wahacze, amortyzatory, laczniki stabilizatorow, drazki kier. itp

- jakie sa ceny tych czesci? (przykladowo do Fiata: 1 wahacz przedni kosztuje 100 PLN, komplet przednich amortyzatorow Kayaba 350 PLN)

 

2. USTERKI

- wiele moge powiedziec o swoim gracie - ale jak go mam juz 7 lat nigdy mi sie w nim nic nie zepsulo (klopoty sie zaczely od momentu kiedy wstawilem klimatyzacje - no ale to nie wina samochodu tylko niezbyt rozgarnietego wlasciciela :-) )

 

- co sie najczesciej psuje? (jakies mosty, napedy na cztery kola itp. Wybaczcie mi ale jestem laikiem jesli chodzi o napedy na 4 kola)

 

3. CZY WASZYM ZDANIEM WARTO WYDAC 60.000 - 80.000 PLN

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Rostek

3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie dziw sie na brak odpowiedzi. Temat który zadałeś nadaje się conajmniej na prezentacje maturalną, tak jest wielki.

Ponadto forum w zakresie pathfinder ma chyba chwilowy uwiąd

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

no wlasnie dziwie sie brakiem odpowiedzi. Na forum Bravo/Brava/Marea - w ciagu godziny mialbym kilka odpowiedzi, a tu zaraz minie tydzien i ani jednej.

 

Wlasnie poprosze o referaty - chcialbym wiedziec jak najwiecej o tym aucie a jak wiemy doskonale nikt mi nie odpowie lepiej na pytania jak uzytkownicy tego auta.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

Rostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

no wlasnie dziwie sie brakiem odpowiedzi. Na forum Bravo/Brava/Marea - w ciagu godziny mialbym kilka odpowiedzi, a tu zaraz minie tydzien i ani jednej.

 

Wlasnie poprosze o referaty - chcialbym wiedziec jak najwiecej o tym aucie a jak wiemy doskonale nikt mi nie odpowie lepiej na pytania jak uzytkownicy tego auta.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

Rostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz porównywać Pathfindera do Bravo. Koszty utrzymania, części, paliwa itp są jak meteoryt (Bravo) i Ziemia (Pathfinder). Co do kosztów wahaczy itp. nic nie powiem bo nic mi się w samochodzie nie psuje. Koszt przeglądu to minimum 1.200-1.500 (a realnie 2.000) PLN. W silniku masz 7,5 litra oleju, do tego dochodzą dyfry i (jeżeli taka jest ta wersja) to automat. Spalania jest na poziomie 13-14 litrów w mieście i 10-11 na trasie (chyba, że masz stopę muchy). Sam samochód jest wspaniały. Bardzo wygodny w trasie i całkiem dzielny w terenie (ja swojego osłoniłem płytami, żeby nic nie uszkodzić od spodu). Mieszkam w Krakowie i na dróżkach Starego Miasta czuję się jak słoń w składzie porcelany, ale gabaryty samochodu nie przeszkadzają w parkowaniu.

Jest też jedna zasad, której nigdy nie łamię. Nie kupuję samochodu ŻADNEJ marki z początku produkcji. Minimalny czas od momentu pojawienia się modelu do mojego zakupu to 2 lata.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zmobilizuję i opiszę. Mam Pathfindera 1,5 roku, 64000km i tak po kolei:

- urwana klamka drzwi tylnych

- wymiana wachacza i sworznia przedniego

- wyciek oleju ze skrzynki rozdzielczej

- wymiana dwóch krzyżaków

 

Wszystkie te naprawy w ramach gwarancji.

 

Oraz typowa eksploatacja:

- tarcze 2 komplet, klocki 3 komplet (ale ciągam przyczepy) - klocki Ferodo

- wymiana oleju silnikowego i wszystkie filtry nie co 30000km jak każe ASO a co 15000km - zalewam od nowości Motulem

- wymiana oleju w skrzyni biegów, skrzyni rozdzielczej, obu mostach przy 63000km, ASO mówi że oleje są dożywotnie! Zalałem wszystko Motulem.

 

Jeżdzi się super, gabaryty w niczym nie przeszkadzają, są tylko zaletą.

Moim zdaniem kieposkie sa reflektory na zwykłe żarówki H4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcesz mi powiedziec, ze samochod z zaledwie 2,5 litrowym silnikiem diesla pali 15l/100km po miescie?

 

Koszty czesci rzeczywiscie sa wyzsze, ale na szczescie mozna kupic taniej w Inter-Cars albo Polcar.

 

ASO oczywiscie nalezy omijac duzym lukiem - to banda zlodziei. Mam swojego mechanika i na pewno da sobie rade i z tym autem.

 

Moj grat jest z poczatku produkcji i poza zawieszeniem jest ok. Niestety Pathfinder z 2007 roku jest zbyt drogi a z 2005-2006 mozna kupic za 60.000 - 70.000 zlotych.

 

Tak - dzieki, troche pomogles. Teraz musze juz sam porownac ceny czesci :-)

 

Pozdrawiam

 

Rostek

 

P.S

jaki masz silnik w swoim aucie?

Edytowane przez rostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio - nie napisales jaki masz silnik i z ktorego roku jest Twoj samochod.

 

- wymiana wahacza i sworznia? Przeciez sworzen jest integralna czescia wahacza - wiec jak wymieniasz wahacz to ze sworzniem :-)

- co to jest skrzynka rozdzielcza?

- krzyzakow w kolumnie kierownicy?

- ile oleju wchodzi do silnika i jaki dokladnie olej wlewasz? (chodzi mi o oznaczenie lepkosci a nie nazwe firmy produkujacej olej) :-)

- w mostach tez jest olej? jaki? taki jak do silnika?

 

pzdr

 

Rostek

Edytowane przez rostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Rostek,

mam Patha z silnikiem 2,5 diesel, zakupiony w grudniu 2007 roku. W odp na pytania:

- wachacz i sworzeń pewna sa jednośćią ale w ASO na wydruku warsztatowym jest to rozdzielone;

- skrzynka rozdzielcza jest to takie coś za skrzynią biegów, z której wychodzą wały napedowe;

- wymienione krzyzaki były na wałach napedowych przednim i tylnim;

- co do olejów to w każdą dziurke lejesz inny olej - razem 6 różnych. Wszędzie wlewam Motula. Poprosze kolegę to poda mi ilości i konkterne typy olejów, ale potem musisz kupic je u niego :)

- niestetuy spalanie nie jest małe po mieście jak nic 12L/100km

 

pzdr Tomci15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info tomcio.

 

To masz calkiem swiezy model, ja lubie te starsze :-)

 

Skoro uzytkownik pisze. ze 12l/100km to spokojnie 14l/100km po miescie spali. Nie sadzilem, ze stosunkowo nieduzy silnik (2.5 l) bedzie az tak ropozerny.

 

Taka fronterka Diesel 2.2 l pali znacznie mniej.

 

Ale to jest akurat najmniejszy problem.

 

Zastanawiam sie jedynie nad serwisowaniem. Bo jesli bede kupowal to auto z 2005-2006 - wiec juz po gwarancji.

 

ASO z natury omijam.

 

Co jeszcze powinienem wiedziec o tym aucie? Wymysl cos tomcio - bo na razie jako jedyny tu zagladasz :-)

 

A moze X-TRAIL - tez jest super?

 

Pzdr

 

Rostek

Edytowane przez rostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o samochodach, o które pytasz, w necie. Nie możesz porównywać Frontiery z X-Trialem i Pathfinderem. Spalanie samego Pathfindera jest różne w zależności od wersji samochodu czyli np. z czy bez skrzyni automatycznej, z LSD czy też bez, z filtrem cząstek stałych czy bez itd. Ja mam pełną wersję i spalania jak już napisałem. Kupisz okrojoną i będziesz spalał mniej, myślę że około 8-9 litrów. Ale najpierw zastanów się jakiego samochodu szukasz. Pathfinder to wspaniały ale kosztowny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam ladnego samochodu. O spalanie pytalem z ciekawosci.

 

Czytalem o tych autach - ale artykuly w gazecie nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia - wiem to z doswiadczenia.

 

Nikt nie powie mi wiecej o samochodzie niz jego uzytkownik.

 

pzdr

 

Rostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...