Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Amortyzatory. Tu i tylko tu:


Gość jarros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość appaloosa

Jakie amortyzatory polecacie na przód do almerki 98' n15 ? Czy coś potrzebuję oprócz amortyzatorów aby mechanik mógł je wymienić?

 

BTW muszę wymienić też klocki, gdzie jakie i za ile polecacie??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlam Kayabe (tył) do swojej primerki za 180 zl w Inter Cars (kolega ma zniżkę :). Ale teraz je musze wymienić. Podobno w Shell autoserv wymieniają za 47 zł za sztukę ale pod warunkem że amorek nie jest w spreżynie itd. bo wtedy jest wiecej roboty. Macie pojęcie czy te primerki mają amorki w sprężynie? (98 r. 2,0l TD, kombi)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalski
Co myśłicie o tych amorkach ?

http://www.allegro.pl/item113890015_amorty..._z_kayaby_.html

N15 98' sedan

Ja myślę że warto kupić KYB-y ale nie koniecznie z allegro np.http://sklep.intercars.com.pl/

Trochę się orientowałem w temacie wieć chętnie się podzielę wiedzą :)

A więc Jc , daco do du...y nie warto kupować kumpel kupił i za 3 tygodnie do warsztatu bo mu coś stuka :o Sachs drogie, ponoc Magnum 2 lata gwarancji ale rożnica w cenie w moim przypadku to 200zł/szt Magnum a Kayaba 220/szt a facet mi powiedział ze do japonczyków najlepsze Kayaba. I chyba przy tym pozostane 220zł x 2 plus 100-wa wymiana =540zł nie tak żle :) no chyba że coś wyjdzie przy wymianie np.osłona , odboje i takie tam :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

No tak tylko w w/w sklepie stoją po 335 za sztukę a na allegro za 235 czyli 100 PLN na jednym :shock: jak do tego dodam też kilka innych elementów, które muszę wymienić to wyjdzie pewnie jeszcze większa różnica...

Jeszcze jedno - znalazłem osłony + odboje:

http://www.allegro.pl/item114248086_oslony...obacz_opis.html

 

Polecacie czy odradzacie ?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalski

No i coz jestem po wymianie amorkow przod :grin:

Jestem verry happy ,zakupiłem Kayaba premium olejowki (tzn. kolega zakupił po znizce)

Przejechalem poki co ze 100kilometrow ale czuc wyrazna roznice tym bardziej ze prawy stary amor mial z 5 % skutecznosci (juz go niebylo :D ) Auto teraz jedzie jak sportowe szybciej wchodzi w zakrety i to prowadzenie ta skutecznosc tlumienia :grin:

Tak wiec polecam amorki Kayaba a jak przejade troche wiecej to postaram sie podzielic swoim spostrzezeniami choc jestem prawie pewien ze bedzie ok ty,m bardziej ze Kayaba to najlepszy i najwiekszy producent amorow Made in Japan i daja 2 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ktoś coś słyszał o amorkach Boge Turbo?

 

Chciałem koniecznie kupić Bilsteina B4 bo podobno KYB się popsuła (na nasz rynek trafiają z chińskich fabryk), ale niestety gość, który ma je w atrakcyjnej cenie nie może ich ściągnąc od miesiąca (sezon urlopowy w Niemczech). Zaproponował w tej samej cenie Boge'a czyli Sachsa na rynek niemiecki. Przeglądałem opinie na innych forach i są bardzo pozytywne.

Sam kiedyś zamontowałęm je w Almerce i zero problemów.

 

Co sądzicie o nich? Cena 330 PLN za komplet na tył to dobra oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

a ja kupiłem na www.amorki.com na tył po 210 zł sztuka

amorki PARAUT

firma nieznana ale pytałem podobno idą tej firmy do seryjnych subaru

.... no i pisze na nich made in japan

podobna mają byc dobre .... dwa lata gwarancji bez limitu km

zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna cena, szkoda że nie mają takich do 2.0 benzynki.

 

A przy okazji się zapytam - czy po wymianie amortyzatorów z tyłu w P10 trzeba regulować zbieżność? Tak mi powiedzieli w Norauto, ale coś nie bardzo jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna cena, szkoda że nie mają takich do 2.0 benzynki.

 

A przy okazji się zapytam - czy po wymianie amortyzatorów z tyłu w P10 trzeba regulować zbieżność? Tak mi powiedzieli w Norauto, ale coś nie bardzo jestem przekonany.

 

Zajrzyj na http://www.mts24sklep.pl gość sprzedaje Bilsteina B4 za 165 PLN/szt. (tyle że chwilowo brak towaru), Sachsa ma w tej samej cenie (kupuje w Niemczech a tam ponoć Sachs nazywa się Boge).

Ewentualnie znalazłem tanio KYB w Gdyni www.bonus.gda.pl za 190 PLN.

 

Wybrałem Boge'a bo tanio i równie dobre. Wolałbym co prawda Bilsteina, ale nie mogłem już czekać, moje amorki praktycznie padły ;-)

 

Co do KYB to faktem jest, że właśnie otworzyli fabryczkę w Chinach i ponoć zalewają wschodnią Europę tym towarem...nie brzmi optymistycznie, ale może i są równie dobre...

 

Co do zbieżności to pierwsze słyszę, nie sądzę aby trzeba było to robić, ale nie się wypowiedzą Ci co już przez to przeszli (ja wymieniam pod koniec tygodnia to się dowiem ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

nie trzeba regulować zbierzności z tyłu

tylko trzeba przy montowaniu amorków zwrócić uwagę by były

prawidłowo zamontowane w łożysku amortyzatora

szczególy w manualu opisane są

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st
Co do KYB to faktem jest, że właśnie otworzyli fabryczkę w Chinach i ponoć zalewają wschodnią Europę tym towarem...nie brzmi optymistycznie, ale może i są równie dobre...

Jak mówi Łódzki nadworny mechanik NKP - Henio, brać KYB tylko nie "madie in China". Chyba wie co mówi bo sam reklamował takie, a raz nawet ktoś specjalnie naklejkę nakleił żeby nie było widać że to made in china :]. w 4cars.pl dziwili się jak zapytałem o chińskie KYB, gadali że nie mają tam fabryki.

Może w chinach robią podróby? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

Heh właśnie zamówiłem KAYABA za coś około 760 PLNz akomplet tył + przód - mam nadzieję że made in japan :lol: Jak będą made in china to za miesiąc przedstawię wrażenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KYB to faktem jest, że właśnie otworzyli fabryczkę w Chinach i ponoć zalewają wschodnią Europę tym towarem...nie brzmi optymistycznie, ale może i są równie dobre...

Jak mówi Łódzki nadworny mechanik NKP - Henio, brać KYB tylko nie "madie in China". Chyba wie co mówi bo sam reklamował takie, a raz nawet ktoś specjalnie naklejkę nakleił żeby nie było widać że to made in china :]. w 4cars.pl dziwili się jak zapytałem o chińskie KYB, gadali że nie mają tam fabryki.

Może w chinach robią podróby? :P

 

Ależ oczywiście, że mają i nawet się z tym nie kryją (jest info na http://www.kyb.co.jp/english/company/base/asia.html) nawet sporo tego jest.

Ja w każdym razie zakupiłem Boge'a...przynajmniej jest szansa, że robiony w Niemczech (chociaż też mają fabrykę w Turcji i z tamtą idzie scheiss). Cena wyszła około 150 PLN/szt. więc uważam że można zaryzygkować (miały być za 165 Turbo, ale do {Primerki są tylko klasyczne).

Boge często robi amorki na pierwszy montaż do VW i Audi, a to przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie ma N maniacy jeśli amorki to tylko KYB w kilku furkach z rzędu je wymie niałem uważam,że są dobre podaję stronkę jest to sklep wysyłkowy mają dobre ceny miesiąc temu kupowałem do p11 na tył 204zł.Pozdrawiam wszystkich

 

www.sklepmoto.pl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

A ja muszę powiedzieć, że kupiłem od gościa z allegro amortyzatory KAYABA EXCEL-G gazowo- olejowe na tył i przód za 747 PLN komplet - amorki made in japan

Gość ma nicka - Marcinesko , kupowałem poza Allegro, choć niedoświadczonym allegrowiczom polecam raczej Allegrowe transakcje. Jeśli chcecie zaoszczędzić na wymianę to polecam - ja jestem b zadowolony.

 

Minus jest taki, że nieraz trzeba poczekać dłużej - ja czekałem w sumie 9 dni bo akurat nie było na przód.

 

W czwartek mam umówionego mechanika, dam znać jak się sprawują po wymianie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek mam umówionego mechanika, dam znać jak się sprawują po wymianie.

A ja już jestem po wymianie KYB na przód:P

Póki co sprawują się rewelacyjnie -tak jak Nasz Robert Kubica :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się jaką średnicę ma trzpień tylnego amortyzatora do Primery P10?

Chciałem kupić nowe osłony ale gość ze sklepu stwierdził że musi znać tą średnicę, aby dobrać osłonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Byłem na dole zmierzyc swoje stare (jeszcze nie wywalone) amorki i mają wałek fi 20mm

Sa one z nadrukiem NISSANA innych producentów chyba tez taką maja srednice

ja za kpl osłon dałem bez rabatu 75 zł ... drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypomniałem sobie, że niestety do Twojego 2.0d wchodzą inne amorki niż do 2.0 benzyna. Więc i średnica może być inna. Ale wielkie dzięki za fatygę! :)

W Gdańsku są osłony po 25zł/szt, tylko muszę znać średnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...